Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polacy odpalą Wiedźmina 2 dzień wcześniej, niż reszta świata!

469 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2011 o 22:11, Tenebrael napisał:

Graffis nazwał to bezczelnością i brakiem profesjonalizmu. Ty natomiast, zamiast równie
rzeczowo i dokładnie opisać, dlaczego się z nim nie zgadzasz, straszysz degradami.

Zauważ też, że takie nazwanie postawy gram.pl jest obrażaniem ich pracowników. Edytowanie newsów, zarzucanie forumowiczom kłamstwa nie jest obrażaniem, ale pomyłka moderatora, który nie zwrócił uwagę na newsa. Może się zdarzyć i nikt raczej o to pretensji nie ma i ścinania głów nie żąda - ale jeśli idziemy na noże i twarde trzymanie się regulaminu co do joty, co cuchnie mi to hipokryzją.

Z drugiej strony skoro nazywanie ignorowania klienta przez dobę, przy jednoczesnym prowadzeniu kampanii reklamowej bezczelnością i niekompetencją jest obrażaniem, a nie krytyka, to może szanowni Wojman i Isildur przedstawią nam pomysł jak wolno krytykować takie zachowania (oczywiście nie ze strony gram.pl, bo u nich jest to wyraz wielogodzinnej troski o klienta)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:15, G_S_PattoN napisał:

Co do sprawy - nic tu nie zmienimy. Nawet jeśli gram.pl napisałby coś, to i tak spotkałoby
się to z kolejną powodzią postów mówiących jakie to gram.pl jest złe.


Właśnie nie. Summa sumarum, wina za samą SYTUACJĘ nie leży po żadnej stronie. Gram.pl chciało dobrze, stąd postarało się o wcześniejszą wysyłkę (i się tym pochwaliło - co też nie dziwi). CDPR zabezpieczyło produkt tak, jak należy - nie za lekko, nie za mocno. I to też jest ok.

Ale ze splotu tych dwóch wydarzeń wynikła sytuacja, która zamawiającym EK niekoniecznie musi być na rękę, bo niby każdy zrobił dobrze, ale wyszło dla graczy średnio.

I tu ze strony Gram.pl, od razu, gdy info o DRM do nich dotarło (czyli na pewno co nawyżej tego samego dnia, co konferencja), powinien pojawić się news wyjaśniający jasno, bezstronnie i rzetelnie całą sprawę. Nawet nie przeprosiny, bo de facto nie jest to stricte ich wina, ale wyjaśnienie.

Zamiast tego pojawił się hurra-optymistyczny news, jak to cudownie, że zamawiający EK zagrają DZIEŃ przed premierą, pomijający zupełnie fakt, że czyni to "przywilej" dawany przez Gram.pl (wysyłka KILKA dni wcześniej) o wiele mniej dla graczy użytecznym.

I o to się rozchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl po prostu ma umową marketingową z CDProjektem, która jego pracownikom oraz moderatorom zabrania jakiegokolwiek krytykowania Wiedźmina 2 i jego twórców. Nie rozumiem czym tutaj się emocjonować. Nikt od nich nie stanie po waszej stronie. Pieniądze są ważniejsze od rzetelności i wiarygodności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:17, Wojman napisał:

Ale informacja od Akne ze sprostowaniem byla. Na dodatek byla tez mowa o tym, ze zostanie
do wszystkich klientow, ktorzy zamowil EK wyslany mail z informacja co, jak i dlaczego.
Tez bylem na konferencji i widzialem wiecej. :)


Mam preorder EK. Info żadnego nie otrzymałem. Czyli co, czekacie do ostatniego momentu, gdy już gra będzie odebrana, kasa na koncie i klamka zapadnie, mimo, że sprawa jest już TERAZ jasna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 21:22, Malcollm napisał:

Jednoznacznie można określić, iż nasz kochany naród w większości wypadków nie potrafi
walczyć o swoje, bo w końcu po co? Brak samozaparcia, i własnej samooceny doprowadza
do takiej sytuacji jak w tym właśnie temacie, wszystkie posty które okazwywały się
"Podstawną krytyką"
widziałeś jak były odbierane, aż mi się tego nie chciało czytać,
w większości wypadków brakowało tego trzeźwego myślenia, wszystko działa na zasadzie
- ty płać, my cię będziemy robić w konia, a ty nam jeszcze za to podziękujesz.


Z Twojego postu wnioskuję, że jesteś osobą: niezadowoloną z życia, bezpodstawnie krytykującą (i to cały naród od razu, po co sobie żałować), jęczącą, smędzącą. W mojej opinii za samo jęczenie i smęcenie powinieneś dostać order z ziemniaka bo naprawdę świetnie Ci to wychodzi.
Rozumiem pewne wzburzenie z powodu DRMu (choć CDP nie gwarantowało, że w ogóle go nie będzie, tylko, że będzie nie uciążliwy - i taki jest bo CDka nawet w napędzie nie trzeba trzymać), choć z jednej strony ma on pozytywny skutek. A mianowicie satysfakcję legalnych odbiorców, że żaden pirat nie będzie grał przed premierą (a może i nawet kilka dni po premierze). Ale zamieszania z grą przed premierą już nie rozumiem. Przecież to taki bonusik od wydawcy, a nie jakieś obligatoryjne prawo i obowiązek. Za dobrą wolę raczej się dziękuje, a nie na kogoś naskakuje, no ale nie wszędzie jak widać.

Dnia 16.04.2011 o 21:22, Malcollm napisał:

Więc nie ma co się dziwić, że w naszym kraju jest tak jak jest, zresztą nic dziwnego,
widząc sposoby zachowań na tym forum na przykład.


Dokładnie w naszym kraju ludzie tylko smęcą, jęczą i opluwają tych którzy cokolwiek robią. I niestety dlatego jest tak jak jest i nie ma w tym nic dziwnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:19, Wojman napisał:

Naprawde chcesz urlop dostac?

Oczywiście, że nie. Chcę mieć jasno i czarno na białym wyłożoną argumentację, dlaczego moje pretensje i zarzuty wobec gram.pl są uważane za obrażanie, a nie krytykę. Nie raz zdarzało mi się mieć pretensje do różnych sprzedawców i w podobnych sytuacjach zarzucać im właśnie takie niezbyt szlachetne cechy. Nie było to traktowane jako obrażanie, chociaż nie było miłe - takie jednak są konsekwencje ''obetnic na wyrost'' których nie jest się w stanie dotrzymać.

I tak jest to OT, więc nie musi się to odbywać tutaj w tym temacie - chętnie przedyskutuję i uargumentuję moje stanowisko jakkolwiek tego nie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:15, G_S_PattoN napisał:

Coś zaczyna się offtopic...


Nie, temat cały czas jest ten sam.

Dnia 17.04.2011 o 22:15, G_S_PattoN napisał:

Co do sprawy - nic tu nie zmienimy.


I to jest powód do tego, by nic nie pisać? Wtedy RZECZYWIŚCIE nic się nie zmieni...

Dnia 17.04.2011 o 22:15, G_S_PattoN napisał:

Nawet jeśli gram.pl napisałby coś, to i tak spotkałoby się to z kolejną powodzią postów


Wprost przeciwnie. Owa "powódź", jak to nazywasz, spowodowana jest właśnie kompletnym brakiem reakcji ze strony gramu (poza jednym, jedynym postem Akne, który tak naprawdę do tematu wniósł niewiele, gdyż zawierał raczej jej prywatne odczucia względem tej sytuacji, niż był oficjalnym stanowiskiem gramu). Tymczasem widzimy tu takie podejście, jakie widzimy, dochodzi do niepotrzebnych spięć, podsycanych groźbami, zamiast dyskusją o konkretach, a to raczej nie sprzyja "całokształtowi".

Dnia 17.04.2011 o 22:15, G_S_PattoN napisał:

Wyjaśniła się sprawa zabezpieczenia


Którego w ogóle miało nie być, ale to już tak na marginesie.

Dnia 17.04.2011 o 22:15, G_S_PattoN napisał:

wyjaśniła się sprawa "wcześniejszego" dostępu do gry.


To akurat się nie wyjaśniło, chyba, że za "wyjaśnienie" uznamy skrytą edycję newsa, obiecującego wcześniejszy dostęp do gry.

Dnia 17.04.2011 o 22:15, G_S_PattoN napisał:

Samo zabezpieczenie i powód jego wprowadzenia są logiczne i jasne.


To akurat też jest kwestia dyskusyjna, ale o DRMie w Wiedźminie jest osobny wątek i wolałbym tu nie wdawać się w offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:22, Tenebrael napisał:

Mam preorder EK. Info żadnego nie otrzymałem. Czyli co, czekacie do ostatniego momentu,
gdy już gra będzie odebrana, kasa na koncie i klamka zapadnie, mimo, że sprawa jest już
TERAZ jasna?


Myślę, że info będzie wysyłane wraz z prośbą o ewentualne potwierdzenie zamówienia.
Wydaje się to być logiczne.

No i tak, zgadzam się z Tobą - mówię o poprzednim Twoim poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:22, Tenebrael napisał:

Mam preorder EK. Info żadnego nie otrzymałem. Czyli co, czekacie do ostatniego momentu,
gdy już gra będzie odebrana, kasa na koncie i klamka zapadnie, mimo, że sprawa jest już
TERAZ jasna?


Bo jak wiadomo wszystko ma byc zrobione juz, teraz natychmiast, bo Tenebrael tak chce. Cierpliwosci troszke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:25, Ring5 napisał:

> Wyjaśniła się sprawa zabezpieczenia

Którego w ogóle miało nie być, ale to już tak na marginesie.


I nie ma w wersji GOG.
Nigdy nie było mówione, że w ogóle nie będzie zabezpieczeń. Było mówione, że wersja GOG będzie wolna od takowych.
RED zawsze podkreślał, że nie chce (ich odczucia), ale że wydawcy mają w tym wypadku wiele do powiedzenia.
Sprawa jest prosta. Masz wyciek przed premierą - tracisz mnóstwo kasy. Jewśli produkt jest klasy "wysokoporządanej" (a taki jest Wiesiek) i jest niezabezpieczony - wydawca bierze mniej towaru, gdyż z kalkulacji wie, że piractwo spowoduje zmniejszenie sprzedaży.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:21, maurras napisał:

Gram.pl po prostu ma umową marketingową z CDProjektem, która jego pracownikom oraz moderatorom
zabrania jakiegokolwiek krytykowania Wiedźmina 2 i jego twórców.


Prosze o przedstawienie dowodow na te teze oraz prosze sie odniesc chocby do tego komentarza jednego z Moderatorow: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=67126&pid=258

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 21:36, Wojman napisał:

Jak mama ugutoje na obiad co innego niz wczesniej mowila to tez ja oskarzasz o klamstwo?
Ciesz sie, ze ciebie nie oskarzaja o klamstwo jak jestes przekonany, ze cos bedzie zrobione
tak jak mowisz, a pozniej sie okazuje, ze nie z twojej winy jednak troche inaczej. O
newsach to chocby ja wspominalem.

Jakby kucharz naobiecywał, że zrobi bardzo dobre jedzenie dla tysięcy osób jednocześnie na ogromnym ślubie choćby i do samego prezydenta, po czym nie udałoby mu się dotrzymać tej obietnicy i zrobiłby jedzenie jedynie dla 3/4 gości ponadto po ślubie każdemu zabolałyby brzuchy, To nie przepraszałby? nie bałby się o możliwość straty pracy przez tak wielki błąd? no niestety, ale jak się pisze newsy, to trzeba je robić umiejętnie o czym użytkownik "Tenebrael" wspomniał kilka stron temu, w przeciwnym razie mogą wyjść kwiatki będące kłamstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno: Moderatorzy gram.pl sa niezalezni zarowno od gram.pl jak i od CD Projekt. Nie mamy zdanych umow, zakazow czy nakazow i nie przedstawiaja oficjalnego ani nieoficjalnego stanowiska gram.pl i.lub CD Projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Order z ziemniaka, ano dziękuję w pas się kłaniam i w razie potrzeby dane kontaktowe wysyłam by owy "ziemniaczek" w dość piękny sposób wyeksponować w widocznym miejscu i chwalić się nim mówiąc:

- To od Namaru z gram.pl, z tego forum no wiesz.

Może nie wyraziłem się chyba jasno, bo mnie osobiście w tej sytuacji nic nie rusza, patrzę na temat przez pryzmat tego ,co się stało właśnie tutaj i tego co się dzieje/działo na innych płaszczyznach, sprawa zaś sprowdza się do jednego, że spore gro osób nie jest w stanie w sposób skuteczny oddzielić owego smędzenia i jęczenia od tego co zwie się, jak już zaznaczyłem "Podstawną krytyką" i miast traktować ową krytykę w taki właśnie sposób odnosząc się do niej i próbując wyjaśnić to mówi się właśnie, że smędzisz i jęczysz.
Jak łatwo zauważyć jest to moje subiektywne odczucie do podejścia w tym temacie, w którym jak łatwo zauważyć można było "zasłyszeć" takie właśnie jeczące głosy, z racji tego iż do tych głosów zostałem przyjęty niezmiernie się cieszę, choć nie zmienia to faktu, że zaistniała tutaj sytuacja z błędną informacją dla klienta - takie rzeczy moim zdaniem przyjmuje się na pierś i w razie pomyłki przyznaje się do niego i tyle, a ludzie powinni o swoje walczyć, tak trzeba po prostu inaczej zgodnie z moim pogrubionym tekstem tak właśnie może być.

Mimo, iż może to wydać się kilku osobom nie w smak to jednak solidaryzuję się z kolegami którzy poniekąd w drobnym stopniu walczą o swoje, a swe słowa krytyki zostawiam dla siebie, dość często bowiem bywa tak, iż waszmości Moderatorów paluszki dość szybko potrafią dać bana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:46, Wojman napisał:

Tak, mozemy pogadac. Wejdz prosze na skype.


A ja też bym się przyłączył posłuchał bym konferencji i dodał swoje grosze trzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:32, Wojman napisał:

Prosze o przedstawienie dowodow na te teze oraz prosze sie odniesc chocby do tego komentarza
jednego z Moderatorow: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=67126&pid=258

Rozumiem, że ta powódź newsów serwowana od ponad miesiąca na gram.pl nie ma żadnego związku z umową marketingową z CDP. Rozumiem, że informowanie o każdej bzdurze związanej z grą, o wynikach finansowych CDP, o połączeniu z Optimusem, promowanie gry chociażby w pr0gramach nie jest z niczym powiązane, tylko robione jak najbardziej non-profit ze szczerej miłości do firmy z ulicy Jagiellońskiej. Rozumiem także, że informowanie jako o wielkim przywileju, dla posiadaczy EK, możliwości zagrania dzień przed premierą w Wiedźmina 2, wobec wcześniej zapowiadanego nawet tygodnia( nawet jeżeli gram.pl nie jest winne temu, co się stało i zostało po prostu wprowadzone w błąd przez CDP) również nie ma związku z istniejącym nakazem mówienia o Wiedźminie 2 i CDP jedynie dobrze, lub wcale. Czyż w pełni niezależna w danej kwestii strona nie powiedziałaby po prostu, w przypadku gdy wina leży po stronie CDP, że zawinił dystrybutor, a oni przepraszają po prostu swoich klientów? Skąd wzięło się te milczenie, iście w zaparte i atakowanie wiadomościami, jaki jest to wielki przywilej i nagłe zapomnienie o przeszłości i wcześniejszych zapowiedziach? Nie ma innego wytłumaczenia, jak powiązanie umową marketingową i sypnięcie przez CDP groszem w trosce o promowanie gry.
Jako dowód można wspomnieć także o newsach-reklamach wprost skopiowanych ze strony CDProjektu, czy o tych, pod którymi wstydził się podpisać nawet redaktor serwisu i zamieszczone zostały jako: dodane przez gram.pl.
Edycja kolekcjonerska dostępna na wyłączność w sklepie gram.pl na terenie Polski to również jest zapewne bezinteresowne działanie na korzyść gram.pl ze strony CDP. Żadne umowy marketingowe, aby doprowadzić do takiej sytuacji, nie mają w sposób oczywisty możności mieć miejsca.
Zresztą CDP nie zapłacił jedynie gramowi, gdyż jak niedawno się dowiedzieliśmy, również będą promować swoją grę poprzez czasopismo nazywające się Playboy''em. Rozumiem, że to co tam zostanie umieszczone, również jest bez związku z działaniami marketingowymi CDP, a stanowi przykład czystego fanboy'stwa wiedźmińskiego ze strony redaktora naczelnego, Marcina Mellera
Gram.pl jako serwis informacyjny i opiniotwórczy jest po prostu niewiarygodne. Obecnie prawdopodobnie wpłynęły środki z EA, gdyż pojawiła się na głównej stronie wielka reklama BF 3, a redaktorzy jako informację(sic!) zaczęli pisać newsy tego typu: http://www.gram.pl/news_8AvfHeu1_12_minut_gameplayu_z_Battlefielda_3_to_jedna_z_najlepszych_rzeczy_jakie_widzialem_w_zyciu.html .
Jeżeli nie dość ci dowodów na to, że gram.pl ma podpisane umowy z wydawcami mające na celu promowanie ich produktów, do których dostosowują się pracownicy serwisu, to już Cię nie przekonam. Każdy we własnym sercu będzie potrafił ocenić, jaka jest prawda. Ciebie zapewne nie przekonam, ale być może ktoś inny zwróci uwagę na to, co tutaj się ostatnimi czasy dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:30, G_S_PattoN napisał:

Sprawa jest prosta. Masz wyciek przed premierą - tracisz mnóstwo kasy. Jewśli produkt
jest klasy "wysokoporządanej" (a taki jest Wiesiek) i jest niezabezpieczony - wydawca
bierze mniej towaru, gdyż z kalkulacji wie, że piractwo spowoduje zmniejszenie sprzedaży.

Naprawdę myślisz że ci którzy nastawiaja się na ściąganie gry ale nie będą tego mogli zrobić, pójdą do sklepu i kupią? Nie. Poczekają te parę dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować