Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2011 o 20:40, Kardithron napisał:

Na jakie style pływackie powinienem postawić nacisk chcąc rozwinąć mięśnie pleców? Chodzi
przede wszystkim o korygowanie wady postawy.


Styl grzbietowy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy wszystkich ćwiczeniach trzeba zachować technikę i czucie mięśnia. Możesz sobie zrobić ostatnią serię mocno z dużym ciężarem ale lepiej nie oszukiwać zrobić mniej i się dopompować mniejszym ciężarem zaraz po tej serii.
Szrugsy- być może źle robisz, zobacz sobie filmy jak robią, może ciężar za duży. 12 repsów styknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I Klatka Biceps
II Barki nogi
III Plecy Triceps

I
Wyciskanie hantli na ławce płaskiej 4x
Rozpiętki na ławeczce 4x
przenoszenie hantla nad głową 4x

Uginanie Hantli stojąc 3x
Uginanie hantli w podporze o kolano 3x
Uginane hantli stojąc chwytem młotkowym 3x

II
Przysiad z hantlami 4x
Wykroki 4x
Syzyfki 4x
wspięcia na palcach 4x max

Wyciskanie hantli siedząc lub stojąc 4x
Unoszenie hantli w przód 4x
Unoszenie hantli na boki 4x
Szrugsy 3x

III
Wiosłowanie z hantlami 3x
Podciąganie hantla w opadzie 3x
wiosłowanie z jednym hantlem trzymanym oburącz3x( inaczej wiosłowanie wąskim uchwytem)
MC z hantlami 3x

Francuskie wyciskanie hantlami 3x
Prostowanie ramienia w opadzie tułowia 3x
Pompeczki w podporze 3x

Zakres powtórzeń od 10 8 8 6 albo 10 8 8

Po miesiącu ćwiczeń widać rezultaty. Biceps urósł jakieś 3cm(w końcu moje upragnione 40cm :D), plecy już są trochę wyrzeźbione, widać, że klata urosła, gorzej z brzuchem i z tricem, ale zamierzam ćwiczyć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, obejrzałem parę tutoriali kfd na yt, i widzę, przy tricu najlepiej się chwycić za łokieć, wyprostować rękę względem podłoża, tu miałem błąd.
Przy unoszeniu bokiem też, ja unosiłem na boki, a tutaj jakoś do przodu, jak mi nie pójdzie do przodu to zmniejszę ciężar.
No i z tymi szrugsami nie wiem, robię je dobrze, może trochę za szybko, ale zobaczy się pojutrze;]

No i koszenie, dziś ryż na śniadanie, 4 jajka na kolację i kefir, trzeba żreć żeby rosnąć, mięśni przybyło, ale masa mi się nie ruszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boczne unoszenie to jedno z trudniejszych technicznie ćwiczeń, trzeba dość długo się go uczyć żeby odpowiednio czuć mięśnie. Sam zauważyłem, że lepiej jak robię więcej powtórzeń mniejszym ciężarem z krótszymi przerwami. Wtedy znacznie lepiej czuję ćwiczenie, jest lepsza pompa i kwas.
Oczywiście ręce muszą być lekko ugięte w łokciach i to łokcie idą jako pierwsze do góry. Możesz się też lekko pochylić do przodu jak masz większy ciężar. Sam teraz robię 5kg i 7,5kg na redukcji. Na masie robiłem to ćwiczenie nawet 12,5kg hantlami ale słabiutko czułem, więcej tam było szarpania niż prawidłowego ruchu, a teraz jest jak trzeba.
Na śniadanie lepiej płatki osiane i jajka
Owsianka ma dużo dobrych węgli uwalnianych stopniowo i sporo błonnika więc taka porcja starczy na cały dzień
Jajka mają dużo witamin, praktycznie wszystkie oprócz C i jeszcze jakiejś. Poza tym ograniczają głód, są bardzo syte przez to nie czuje się takiego głodu po kilku godzinach. Poza tym dość szybko się przyswajają (przynajmniej część białek) co raczej eliminuje je na noc. Na kolację najlepiej jeść twaróg i ryby. Kazeina z serka jest wolno uwalniana (dopiero po ok 1godzinie) to samo z białko z rybki działa całą noc. Tylko przy serku trzeba pić w ci,ągu żeby kamieni nie było na nerach
Sericulum
ładnie, ładnie 40cm to już solidna łapa. Spokojnie możesz sobie dodać wyciskanie sztangielek na skosie bo 3ćwiczenia na klatę to troche mało. Przenoszenie hantla bardziej jako rozciągające ćwiczenie na koniec. No i pamiętaj zmieniać kolejność ćwiczeń lub ćwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2011 o 22:25, Sericulum napisał:

Po miesiącu ćwiczeń widać rezultaty. Biceps urósł jakieś 3cm(w końcu moje upragnione
40cm :D)

Bierzesz jakieś odżywki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom, żrem dużo jajek, a matka mówi, że nie będę miał dzieci:D

Trochę treningu i człowiek lepiej wygląda, no i zdrowiej się czuję, a także trudniej mnie było upić wczoraj, wódka się nam skończyła przy stoliku, a piwa nie lubię.

Tylko przez to kawalerskie, wczoraj miałem ćwiczyć, nie ćwiczyłem, i dziś też chyba nie będę, bo festyn jest, ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 09:40, Sericulum napisał:

Narazie kupiłem tylko kreatynę, ale nie będę jeszcze brał.

To te 40 masz bez wspomagaczy? Dżizas. Ja 37 nie mogę przekroczyć. Może to wina treningu. Może za mało ćwiczeń, ale więcej się nie da, bo 2h przeznaczam (teraz mam wolne od ćwiczeń jeszcze przez tydzień) na bieganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do planu to mam zaufanie bo układał go były kulturysta, jak na razie widzę efekty- siła mi nie spada, a z brzucha już powoli leci. Na duże grupy można robić 12-16serii na małe 6-12chyba więc nie jest źle myślę.
Sericulum
3cm w miesiąc?:D Przyrosty lepsze jak na cyklu z teścia:D Tyle to ja chyba w pół roku robiłem hehehe. Tylko uważaj na rozstępy bo znam typa co zaczął ćwiczyć po kilku miechach wziął kretę i przybrał jakieś 12kg w pół roku no i miał rozstępy na łapach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to dobry temat... :)

Robię A6W już jakiś czas, efekty są i można się już dopatrzyć mięśni na brzuchu. Muszę jeszcze tylko trochę cm z brzucha zrzucić i efekt będzie zadowalający i tutaj wychodzę z pytaniem - co najlepiej robić żeby brzuch zrzucić? A6W robię nadal, przeszedłem też na lekką dietę ale pytam Was o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 12:57, Hell_Knight napisał:

Mam nadzieję że to dobry temat... :)


Tak, dobry.

Dnia 17.07.2011 o 12:57, Hell_Knight napisał:

Robię A6W już jakiś czas, efekty są i można się już dopatrzyć mięśni na brzuchu. Muszę
jeszcze tylko trochę cm z brzucha zrzucić i efekt będzie zadowalający i tutaj wychodzę
z pytaniem - co najlepiej robić żeby brzuch zrzucić? A6W robię nadal, przeszedłem też
na lekką dietę ale pytam Was o radę.


Generalnie na mięśnie brzucha robi się ABS II, ale A6W też niby da radę... A6W jest aerobem, brzuszki i bieganie też są aerobami i dodatkowo pracują tam mięśnie brzucha. Ale czy można to łączyć z A6W, tego nie wiem.
Ja bym bardziej polecił połączenie ABS II i biegania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 12:25, Witcher1990 napisał:

Co do planu to mam zaufanie bo układał go były kulturysta, jak na razie widzę efekty-
siła mi nie spada, a z brzucha już powoli leci. Na duże grupy można robić 12-16serii
na małe 6-12chyba więc nie jest źle myślę.
Sericulum
3cm w miesiąc?:D Przyrosty lepsze jak na cyklu z teścia:D Tyle to ja chyba w pół roku
robiłem hehehe. Tylko uważaj na rozstępy bo znam typa co zaczął ćwiczyć po kilku miechach
wziął kretę i przybrał jakieś 12kg w pół roku no i miał rozstępy na łapach



Sam byłem zaskoczony jak ostatnio mierzyłem sobie, na razie krety nie zamierzam brać, przydałaby mi się jeszcze pełna dieta, bo na razie używam takiej byle jakiej. Zapisałem się do speca, który ustali mi dietę itp. 50 zł za godzinę, ale myślę, że kasa w błoto nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy będzie Cię stać żeby trzymać taką dietę już żadna uber pro nie jest tania
Śmiem twierdzić, że da Ci bardzo podobną jak w schematach jeśli nie taką samą
Rano 100g płatków owsianych, orzechy, 2 jajka i trochę wędliny. Pewnie mniej więcej tak to będzie wyglądać, a nie oszukujmy się orzechy są drogie:)
Krety nie bierz do póki będą efekty na jedzeniu, a po pewnym czasie na białku czy gainerze. Lepiej robić wszystko stopniowo bo później może przyjść zastój, zresztą te 3cm mówią same za siebie:)
Hell_Knight
Dieta to podstawa. Wrzuć bieganie i basen i będzie bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z tym bieganiem po twardych nawierzchniach? Niektórzy twierdzą, że nawet w zajebistych butach bieganie po asfalcie jest na dłuższą metę niezdrowe dla stawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować