Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2009 o 17:16, kedzior141 napisał:

Dzięki, czekałem na nie bardzo długo.


Powodzenia i sugerowałbym trochę więcej luzu, bo stres to potężny wróg, a sądząc po pytaniach i tym, że długo czekałeś na te zawody to masz stresik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Mam prośbę. Nie ma ktoś spisu produktów zawierajacych nikie l? Próbowałem wygooglować , ale nic nie znalazłem. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robie sobie teraz weiderka, dopiero co zaczynam (5 dzien :P) ale mam zamiar zrobic co najmniej go 2 razy... kolega z klubu mowil mi, ze po pierwszym za bardzo nie widac efektow, widoczniejsze zmiany sa dopiero przy drugim i tu jest takie moje pytanie: czy to co jem w trakcie tych dni co cwicze ma na efekty wiekszy wpylw ?
czy jakas dieta pomogla by mi uzyskac lepszy rezultat ?? jak tak to jaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Oczywiście, że tak- dieta to jest podstawa. Jaka? Zbilansowana. To jest taka, która dostarcza Ci tego c potrzebujesz- odpowiednie ilości minerałów, witamin, kalorii, białka, tłuszczy itd. Sporo też zależy od Twojego metabolizmu, ale skoro robisz weidera to jesteś raczej endo/mezomorfikiem i chcesz zrzucić sadło. W takim razie olej tłuste i niezdrowe jedzenie, wszelkiego rodzaju fastfoody, colę, chipsy, frytki omijaj szerokim łukiem. Dużo warzyw i owoców. Już mi się nie chce więcej pisać setny raz o tym samym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zacząłem na swoim sajcie mały cykl wpisów poświęcony domowemu budowaniu się dla początkujących. Będę omawiał różne grupy mięśni osobno, na koniec trzasnę coś o diecie, suplach i podstawach treningowych. Chętnych zapraszam do lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałbym takie pytanie, jak powinna wyglądać rozgrzewka przed joggingiem ?? Zacząłem ostatnio biegać, ale dość szybko zaczynają mnie boleć mięśnie w jednej nodze i tylko tej, jaką przeprowadzić rozgrzewkę by temu zapobiec ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja byłem 3 dni w szpitalu na obserwacji serca , lekarze stwierdzili że nic nie mam z sercem ale mało ruchu przy kąpie jestem z 3h , żadko na dworek czasem wyjdę , lekarz powiedział żebym uprawiał sport ok ! , ale jaki mam 15 lat ? co powinienem uprawiać ? boks
czy już się mi nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to tylko zalezy od ciebie, co cie interesuje i pamietaj, nigdy nie jest za pozno, aby zaczac cos trenowac :) (co innego, jezeli w danym sporcie chcesz osiagac jakies sukcesy, im jestes mlodysz tym lepiej...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 17:27, Hubi_Koshi napisał:

Miałbym takie pytanie, jak powinna wyglądać rozgrzewka przed joggingiem ?? Zacząłem ostatnio
biegać, ale dość szybko zaczynają mnie boleć mięśnie w jednej nodze i tylko tej, jaką
przeprowadzić rozgrzewkę by temu zapobiec ??


Rozgrzewkę powinno zacząć od górnych partii ciała aż do dołu. Na początek kręcenie głową. Następnie rozciąganie klatki piersiowej. Potem jeśli jesteś na czystej nawierzchni parę brzuszków. Po brzuszkach musisz porządnie rozciągnąć mięśnie nóg. Polecam przysiady, przenoszenie ciężaru ciała z lewej na prawą i tak parę razy. Siad płotkarski też jest dobry na rozciągnięcie mięśni. A na koniec rozluźnij mięśnie u nóg i ruszaj przed siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 17:36, SongoX napisał:

A na koniec rozluźnij mięśnie u nóg i ruszaj przed siebie.

Warp 6 jakby powiedzieli Star Trekowcy. Wielkie dzięki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 17:35, Zauri napisał:

to tylko zalezy od ciebie, co cie interesuje i pamietaj, nigdy nie jest za pozno, aby
zaczac cos trenowac :) (co innego, jezeli w danym sporcie chcesz osiagac jakies sukcesy,
im jestes mlodysz tym lepiej...)

no sztuki walki tylko wybieram między boks a Judo ..p i tak myślę o ręcznej jeszcze , oczywiście jakiś 3h rowerem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym pomyslal tez o aikido, sztuce walki ktora polega glownie na obronie :) "Aikido składa się z szerokiego zakresu technik, opierających się na zasadzie ruchu i energii, by zmienić kierunek lub zneutralizować atak oraz kontrolować atakującego"

poczytaj sobie :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Aikido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Airsoft z małą domieszką survivalu! Np. sprint* pod stromą górę, z 6kg repliką SAWa, dodatkowo + 20kg (cały szpej, plecak etc.) na koniec rozgrzewki x] Niestety, problem jest taki żeby znaleźć równie powalonych ludzi do tego ;]

*oczywiście na tyle ile się da ten sprint ;) Swoją wagę to wszystko ma x]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie jedną z rzeczy , które najbardziej wpływają na kondyche jest deska ( codziennie 3 km w obie strony i jeszcze na miejscu jazda). Nie mówie już o tym jak sie chudnie :>.
Dobrym sportem jest też Paintball (ta adrenalina).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 18:13, Zauri napisał:

do tego trzeba doliczyc dosc duze koszty... (profesjonalne repliki ida od 1000zl w gore...)

Z chińczyka też da się strzelać, bardzo dużo osób używa chińskich replik. Chociaż i te w związku z dolarem i kryzysem ceny mają za wysokie jak na chinole :/ Tak czy wspak, racja, to dość duże koszty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 18:16, Gaar napisał:

Niewątpliwie jedną z rzeczy , które najbardziej wpływają na kondyche jest deska ( codziennie
3 km w obie strony i jeszcze na miejscu jazda). Nie mówie już o tym jak sie chudnie :>.
Dobrym sportem jest też Paintball (ta adrenalina).

Paintball byłem na obozie Paintball , ciekawie jest ^^ , ale lepsze jest asg ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2009 o 18:17, Alruhn napisał:

Paintball byłem na obozie Paintball , ciekawie jest ^^ , ale lepsze jest asg ;p


Również próbowałem i jednego, i drugiego. Cóż, ja tam wolę tradycyjnie - siłownia + koszykówka/hokej. :) Na asg i paintball mnie nie stać, jedynie okazjonalnie na to drugie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić ławke i sztange, jakiś czas szukałem czegoś solidnego w sensownej cenie, a dziś natknąlem się w necie na poniższy model. Jako że moja wiedza w temacie jest nikła, chciałem dowiedzieć się czy warto inwestować w taką ławke, bo cena jest moim zdaniem podejrzanie niska. Prosiłbym o rady odnośnie wyboru sprzętu, jakieś linki. Nie zamierzam uprawiać intensywnej kulturystyki, potrzebuje sprzętu do domowego treningu, który wytrzyma pare lat ze mną (ok. 90 kg) + max. drugie tyle obciążenia.

http://fitbay.pl/lawka-prosta-szeroka-mh-l007-home-p-1398.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście w domku posiadam -

http://www.allegro.pl/item577473258_profesjonalna_lawka_kulturystyczna_skladana_lp4.html#gallery
http://allegro.pl/item595387922_zestaw_sztanga_39_kg_gryf_180cm_thorn_zeliwo_hit.html#gallery

I jestem bardzo zadowolony. :) Z drugiej strony, mam dopiero niespełna 17 lat, więc wystarcza mi prymitywny i tani osprzęt. :)

Mam teraz takie pytanie dla zorientowanych bardziej w temacie, otóż ćwiczyłem 3 dni z rzędu, po pół godziny. Czy muszę zrobić dzień przerwy, czy też nie ?
Z góry dzięki za odpowiedź. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować