Zaloguj się, aby obserwować  
Nieznajomosc

Czytniki ebooków, czyli jaki wybrać? Pytania, opinie itp.

463 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2013 o 12:46, Szymon666 napisał:

Zastanawiam się nad kupem Kindla Paperwhite, mam pytanie odnośnie wersji z reklamami
i bez - o co w tym chodzi ? Domyślam się, że w wersji z reklamami wyskakują jakieś reklamy
:] - odkrywcze ;) Tylko czy jest tego dużo i czy przeszkadza w normalnym użytkowaniu
?

Reklamy istnieją pod postacią paska na dole głównego menu oraz wygaszaczy ekranu zmienionych na reklamy.

Dnia 29.06.2013 o 12:46, Szymon666 napisał:

I czy nie ma problemów z polskimi znakami ?

Nie.

Dnia 29.06.2013 o 12:46, Szymon666 napisał:

Na allegroszu rozpiętość cenowa jest spora więc proszę o info, gdzie najlepiej kupić,
żeby wszystko grało jak trzeba.

Żeby wszystko było na 100% to tylko Amazon, ale wersji z reklamami do Polski nie zamówisz.
Jak ja bym kupował Kindla na Allegro, zwróciłbym uwagę na to czy:
- jest fabrycznie nowy
- nie jest wersją refub
- cenę wysyłki

E: generalnie wersje refub to nie jest jakiś szatan, często się dostaje takie z gwarancji, ale jeśli cena nie będzie odbiegała za bardzo to wolałbym nie refuba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.
Mój brat siedzi teraz w stanach i pod koniec września wraca więc może mógłbym go wykorzystać do kupna i transportu :]
Tylko znowu 3 miesiące czekania ...

A jak wygląda zakup z Amazona? tam jest cena 119$ + pewnie jakiś podatek no i to jest chyba właśnie cena z reklamami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 13:53, Szymon666 napisał:

A jak wygląda zakup z Amazona? tam jest cena 119$ + pewnie jakiś podatek no i to jest
chyba właśnie cena z reklamami.

Na Amazonie do Polski wyjdzie drożej.
Hmm, muszę sprawdzić, czy nalicza cło czy vat.
Na http://swiatczytnikow.pl/ (polecam) autor podaje, że naliczany jest vat i finalnie wyjdzie 196$, czyli 650zł. Ceny na Allegro zaczynają się od 500zł za wersje z reklamami, te tańsze to dodatkowo refuby.

Dnia 29.06.2013 o 13:53, Szymon666 napisał:

Może zadahę głupie pytania ale nie miałem styczności z podobnym sprzętem
i kompletnie się na tym nie znam.

Bardzo dobrze, że się pytasz.
Może jednak wcale nie potrzebujesz paperwhite? Zastanawiałeś się nad podstawowym modelem? Ma on niepodświetlany, niedotykowy ekran o gorszej rozdzielczości, nie ma jakichś bajerów ale za to ma fizyczne przyciski do przerzucania stron. Do czytania w warunkach w jakich czyta się fizyczną książkę nadaje się bardzo dobrze. No ale jeśli potrzebujesz światełka to paperwhite będzie optymalnym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie się przyda, do mojego stylu czytania będzie idealne :]
Czy wydam 500 czy 600 zł to już mi dużej różnicy nie robi, po prostu nie chciałbym przepłacić i kupić dobry sprzęt.
A skoro jest to dla mnie nowość to się trochę obawiam czy dobrze wybiorę, czy wszystko będzie działać jak trzeba itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 14:24, Szymon666 napisał:

Podświetlenie się przyda, do mojego stylu czytania będzie idealne :]
Czy wydam 500 czy 600 zł to już mi dużej różnicy nie robi, po prostu nie chciałbym przepłacić
i kupić dobry sprzęt.
A skoro jest to dla mnie nowość to się trochę obawiam czy dobrze wybiorę, czy wszystko
będzie działać jak trzeba itp.

Jak 100 zł nie robi różnicy a chcesz mieć wszystko na 100% ok to powinieneś kupić na Amazonie. Do zamówienia potrzebujesz karty umożliwiającej płatność przez Internet. Polecam też od razu kupić pokrowiec. Może niekoniecznie na Amazonie bo możesz już wejść na kwotę którą obejmuje cło (i tak koniecznie sprawdź ile pokaże Amazon przy składaniu zamówienia). Przesyłka z USA do Polski powinna przyjść w ciągu 2-4 dni (i tak właśnie przychodzi, któryś mi chyba nawet właśnie w 2 dni przyszedł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałam swój na Amazonie i rzeczywiście bodajże po dwóch dniach dotarł do mnie. Niestety odprawy celnej się nie uniknie, ale jak dla mnie to był pewniejszy sposób. Co do pokrowca to nie radzę kupować bezpośrednio tam - jak tak zrobiłam i potem żałowałam bo wyszło strasznie drogo - nie wspominając, że wysyłają osobno czytnik i osobno pokrowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 18:25, Sabina_S napisał:

nie wspominając, że wysyłają osobno czytnik i osobno pokrowiec.

Ja dostałem razem, a przesyłka kosztowała mnie dodatkowe 5$. Może była jakaś pomyłka na magazynie/systemie/nie_wiem. Ale normalnie wysyłają razem.
Ale racja - wychodzi drogo.
E: Kindlowe cool story ode mnie. Kilka razy zdarzyło mi się reklamować czytnik. Aż w końcu któregoś dnia zostawiłem przypadkowo Kindla w autobusie i ktoś sobie wziął. Kupując nowego, zauważyłem, że mam na koncie Amazonowym 100$, widocznie kobieta, która obsługiwała którąś z moich reklamacji coś namieszała. Tak więc Zamówiłem sobie nowego Kindla z fajnym pokrowcem płacąc za to jakieś grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 20:54, Kadaj napisał:

Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś czytnika. Jak to jest z komfortem wielogodzinnego
czytania?


Czytanie czegoś z e-inkiem lub z vixiplexem to jak czytanie zwykłej kartki papieru, także jeśli nie bolały Ciebie oczy od czytania książki, to z czytnikiem nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 21:17, maniekk napisał:

Czytanie czegoś z e-inkiem lub z vixiplexem

Gwoli ścisłości - E Ink to cała technologia e-papieru, Vizplexem popularnie określa się poprzednią generację tej technologii generację, chociaż oficjalnie jest to chyba cała seria włączając ekrany Pearl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na Kindle 5 bez reklam. Tylko gdzie lepiej kupić, na Allegro czy w jakimś sklepie internetowym (Amazon z góry odpada, PKO <3), żeby nie było problemów z ewentualną gwarancją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 01:57, Kadaj napisał:

Chyba zdecyduję się na Kindle 5 bez reklam. Tylko gdzie lepiej kupić, na Allegro czy
w jakimś sklepie internetowym (Amazon z góry odpada, PKO <3), żeby nie było problemów
z ewentualną gwarancją?


Może ktoś z odpowiednią kartą zrobiłby za Ciebie zakup? Nie wiem, czy taki sklep internetowy chciałby przyjąć powiedzmy uszkodzony ekran. A jeśli to zrobią to pewnie i tak załatwialiby to z Amazonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymiany gwarancyjnej dokonuje się bezpośrednio u Amazona. Bez względu na to, gdzie kupisz. Wystarczy mieć zarejestrowanego Kindle na swoim koncie.

Wiem, bo sam wymieniałem uszkodzonego Kindle. Nawet nie musiałem go odsyłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 11:41, Graszcz napisał:

Wymiany gwarancyjnej dokonuje się bezpośrednio u Amazona. Bez względu na to, gdzie kupisz.
Wystarczy mieć zarejestrowanego Kindle na swoim koncie.

Wiem, bo sam wymieniałem uszkodzonego Kindle. Nawet nie musiałem go odsyłać

No nie wiem, ja musiałem mieć dodaną kartę płatniczą do konta w celu realizacji reklamacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 01:57, Kadaj napisał:

Chyba zdecyduję się na Kindle 5 bez reklam. Tylko gdzie lepiej kupić, na Allegro czy
w jakimś sklepie internetowym (Amazon z góry odpada, PKO <3), żeby nie było problemów
z ewentualną gwarancją?

Dużo ludzi na Allegro działa na takiej zasadzie, że jak kupisz u nich Kindla to dopiero wtedy zamawiają z Amazonu i wysyłają na twój adres. Stawiam, że zapłacisz dodatkowo ~50zł (patrz na cenę wysyłki na Allegro).
Możesz też kupić w sklepie, zwykle sprzedają jednak wersje z reklamami ("special offers").
Najlepiej zrobić jak już było pisane - znaleźć kogoś z normalną kartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 00:43, krl_krl napisał:

Możesz też kupić w sklepie, zwykle sprzedają jednak wersje z reklamami ("special offers").
Najlepiej zrobić jak już było pisane - znaleźć kogoś z normalną kartą.

I ten ktoś wtedy będzie musiał mi jeszcze w razie czego realizować reklamacje (bo z tego co napisałeś, bez podpiętej do konta karty sam i tak tego nie zrobię)? To już chyba mniej upierdliwe są sklep/firma na Allegro.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 00:50, Kadaj napisał:

I ten ktoś wtedy będzie musiał mi jeszcze w razie czego realizować reklamacje (bo z tego
co napisałeś, bez podpiętej do konta karty sam i tak tego nie zrobię)? To już chyba mniej
upierdliwe są sklep/firma na Allegro.

Jeśli absolutnie nie chcesz realizować reklamacji przez Amazon (może już nie wymagają karty do reklamacji ale wątpię, taka karta to zabezpieczenie na wypadek gdyby klient nie odesłał zepsutego Kindla) to nie kupuj na Allegro, bo realizacja reklamacji załatwianej przez kogoś, kogo na oczy nie zobaczysz prawdopodobnie będzie bardzo kłopotliwa i będziesz musiał zapłacić za wysyłkę Kindla do USA (w przypadku reklamacji przez Amazon oni za to płacą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 00:55, krl_krl napisał:

Jeśli absolutnie nie chcesz realizować reklamacji przez Amazon

A mogę w ogóle? Skoro nie mogę niczego kupić, to takie podpięcie karty jest chyba nic nie warte. ;p

PS
Jeeej, co za komplikacje. -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 01:00, Kadaj napisał:

> Jeśli absolutnie nie chcesz realizować reklamacji przez Amazon

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale jak kupisz Kindla w sklepie to reklamację możesz normalnie zrealizować w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować