Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Kurde Ty i tak świetnie wyglądasz więc po co to? A kase można na browary wydać:)
Ja się zdziwiłem dzisiaj na silce bo poszedłem na tą w czewie (już wróciłem z nad morza) no i całkiem inaczej się gry trzyma i inna ławka. Poszło na lajcie 12x50 10x55 10x55 8x60 bez pomocy... Za tydzień dokładam ciężar i jadę 65kg.
Ale z kolei na skosie mi słabiej szło chyba te hantle cięższe bo zawsze jechałem 10x15 8x17.5 6-8x20 a teraz ledwo zdaje się 6 17 a 20 może 4. Być może to z powodu krótkich przerw pomiędzy seriami bo musiałem trening zrobić w godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 21:21, Witcher1990 napisał:

Kurde Ty i tak świetnie wyglądasz więc po co to? A kase można na browary wydać:)

Chciałem "to" kupić na poprawę ciosu.
Tak poza tym dzięki za wszystko ^^ i sory za ostatniego posta (dziwnie ułożony)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca chodzę na treningi kick-boxingu, w tym czasie schudłem ponad 8 kilogramów z 94 do 86 przy wzroście 183 cm. Czy czasami nie za szybko chudnę? Odkąd trenuję zmniejszył mi się znacznie apetyt, czy to normalne? Czy powinienem brać jakiś odżywek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 12:20, Belmundo napisał:

Od miesiąca chodzę na treningi kick-boxingu, w tym czasie schudłem ponad 8 kilogramów
z 94 do 86 przy wzroście 183 cm. Czy czasami nie za szybko chudnę? Odkąd trenuję zmniejszył
mi się znacznie apetyt, czy to normalne? Czy powinienem brać jakiś odżywek?

Uuuuuu kolego weź ty się za jedzenie. Nie to nie jest normalne. Zdrowe chudnięcie to mmax 2-3kg na miesiąc.
Jesli uprawiasz tak ciężki sport to wydaje mi się, że 4000kcal dla Ciebie to minimum. A apetyt powinien być większy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klata w poniedziałek
PROSTA
10x50
8x55
8x60
6x65 ostatnie 3 powtórzenia z pomocą

SKOS HANTLE
10x12.5
8x15
8x17.5kg na pwawdę ciężko

ROZPIERDKI
10x10
10x10
8x12.5
Nie wiem co jest z tym skosem bo mi słabiej idzie... Jak byłem nad morzem nie szła mi tak dobrze prosta ale na skosie robiłem sam w ostatniej 8x20kg a teraz musiałem zmniejszyć ciężar bo nie dałem rady na ostatnim treningu (choć wtedy jeszcze na prostej nie dorzuciłem nic)
Czy wszystko jest ok czy coś z tym zrobić? jakieś rady?

Można połączyć trening pleców z barkami?
póki co jadę klata+tric, nogi+barki, plecy+bic ale obawiam się o trening pleców po klacie i barach, bo pewnie drążek mi słabiej pójdzie, stąd to pytanie.
A muszę coś zmnienić w treningu bo jadę na nim chyba ze 4 miechy z drobnymi tylko zmianami (np dodanie wiosłowania hantlem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj taki trening
1. Martwy ciąg 3s 12-8
2. Podciąganie na drążku do klaty, nachwyt, szeroko 3s max
3. Wiosłowanie hantlem 3s 12-8
4. Wyciąg do karku 4s 12-8
5. Uginanie ramion ze sztangielkami siedząc 3s 12-8
6. Uginanie ramion ze sztangą modlitewnik 3s 12-8
7. Uginanie ramion ze sztangą nachwytem 3s 12-8
8. Zwijanie nadgarstków, sztanga z tyłu 3s 14-12
Zmiana w stosunku do poprzedniego to MC na początku a co za tym idzie możliwość zwiększenia ciężaru (za tydzień ze 100kg spróbuje w ostatniej). Ale później słabiej drążek idzie bo łapy są zmęczone i latają strasznie.
Wiosłowanie zamieniłem miejscem z wyciągiem do karku też można więcej wtedy dołożyć.
No i na łapy- uginanie siedząc (wcześniej stojąc robiłem) daje popalić, pięknie puchnie bic ale trosze mniej można szarpać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć :)

ostatnio postanowiłam się wziąść za te swoje treningi piłki ręcznej - zamiar : poprawienie wyskoku [ nawet znaczne poprawienie ]

jestem bramkarką ;)
Przydałoby się powoli zacząć próbować wyłapywać piłki ''pajacem'' - skoczna specjalnie nie jestem, więc zainwestowałam w ciężarki na kostki - po 1kg na nogę.
Jak na razie nie jest tragicznie podczas np. biegania z nimi, skakania na skakance [ choć już przy wskakiwaniu na skrzynię ostatnio wyłapałam ''glębę'' - śmiałam się z tego i je odstawiłam, stwierdziłam, że na razie bez większego ''hardcore''u'' :D ]
Co myślicie? Wyskok ulegnie znacznej poprawie, czy skupić się też na jakiś ćwiczeniach ?
No i czy przez ciężarki nie ''pójdą'' mi np. kolana - przeciążenie i te sprawy.


I jeszcze takie zapytanie > Znacie jakiś sposób na oswojenie się z ''podłogą'' ?
Czasami przy szybkim rzucie przydałoby się wybronić to z takim ''poślizgiem'' [ "rzucenie się" na podłogę, szybkie ''złożenie się'' żeby obronić dolną część bramki, itp. itd. ] tyle, że ja jakoś nie jestem do tego przekonana [ to, że wyrżnę kolanem w parkiet albo się rozjadę :D ]

Jak na razie bez tego typu ewoulcji sobie radzę z obroną, ale wiadomo, że trzeba się rozwijać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 16:44, lisek93 napisał:

ostatnio postanowiłam się wziąść za te swoje treningi piłki ręcznej - zamiar : poprawienie
wyskoku [ nawet znaczne poprawienie ]

jestem bramkarką ;)
Przydałoby się powoli zacząć próbować wyłapywać piłki ''pajacem'' - skoczna specjalnie
nie jestem, więc zainwestowałam w ciężarki na kostki - po 1kg na nogę.
Jak na razie nie jest tragicznie podczas np. biegania z nimi, skakania na skakance [
choć już przy wskakiwaniu na skrzynię ostatnio wyłapałam ''glębę'' - śmiałam się z tego
i je odstawiłam, stwierdziłam, że na razie bez większego ''hardcore''u'' :D ]
Co myślicie? Wyskok ulegnie znacznej poprawie, czy skupić się też na jakiś ćwiczeniach
?
No i czy przez ciężarki nie ''pójdą'' mi np. kolana - przeciążenie i te sprawy.


Jeśli potrzebujesz zwiększyć wydajność nóg "na gwałt" przed jakimiś zawodami czy czymś podobnym to ciężarki mogą się przydać, ale do typowego treningu nie polecam, bardzo obciążają stawy.
Skup się na ćwiczeniach skocznościowych bez żadnych obciążeń.

Dnia 16.10.2010 o 16:44, lisek93 napisał:

I jeszcze takie zapytanie > Znacie jakiś sposób na oswojenie się z ''podłogą'' ?
Czasami przy szybkim rzucie przydałoby się wybronić to z takim ''poślizgiem'' [ "rzucenie
się" na podłogę, szybkie ''złożenie się'' żeby obronić dolną część bramki, itp. itd.
] tyle, że ja jakoś nie jestem do tego przekonana [ to, że wyrżnę kolanem w parkiet
albo się rozjadę :D ]

Jak na razie bez tego typu ewoulcji sobie radzę z obroną, ale wiadomo, że trzeba się
rozwijać ;)


Imo praktyka czyni mistrza, musisz po prostu oswoić się z upadaniem. Może nauka padów pomogłaby w jakimś stopniu, ale przy kontakcie z podłogą potrzebujesz wtedy co najmniej jednej wolnej ręki, nie wiem jakby to się przełożyło na skuteczność podczas gry. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 22:44, Jaracz napisał:

Jeśli potrzebujesz zwiększyć wydajność nóg "na gwałt" przed jakimiś zawodami czy czymś
podobnym to ciężarki mogą się przydać, ale do typowego treningu nie polecam, bardzo obciążają
stawy.
Skup się na ćwiczeniach skocznościowych bez żadnych obciążeń.


hm, na gwałt to tak znowu to potrzebne nie jest ;) - po prostu chęć rozwinięcia umiejętności :D
z racji tego, że trener sam ustala nam ćwiczenia i nie zawsze się na skocznościowe trafi to zdecyduję się na wyjście z ciężarkami tyle, że nie codziennie, a ze 2- góra 3 razy w tygodniu przy natężeniu 5 treningów w tygodniu :P

Dnia 16.10.2010 o 22:44, Jaracz napisał:

Imo praktyka czyni mistrza, musisz po prostu oswoić się z upadaniem. Może nauka padów
pomogłaby w jakimś stopniu, ale przy kontakcie z podłogą potrzebujesz wtedy co najmniej
jednej wolnej ręki, nie wiem jakby to się przełożyło na skuteczność podczas gry. ;)


aj, do zwykłego padu uprzedzeń nie mam :D
[ nieraz na obozie sportowym , itp. zdarzało się go robić podczas ćwiczeń - a i w siatkówkę się grało też swego czasu, a jak wiadomo pady w siatkówce są czasami dość częstą interwencją :P ]
te na bramce wymagają odpowiedniego ułożenia nóg i jeszcze kolana można stłuc... może mam jakąś obawę co do kolan, bo już jedno mam załatwione.. [ ciało Hoffa :/ ]
no nic, podpatrzę treningi jakiś innych grup - może coś do głowy wpadnie :)


Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby hantelki po 1kg na nogę mogły zaszkodzić stawom. Nie mniej jednak nie skakałbym z nimi.
Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że poprawiłem wyskok ćwicząc łydki
np wspięcia na palce lub ćwiczeniami na specjalnej maszynie. Do tego dodałbym wykroki z hantelkami i step wysoki tak się to chyba nazywa również z obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 19:38, HeyBabyGirl napisał:

Jak już jesteśmy w temacie treningu nóg to się spytam, jak się ima stabilizator kolana
do ćwiczeń np. wykroki, przysiady ?

Sam robiłem tylko okręcając kolano bandażem i było całkiem nieźle więc przypuszczam, że taka typowa opaska na kolano jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 15:07, Witcher1990 napisał:

ciach.


:)
ktoś mi już z grona znajomych wspominał o tym stepie i wykrokach :)
muszę zorganizować sobie takowe na trening :)

dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przysiady już smaruję z 60ką w ostatniej, wykroki z 17.5kg hantlami ale ciężki jest trening nóg:/
Barki ładnie puchną:D Za tydzień spróbuję w ostatniej 45kg szarpać a jutro, o ile będę w stanie 100kg w MC
DAM RADĘ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 14:40, Witcher1990 napisał:

Co to znaczy się wyspać, dobrze zjeść i zrobić dobrą rozgrzewkę:)
MC dzisjaj
10x80
8x90
6x100kg
Ehh podoba mi się ta liczba trzycyfrowa, a wam?:)

Gratuluje ;D
Ja po 3 tygodniowej przerwie powróciłem i mam wszędzie zakwasy ;D
Przerwa była potrzebna, gdyż nawet podczas brania odzywki tak naprawdę nic się nie działo. Zero pompy na treningach i ogólnie zastój mięśni...(Tak w ogóle co ile powinna być przerwa i czas jej trwania?)
Mam wrażenie, że tracę biceps. Miałem w nim 40cm a po stosowaniu i ok. 3 miesiącach mam 39... (A kilka supli brałem)Przetrenowałem? Siła urosła ale masa nie ;/ Ogólnie myślę, że przestałem rosnąć "w masie"
A na klatkę jak na razie 105, chce przed NR dociągnąć do 110.
Ile dziennie gram białka spożywacie? Może za mało białka przyjmuje?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem kiedy robi się te przerwy, na pewno właśnie w takiej sytuacji i powinna ona trwać ok 2tygodni. w tym czasie reorganizujesz trening i regenerujesz mięśnie.
Na bica żeby rósł robi się max 2 ćwiczenia. Jeśli p otej przerwie nic się nie ruszy musisz poszukać odpowiedzi na forum np kfd, tam jest wiele takich tematów bo to dość znany problem.
Białka teoretycznie powinno się żreć 2-2.2g na kg masy ciała.
Czyli jak masz 100kg masy to 2gx100kg+200g białka dziennie lub nawet 220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerwa trwa w zależności od tego, jaki miałeś cykl. Przeważnie robi się 6-8 tygodni trening, 1-2 tygodnie regeneracji.
Ale to wszystko zależy od wysiłku, rodzaju cyklu, etc, etc.

Co do braku przyrostów, to przyczyną jest zapewne dieta. Poczytaj o tym trochę na odpowiednich forach, typu kfd.

Przyrostów !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 10:41, Witcher1990 napisał:

Czyli jak masz 100kg masy to 2gx100kg+200g białka dziennie lub nawet 220

No tylko skąd tyle tego białka wziąc ;d Hhehe
Dużo "żre" ale i tak kiepsko...
EDIT:
2 ćwiczenia na biceps? Może w tym problem
ja robie:
(Podciąganie z balastem, gryf, wyciskanie hantli dwóch jednocześnie siedząc/stojąc,wyciskanie jednego handla siedząc) Czyli: 5 ćwiczen po ok. 3-4 serii kazdego (4-6powtórzeń).... Za dużO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 13:02, DesMonD__PL napisał:

> Czyli jak masz 100kg masy to 2gx100kg+200g białka dziennie lub nawet 220
No tylko skąd tyle tego białka wziąc ;d Hhehe
Dużo "żre" ale i tak kiepsko...


Stary, jak Ty nie masz pojęcia na ten temat, to lepiej od razu rzuć siłownię, chyba, że sprawia Ci przyjemność bezcelowe machanie sztangą w górę i w dół.
http://www.kfd.pl/lista-zakupow-78926.html#entry929978

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować