Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Total War: Shogun 2 - beta-test

34 postów w tym temacie

Minimalne:
procesor dwurdzeniowy 2 GHz lub jednordzeniowy 2,6 GHz lub odpowiednik AMD
1 GB RAM (XP) lub 2 GB RAM (Vista, Windows 7)
karta graficzna z 256 MB VRAM z DirectX 9.0c i Shader Model 3.0
minimalna rozdzielczość ekranu 1024 na 768 pikseli
20 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Zalecane:
Intel Core i5 drugiej generacji lub odpowiednik AMD
2 GB RAM (XP) lub 4 GB RAM (Vista, Windows 7)
karta graficzna z serii Radeon HD 5000 lub 6000 lub odpowiednik z DirectX 11
minimalna rozdzielczość ekranu 1280 na 1024 pikseli
20 GB wolnego miejsca na dysku twardym

O ile na jakichś takich po środku będzie dało się spokojnie grać to nie będzie tragedii jak na takie obrazki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 17:31, olo-koksik napisał:

O jakiej to maszyny wymaga żeby to udźwignąć..

Śmiga mi na najwyższych detalach na grafice 9800 GT, czyli archaicznej dosyć. Procek Q8300 też do najnowszych nie należy. Pamięci RAM mam 4GB (Win7 64-bit)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 17:36, Lucas_the_Great napisał:

> O jakiej to maszyny wymaga żeby to udźwignąć..
Śmiga mi na najwyższych detalach na grafice 9800 GT, czyli archaicznej dosyć. Procek
Q8300 też do najnowszych nie należy. Pamięci RAM mam 4GB (Win7 64-bit)


Śmiga cały czas płynnie czy widać czasem jakieś klatkowanie? Bo to jak dla mnie istotna informacja ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie coś napisać na temat ewentualnych błędów, oraz optymalizacji ?
Bo Empire to się potrafiło ciąć na kompie zdolnym udźwignąć Crisisa na najwyższych detalach, a i błędów było sporo (fatalne A.I, zwisy podczas bitew, wywalanie do pulpitu). Oczywiście w międzyczasie wszystkie magazyny i serwisy rozpisywały się jaka to dobra gra pozbawiona wad (chyba grali 5 minut) Dopiero Napoleon był stabilniejszą wersją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomekku: śmigało płynnie, ale też i nie miałem mega licznych wojsk (w tej mini-kampanii oddziały nie są ustawione na większe niż 150 chłopa)

Darkstar181: To nawet nie beta, więc ciężko wyrokować. To co dali, działa w zasadzie bez zarzutu. Co będzie w wersji finalnej, diabli wiedzą. To był mały wycinek gry, bez różnych elementów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lucas - a jak AI, a przede wszystkim, czy dalej Agent może nabyć losową cechę jak w poprzednich odsłonach? Czy też sprawdziły się ''czarne scenariusze'' i wszystkie cechy można dostać tylko z drzewka, przez co odpada możliwość złapania cechy ''gruby pijak'' bo za długo przebywał w prowincji z karczmą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 18:14, dark_master napisał:

@Lucas - a jak AI, a przede wszystkim, czy dalej Agent może nabyć losową cechę jak w
poprzednich odsłonach? Czy też sprawdziły się ''czarne scenariusze'' i wszystkie cechy
można dostać tylko z drzewka, przez co odpada możliwość złapania cechy ''gruby pijak''
bo za długo przebywał w prowincji z karczmą?

AI wykonało osobną armią desant na drugim końcu mapy, na mojej wyspie, gdy tylko przerzuciłem armię na teren wroga. Moi dwaj generałowie podczas długiego postoju dostali "likes his food" czy jakoś tak (-1 do poruszania się armii na mapie strategicznej), wiec generatorek kontekstowy działa jak najbardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ta beta to jest dostępna dla wszystkich ? czy tylko dla redakcji albo tych z preorderem ? Bo jakoś znaleźć nie moge :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 18:47, cHICEK napisał:

A ta beta to jest dostępna dla wszystkich ? czy tylko dla redakcji albo tych z preorderem
? Bo jakoś znaleźć nie moge :(

Ma w nazwie "Press" co może wiele tłumaczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 18:48, Lucas_the_Great napisał:

> A ta beta to jest dostępna dla wszystkich ? czy tylko dla redakcji albo tych z preorderem

> ? Bo jakoś znaleźć nie moge :(
Ma w nazwie "Press" co może wiele tłumaczyć ;)


A bo już się napaliłem, szukam a tu nic :P No jak press to trudno się mówi. Ale najbardziej mnie cieszy fakt że jak piszesz że na 9800GT śmiga ma wysokich detalach to i ja na 8800GT może na średnich będę mógł pograć. Inna sprawa czy Core 2 Duo 2,4 da rade :/

Po porażce z Empire mam nadzieje że Shoguna dopieszczą od tej strony. Bo jak ktoś już wcześniej pisał Crysisa mogłem odpalić na high a Empire... ekhmm... ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 19:01, Zgreed66 napisał:

Co zajmuje te 18gb!? Mam nadzieje, ze coś z tym zrobią ;d


Wątpliwe, skoro w wymaganiach podają 20 GB miejsca ... Zresztą 10 GB to już w Medieval 2 przekroczyli. Ale dalej są 10 GB do tyłu w stosunku do pierwszego Force Unleashed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 19:27, Bambusek napisał:

Wątpliwe, skoro w wymaganiach podają 20 GB miejsca ... Zresztą 10 GB to już w Medieval
2 przekroczyli. Ale dalej są 10 GB do tyłu w stosunku do pierwszego Force Unleashed.


W sumie, racja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, to strategia, czy Crysis? Polecam Europę Universalis - dużo mniejsze wymagania, IQ na mapie bije to z TW na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 19:47, Woo-Cash napisał:

Dajcie spokój, to strategia, czy Crysis? Polecam Europę Universalis - dużo mniejsze wymagania,
IQ na mapie bije to z TW na głowę.

Tylko w warstwie taktycznej jakby lekko ustępuje TW... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować