Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2009 o 20:31, Shlafrok napisał:

Tylko pamiętaj, że bez diety nawet nie ma co się zabierać do roboty, a prawda jest taka,
że najtrudniej przyzwyczaić się do nowego żarcia. ;]


Tak wiem, przyzwyczajam się i jest ciężko, ale jak już mam ochotę na coś "nie dietycznego" to sobie przypominam te wszystkie ćwiczenia i dochodzę do wniosku, że marnować tyle wysiłku to raczej bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 18:34, Witcher1990 napisał:

Czy pompki robione na pięściach lub np na dwóch cegłach dają lepsze efekty niż takie
zwykłe?


tak - pompki robione na pięściach mniej obciążają nadgarstki (robione na płaskiej dłoni bardzo męczą i mogą prowadzić do uszkodzeń, taka pozycja jest nienaturalna), a jeśli dodatkowo będziesz robił je na cegłach czy czymś podobnym to zwiększy się zakres ruchu (będziesz mógł niżej się ''opuścić'', co pozytywnie wpłynie na napięcie mięśni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 18:34, Witcher1990 napisał:

Czy pompki robione na pięściach lub np na dwóch cegłach dają lepsze efekty niż takie zwykłe?


Z racji tego, że odciążają przedramiona, takie pompki więcej dokładają przednim aktonom barów i klacie, ale pamiętaj, że łapy trzeba mieć do tego niesamowicie mocne. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 18:46, Daelor napisał:

> Czy pompki robione na pięściach lub np na dwóch cegłach dają lepsze efekty niż takie

> zwykłe?

tak - pompki robione na pięściach mniej obciążają nadgarstki (robione na płaskiej dłoni
bardzo męczą i mogą prowadzić do uszkodzeń, taka pozycja jest nienaturalna), a jeśli
dodatkowo będziesz robił je na cegłach czy czymś podobnym to zwiększy się zakres ruchu
(będziesz mógł niżej się ''opuścić'', co pozytywnie wpłynie na napięcie mięśni).

Aha no to zaczynam robić tylko te na cegłach ew pięściach bo to tej pory 1-2 serie robiłem normalnie.
Shlafrok
No to wygląda na to, że mam mocne bo opuszczam się dokąd mogę:) Jednak nie na tyle mocne żeby zrobić to na jednej ręce;/ Aha BTW jak powinienem się podciągać na drążku? Brat mi mówi, że za każdym razem trzeba opuścić się aż ręce będą proste ale przecież potem nie da się podciągnać;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 19:02, Witcher1990 napisał:

Brat
mi mówi, że za każdym razem trzeba opuścić się aż ręce będą proste ale przecież potem
nie da się podciągnać;/


trzeba ćwiczyć dotąd, aż się będzie dało :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 19:02, Witcher1990 napisał:

Aha BTW jak powinienem się podciągać na drążku? Brat mi mówi, że za każdym razem trzeba opuścić się aż ręce będą proste ale przecież potem nie da się podciągnać;/


W sumie brat ma rację. Jeśli nie możesz wykonać pełnego podciągnięcia się nachwytem (nie martw się, to ćwiczenie daje w dupsko najbardziej ze wszystkich) to na początek polecam podciągnięcie się - choćby i z wyskoku - a następnie bardzo powolne, pełne opuszczenie z kontrolą ruchu. Od razu poczujesz plecki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te pompki na jednej ręce wcale nie takie straszne :) Bo tak naprawdę najważniejsza jest technika, a nie siła. Ja też myślałem że nie potrafię, ale bardziej doświadczony kolega wytłumaczył mi jak rozstawić ręce pod jakim kątem, w którą stronę rękę zginać i ogólnie co i jak. I udało się ;p
No chyba że chodziło Ciebie że nie dasz rady serii robić, bo ja tylko 5 potrafię, więc w sumie to bardziej dla rozrywki i podniesienia ego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 22:06, Xlol1 napisał:

Te pompki na jednej ręce wcale nie takie straszne :) Bo tak naprawdę najważniejsza jest
technika, a nie siła. Ja też myślałem że nie potrafię, ale bardziej doświadczony kolega
wytłumaczył mi jak rozstawić ręce pod jakim kątem, w którą stronę rękę zginać i ogólnie
co i jak. I udało się ;p
No chyba że chodziło Ciebie że nie dasz rady serii robić, bo ja tylko 5 potrafię, więc
w sumie to bardziej dla rozrywki i podniesienia ego ;p

Próbowałem i nie dam rady no chyba, że mi wytłumaczysz jak mam to zrobić ew jakiś filmik instruktażowy zapodasz:)
Kurde licho dzisiaj spisałem się na treningu;/ Pewnie przez nieprzespaną noc i 5dni przerwy. Jeśli nigdzie nie pójdę na siłkę to pozostaje piątek i niedziela na ćwiczenia i w środę basen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie trudno bo wytłumaczyć tego zbytnio nie potrafie. Możesz popatrzeć na YT jak wpiszesz frazę, ale najlepiej jakbyś zobaczył na żywo i skopiował technikę :) Ale ogólnie musisz mieć nogi szeroko, rękę pracującą na środek klaty dajesz, dłoń zwrócona nie w lewo tylko bardziej w przód ale nie tak prosto :P I próbujesz. A druga ręka na plecy.

Dnia 09.10.2009 o 22:19, Witcher1990 napisał:

Kurde licho dzisiaj spisałem się na treningu;/ Pewnie przez nieprzespaną noc i 5dni przerwy.
Jeśli nigdzie nie pójdę na siłkę to pozostaje piątek i niedziela na ćwiczenia i w środę
basen.


Lepsze to niż nic ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest realne nawet na sterydach? http://www.youtube.com/watch?v=MF_i2xSc8CM&feature=rec-HM-fresh+div Okropne nawet patrzeć na to nie mogę. Ludzie walą sobie jakieś gówno w łapy nie mają po tym siły a na starość oo ile dożyją jedynie choroby. I po co to komu? żeby po tych sterydach przynajmniej wygląd był ładny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A to to syntol. Nie steryd. Wstrzykuje się w mięśnie, aby je spompować, nie daje siły, ani niczego, wygląda też bardzo kiepsko. Zresztą Valentino sam stwierdził w końcu, że był idiotą i musiał ponieść konsekwencje, no i poniósł jak wylądował w szpitalu.

Zauri---> wygląd może być tylko wizualny, masło maślane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 19:33, Zauri napisał:

bo to syntol, specjalny plyn/olej wstrzykiwany w miesnie tylko po to, aby "poprawic"
ich wizualny wyglad..

Aaaa czyli to coś innego niż sterydy? Ogólnie to wygląd ma tak z dupy, że 80latek z oklapłymi łapami lepiej wygląda.
W takim razie sterydy jednak dają siłę? Pudzian je takie sterydy anaboliczne i inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sterydy mają dość różnorodne działanie, a ogólnie pojęcie dopingu jest jeszcze szersze. Sterydy na przykład przyspieszają anabolizm, czyli proces kumulowania energii w organizmie w związkach wielkocząsteczkowych- przekładając na ludzki język oznacza to między innymi zwiększanie masy mięśniowej. Więc sterydy pomagają budować masę, a także, przy odpowiednim treningu- siłę.
Większość sportowców najwyższej klasy jedzie na koksie, tylko nikt ich nie bada, albo mają preparaty tak zaawansowane, że nie ma na nie jeszcze testów. Jeden z lekarzy polskiej kadry olimpijskiej stwierdził, że gdybyśmy mieli więcej siana, to nasi zawodnicy świeciliby od koksu. Ta wypowiedź została usunięta i zdementowana niezwłocznie. Zobacz kto wpada na olimpiadach- przeważnie zawodnicy z biedniejszych krajów. Czemu? Bo bogatsze mają zbyt nowoczesne środki- testy na nie zostaną dopiero opracowane, więc medale oddadzą za kilka lat i to tylko ci ponownie przebadani, jak ta biegaczka ze 2 lata temu.
Pudzian zapytany o sterydy powiedział, że każdy sport ma swoje tajemnice i aspekty o których się nie mówi mediom, nic nie potwierdził, ale powiedział wystarczająco, żeby się domyślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 19:55, Budo napisał:

/.../

Sterydy mają dość różnorodne działanie, a ogólnie pojęcie dopingu jest jeszcze szersze.
Sterydy na przykład przyspieszają anabolizm, czyli proces kumulowania energii w organizmie
w związkach wielkocząsteczkowych- przekładając na ludzki język oznacza to między innymi
zwiększanie masy mięśniowej. Więc sterydy pomagają budować masę, a także, przy odpowiednim
treningu- siłę.
Większość sportowców najwyższej klasy jedzie na koksie, tylko nikt ich nie bada, albo
mają preparaty tak zaawansowane, że nie ma na nie jeszcze testów. Jeden z lekarzy polskiej
kadry olimpijskiej stwierdził, że gdybyśmy mieli więcej siana, to nasi zawodnicy świeciliby
od koksu. Ta wypowiedź została usunięta i zdementowana niezwłocznie. Zobacz kto wpada
na olimpiadach- przeważnie zawodnicy z biedniejszych krajów. Czemu? Bo bogatsze mają
zbyt nowoczesne środki- testy na nie zostaną dopiero opracowane, więc medale oddadzą
za kilka lat i to tylko ci ponownie przebadani, jak ta biegaczka ze 2 lata temu.
Pudzian zapytany o sterydy powiedział, że każdy sport ma swoje tajemnice i aspekty o
których się nie mówi mediom, nic nie potwierdził, ale powiedział wystarczająco, żeby
się domyślić.

Okej teraz rozumiem:) Co do tej wypowiedzi to już ją gdzieś widziałem nawet nie wiem czy nie na tym forum. Ale ogólnie wydaje mi się, że przesadzasz. Nie sądzę żeby zawodnicy na tak wysokim poziomie żarli koksy. IMO mają dobre predyspozycje do danego sportu jak np ten amerykanin, który zdobył kilka złotych medali w pływaniu. No i ciężko mi w to uwierzyć pokładając ufność jedynie Twoim słowom nawet pomimo tego, że siedzisz w sporcie kupę czasu i jesteś tu sensei xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Budo:) Mam do Ciebie pytanie odnośnie wpisu na twoim gramsajcie (Legendary chest and legs). Chodzi mi o ten filmik Chest Workout.Mógłbyś mi powiedzieć ile tego robić? Ile serii,powtórzeń, ile dni w tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny zwracam się z prośbą udzielenia małej porady, otóż poszukuję atlasu (do ćwiczeń, oczywiście:P ).
Najważniejsze jest dla mnie aby produkt był w przystępnej cenie 650-1000 zł, był funkcjonalny czyli jak najbardziej "uniwersalny" , wytrzymały ( jak na domowe potrzeby) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować