Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 08.07.2011 o 21:44, zerohunter napisał:

Toć to idiotyzm, przewróci się jaka krowa na to i pozamiatane.

Gościu wcale nie przestrzega jakichkolwiek zasad. Może gdzieś jeszcze jest w czeluściach internetowych wiadomość o tragicznym wypadku w Chęłmsku Śląskim - pajac jak wracał z pola pozwolił synowi (6 lat) stać na haku od ciągnika. Dzieciak spadł wprost pod przyczepę samozbierającą (jak ktoś nie wie to taka ogromna przyczepa co się siano wozi). Dzieciaka (a dokładnie płuca) "widły" do nabierania siana podziurawiły jak sito. Pielęgniarki płakały nad nim, bo nic nie dało się zrobić, a łepek umierał ponad 1.5 h. W naszym pięknym kraju nie można pomóc w umieraniu.
A - ogrodzenie nie jest dla krów. Jest tak "o". Dla zasady. Krowy trzyma w ogrodzeniu tradycyjnym (drewnianym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 22:25, zerohunter napisał:

Napisał, że do tego samego źródła, co ma dom i stodołę.

Ładowarkę od telefonu podłączasz do 230v a dzięki transformatorowi, który zmniejsza napięcie do 12v nie zniszczysz telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 12:34, zerohunter napisał:

Z tego co napisał Growin wynika, że ów farmer podłączył pastucha do 230V.

Zakończę offtop wyjaśniając wszystko. Gospodarz nie ma urządzenia zmieniającego napięcie. Sprawa poszła na policję bodajże w maju przez jednego z mieszkańców, ale ja się nią nie interesuję. Tak to jest, jak ktoś ma za dużo kasy i myśli, że na własnym terenie może robić co zechce.
Edit: Najgorsze jest to, że drut kolczasty również jest pod napięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dorwałem po znajomości ławeczkę, do ćwiczeń, gdyż postanowiłem coś zrobić z moim ciałem. Jestem początkującym i chciałbym, aby ktoś mógł udzielić mi kilku porad co do ćwiczeń. Interesują mnie jakie ćwiczenia, ile powtórzeń, jaka systematyczność tych ćwiczeń. Screen z ławką dołączam do posta.

20110709182558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za wiele nie podziałasz z tą ławką i samą sztangą. Na początek przez kilka tygodni FBW

1. NOGI Przysiad 4s 15-12
2. PLECY Wiosłowanie sztangą nachwytem 3s 15-10
3. KLATA Wyciskanie sztangi na ławce prostej 3s 12-10
4. BARKI Wyciskanie sztangi zza głowy 2-3s 12-10
5. BAJCEPS Uginanie ramion ze sztangą 3s 12-8
6. TRAJCEPS Wyciskanie francuskie sztangi leżąc 3s 12-8
7. ŁYDKI Wpięcia na palce 3s 15-12
8. BRZUCH
Zmieniaj sobie ćwiczenia co 1-2treningów ale póki co ćwicz wszystkie partie mniej więcej w takiej kolejności. Oczywiście najpierw robisz wszystkie serie jednej partii zanim przejedziesz do drugiego ćwiczenia. Przerwy na początku pomiędzy seriami starczą 60-90sek. Pilnuj michy, jedz przynajmniej 1g białka na kg masy, później trzeba 2-5g/kg
Oczywiście w każdej serii dokładasz obciążenia i robisz mniej ruchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny trening i dieta na rzeźbę. Robię już tydzień, zobaczymy jak to wszystko pójdzie. Szkoda, że nie mogę robić aerobów na czczo to jest najlepsze na spalanie tłuszczu, robię tylko ok 30min po treningu z czasem pewnie dojdę do 60min
Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę korzystać.
KLATA + BIC
1. Wyciskanie sztangi/sztangielek na ławce prostej 5s 15-10
2. Wyciskanie sztangi/sztangielek na ławce skośnej 3s15-12
3. Rozpiętki na skosie 3s 15-20
4. Klaskacz/linki 2-3s 15-20
5. Uginanie ramion ze sztangą hantlami 4s 12-8
6. Modlitewnik 3s 12-15
7. Uginanie ramion w oparciu o kolano 2s 12-15
8. Młotkowe 2s 12-15

NOGI
1. Prostowanie na maszynie 3s 15-20 rozgrzewka
2. Przysiad ze sztangą 5s 12-15
3. Wypychanie na suwnicy 4s 15-20 łączone z prostowaniem nóg 4s ok. 10
4. Uginanie nóg leżąc 5s + martwy ciąg na prostych nogach 12-15
5. Wykroki 2-3s 15-12
6. Wspięcia stojąc/na suwnicy 4-5s 15-20
7. Wspięcia siedząc 4s 15-20

PLERY
1. Podciąganie na drążku 3s min 6
2. Wyciąg do klaty 2-3s 12-15
3. Wiosłowanie sztangą łamaną podchwytem 4s 12-15
4. Wiosłowanie jednorącz 2s 8-10 duży ciężar
5. Wyciąg poziomy różne chwyty 3-4s 12-15
6. Wyciąg do karku 2-3s 15-20
7. Tył barków 4-5s 10-15

BARY + TRIC
1. Wyciskanie sztangi z przodu 4s 10-15
2. Wyciskanie sztangi z tyłu 2s 8-10
3. Unoszenie boczne 4s 10-12
4. Linki z dołu + sztanga do brody 3s 8-10
5. Kapturyi 5s10-15
6. Wyciąg z góry oburącz 4s 10-12
7. Francuz skos 2s 8-12
8. Francuz prosta 2s 8-12
9. Francuskie stojąc/siedząc, jednorącz/oburącz 2s 10-12
10. Linki jednorącz 2s 10-12
Przerwy od 30sek do 2min zależnie od ciężaru. Na początku mam krótki odpoczynek, później dłuższy. Nogi robiłem we wtorek a jeszcze dzisiaj mocno bolą:(

DIETA
1. Śniadanie 6:30 3jajka+2-4białek. W dzień treningowy chleb+płatki owsiane w nietreningowy tylko chleb
2. 10:30 130g tuńczyka+warzywa
3. 12:00 Pół woreczka ryżu+mięso+warzywa
4. 15:00 Pół woreczka ryżu+mięso+warzywa
5. ok 17:20 Przed treningiem pół woreczka ryżu+mięso
6. ok 20:30 Po treningu 200-250g serka białego+ew mleko+trochę węgli np płatki ryżowe lub kukurydziane
7. Ok 22:30 przed snem miarka białka

Czy to wszystko działa dam wam znać w poniedziałek bo wtedy się zważę, jednak nie wiem czy już po tygodniu będzie coś widać. Raczej zakładam, że będzie 1-2kg więcej i dopiero po 2-3tygodniach zacznę chudnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiedział, ale może było przeoczone...

Mam pewien problem z przedramionami. Codziennie mam kontakt z dużymi ciężarami. Po tygodniu zaczęły się odzywać przedramiona. Coś, jak zakwasy. Jednak obawiam się, że może dojść do kontuzji. Jeśli ma ktoś jakieś pomysły na ćwiczenia, albo cokolwiek, aby ustrzec się przed kontuzją, to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro nie miałeś do tej pory styczności z ciężką fizyczną pracą to nic dziwnego, że masz zakwasy i wszystko boli. To normalne i powinno przejść. Ćwiczenia tu raczej nie pomogą ale z ćwiczeń na przedramię znam takie
1. Uginanie ramion ze sztangą trzymaną nachwytem
2. uginanie młotkowe (hammer curl)
3. zwijanie nadgarstków nachwytem/podchwytem sztangą/sztangielką
4. Zgniatanie sprężyny
5. zwijanie nadgarstków stojąc ze sztangą trzymaną z tyłu
6. Nie znam nazwy ale bierzesz dwie sztangielki i trzymasz je tak jak normalnie masz ręce po czym ruszasz nadgarstkami raz do środka raz na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 20:12, Witcher1990 napisał:

Ej co się z Tobą dzieje koksiku? Czyżby przygniotła Cię ta 50kg sztanga którą próbujesz
robić klatę?

Bez takich mi tu ;)
A tak w ogóle to siema. Nie udzielam się na forum bo aktualnie ''koczuje'' w Warszawie i trenuje sobie na Gwardii ;}
Sila spadła, i teraz 102,5 poszło 4 razy... Cos za coś, w końcu chce boksować, czyż nie ;)

Udanych wakacji Panie koksie ! ;'')

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że przy noszeniu skrzynek często robi się pewną sekwencję.
Podnosisz skrzynkę, jak przy młotkowych, ale kładąc całe przedramię się wykręca. Głównie to wykręcanie jest powodem moich obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, właśnie się dowiedziałem, że koleś z mojego rocznika, zaczął ćwiczyć, i odrazu wdupcza kreatynę:D

Mam nadzieję, że potem nie będzie mu to działać, i ogólnie to on może szczeznąć, bo nigdy go nie lubiłem:D

Ta, tak to jest jak się nic nie czyta, pewnie myśli że się nachapie krety, i odrazu atleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wezmę to pod uwagę jak będę startował z tym HIITem. O ile w ogóle coś wyjdzie, wolę jednak normalne biegi.
W każdym razie dzięki za odpowiedź.

A tymczasem mam kolejne pytanie. Otóż poszukuję jakieś zestawu do ćwiczenia w domu. Szczerze mówiąc nie znam się na tym wszystkim, w każdym razie wiem, że będę potrzebował ławeczki i modlitewnika, najlepiej od razu z obciążeniami. To na pewno. Czy będę czegoś jeszcze potrzebował do FBW ? ( szczególnie chodzi o nogi i brzuch - da radę bez specjalistycznego sprzętu ? )
Jeśli chodzi o marki, to widziałem, że ludzie polecają sprzęt marbo, więc czym prędzej udałem się na ich stronę. Równie szybko z niej wyszedłem - zwyczajnie nie wiedziałem czego szukać.
Liczę na jakieś sugestie lub od razu konkretne typy :
http://www.marbo-sport.pl/category/zestawy-do-cwiczen-zestawy-z-obciazeniem
Zakres cenowy - myślę, że 800-1000 zł wystarczy. Szczególnie z tego względu, że jestem raczej amatorem.
Z góry dzięki :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co byłbym za tym zestawem: http://www.marbo-sport.pl/zestaw-22-lawka-uniwersalna-skladana-mh-l011-stojaki-regulowane-mh-s001-sztanga-44kg.html + 4 x 10kg obciążeń - w sumie 84 kg. Łącznie z przesyłką ładnie mieszczę się w 1000 zł.
Z modlitewnika jednak rezygnuję, bo nie jest szczególnie potrzebny do FBW.
Ujdzie ?

PS: Żeby tradycji stało się za dość - sorry za 2 posta pod rząd :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jeśli zależy Ci na nogach to kupiłbym taką ławkę z prasą do nóg żeby można było robić dwugłowe i czterogłowe ud. Nie jest to co prawda taki sprzęt jak na siłowni ale lepszy taki niż żaden. Poza tym zwróć uwagę żeby mieć wysokie stojaki http://www.marbo-sport.pl/zestaw-14-lawka-mh-l013-stojaki-wielopoziomowe-mh-s004-sztanga-44kg.html te nie wydają się głupie.
Poszukaj sprzętu na innej stronie może znajdziesz coś tańszego a niekoniecznie gorszego i spełniającego wszystkie kryteria. Zaraz zapytam kolegi jaki ma model swojej ławeczki bo nogi też na niej może robić.
Poza tym jeśli już kupujesz to bierz modlitewnik. Na FBW wiecznie nie będziesz jechał więc na pewno się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie 4 pytanka, na szybkiego:

Unoszenie hantli bokiem, lepiej do połowy większym ciężarem czy do 90 stopni mniejszym?

Francuskie wyciskanie sztangielki zza głowy, lepiej większym ciężarem zza głowy, przy którym na końcu używam mięśnia naramiennego, czy mniejszym ciężarem przesunąć rękę dalej, i używać tylko trica?

No i 3 pytanie, dotyczące uginania nadgarstków podchwytem i nadchwytem, zdaje mi się że to ćwiczenie najlepiej robić na końcu, tak?
Nie wiem, czy np podzielić jakoś do ogółu mojego planu, czy normalnie 3x12 podchwytem i 3x12 nadchwytem.

4, przy robieniu szrugsów nie czuję ich po 12 powtórzeniach, dołożyć ciężaru, czy zwiększyć ilość powtórzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować