Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony potwierdza włamanie i kradzież danych na PSN. Możliwy powrót usługi w przeciągu tygodnia

90 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2011 o 12:21, kodi24 napisał:

Śmieszą to posty takich jak Ty- ataki hakerów były i są normą na całym świecie, obrywają
banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, portale rządowe(...)

No i co z tego ? Chłopie chyba coś Ci się w bani pomieszało... mnie jako użytkownika PSN gó*no obchodzą wymówki Sony - prawda jest taka iż ich usługa sieciowa miała wiele luk i była łatwym kąskiem dla hakerów...
Domagam się natychmiastowego wznowienia działania usługi jeśli nie potrafią tego zrobić to lepiej niech się cofną do czasów psx i darują se to całe gó*niane PSN! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Sony ma jakiekolwiek szanse żeby odbudować swój poprzedni wizerunek. Pewnie też stracą kupy kasy. Niech lepiej zwiną markę PlayStation, i skupią się tylko na wydawaniu gier na przyszłe Wii2/x720 bo robienie gier wychodzi im najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to, tylko że nie ma i raczej nie będzie takich zabezpieczeń, których by nie pokonali hackerzy.

Teraz wszystko w rękach Sony - odszkodowanie będzie - przeżyjemy(ciężko będzie, ale damy radę), odszkodowania nie będzie - nie przeżyjemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 08:55, thiefi napisał:

Proszę bardzo. Macie swoje zalety dystrybucji cyfrowej.
Nie dość, że gry mogą wam zniknąć, to jeszcze kartę wam wyczyszczą.
Może tak źle nie będzie, ale mogło być.

Kto dalej uważa, że dystrybucja cyfrowa jest lepsza od tradycyjnej?


mozesz zostac napadniety i okradziony w drodze do sklepu, mozesz otrzymac uszkodzona paczke z winy kuriera/poczty i reklamowac towar przez kilka tygodni itd

kradzieze danych zdarzaja sie rownie czesto co sytuacje wyzej - przynajmniej wsrod moim znajomych (swiadomych uzytkownikow komputera czy karty kredytowej).

wniosek wyciagnij sobie sam :)

kradziez danych na taka skale ? Sony idzie na rekord bo dawno nic tak wielkiego nie mialo miejsca :D

mnie sprawa nie dotyczny, ale kurde taka wtopa... czekam na tlumaczenia ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 15:35, wojcio102 napisał:

Rozumiem to, tylko że nie ma i raczej nie będzie takich zabezpieczeń, których by nie
pokonali hackerzy.


Ale jak widać te które były nie wystarczyły. Analogicznie przy całym "jechaniu" na M$ takiej sytuacji na XBL nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie nie wystarczyły, bo mogli chociażby na wzór M$ przechowywać dane konsoli i XBL osobno, no ale nieważne. Jak zwykle wina jest cząstkowo(w tym wypadku trochę bardziej niż cząstkowo) poszkodowanego i cząstkowo przestępcy/ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No czego ja się po Tobie spodziwewałem -.-

Po pierwsze: nie jesteś użytkownikiem PSN więc faktycznie g.. Cię to obchodzi ;)
Po drugie każdy taki system ma jakieś luki- więcej, mniej, ale ma. Skoro hakerzy potrafią się włamywać do serwerów wojskowych i rządowych to potrafią i do sieciówki PSN.
Po trzecie domagać to się możesz ciszy od sąsiada po 22.00- oszacowanie skali procederu, wytropienie ścieżek do delikwenta, usunięcie ewentualnych szkód i wprowadzenie nowych zabezpieczeń nie trwa 15 minut. Pierdzielisz jak posłowie PiS- "domagam się i już", a bladego pojęcia co się dzieje i ile to trwa w praktyce. Tak więc sam możesz się cofnąć gdzie chcesz i ile chcesz, ale na Boga- nie chrzań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 15:59, kodi24 napisał:

No czego ja się po Tobie spodziwewałem -.-

Po pierwsze: nie jesteś użytkownikiem PSN więc faktycznie g.. Cię to obchodzi ;)

hehe trafiłes w sedno :D
Co do reszty niekoniecznie ;P będe się powtarzał... SONY dało ciała! gdyż na pewno można było tego uniknąć !
Ale wiadomo Sony dopiero raczkuje w swojej usłudze internetowej na konsoli ... co ich jednak nie usprawiedliwia już kilka dobrych lat PSN i PS3 jest na rynku.
PS: I nie wyskakuj mi tu z polityką bo jak słysze o PiS to mnie głowa boli i myśle se jak tacy kretyni dostali się do rządu xD ( to polskie społeczeństwo jest naprawdę tępe - tępe *uje ;] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 16:22, maXan napisał:

Co do reszty niekoniecznie ;P będe się powtarzał... SONY dało ciała! gdyż na pewno można
było tego uniknąć !

A na jakiej podstawie wysuwasz takie stwierdzenia? Nie wiadomo jaka była forma ataku, więc nie wiadomo, czy można było rzeczywiście zrobić coś, żeby mu zapobiec. Nie wiadomo jaką strukturę ma sieć PSN (czas jaki był potrzebny na dojście tego, że breach jest w ogóle możliwością może sugerować, że wcale nie taką prostą).
Sony nie jest pierwszą i nie ostatnią organizacją, która padła ofiarą ataku (ani nie jest to największy wyciek informacji w historii - nie wiem, czy plasuje się nawet w pierwszej trójce) - doświadczały ich również np. wszelkiej maści instytucje finansowe, które na 100% mają najwyższej klasy zabezpieczenia. Możliwość jest zawsze - a to, że do ataku doszło, nie oznacza, że można było mu zapobiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mw2 ... ktoś jescze w to gra ;] oczywiście to żart, ale jeśli chodzi o tą grę to nic nowego...
Reszta śmiga jak marzenie ;P

@akodo_ryu

Dnia 27.04.2011 o 16:27, Henrar napisał:

A na jakiej podstawie wysuwasz takie stwierdzenia? Nie wiadomo jaka była forma ataku, (...)


Z dupy... :D Jestem pewien iż można było uniknąc obecnej sytuacji... tylko sony juz od dłuższego czasu nie wiedziało jak se poradzić z 'problemem' ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 16:32, maXan napisał:

Z dupy... :D Jestem pewien iż można było uniknąc obecnej sytuacji... tylko sony juz od
dłuższego czasu nie wiedziało jak se poradzić z ''problemem'' ;P

Be urazy, ale jeżeli nie jesteś specjalistą od zabezpieczeń sieciowych, lub chociaż nie siedzisz w tym jako pasjonat od lat, to wstrzymaj się po prostu z takimi wypowiedziami. To ogólnie dobra zasada - nie znamy się na czymś, nie wypowiadamy się w sposób autorytatywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na neowin pojawiło się kilka postów od ludzi którzy znaleźli potwierdzone informacje o wykorzystaniu kilku skradzionych numerów kart do zakupów.
Neowin również twierdzi że zostały skradzione dane 70 milionów kont, ciekawe ile z tych 70 milionów miało przypisane doń karty kredytowe.
Nie wiem jak Sony zareaguje na to wszystko, jak narazie mam wrażenie że mają to głęboko gdzieś ale jeśli nic nie zrobią żeby w jakiś sposób zrekompensować straty ich klientow i użytkowników to popadną w niełaskę jakiej jeszcze żadna firma nie zaznała w ciągu ostatniego dziesięciolecia.
Dzisiaj dzwoniłem do banku i zmieniłem kilka opcji karty oraz dodałem nowe, do tej pory nie używane przezmnie zabezpieczenia ale jak o tym słyszę to się zastanawiam czy nie zablokować karty i wyrobić nowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 11:52, Pietro87 napisał:


Jakże rozbudowany i niszczący argument. No tak, jak nie ma się czego powiedzieć to lepiej walnąć obrazek i uważać, że się zniszczyło dyskutanta. Good job, keep going.

A fakt jest taki, że nie pisałem tego w pełni na serio, a nawet jakbym pisał to jest to argument tego samego poziomu jakie zaprezentował Thiefi. Zresztą jeszcze nie miał racji, bo jakby się trochę zainteresował to by wiedział, że nie każdy serwis dystrybucji cyfrowej trzyma dane karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakże skuteczny obrazek bo spowodował jakże przydługa reakcje [wypowiedź/odpowiedź] =)


P.S.
Ja tego obrazka nie dodałem też całkiem serio, bo oba wasze argumenty są bzdurne.
So keep up the good work captain obvious =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 16:31, akodo_ryu napisał:

Sony nie jest pierwszą i nie ostatnią organizacją, która padła ofiarą ataku (ani nie
jest to największy wyciek informacji w historii - nie wiem, czy plasuje się nawet w pierwszej
trójce) - doświadczały ich również np. wszelkiej maści instytucje finansowe, które na
100% mają najwyższej klasy zabezpieczenia. Możliwość jest zawsze - a to, że do ataku
doszło, nie oznacza, że można było mu zapobiec.


To prawda. Ale Sony powinno zawiadomić użytkowników NATYCHMIAST - niezależnie od tego, czy szkody były faktyczne czy tylko hipotetyczne. Przy kradzieży danych bankowych każdy dzień zwłoki może być fatalny w skutkach. PR Sony ewidentnie dał dupy. Szkoda, że nikt nie przypomniał sobie lekcji, którą w 1982 roku odrobiło Johnson & Johnson. W owym czasie w Chicago 7 osób zmarło po wzięciu kapsułki Tylenolu, bardzo popularnego leku przeciwbólowego (bez recepty). Okazało się, że ktoś celowo zatruł cyjankiem potasu kilkanaście opakowań tego preparatu i podłożył w kilku miejscowych aptekach i marketach. Reakcja J&J była niemal natychmiastowa - gdy tylko okazało się, że przyczyną śmierci było zatrucie Tylenolem, wstrzymano produkcję i wycofano z obiegu wszystkie partie leku, wyemitowano w mediach komunikaty o potencjalnym zagrożeniu, ostrzeżono placówki służby zdrowia i uruchomiono infolinie. FBI wkrótce znalazło jeszcze kilka innych zatrutych butelek. Szacuje się, że firma poniosła straty rzędu 150 milionów $ - choć specjaliści wieścili marce śmierć, już po 3 miesiącach udało się odzyskać zaufanie 95% klientów, dzięki właściwej polityce publice relations. No cóż, klasę pijarowców najlepiej poznaje się właśnie w czasie sytuacji kryzysowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy kiedy oszacowali co się faktycznie stało i w jakiej skali, nie zastali przecież pustych dysków. Mieli od razu napisać, że jakiś pryszczak właśnie czyści komuś konto? To był by dopiero PR ;) Dobrze, że w ogóle się przyznali, podejrzewam iż kiedy takie sytuacje mają regularnie miejsce na całym świecie i większość osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy (właśnie z braku informacji)- bo to raz dostałem imiennego maila ch... wie skąd? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować