Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony potwierdza włamanie i kradzież danych na PSN. Możliwy powrót usługi w przeciągu tygodnia

90 postów w tym temacie

Zasrane, pryszczate gnojki- nakopał bym do dupy jak bym dorwał w swoje łapy, weźcie się do normalnej roboty ogry ;) W sumie ja osobiście nie mam się czym martwić bo nie podałem przy rejestracji numeru karty kredytowej, ale nie zazdroszczę tym, którzy podali (niepotrzebne nerwy);

@Hydzior: Tak tak, na pewno do serwerowni wkroczył technik informatyk, podrapał się po jajcach i stwierdził, że to był atak hakera ;> Ale czemu aż tydzień to sam nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznali się do włamania stanowczo za późno. Stwierdzenia typu "... zdarza się często" nie uspokaja. Nikt nie jest w 100% bezpieczny. Wystarczy doświadczenie z własnym pc. 77 milionów użytkowników to jednak troszkę za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że w newsie nie ma ani słowa o tym że to skutek wojny jaki wypowiedziało Sony swoim użytkownikom (ograniczenie ich praw do rozporządzania sprzętem za który zapłacili). Wszyscy w koło trąbią że to akcja odwetowa Anonymous''a za pozew sądowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przelinkować:
http://forums.sarcasticgamer.com/showpost.php?p=645846&postcount=7
Bo to jedyna rozsądna wypowiedź jaką widziałem na ten temat. Sony zareagowało wzorcowo, a takie sytuacje się zdarzają. Kradzież żadnych danych nie jest potwierdzona, więc należy zachować spokój i rozsądek. Jeżeli martwicie się o swoją kartę, to jeden telefon do banku załatwia sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też skontaktowałem się z bankiem, żeby zablokowali wszystkie obciążenia. Ciekawe, jak to się skończy. Nie wydaje mi się, żeby dane kart zostały skradzione, ale na zimne trzeba dmuchać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 00:20, Skurch83 napisał:


> A co do zaistniałej sytuacji i wszystkich którzy piszą "Kompromitacja to mało powiedziane

Dnia 27.04.2011 o 00:20, Skurch83 napisał:

itd." Żadna sieć nie jest w 100% bezpieczna..



Owszem - sam się czasem zastanawiam jakie poniósłbym straty, gdyby jakaś grupa gnojków włamała się na STEAM czy xboxlive (nie mówiąc już o banku). Widać, jednak że Valve i MS mają lepsze zabezpieczenia.


i nie ma co tu winić Sony bo ten sam hacker(zy)

Dnia 27.04.2011 o 00:20, Skurch83 napisał:

równie dobrze może włamać się do jakiegokolwiek banku i narobić dużo większe szkody


Tu nie o to chodzi, że ktoś się włamał, tylko o to, że SONY przez tydzień czasu rżnęło głupa udając, "że nic się takiego nie stało". W przypadku takiego ataku (wyciek danych, prawdopodobnie tez numerow kart kredytowych) info powinno być podane od razu, zeby klienci mogli chociażby skontaktowac się z bankiem i poblokować to co trzeba. Zwlekanie z tym tydzień, to jest niebywały skandal, za to w tej japońskiej firmie powinny polecieć głowy.

Ja po czymś takim, wiedząc jak ta firma "działa" i "reaguje" na tego typu problemy... - jeśli kiedykolwiek wpadnie mi w ręce PS3 to z milion razy się zastanowię zanim podepnę ją do sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Macie swoje zalety dystrybucji cyfrowej.
Nie dość, że gry mogą wam zniknąć, to jeszcze kartę wam wyczyszczą.
Może tak źle nie będzie, ale mogło być.

Kto dalej uważa, że dystrybucja cyfrowa jest lepsza od tradycyjnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 08:36, wsaadman napisał:

Piękny początek dnia.

Tylko czekam na chamskie podjazdy fanbojów Xboxa.



Jeśli tak prowokujesz, to pewnie się doczekasz....Dostaniesz to, co sam zasiałeś ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 08:50, Lordpilot napisał:

Tu nie o to chodzi, że ktoś się włamał, tylko o to, że SONY przez tydzień czasu rżnęło
głupa udając, "że nic się takiego nie stało".
W przypadku takiego ataku (wyciek danych,
prawdopodobnie tez numerow kart kredytowych) info powinno być podane od razu,
zeby klienci mogli chociażby skontaktowac się z bankiem i poblokować to co trzeba. Zwlekanie
z tym tydzień, to jest niebywały skandal, za to w tej japońskiej firmie powinny polecieć
głowy.


Myślisz, że analiza powłamaniowa takiego systemu trwa kilka godzin? Wszystko wskazuje na to, że informacja o możliwości naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych została potwierdzona teraz i teraz została też wystosowana oficjalna informacja prasowa. I w takiej sytuacji info nie powinno być podane od razu, bo nie było podstaw do jego podania - poza potencjalnym sianiem paniki.

Dnia 27.04.2011 o 08:50, Lordpilot napisał:

Ja po czymś takim, wiedząc jak ta firma "działa" i "reaguje" na tego typu problemy...
- jeśli kiedykolwiek wpadnie mi w ręce PS3 to z milion razy się zastanowię zanim podepnę
ją do sieci.

To znaczy że jak działa i reaguje? Chyba, że masz na myśli powiedzenie "wzorcowo". Pomimo ruchliwego weekendu natychmiast wyłączyli usługę (jest wiele firm, które nawet by sobie tym nie zaprzątały głowy - biorąc pod uwagę jak duże straty w sprzedaży to wywołało), sprowadzili zewnętrznych ekspertów do przeprowadzenia analizy, regularnie wypuszczało informacje prasowe i nie starało się nikomu wmówić, że wszystko jest OK. To podejście do samego zajścia jest przykładem dla innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to Annonymus sie dobrało im do skóry...jak widać czasami niektóre posunięcią mogą wkurzyć hakerów (a chodziło o przeróbkę linuxa pod ps3), a potem blamaż firmy staję się faktem. Szkoda tylko, że od tygodnia nie da się grać po sieci i samemu musze w dungeona huntera cisnąc ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 08:55, thiefi napisał:

Proszę bardzo. Macie swoje zalety dystrybucji cyfrowej.
Nie dość, że gry mogą wam zniknąć, to jeszcze kartę wam wyczyszczą.
Może tak źle nie będzie, ale mogło być.

Kto dalej uważa, że dystrybucja cyfrowa jest lepsza od tradycyjnej?


Dlatego na całe szczęście do tej pory nie kupowałem nic na PSN... ale jak zacznę kupować gry z PSX na PSP...

Ryzyko zawsze jest... jak w każdym przypadku. Ktoś Ci może też do domu wejść i gry zabrać w pudełkach (może to i lekka fantazja, ale złodziej zabiera wszystko co może opchnąć na rynku... ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 10:07, bunji napisał:

No to Annonymus sie dobrało im do skóry...


Oficjalnie zaprzeczyli jakoby mieli coś do czynienia z tym atakiem. Niestety cierpią na tym gracze. Sony też poniesie ogromne koszty związane z przywróceniem PSN i przeprowadzeniem dochodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Selv no nie było. A czy to wina Sony że hackerzy akurat ich wybrali sobie za cel? No chyba nie.

@Hydzior ale ja nie piszę że inne systemy są bezpieczne. Wręcz przeciwnie napisałem że żadna sieć nie jest bezpieczna a także żaden system operacyjny nie jest pozbawiony dziur. Ale Windows nie jest wśród szaraków. Taka Vista uważana jest za najmniej bezpieczny system operacyjny(i nie ze względu na swoją popularność). O dziwo za najbezpieczniejszy system uważa się iOS :)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę szkoda, ale na moje szczęście nie rejestrowałem karty kredytowej. Na przyszłość radzę się bardziej zabezpieczyć firmie Sony i niech to będzie przestrogą dla innych tego typu firm.

Btw. wczoraj kupiłem sobie Lego SW III i Red Dead Redemption na PS3. Mogę grać bez problemu w singla i będą mi się nabijać trofea? Przepraszam, że pytam, ale nie zdążyłem sprawdzić, bo...właśnie siedzę w szkolnej bibliotece ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować