Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polacy odpalą Wiedźmina 2 dzień wcześniej, niż reszta świata!

469 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2011 o 19:01, Wojman napisał:

Jesli o czyms nie wiesz to po prostu nie mow, bo nieswiadomie wprowadzasz w blad. Na
ten temat wypowiadala sie miedzy innymi akne z gram.pl...


Tak, wypowiedziała się. Wtedy, gdy na forum zrobił się już ogromny flame, i trzeba było rozładować sytuację. Co jest zresztą norma dla Gram.pl - podobna sytuacja była przy EK Medieval 2. Mimo, że gra nie została wysłana na czas, info o tym dotarło do graczy 1,5 dni PO (!!!) planowanej dacie wysyłki. Wtedy, gdy na forum leciały już wszelkiej maści pomyje.

Ale ok, skoro tak czepiasz się semantyki: Informowanie graczy jest na Gram.pl na poziomie FATALNYM (skoro ten "zerowy" tak Cię irytuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 20:40, Wojman napisał:


Pozwolę sobie zacytować tylko dwie linijki z postu Akne:

"Szkoda tylko, że wyprzedzenie czasowe w uruchomieniu dla EK wynosi tylko jeden dzień.
Ale to też (sic!) mogę zrozumieć. Co znaczy 10 kilo nakładu EK wobec 200 000 edycji Premium?"

Brzmi to po prostu jak: "Jesteście w mniejszości, więc mamy was gdzieś" (oczywiście moja interpretacja, inni mogą mieć inną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To Twój wybór, ja najpierw zamówiłem EK potem zmieniłem na Edycje Premium a teraz dorzuciłem do tego poradnik. A nawet jak w Empiku ta edycja jest o 10 zł mniejsza to i tak dam zarobić mojemu ulubionemu sklepowi jakim jest gram :) Ważne ze za przesyłkę mniej płace, punkt odbioru tam ponad 15 zł wiec i tak an tyle samo wychodzi nawet 1-2 zł drożej i pewnie później dostałbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 20:50, doflamingo napisał:

Proszę mi nie mydlić oczu, nie ma tam odpowiedzi dlaczego w edytowanych newsach były
kłamstwa.


Jak mama ugutoje na obiad co innego niz wczesniej mowila to tez ja oskarzasz o klamstwo? Ciesz sie, ze ciebie nie oskarzaja o klamstwo jak jestes przekonany, ze cos bedzie zrobione tak jak mowisz, a pozniej sie okazuje, ze nie z twojej winy jednak troche inaczej. O newsach to chocby ja wspominalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 19:07, Wojman napisał:

Wiec nie sie zdecyduj czy mowi czy nie, bo sam sobie przeczysz.

Popis błyskotliwości i elokwencji jakich mało - jak na moderatora wypadasz na wyjątkowo kalekiego pod względem czytania: napisałem wyraźnie, co sam zacytowałeś" przez 5 stron tematu. Dotyczy to ustawienia z 50 wypowiedziami w temacie na stronę, więc nie ma możliwości (bo jest to wybór maksymalny) by wypowiedź akne znajdowała się wcześniej. No i szczerze mój jedyny błąd polega na tym, że zaniżyłem skalę bezczelności i niekompetencji akne, która zdecydowała się nas klientów zaszczycić swoim słabo przemyślanym komentarzem dopiero po 6 stronach pretensji rzeczonych klientów. I to właśnie miałem na myśli: gram.pl rzuciło informację o wspaniałym ''gratisie'' w postaci niedotrzymania oferty handlowej, po czym przez sześć stron straciło zainteresowanie tematem pozostawiając ''damage control'' w równie źle dobranych rękach moderatorów.

To co, może oprócz tajemniczego edytowania newsów pora zacząć edytować posty forumowiczów? Zaskoczonych takim obrotem sprawy byłoby pewnie niewielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 21:32, karolekx23x napisał:

To Twój wybór, ja najpierw zamówiłem EK potem zmieniłem na Edycje Premium a teraz dorzuciłem
do tego poradnik. A nawet jak w Empiku ta edycja jest o 10 zł mniejsza to i tak dam zarobić
mojemu ulubionemu sklepowi jakim jest gram :)

Ja też bardzo lubię gram.pl i mimo kilku głośnych zgrzytów, osobiście nigdy nie uświadczyłem niczego w tym stylu. Jednakże nie jestem fanatykiem i jeżeli konkurencja oferuje lepszy produkt - wybieram to co mi bardziej odpowiada. Gdyby sklep gram.pl oferował wysyłkę kurierską także za granicę prawdopodobnie przebolałbym notes i breloczek i zamówił edycję premium w gramowym sklepie, a do tego dorzuciłbym jeszcze poradnik. A tak kupię sam poradnik. Nie orientuję się jeszcze czy Empik wysyła produkty za granicę, ale jakoś w to wątpię. Mimo wszystko, bogatsze wydanie gry (które osobiście odbieram jako nieoficjalną alternatywę dla standardowej EK) zrobiło swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 21:36, Wojman napisał:

Jak mama ugutoje na obiad co innego niz wczesniej mowila to tez ja oskarzasz o klamstwo?

Mama gotując obiad nie prowadzi działalności gospodarczej. No i mama cieszy się generalnie większą estymą niż gram.pl. Co wolno wojewodzie to nie tobie..., itd ;)
Przerzucając to na inny front i biorąc równie ''trafną'' metaforę na warsztat: jeśli powiem pacjentowi, że ma raka a potem okaże się że go nie ma, tylko ja nie dogadałem się lub nie zrozumiałem co patomorfolog wpisał to nikt nie może mieć do mnie pretensji? Nice...

EDIT do poprzedniego mojego posta:
Wypowiedź akne jest *na* 6 stronie, czyli rzeczywiście *po* 5 pełnych stronach tematu w tych ustawieniach. Terribad on my part...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 21:36, Wojman napisał:

Jak mama ugutoje na obiad co innego niz wczesniej mowila to tez ja oskarzasz o klamstwo?


Różnica jest taka, że mamie nie zostawiam 230 zeta w portfelu za ów obiad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 21:36, Graffis napisał:

> Wiec nie sie zdecyduj czy mowi czy nie, bo sam sobie przeczysz.
Popis błyskotliwości i elokwencji jakich mało - jak na moderatora wypadasz na wyjątkowo
kalekiego pod względem czytania: napisałem wyraźnie, co sam zacytowałeś" przez 5 stron
tematu
. Dotyczy to ustawienia z 50 wypowiedziami w temacie na stronę, więc nie ma
możliwości (bo jest to wybór maksymalny) by wypowiedź akne znajdowała się wcześniej.
No i szczerze mój jedyny błąd polega na tym, że zaniżyłem skalę bezczelności i niekompetencji
akne, która zdecydowała się nas klientów zaszczycić swoim słabo przemyślanym komentarzem
dopiero po 6 stronach pretensji rzeczonych klientów. I to właśnie miałem na myśli: gram.pl
rzuciło informację o wspaniałym ''gratisie'' w postaci niedotrzymania oferty handlowej,
po czym przez sześć stron straciło zainteresowanie tematem pozostawiając ''damage control''
w równie źle dobranych rękach moderatorów.

To co, może oprócz tajemniczego edytowania newsów pora zacząć edytować posty forumowiczów?
Zaskoczonych takim obrotem sprawy byłoby pewnie niewielu.


Zarzucanie niekompetencji Akne w sytuacji w której traci czas i nerwy, żeby wszystko bylo sprawnie załatwione jest mówiąc po krótko chamskie i wredne z twojej strony. Degrad - 1 za obbrażanie. Ja rozumiem, że możesz mieć odmienne zdanie ale proszę nie zarzucaj komuś niekompetencji oraz nie mów, że jest bezczelny, bo ta osoba robi wszystko byście byli zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 21:36, Graffis napisał:

No i szczerze mój jedyny błąd polega na tym, że zaniżyłem skalę bezczelności i niekompetencji
akne, która zdecydowała się nas klientów zaszczycić swoim słabo przemyślanym komentarzem
dopiero po 6 stronach pretensji rzeczonych klientów.


Widze, ze Isildur mnie ubiegl, bo u mnie "nagroda" bylaby znacznie wieksza. Jesli nie masz o kims zielonego pojecia to lepiej uwazaj na slowa. Szczegolnie, ze zarzucanie niekometencji osobie, ktora poswieca takze swoj prywatny czas na to, zeby chocby EK i EP Wiedzmina 2 zostala wyslana w terminie jest po prostu co najmniej bardzo przykre. Dodam jeszcze, ze akne zamiescila posta kilka dni temu, zanim ten watek tak sie rozrosl, ale tego oczywiscie nie bierzesz pod uwage.

Dnia 17.04.2011 o 21:36, Graffis napisał:

I to właśnie miałem na myśli: gram.pl
rzuciło informację o wspaniałym ''gratisie'' w postaci niedotrzymania oferty handlowej,
po czym przez sześć stron straciło zainteresowanie tematem pozostawiając ''damage control''
w równie źle dobranych rękach moderatorów.


Jasne, Moderatorzy zamiast pilnowac porzadku powinni jeszcze glaskac po glowkach i dodawac od siebie obelgi pod adresem pracownikow gram.pl.

Dnia 17.04.2011 o 21:36, Graffis napisał:

To co, może oprócz tajemniczego edytowania newsów pora zacząć edytować posty forumowiczów?


Moderatorzy maja prawo edytowac posty uzytkownikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I zaczyna się Degrad Show, czyli powtórka z rozrywki z forum Bethesdy (przy okazji krytyki F3). Czyli: wszelka krytyka zabroniona, a każde uznanie nierzetelności Gram.pl niemile widziane.

Oby tylko wysyłka EK nie była przeprowadzona w taki sam sposób, jak cała sprawa z DRM i reakcje ekipy na forum.

Choć co ja się łudzę, i tak przecież skończy się jak zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 21:48, Isildur napisał:

Ja rozumiem, że możesz mieć odmienne zdanie ale proszę nie zarzucaj
komuś niekompetencji oraz nie mów, że jest bezczelny, bo ta osoba robi wszystko byście
byli zadowoleni.

Dwadzieścia siedem godzin zajęło komukolwiek z gram.pl (zieloni, nie wy) zainteresowanie się tematem, zwrócenie na niego uwagi i wypowiedzenie się w jakikolwiek sposób inny niż twierdzenie, ze oto realizują kolejny etap promocji z której powinniśmy się cieszyć. To może akne lub ktokolwiek z gram.pl nie wiedziała że ten news w ogóle tu trafi? A może byli tak przekonani, że my będziemy zachwyceni, że ferworze walki o nasze dobro (sic!) nie pomyśleli by co jakiś czas odświeżać temat lub po prostu serio potraktować klientów? Nie jest dla wielu użytkowników wiele warte ile się starają ludzie z gram.pl w momencie, gdy ich starania wyglądają tak, ze nie mają dość odwagi lub czasu, by przez 27h od takiego newsa zainteresować się reakcją klientów dla których podobno tak wiele robią (wystarczyłoby napisać: COŚ robimy, stay tuyned - ale po co). Zasady wolnego rynku, upoważniające właśnie do zarzucenia komuś niekompetencji, do czego mam pełne prawo jako klient, który złożył zamówienie na EK. Jeśli chcesz bym akne powiedział to prosto w twarz łącznie z tą i dalsza argumentacją dlaczego ich (gram.pl) postawa jest nieprofesjonalna i bezczelna wobec klienta (a taka jest) to też mogę to zrobić.
W tym czasie wy jako moderatorzy zarzucacie niektórym forumowiczom, że mówią nieprawdę wymyślając sobie, że gram.pl zapowiadało grę na 5 dni przed premierą (krótko mówiąc oskarżacie ich o kłamstwo i nazywacie kłamcami). Jak rozumiem nie jest to z waszej strony złamaniem regulaminu forum. Ohwait, musiałbyś się zdegradować /o\

Przemyśl proszę ten degrad i takie święte wojowanie w obronie czegoś co gram.pl mogło szybko załatwić prostym przepraszam i odrobiną uwagi poświęconej klientowi.

EDIT: lekkie spuszczenie z tonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:00, Tenebrael napisał:

I zaczyna się Degrad Show, czyli powtórka z rozrywki z forum Bethesdy (przy okazji krytyki
F3). Czyli: wszelka krytyka zabroniona, a każde uznanie nierzetelności Gram.pl niemile
widziane.


Mylisz pojecia. Krytyka jest dozwolona, obrazanie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:00, Wojman napisał:

Szczegolnie, ze zarzucanie niekometencji
osobie, ktora poswieca takze swoj prywatny czas na to, zeby chocby EK i EP Wiedzmina
2 zostala wyslana w terminie jest po prostu co najmniej bardzo przykre.

Może wypadało w takim razie złożyć obietnice bardziej w zasięgu sklepu? Sami narzucili sobie to brzemię i słusznie są z tego wszystkiego rozliczani. Jeśli wiąże się to z takimi poświeceniami i problemami (podobnie chyba jak premiera innego polskiego wielkiego hitu opartego o twórczości imć Sapkowskiego kilka lat temu...) to może pora zacząć trochę mniej obiecywać. I gram.pl będzie łatwiej i klientom lżej.
A czas odpowiedzi gram.pl wziąłem po uwagę - ponad doba potrzebna na reakcje... awesome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:00, Tenebrael napisał:

I zaczyna się Degrad Show, czyli powtórka z rozrywki z forum Bethesdy (przy okazji krytyki
F3). Czyli: wszelka krytyka zabroniona, a każde uznanie nierzetelności Gram.pl niemile
widziane.

Tak to właśnie jest - brutalna siła, gdy zabraknie argumentów i gdy zbyt mocno wytkniesz komuś co dla niego ''nieprzyjemne''. Szkoda, że tak bardzo w tych czasach pomija się to, że w sytuacji gdy się coś skaszani (np: nie dotrzyma oferty - tylko oferty, nie umowy kupna-sprzedaży) to jednak trzeba liczyć się z krytyką. Jeszcze większym problemem jest to, gdy ktoś na ta krytykę nie umie zareagować z odrobiną pokory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:03, Wojman napisał:

Mylisz pojecia. Krytyka jest dozwolona, obrazanie nie.


A jak nazwiesz sytuację, w której "przywilej" dawany graczom przez Gram.pl okazuje się pozorny, a sama ekipa nabiera wody w usta, i choć newsy o Wiedźminie idą w ilościach hurtowych, to nie raczy sprostować jednym prostym newsem całej sprawy, mimo, że na konferencji CDP była (wiem, bo widziałem)? Jak nazwiesz to, że mimo głosów oburzenia całą sytuacją, Gram.pl wrzuca wtedy newsa, z kolejnym pisaniem o wielkim "przywileju", jakim jest zagranie (raptem) dzień przed premierą? Jak nazwiesz sytuację, gdy na reakcję na całe zajście gracze muszą czekać ponad dobę? (A na kolejny spam nic nie znaczącymi newsami o W2 nie muszą czekać nieraz nawet godziny). Jak nazwiesz sytuację, w której newsy edytowane są chyłkiem, bez adnotacji o edycji, bez sprostowania, że wkradł się błąd, i dlaczego się wkradł?

Graffis nazwał to bezczelnością i brakiem profesjonalizmu. Ty natomiast, zamiast równie rzeczowo i dokładnie opisać, dlaczego się z nim nie zgadzasz, straszysz degradami.

Wybacz, ale brak słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś zaczyna się offtopic...

Co do sprawy - nic tu nie zmienimy. Nawet jeśli gram.pl napisałby coś, to i tak spotkałoby się to z kolejną powodzią postów mówiących jakie to gram.pl jest złe.

Wyjaśniła się sprawa zabezpieczenia, wyjaśniła się sprawa "wcześniejszego" dostępu do gry.
Samo zabezpieczenie i powód jego wprowadzenia są logiczne i jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:11, Tenebrael napisał:

A jak nazwiesz sytuację, w której "przywilej" dawany graczom przez Gram.pl okazuje się
pozorny, a sama ekipa nabiera wody w usta, i choć newsy o Wiedźminie idą w ilościach
hurtowych, to nie raczy sprostować jednym prostym newsem całej sprawy, mimo, że na konferencji
CDP była (wiem, bo widziałem)?


Ale informacja od Akne ze sprostowaniem byla. Na dodatek byla tez mowa o tym, ze zostanie do wszystkich klientow, ktorzy zamowil EK wyslany mail z informacja co, jak i dlaczego. Tez bylem na konferencji i widzialem wiecej. :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować