Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2011 o 21:54, Graszcz napisał:

Jak to w końcu jest z tym bieganiem po twardych nawierzchniach? Niektórzy twierdzą, że
nawet w zajebistych butach bieganie po asfalcie jest na dłuższą metę niezdrowe dla stawów

Bo jest. Dostają po "du*ie" kolana i śródstopie. Znalezienie jakichś łączek chyba nie jest problemem. No chyba, że w centrum miasta. Do biegania po "miękkim" terenie - stadion, łąki, drogi polne - polecam kupić odpowiednio dobrane buty trekkingowe. Kosztują ok. 80-100 zł a są naprawdę wytrzymałe i wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 22:40, Growin napisał:

Bo jest. Dostają po "du*ie" kolana i śródstopie. Znalezienie jakichś łączek chyba nie
jest problemem. No chyba, że w centrum miasta. Do biegania po "miękkim" terenie - stadion,
łąki, drogi polne - polecam kupić odpowiednio dobrane buty trekkingowe. Kosztują ok.
80-100 zł a są naprawdę wytrzymałe i wygodne.

Dzięki. Właśnie pytam dlatego, że ze znalezieniem w bliskiej okolicy odpowiedniego terenu mam pewne problemy, ale trudno, coś wymyślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i zapomniałem dodać: Jak zaczynasz biegać to kup Artresan i bierz 3 bądź 4 tabletki dziennie. Nawet jeśli biegasz na stadionie, to "smar" w kolanach też się zużywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 22:49, Growin napisał:

A i zapomniałem dodać: Jak zaczynasz biegać to kup Artresan i bierz 3 bądź 4 tabletki
dziennie. Nawet jeśli biegasz na stadionie, to "smar" w kolanach też się zużywa.

hehe, wiem o czym mówisz, jak w sezonie trenowałem boks to też brałem Artresan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witcher wynalazł byś mi jakiś fajny trening, a może bym podrąbał ten co ma Sericulum.

Mam tylko ławeczkę i sztangielki, możliwe że będę miał jeszcze drążek do podciągania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś sztangę od ławki Doyomos, taką na 1,80?

Myślałem że ma 10kg, a waga pokazuje parę kg mniej, z tym że ta waga żeby pokazała 20kg musiała zostać podkręcona, a na luzie pokazuje ponad 1kg.

Czyli mi chodzi o to ile waży sztanga, robią takie na 7 albo 8kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są takie sztangi. 20kg mają tylko gryfy olimpijskie
Trening możesz sobie wziąć jego lub poszukać czegoś w necie lub nawet w tym temacie już sporo ułożyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wezmę ten plan, który jest w poście na który odpowiadam, tylko sobie połączę nogi z plecami, nie wiem czemu to tak dziwnie napisane jest.
Pytanie, czy 5s przykładowo przy wyciskaniu na prostej, oznacza że jeden ruch powinien trwać 5 sekund?
Wyciskanie na skosie, znaczy mam być odchylony w dół czy do przodu?
A no i zrobię już pkt pierwszy, to go nie powtarzam, tak? Nie pisze ile serii.

Z góry dzięki za odpowiedź, już czuję jutrzejszą pompę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze obczajam, ale przykładowo:
Wyciskanie na prostej 5s 12-6
Ruch trwa 5 sekund, najpierw 12 powtórzeń, dokładam i 6, tak?
Na skosie, to w górę, 45 stopni czy mniej?
Idę zaraz na siłkę, robię 45 stopni.

Bic
2. uginanie ramion siedząc na ławeczce 3s 12-6

http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona_pliki/image013.gif
Tak, i potem mam też dołożyć?

3. Uginanie ramion w oparciu o kolano 2s na dobicie lub 3s uginanie młotkowe

Z tym to chyba czaję, ale ciężar taki jak do tego wyżej?


Pomóżcie rosnącym koxom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5s oznacza 5serii danego ćwiczenia
np Wyciskanie
1. 12powtórzeń x 50kg
2. 12x55kg
3. 10x65kg
4. 8x75kg
5. 6-8x80kg
Przerwy max 2-3minuty
Nogi trzeba robić osobno, to najcięższy trening i nie można go z niczym łączyć a już na pewno nie z plecami drugim pod względem intensywności. Między nogami a plecami powinno być min 2-3dni przerwy
Dokładasz tyle żeby w każdej serii ledwo zrobić te ostatnie powtórzenie.
Ćwiczenia zmieniaj sobie co kilka treningów np 2 tyg ciśniesz 5s prostej a 3 i 4 zaczynasz od 5s na skosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tam Ci na gg, szkoda że nikt rano nie odpisał.

Jakbyś połączył tak żeby były 3 dni treningu?

Acha, dodałem po bicepsie zwijanie sztangi 30x nad i pod chwytem, w tym tyg powinienem mieć drążek, proponujesz podmienić ćwiczenia jakieś?

Aha, i do ćwiczeń ze sztangielkami koniecznie trzeba zwiększać obciążenie?
Kijowo mi się sztangielki rozkłada strasznie długo, no i to co mam potrafi mnie doprać już przy 12, więc im dalej tym mocniej, ale do sztangi dokładam zawsze;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie - mam kumpla, z poważną niedoczynnością tarczycy.
Przybrał dużo na wadze, ma 2.01cm wzrostu a wagę obecnie 140kg.
Pomogłem mu ułożyć odpowiednią dietę i w miarę sensowny trening do spółki z koleżanką która jest dietetykiem z zawodu [aeroby - basen + rower do tego trening siłowy]
Problem mam niestety z rowerem.
Mianowicie szukam jakiegoś niedrogiego a dobrego roweru treningowego, ale bez skutku [ni cholery nie znam się na markach, sam jeżdżę na zwykłym rowerze sporadycznie bo wolę sobie pobiegać], kumpel nie ma kondycji do biegania a chce kupić rowerek do treningów.
Większość tego co przeglądałem ma udźwig do 100kg a jedyne rowerki na 130-150kg jakie widziałem kosztują koło 2-3 tysięcy, gdzie budżet kumpla nawet jak mu pożyczę dodatkowe 2 stówy nie przebije 650zł.
Jak ktoś się zna i doradził by jakiś sprzęt będziemy wdzięczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 00:11, Pietro87 napisał:

kumpel nie ma kondycji do biegania

przy takiej masie próby biegania byłby wprost zabójcze dla stawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej masie to trzeba robić cokolwiek, żeby zrzucić kilogramy.
Z resztą imho przesadzasz, ok ma 40kg nadwagi ale jakoś musi to zrzucić, w sumie mógł by i zacząć od biegania, ale raczej na bieżni, wolniutko po 10-20 min dziennie, stopniowo idąc w górę ze spadkiem kilogramów, ale wydaje mi się własnie, że w jego sytuacji rowerek był by bardziej wskazany, tylko nic sensownego nie mogę znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już muszą być 3 to popularne jest
1. Klata+bic
2. Nogi+barki
3. Plecy+tric
Sam robiłem
1. Nogi+tric
2. Plecy+barki
3. Klata+bic wymienne z trickiem
Nie musisz przecież zakręcać hantli, dokładać trzeba bo zacytuję hardcorowego koksa "Na masę więcej kalorii, więcej ciężaru i nie ma opie"
Mam znajomego który stosuje progresję co jakiś czas, wygląda to tak, że ćwiczy jednym maksymalnym ciężarem np klatę robi 12x70 10x70 itd ale sam nie robiłem więc nie wiem jak to działa
Ćwiczenia zmieniaj co kilka treningów bo będzie zastój. Drążek najlepszy na plery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 21:47, Witcher1990 napisał:

Drążek najlepszy na plery.

Jakieś konkretne ćwiczenia masz na myśli, czy po prostu wszystkie warianty podciągania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja właśnie tą progresję robię, ale nie jestem tego świadomy:D
Oczywiście tylko przy sztangielkach.

Ten drążek chyba będę brał tak żeby się dobijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam panie, idź w kij z takim drążkiem, rurka wsadzona w otwór do wchodzenia na wyższe piętro garażu:D
Ja to tylko używam do brzucha, bo mi się nie opłaca do czego innego.

Robiłem dziś cz 2, dała po garach, btw trochę mnie martwi kumpel z którym ćwiczę, mówi że go mięsień zaczął palić w pewnym momencie, i na dodatek przy wyciskaniu sprzeda klatki i zza głowy daje sobie sztangą po twarzy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować