Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2009 o 18:32, Probos napisał:

I jestem bardzo zadowolony. :) Z drugiej strony, mam dopiero niespełna 17 lat, więc wystarcza
mi prymitywny i tani osprzęt. :)


nawet nie wiesz, jakich człowiek cudów może dokonać ze zwykłą liną, beczką i paroma cegłami... ;]
najlepszy terminator na youtubie (niestety zapomniałem imienia) zamieszcza swój workout, w którym nie używa niczego bardziej zaawansowanego niż kamizelka z obciążnikami ;]

ed. znalazłem - http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=B9hk9z1YVcE

Dnia 07.04.2009 o 18:32, Probos napisał:

Mam teraz takie pytanie dla zorientowanych bardziej w temacie, otóż ćwiczyłem 3 dni z
rzędu, po pół godziny. Czy muszę zrobić dzień przerwy, czy też nie ?


hej, zjadłem obiad i kolację, czy to dobra dieta?
precyzyjnie opisz co robiłeś, bo równie dobrze mogłeś machać dwukilowymi hantlami albo wylać dwa wiadra potu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sobie weiderka (a6w) robie juz 12 dni :D ale kolega mnie z klubu pocieszyl, jak mi powiedzial, ze on swojego 1 weiderka zakonczyl na 20 dniu ... :/ powiem wam, ze przy tych cwiczeniach, juz sie tak nie mecze jak wczesniej, wystarczy znalezc swoje odpowiednie tempo, nie za wszybko nie za wolno i bedzie git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2009 o 20:19, Azra napisał:



Widać że ten gościu zna się na tym co robi.Rzeczy na drązku były powalające-powiem szczerze,pierwszy raz takie cos widzialem,tak samo jak pompki z 3 klasnięciami :O
Pozatym,ma kolegów, z którymi ćwiczy,jak to mówią-W kupie raźniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2009 o 20:19, Azra napisał:

/.../

Widziałem już kiedyś jego filmiki. Przyznaję, koleś gniecie suty. :D

Dnia 07.04.2009 o 20:19, Azra napisał:

hej, zjadłem obiad i kolację, czy to dobra dieta?
precyzyjnie opisz co robiłeś, bo równie dobrze mogłeś machać dwukilowymi hantlami albo
wylać dwa wiadra potu ;]


Wyciskanie sztangi, 3x12
Wyciskanie sztangi w szerokim uchwycie 3x12
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie 3x12
Rozpiętki 3x12
Kaptury 3x12
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej 3x12
Zginanie ramion ze sztangą stojąc 3x8
Wyciskanie sztangi stojąc 3x8
Wyciskanie sztangi stojąc, za głową 3x8

To chyba wszystko, nie w takiej kolejności oczywiście. :)
Obowiązkowo przed tym rozgrzewka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli chodzi o Rossa- gigantyczne źródło informacji, jego filmy na youtube to dopiero wierzchołek góry lodowej. Polecam jego książki (np. Underground Way To Warrior''s Fitness), czy jego stronkę z forum i artykułami rosstraining.com.

Jeśli chodzi o Twoje pytanie o przerwę- sam dostosuj sobie tempo. Dla zdrowego gościa w młodym wieku potrzeba min. 1 dnia na regenerację tygodniowo, ale wszystko zależy od tego jak się czujesz, jaki masz dzień (zapieprz w pracy/szkole), od diety i supli. Sam musisz wyczuć jak Tobie pasuje- Ross pisał o tętnie jako wyznaczniku zmęczenia organizmu, ale już zapomniałem jak to szło dokładnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania co do 6 Weidera. Znalazlem sobie opis cwiczen, plan cwiczen wiec jest good, ale nie wiem 1 rzeczy- mianowicie ile powtorzen mam zrobic przy kazdym z cwiczen ? Czy kazdy to dostosowuje to sobie indywidualnie czy tez jest przyjeta okreslona ilosc tych powtorzen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 09:18, drblase napisał:

Mam pytania co do 6 Weidera. Znalazlem sobie opis cwiczen, plan cwiczen wiec jest good,
ale nie wiem 1 rzeczy- mianowicie ile powtorzen mam zrobic przy kazdym z cwiczen ? Czy
kazdy to dostosowuje to sobie indywidualnie czy tez jest przyjeta okreslona ilosc tych
powtorzen ?

W tabeli jest wyraźnie napisane przecież .Rząd "powtórzeń"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze, cwicze sobie weiderka i po 11 dniach w prawym biodrze zaczelo mi cos strzykac przy podnoszeniu nogi do kata prostego :/ nie wiem czy moze nie zrezygnowac... do jakiego lekarza z problemami z kosciami/stawami moglbym sie udac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 16:18, Zauri napisał:

kurcze, cwicze sobie weiderka i po 11 dniach w prawym biodrze zaczelo mi cos strzykac
przy podnoszeniu nogi do kata prostego :/ nie wiem czy moze nie zrezygnowac... do jakiego
lekarza z problemami z kosciami/stawami moglbym sie udac ?


do ortopedy.
nie panikowałbym na twoim miejscu, podczas robienia a6w miałem takie same ''problemy'' - uczucie ''przeskakiwania'' stawu w biodrze, śmieszny odgłos ''pukania''. noga mi nie odpadła ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

O ile nie zacznie boleć i sprawiać większych problemów to olej. Byś posłuchał jaka symfonia jest ja ćwiczę w chacie- normalnie wszystko mi strzyka :P
Jak zaczną się poważniejsze kłopoty z tym biodrem to przerwij ćwiczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 16:18, Zauri napisał:

kurcze, cwicze sobie weiderka i po 11 dniach w prawym biodrze zaczelo mi cos strzykac
przy podnoszeniu nogi do kata prostego :/ nie wiem czy moze nie zrezygnowac... do jakiego
lekarza z problemami z kosciami/stawami moglbym sie udac ?


Miałem coś podobnego z łopatką. Dostałem skierowanie na ultradźwięki i zobaczymy, co z tego wyjdzie. :)

Lekarz określił to jako "skaczącą łopatkę", w wyniku przesilenia. Zapewne masz to samo, tyle, że z biodrem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Ostatnimi czasy przestawił mi się zegar biologiczny i już około godziny 21/22:00 padam i zasypiam. Tutaj leży pies pogrzebany, bo akurat o tej porze bardzo zależy mi na obecności wśród żywych. I tutaj moje pytanie: macie jakieś pomysły na kolację, która dodaje energii? I czy mleko ma wpływ na zwiększoną senność?
Tak, tak, pytam o jedzenie. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Po pierwsze to fajny zegar i ja bym z takiego nie rezygnował :)
Po drugie- możesz mieć deficyt snu- organizm daje ci do zrozumienia, że potrzebuje więcej snu, niż mu dostarczasz- zastanów się ile śpisz, czy się wysypiasz i czy to jest wystarczająca ilość snu dla Ciebie.
Po trzecie- energii dodadzą Ci węglowodany, czyli cukry- coś niezbyt ciężkiego, ale słodkiego.
Po czwarte- godziny snu przed 24:00 organizm wykorzystuje dużo lepiej, niż te od 24:00 do rana. Dlatego ekonomicznie jest wcześniej iść spać i wcześniej wstawać- jesteś bardziej wypoczęty i mniej snu trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 11:56, Budo napisał:

Po pierwsze to fajny zegar i ja bym z takiego nie rezygnował :)


Gdybym nie miał swoich powodów, też dałbym sobie z tym spokój. : )

Dnia 11.04.2009 o 11:56, Budo napisał:

Po trzecie- energii dodadzą Ci węglowodany, czyli cukry- coś niezbyt ciężkiego, ale słodkiego.


Proponujesz coś konkretnego? Wiem, wiem, ogólniki już mam, ale jestem wygodny człowiek. : P

Dnia 11.04.2009 o 11:56, Budo napisał:

Po czwarte- godziny snu przed 24:00 organizm wykorzystuje dużo lepiej, niż te od 24:00 do rana. Dlatego ekonomicznie jest wcześniej iść spać i wcześniej wstawać- jesteś bardziej wypoczęty i mniej snu trzeba.


Da się zrobić, chociaż mimo wszystko sen o dziewiątej to trochę za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 11:24, Merovingian napisał:

Ostatnimi czasy przestawił mi się zegar biologiczny i już około godziny 21/22:00 padam
i zasypiam.


Przyczyna senności może mieć podłoże stresowe, lub też może być spowodowane deficytem magnezu, a deficyt magnezu może występować w przypadkach stresowych. Może to wynikać z diety zbyt dużej ilości węglowodanów, które w nadimiarze mogą powodować senność. Przyczyn może być wiele wiele innych. Może po prostu śpisz za dużo(brzmi to absurdalnie) . Jak można walczyć z taką nadmierną sennością? spróbuj pójść na krótki spacer około godziny 19:30-20 (15 minut powinno pomóc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 17:13, kedzior141 napisał:

Mam takie pytanie... Czy takie soki z kartonów typu Caprio, czy inne są zdrowe? Czy lepiej
w siebie tego nie wlewać?


Przeczytaj skład- najlepiej kupuj soki bez chemii, barwników, czy konserwantów i niesłodzone. Takie są ok, nawet jak robione z koncentratu, a nie świeżego soku.
Najlepsze soczki to cymes, albo marwit- świeże, wyciskane... cud-miód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 18:29, Budo napisał:

Przeczytaj skład- najlepiej kupuj soki bez chemii, barwników, czy konserwantów i niesłodzone.
Takie są ok, nawet jak robione z koncentratu, a nie świeżego soku.
Najlepsze soczki to cymes, albo marwit- świeże, wyciskane... cud-miód :)


Ok, tak też zrobię :) Ostatnio lubię sobie herbatę zastępować sokami, lub wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Owoce i warzywa powinny być jak najszerzej reprezentowane w diecie, ale wiadomo, że nikt nie będzie cały dzień żarł sałaty- po to sa surówki, sałatki, soczki, dżemy, przeciery itd itp- ogólnie jak najwięcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 18:32, Probos napisał:

Ja osobiście w domku posiadam - (...) I jestem bardzo zadowolony. :)


Wygląda nieźle. Ławka nie zawiera jednak obciążeń, jednak jesteś zadowolony - to znaczy... co? Używasz obciążeń sztangi, zamówiłeś coś dodatkowo, może coś jeszcze innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować