Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

Gra o Tron / Game Of Thrones - nowy serial HBO

663 postów w tym temacie

Spoiler

Co według ciebie jest nie tak z tym że Arya zaczęła zmieniać twarze? Przecież "szkoli" się na Człowieka bez twarzy. Choć przyznam, że nie pamiętam kiedy ta zmieniała twarze. Mógłbyś przywołać jakiś przykład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 16:05, Thalanthas napisał:

Spoiler

Co według ciebie jest nie tak z tym że Arya zaczęła zmieniać twarze? Przecież "szkoli"
się na Człowieka bez twarzy. Choć przyznam, że nie pamiętam kiedy ta zmieniała twarze.
Mógłbyś przywołać jakiś przykład?


Spoiler

Arya była z tym całym kapłanem czy jak go tam nazwać w jakiejś krypcie, gdzie było pełno twarzy innych ludzi i sama miała okazję "przymierzyć" jedną z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 16:05, Thalanthas napisał:

Spoiler

Co według ciebie jest nie tak z tym że Arya zaczęła zmieniać twarze? Przecież "szkoli"
się na Człowieka bez twarzy.


Przecież nie mówię, że coś z tym jest nie tak. Podaję po prostu więcej przykładów na przedłużenie myśli Mange, jakoby Martin nie zwykł budzić się co jakiś czas z myślą "A, jebnę sobie taki motyw w książce", po czym szedł dalej spać, głowiąc się później nad tym fantem wraz z rozwojem fabuły.

Dnia 27.06.2014 o 16:05, Thalanthas napisał:

Choć przyznam, że nie pamiętam kiedy ta zmieniała

Spoiler

twarze

. Mógłbyś przywołać jakiś przykład?

Zdaje się, że przedostatni rozdział o

Spoiler

Arii

w "Tańcu ze Smokami" opowiadał o tym jak
Spoiler

jej mentor prowadził ją długimi schodami w głąb jakichś piwnic czy lochów. Wprowadził ją do pokoju przepełnionej ludzkimi maskami, które zdawały się na nią patrzeć ze wszystkich stron, i tam też po raz pierwszy Aria przybrała nowe wcielenie. Jakiejś starowinki, o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 10:33, Sandro napisał:

No chyba kogoś porąbało! Usunąć jeden z najbardziej zaskakujących wątków w całej historii?
Ten serial coraz bardziej odchodzi od swojego pierwowzoru. Pod koniec okaże się, że łączy
je już wyłącznie kilka wspólnych nazwisk i dwa zamki...


Jak dla mnie to świetna decyzja. W książce to jeszcze miało jakiś sens, ale widzowie i krytycy którzy oglądają GOT w TV roznieśliby ten wątek na strzępy. Tania zagrywka- każdy może powrócić, więc śmierć nie ma większego znaczenia. Wprowadzenie do serialu możliwości zmartwychwstania zmniejsza jego dramatyczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten serial i tak schodzi na psy z sezonu na sezon. Oprócz mocnych, najbardziej charakterystycznych momentów z danej książki

Spoiler

(Krwawe Gody, śmierć Oberyna)

już praktycznie niczego nie oferuje. Zwłaszcza szkoda mi wątku północy - Brana, Innych i Nocnej Straży. Takiego spłycenia i tylu bezczelnych zmian się nie spodziewałem. Piąty sezon chyba w ogóle sobie odpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czwarty sezon mnie raczej rozczarował, oczywiście to wciąż bardzo dobry serial, ale jednak widać, że z każdym sezonem traci "to coś". A może to już lekkie zmęczenie materiału robi swoje?

Teraz przypominało mi się pytanie, które miałem zadać już dawno. Nie wiem, może nie oglądałem uważnie jakiegoś odcinka, albo coś mi umknęło, ale skąd wziął się nagle

Spoiler

Stannis ze swoim wojskiem za murem, bodajże w 9 odcinku

? Jakoś nie pamiętam, by wcześniej była omawiana taka akcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 12:20, Wszystkozajete napisał:

Teraz przypominało mi się pytanie, które miałem zadać już dawno. Nie wiem, może nie oglądałem
uważnie jakiegoś odcinka, albo coś mi umknęło, ale skąd wziął się nagle

Spoiler

Stannis ze
swoim wojskiem za murem, bodajże w 9 odcinku

? Jakoś nie pamiętam, by wcześniej była
omawiana taka akcja.


Bo w serialu w ogóle nie omawiali takiej akcji, miało to być zaskoczenie. W książce

Spoiler

Stannis po otrzymaniu informacji o Murze z miejsca podjął przygotowania do wyprawy

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 12:20, Wszystkozajete napisał:

Teraz przypominało mi się pytanie, które miałem zadać już dawno. Nie wiem, może nie oglądałem
uważnie jakiegoś odcinka, albo coś mi umknęło, ale skąd wziął się nagle

Spoiler

Stannis ze
swoim wojskiem za murem, bodajże w 9 odcinku

? Jakoś nie pamiętam, by wcześniej była
omawiana taka akcja.


Spoiler

Bo to był taki suprajz również w książce. Przypłynął tam statkami po namowach Davosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy tu poruszać ksiażkowych wydarzeń, tak? Przynajmniej tak wnioskuję po nazwie tematu :<

PS. Czy to prawda, że Jojen

Spoiler

umiera w serialu tylko dlatego, że musi się skupić na zdjęciach do innego filmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia po premierze? Jak dla mnie całkiem dobre wprowadzenie do sezonu, choć opadu szczęki nie było. Generalnie przez twórcami serialu ciężkie zadanie by połączyć "Ucztę dla Wron" i "Taniec ze Smokami" w zgrabną całość, biorąc pod uwagę jak wiele wątków i postaci przewija się w tych książkach, ale jestem dobrej myśli. Czekam na

Spoiler

Braavos

i
Spoiler

Dorne

w kolejnych odcinkach.

Spoiler

"Can I drink myself to death on the road to Mereen?”

Tyrion ciągle w formie.

Myślicie, że
Spoiler

uśmiercono Mance''a

czy będzie twist tak jak w książce? Próbowałem szukać jakichś wskazówek podczas tej sceny, ale nic nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałam już jedno podejście do Gry o Tron, ale po czterech odcinkach spasowałam. Chyba będę musiała znowu się za nią zabrać, zwłaszcza że wszyscy tyle o niej mówią, a ja kompletnie nie rozumiem z czego wynika ten cały szał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2015 o 21:22, mati285 napisał:

Myślicie, że

Spoiler

uśmiercono Mance''a

czy będzie twist tak jak w książce? Próbowałem
szukać jakichś wskazówek podczas tej sceny, ale nic nie zauważyłem.


Spoiler

Też się tej scenie przyglądałem i w sumie wygląda to jakby rzeczywiście go uśmiercili. Ostatecznie coraz bardziej w niektórych wątkach od książek odchodzą, zatem to całkiem możliwe. No i nigdzie jakoś nie pokazali "Grzechoczącej Koszuli".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2015 o 23:27, Outlander-pro napisał:

Spoiler

No i nigdzie jakoś nie pokazali "Grzechoczącej Koszuli".


To akurat nie problem. Zawsze mogą

Spoiler

go zastąpić Tormundem

, aczkolwiek też sądzę,
Spoiler

że Mance nie żyje na dobre

, jego wątek (zwłaszcza w serialu) nie jest na tyle istotny,
Spoiler

by utrzymywać go przy życiu.

Swoją drogą ciekaw jestem
Spoiler

dokąd udają się Sansa i Littlefinger

to też wygląda na spore odejście od książek co ma sens, bo tak naprawdę to wątek tych postaci nie ruszył się nigdzie od "Nawałnicy Mieczy", a coś przecież w serialu robić muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 07:35, mati285 napisał:

To akurat nie problem. Zawsze mogą

Spoiler

go zastąpić Tormundem



Spoiler

Możliwe że właśnie go zastąpili. Zwróćcie uwagę na reakcje tych 2 postaci podczas tej sceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może i jest tam coś na rzeczy, a może twórcy chcieli, żeby ci co czytali książki myśleli, że coś jest na rzeczy? No nic, przekonamy się w kolejnych odcinkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować