Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polacy odpalą Wiedźmina 2 dzień wcześniej, niż reszta świata!

469 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2011 o 23:33, Wojman napisał:

Ale lipa, ze pograsz wczesniej niz nabywcy Edycji Premium. :( Ale lipa, ze bedziesz mial
dostep do fajnego wydania i gadzetow wczesniej. :( Ale lipa, ze bedziesz mogl pograc
w karty czy tez kosci wczesniej. :(


Tak, tylko, że kiedyś kiedy nie było takich zabezpieczeń i grę dostało się kilka dni przed premierą, to można było w nią zagrać kilka dni przed premierą. Chyba nie muszę mówić ile to znaczy dla fana, który od lat wyczekuje na grę. ;)
Lipa, że gram.pl narobiło mi smaka na dużo wcześniejszą możliwość gry, a potem okazało się, że to nie będzie możliwe. Nie obwiniam tutaj nikogo, bo nikt nie mógł tego przewidzieć. Nie mam też pretensji do REDów, bo pewnie sam zastosowałbym takie zabezpieczenie gdybym był developerem. Ale zawód jednak pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 19:34, DoMiNo1992 napisał:

Ojj... czuję się oszukany jak wiele tu obecnych osób!! Edycję kolekcjonerską kupiłem
właśnie po to, aby uruchomić ją tego dnia, którego grę otrzymam - tj. 12 lub 13 maja.
Dlaczego w czasie zbierania zamówień nikt nie poinformował nas o tym że gra będzie zabezpieczona
w sposób uniemożliwiający jej wcześniejsze uruchomienie? W ogóle po co takie zabezpieczenie
ja się #*#(!*@(@! pytam!?

"Ma to zagwarantować, że nikt nie odpali gry przed oficjalną daty premiery, czyli przed 17 maja. Nikt, oprócz posiadaczy Edycji Kolekcjonerskiej "drugiego Wieśka", a która jest dostępna tylko w sklepie gram.pl!" Czyli z tego co rozumiem posiadacze EK będą mogli odpalić ją przed premierą. Więc o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja już wiem, że nie słuchasz i nie czytasz informacji z konferencji.
Zabezpieczenie to Securom, zatem za jakość usługi odpowiada SONY DADC (twórca zabezpieczenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 10:15, Stefan_Skellen napisał:

Lipa, że gram.pl narobiło mi smaka na dużo wcześniejszą możliwość gry, a potem okazało
się, że to nie będzie możliwe. Nie obwiniam tutaj nikogo, bo nikt nie mógł tego przewidzieć.
Nie mam też pretensji do REDów, bo pewnie sam zastosowałbym takie zabezpieczenie gdybym
był developerem. Ale zawód jednak pozostaje.


Takie podejście to ja rozumiem :)
Szkoda trochę, no ale trudno.
Ja też nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 23:30, Wojman napisał:

W kwestii "wredne gram.pl oszukuje" te reklamy zostaly zrobione kilka miesiecy temu i
sa dodawane automatycznie. Ciekaw jestem czy w szkole pracy jak z dnia na dzien cos sie
okazuje, ze jednak jest troche inaczej niz planowano, a i tak swoje robisz z automatu
to tez kolegow/wspolpracownikow wyzywasz od oszustow i zlodzieji.


Powiem prosto: Jak się chce wszędzie spamować reklamami, dorzucać je w każdym kącie, każdym newsie, i ogólnie zarzucać graczy tonami tego badziewia (reklamami, bo sama gra jest oczywiście ok), to niestety, ale trzeba to robić UMIEJĘTNIE.

A jeśli się to robi niedbale, wrzucając wszystko w automat, i potem wychodzą kwiatki, będące kłamstwem - to niestety, ale trzeba po męsku przyjąć kopniaka w rzyć, a nie się wymigiwać i udawać, że jest ok.

Taka zwykła odpowiedzialność za to, co się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ująłbym tego lepiej.

Ciekawe czy faktycznie tyle osób zrezygnowało/zrezygnuje z kolekcjonerki. Dałoby to wiele do myślenia sklepowi, wydawcy i innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że raczej wiele osób tych zamówień nie odrzuci, z prostej przyczyny.

JAk łatwo zauważyć w mentalności naszego narodu leży jedno, i zapewne kolega Tenebrael przyzna mi rację, każde słowo krytyki, poprawnej bądź też nie postrzegane jest jako jęczenie, smędzenie i robienie sztucznych problemów, każde negatywne wypowiedzenie się w określonym temacie owocuje jednym, sprowadzeniem wszystkiego do stanu w którym ten co krytykuje jest osobą:
- niezadowoloną z życia
- bezpodstawnie krytykującą
- jęczącą
-smędzącą

I znajdę jeszcze o wiele więcej takich przymiotników które mogą sytuację opisać, nie zmienia to faktu, że nasz kochany naród jest na tyle niemyślący, że nie potrafi w dobry sposób zanalizować pewnych faktów, dlatego jest w naszym kraju tak jak jest, nikt nie potrafi walczyć o swoje tylko przyjmować wszystko jak leci, ktoś cię kopnie w dupsko, eeee tam, zdarza się, ktoś cię wykiwa, eee tam zdarza się, ktoś cię ewidentnie robi w konia, eee tam takie jest życie.

Jednoznacznie można określić, iż nasz kochany naród w większości wypadków nie potrafi walczyć o swoje, bo w końcu po co? Brak samozaparcia, i własnej samooceny doprowadza do takiej sytuacji jak w tym właśnie temacie, wszystkie posty które okazwywały się "Podstawną krytyką" widziałeś jak były odbierane, aż mi się tego nie chciało czytać, w większości wypadków brakowało tego trzeźwego myślenia, wszystko działa na zasadzie - ty płać, my cię będziemy robić w konia, a ty nam jeszcze za to podziękujesz.

Więc nie ma co się dziwić, że w naszym kraju jest tak jak jest, zresztą nic dziwnego, widząc sposoby zachowań na tym forum na przykład.
Tylko wszystko dobre do czasu, a to mianowicie w chwili gdy nagle się okaże, że to zrobienie w konia będzie czymś większym i wazniejszym niż to obiecywanie na tym portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 17:54, Vivek1 napisał:

12 maja to mam czekać 4 dni, aż będę mógł ją odpalić?! WTF?!


Dokładnie. Toż to jasny znak, nieubłaganej apokalipsy, być może w końcu wszyscy to zauważą ;]

Peace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już nawet nie roztrząsałbym tego w ten sposób. Choć to co piszesz jest mi znajome, bo i mnie się często nie chce powalczyć o swoje, o tyle w tym przypadku całe zamieszanie traktuję z dużą dozą rozbawienia i miejscami niedowierzania.
Naturalnie takie rzeczy się zdarzają jak ta tutaj, wydawca podejmuje czasem decyzje, które nie w smak są dystrybutorowi/sklepowi, bądź rozmijają się z pierwotnym założeniem i trzeba z tym żyć. Połowy tematu nie byłoby, gdyby ktoś kto pracuje dla gram.pl/CDP, przeczytał, że ludziom się krew gotuje i powiedział - no sorry panowie i panie, ale life is brutal; tak wyszło; też się dowiedzieliśmy teraz, chcieliśmy dobrze; takie mieliśmy zapewnienia [bądź założyliśmy, że zagracie wcześniej, bo nie miało być żadnego DRMa], ale nie wyszło tak, jak powinno... [w osobnym wątku zrobiła to Akne, jak się zorientowała co się dzieje].
A tutaj osoby, które niekoniecznie powinny być kojarzone z przedstawicielami firmy, dolały oliwy do ognia twierdząc, że przecież wszystko jest cacy; że zagracie wcześniej, tyle że o dzień, że czego się spodziewaliście, że nikt niczego takiego nie obiecywał, a nawet jak obiecywał, to JA nie widziałem, a jak już mi udowodnili, to nie mam pojęcia skąd to się wzięło itd ;> Moja radość nie miała końca. Oczywiście każdy ma prawo zająć jakieś stanowisko i pisać co chce, ale tu frustracja już osiągnęła poziom równie wysoki, co na Krakowskim Przedmieściu w dniu żałoby. Dlatego wydaje mi się, że "lessons learned" i "następą razą" niektórzy policzą do pięćdziesięciu, zanim ich coś podkusi kliknąć "dodaj post" ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff dobrze, że nie zamówiłem. Dlaczego ludzie dają się tak nabierać nigdy nie zrozumiem. Przecież zawsze można się przejść do Empiku czy innego MediaMarktu i mieć w dniu premiery bez problemów, czasem taniej, a nie rzadko nawet w edycji kolekcjonerskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 22:23, maniekk napisał:

Uff dobrze, że nie zamówiłem. Dlaczego ludzie dają się tak nabierać nigdy nie zrozumiem.
Przecież zawsze można się przejść do Empiku czy innego MediaMarktu i mieć w dniu premiery
bez problemów, czasem taniej, a nie rzadko nawet w edycji kolekcjonerskiej.

Tym razem ek wieśka nie będzie nigdzie poza sklepem gram.pl. Są podpisane dokumenty na wyłączność dla tego sklepu i nie da rady, no chyba, że cdp coś wymyśli znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 22:32, Vivek1 napisał:

> bez problemów, czasem taniej, a nie rzadko nawet w edycji kolekcjonerskiej.
Tym razem ek wieśka nie będzie nigdzie poza sklepem gram.pl. Są podpisane dokumenty na
wyłączność dla tego sklepu i nie da rady, no chyba, że cdp coś wymyśli znowu.


Wybacz, ale uwierzę jak zobaczę :) Z tego co pamiętam w przypadku Wiedźmina 1 też miałą być taka sytuacja, a potem nawet okazało się, że tych EK będzie więcej niż pierwotnie zakładano.
Hehe ciekawie wtedy było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 22:39, maniekk napisał:

Hehe ciekawie wtedy było ;)


W sumie było. Gdyby postanowili zrobić coś podobnego tym razem, znaczyłoby to tyle, że nikt nie wyciągnął wniosków z błędów które wtedy wyraźnie wypłynęły na wierzch.

Inna sprawa, rekompensata za ten bałagan nie była taka zła ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 22:56, Shinigami napisał:

Inna sprawa, rekompensata za ten bałagan nie była taka zła ;]

Nie trzeba było rekompensować, jeśli od początku było by to robione porządnie ;) Poza tym specjalna Empikowa edycja nie wygląda tak źle hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 22:39, maniekk napisał:

Wybacz, ale uwierzę jak zobaczę :) Z tego co pamiętam w przypadku Wiedźmina 1 też miałą
być taka sytuacja, a potem nawet okazało się, że tych EK będzie więcej niż pierwotnie
zakładano.
Hehe ciekawie wtedy było ;)

Nie będzie polskiej edycji kolekcjonerskiej w innym sklepie niż gram.pl
Sklep gram.pl posiada wyłączność w sprzedaży Edycji Kolekcjonerskiej.

Gdyby EK miała pojawić się w innych sklepach już dawno by się tam znalazła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2011 o 23:13, Isildur napisał:

Gdyby EK miała pojawić się w innych sklepach już dawno by się tam znalazła.


Poczekamy, zobaczymy co z tego będzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować