Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS4 i Xbox 720 muszą być wstecznie kompatybilne

63 postów w tym temacie

Szychy z M$ już nie raz i nie dwa wypowiadały się na temat "backward compatibility" - nowy klocek ma być kompatybilny nie tylko wstecz, ale i do przodu (nie wiem jakim cudem, nie znam się na tym i brzmi to jak marketingowy bełkot).

Pytanie tylko co zrobi Sony - przy PS3 trochę sfailowali (aczkolwiek gry z PSX można odpalać), oby przy PS4 nie zostawili właścicieli chlebaka na lodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak wstecznej kompatybilności jest możliwy - to nie jest tak, że gry które kupiliśmy na ps3 przepadną razem z kupnem ps4 - przecież kupienie ps4 nie zmusza nas do wyrzucenia trójki ...

Moim zdaniem czy z wsteczną kompatybilnością czy bez, nowe konsole i tak będą sprzedawać się w milionach - rynek gier na konsole cały czas rośnie. Oczywiście pewnie będzie grupa ludzi protestująca przeciwko takiemu rozwiązaniu , ale jak pokazują przykłady niedorobionych gier - pokrzyczą pokrzyczą, a nowe gry i tak kupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewidze innej opcji jak kompatybilnosc wsteczna.

X360 i PS3 ugruntowaly pozycje konsol wlasnie z powodu rozszezenia ich o uslugi xbox live i ps plus, Pamiętajmy ze Nowe konsole beda dalej kozystac dokladnie z tych samych uslug, gracze beda kozystac z tego samego loginu/konta gdyz niemozliwe jest by obywie firmy kazaly Milionom graczy zakladac nowe konta na potrzebe Nowych konsol, to juz nie te czasy, to tak jakby kazac milionom ludzi na nowo tworzyć konta na facebooku bo stare nie działaja, to nie przejdzie. Roznica bedzie taka iz nowe konsole beda mialy nowe bebechy, a uslugi tak owe dostaną upgread OS''a do nowej wersji ktora bedzie odpalała sie tylko na nowych konsolach.

Ja to tak widze, a jesli Microsoft i Sony widzą to inaczje to znaczy ze maja nie rowno pod sufitem, peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wsteczna kompatybilność? Przecież za 6 lat firmy będą mogły zarobić na Alan Wake Full HD, albo God of War 3 Full HD, więc po co? Przykre, ale prawdziwe ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie najwazniejszy element dla mnie, brak wstecznej kompatybilnosci z PSP w NGP jest powodem mojej rezygnacji z NGP, wole kupic nowe PSP jak stanieje i grac w gry z UMD bo nie bedzie ich jak odpalic na NGP (dzialac beda tylko te z cyfrowej dystrybucji, a wg. mnie to troche za malo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Zdenio .... co z tego ze zrobią Alana Wake czy GOW3 w Full HD, kompatybilność to podstawa .... jeśli któraś z firm tego nie zrobi to na wstępie jest spalona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 10:28, SHADOW-XIII napisał:

zdecydowanie najwazniejszy element dla mnie, brak wstecznej kompatybilnosci z PSP w NGP
jest powodem mojej rezygnacji z NGP,


Ależ NGP jest wstecznie komatybilne z grami na PSP. Nie jest tylko kompatybilne z napędem UMD, co budzi we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony posiadacze gier płytowych wydań na PSP cierpią, bo muszą grać na dwóch konsolach (PSP i NGP) a z drugiej - Sony pozbyło się napędu, który okazał się niewypałem i nie miał przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale karzda konsola ma prawo się kiedyś popsuć albo coś w tym rodzaju wtedy kupisz starą PS3 czy konsole nowej generacji w tym przypadku będzie to PS4 teraz PS3 kosztuje około tysiaka pewnie PS4 będzie kosztować około 2,2.5 tyśące/a mając te 2 tysiaki nie będziesz się namyślał czy kupić starszy czy nowszy model konsoli nawet bez kompatybilności wstecznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy piszą, że nikt nie karze wyrzucać starych konsol - nie mają pojęcia o czym mówią. Czy jeśli konsola padnie mam zostać na lodzie? Żałuję, że PS3 nie miało zgodności z PS2 we wszystkich modelach.
Wsteczna kompatybilność sprzętu z grami to zdecydowanie domena Nintendo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS4 ma dalej bazować na technologii Cell, więc wsteczna kompatybilność na pewno jest możliwa - poczekamy, zobaczymy. Na chwilę obecną nie ma nawet potwierdzenia powstawania nowej generacji konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wsteczna kompatybilność jak będzie to git, jak nie będzie to trudno, i tak większość graczy nie gra w jedną grę 10 i więcej razy,to jak czytanie książek, oglądanie filmów, niczym nowym gra nas nie zaskoczy,... nikt nie każe też trzymać ich na półce, można odsprzedać ;)... zamiast wstecznej fajna by była przyszłościowa kompatybilność, troch e to pc''towa domena ale myślę ze nikt by się nie obraził, gdyby np.na ps3 można by uruchomić grę na ps4 z wyłączonymi efektami których to ps3 by nie obsługiwało, w mniejszej rozdzielczości itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee spoko loko, PS4 zawita pewnie dopiero w 2013, a i tak na wejsciu beda chcieli za niego ponad 2k PLN, wiec wnioskuje ze PS4 de facto upowszechni sie dopiero w 2014-2015
na razie to M$ jak i Sony skoncentrowało sie na kontrolerach do maszynek ktore juz sa na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompatybilność wsteczna może się okazać przydatna, jeśli ktoś zechce sprzedać konsolę poprzedniej generacji.
Sam jestem nieco poirytowany brakiem emulacji gier z PS2 na PS3 (choć te z PSX działają...), gdyż moja stara już PS2 jest na tyle zmęczona, że niektórych gier nie czyta, a PS3 się na nie wypina. Chyba przyjdzie mi kupić raz jeszcze PS2 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować