Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

Gra o Tron / Game Of Thrones - nowy serial HBO

663 postów w tym temacie

Świetny odcinek - dużo akcji i emocjonujące zakończenie. Bardzo podoba mi się taka gra na emocjach odbiorcy. Nieprzewidywalny obrót akcji i poruszające zdarzenia bardzo fajnie budują napięcie. Oby tak dalej. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 19:02, Sandro napisał:

Jestem naprawdę ciekaw co też takiego kombinują scenarzyści serialu z wątkiem Gendry''ego,
bo w obecnej chwili tak już namieszali, że na jego spotkanie z Brienne nie ma już co
liczyć.

Według mnie on po prostu zastąpił książkowego Edrica Storma, aby nie mnożyć bohaterów.
W książce Gendry

Spoiler

większego znaczenia już dalej nie miał. Został z bractwem bez chorągwi jako kowal i tyle. Owszem, Brienne go spotkała, ale było to zupełnie nieistotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2013 o 16:25, Michu94x napisał:


To wisiało w powietrzu, że coś się zaraz stanie, ale nie myślałem że aż tyle...książek nie miałem okazji czytać więc nie porównam, ale jak się dorobię czytnika ebooków to i to się ogarnie. Ale odcinek jeden z lepszych w tym sezonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2013 o 14:57, NeroNarmeril napisał:

- poza RW - brak Zimnorękiego i wszechwiedzący Sam, który gada o tajnym przejściu w Murze



Nie bardzo rozumiem, jak oni mogli pominąć tę postać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to drugie wesele załapie się jeszcze do tego sezonu. Przecież trzeba go zamknąć wielkim hukiem, a jeden z największych asów nie tyle tego sezonu co całej serii został właśnie wykorzystany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ostatnio odcinek i muszę stwierdzić jedno - szok. No niestety na tym polega ten serial, że potrawi wstrząsnąć widzę i załatwić od tak ulubione postacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2013 o 00:16, Feallan napisał:



Nie bardzo rozumiem, jak oni mogli pominąć tę postać...


Spoiler

Jeszcze jest szansa, że Zimnoręki pojawi się, gdy Bran i spółka będą za Murem... Właściwie to musi się wtedy pojawić, bo jak ekipa przejdzie obok Innych?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2013 o 10:37, NeroNarmeril napisał:

Spoiler

Jeszcze jest szansa, że Zimnoręki pojawi się, gdy Bran i spółka będą za Murem... Właściwie
to musi się wtedy pojawić, bo jak ekipa przejdzie obok Innych?



Bardzo prosto - nie musi ich spotkać, to nie była jakoś mega ważna scena. Bardziej mnie zastanawia czy w kolejnych (nienapisanych) tomach Zimnoręki nie będzie miał jakiegoś ważnego epizodu, bo jak dla mnie ewidentnie wygląda na

Spoiler

Benjena Starka

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2013 o 12:15, rob006 napisał:


Bardzo prosto - nie musi ich spotkać, to nie była jakoś mega ważna scena. Bardziej mnie
zastanawia czy w kolejnych (nienapisanych) tomach Zimnoręki nie będzie miał jakiegoś
ważnego epizodu, bo jak dla mnie ewidentnie wygląda na

Spoiler

Benjena Starka

.



Spoiler

Benjenem

to on nie może być, bo według dzieci lasu Zimnoręki zmarł ''dawno temu''. Prędzej bym powiedział, że to
Spoiler

Nocny Król

albo jakiś randomowy członek straży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2013 o 09:46, Paoro napisał:

Obejrzałem ostatnio odcinek i muszę stwierdzić jedno - szok. No niestety na tym polega
ten serial, że potrawi wstrząsnąć widzę i załatwić od tak ulubione postacie.

Sam nie jesteś. Ja tak miałem jak oglądałem pierwszy sezon i przyszły

Spoiler

sceny ze ścięciem Neda Starka

myślałem, że K**** oszaleje! O_O aż musiałem sobie golnąć bo nie wierzyłem, że
Spoiler

Seana Beana już nie będzie!

bo książek nawet nie czytałem więc nie mogłem nic o tym wiedzieć. I to jest właśnie to o czym wspomniałeś. Zaskakiwanie/wstrząsanie od tak... faak. W szczególności dla tych co książek nie czytali a serial i tak im się podoba. =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie coś się ruszyło na sam koniec - ostatnio trochę nuda i bylejakością wiało. Po prostu ile czasu można oglądać jak się znęcają nad Greyjoy''em...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 08:21, Shinigami napisał:

Od tak do obejrzenia, w końcu trudno upchnąć tysiąc wątków Martina w dziesięć
godzinnych odcinków ;)

10 czy to i tak lepiej... Peter Jackson jedną książkę LOTRa upchnął w prawie 4 ;-) i nie wyszło najgorzej.

Choć Hobbita upchnie w 9-10 bo część druga pod koniec tego roku a trzecia w połowie 2014 :P

HBO spokojnie mogło by zrobić te 15 epizodów i już by było lepiej ale kontrakty czy inne rzeczy to kontrakty i inne rzeczy ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2013 o 12:31, Braveheart napisał:

> Obejrzałem ostatnio odcinek i muszę stwierdzić jedno - szok. No niestety na tym
polega
> ten serial, że potrawi wstrząsnąć widzę i załatwić od tak ulubione postacie.
Sam nie jesteś. Ja tak miałem jak oglądałem pierwszy sezon i przyszły

Spoiler

sceny ze ścięciem
Neda Starka

myślałem, że K**** oszaleje! O_O aż musiałem sobie golnąć bo nie wierzyłem,
że
Spoiler

Seana Beana już nie będzie!

bo książek nawet nie czytałem więc nie mogłem nic
o tym wiedzieć. I to jest właśnie to o czym wspomniałeś. Zaskakiwanie/wstrząsanie od
tak... faak. W szczególności dla tych co książek nie czytali a serial i tak im się podoba.
=)

Z

Spoiler

Nedem

to był szok, też go bardzo lubiłem, no i zwróciłem dzięki niemu uwagę na ten serial, producenci wiedzieli co robić, zatrudniając go do postaci która szybko ginie :P ale to co w ostatnim odcinku tego sezonu było to była istna masakra :P Podobno tej
Spoiler

żony Roba

w książce nie było, ale jak widać, nowa postać nie zachwiała za bardzo wydarzeniami z książki. Tak mi szkoda było :( a potem jeszcze myślałem, że może
Spoiler

Rob i jego matka

będą jako jeńcy czy coś, a tu dwie postacie, które były od samego początku w serialu giną.. nic pozostaje 3mać kciuki za Daenerys, już tylko ona została z moich ulubionych postaci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2013 o 13:06, Braveheart napisał:

10 czy to i tak lepiej... Peter Jackson jedną książkę LOTRa upchnął w prawie 4 ;-)


Konstrukcja LOTRa jest jednak łatwiejsza w ekranizacji niż wielowątkowy, zakręcony pod względem czasu i akcji świat postaci Martina. Zresztą problemem HBO jest po części dość napięta serialowa ramówka, często gdy jedna seria dobiega końca na scenę wkracza kolejny serial.

Edycje rozszerzone władcy to coś około ~12 h seansu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2013 o 16:29, Ostrowiak napisał:

aktorzy książek nie czytali

Who cares? :P

Edit

@Shinigami

Dnia 04.06.2013 o 16:29, Ostrowiak napisał:

Edycje rozszerzone władcy to coś około ~12 h seansu ;)

Tak wiem... Powrót Króla trwa najdłużej ;-) 4h i jakieś 20 minut xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować