Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Homefront sprzedaje się lepiej niż Crysis 2

41 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2011 o 11:35, Valium napisał:

Obydwie sa przecietne, choc juz wole Homefronta niz "dzielny amerykanin ratujacy swiat
w lateksowym wdzianku".


A w czym ten "dzielny Amerykanin ratuje swój kochany kraj, walczy też za wolność waszą i naszą" jest niby lepszy? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to żadne zaskoczenie. Mimo, że Crysis zły nie jest, to (wg mnie) zabiła go jego własna poprzedniczka. Ludzie zdążyli się przyzwyczaić, że po marce Crysis można spodziewać się przełomu, a druga część okazała się "jedynie" trochę lepsza od poprzedniczki sprzed kilku lat.

Przy okazji - jeśli już ktoś odczuwa silną potrzebę segmentacji długich liczb, to dobrze by było, gdyby wiedział, że nie robi się tego przecinkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 11:35, Valium napisał:

Obydwie sa przecietne, choc juz wole Homefronta niz "dzielny amerykanin ratujacy swiat
w lateksowym wdzianku".


A propagandowa historyjka z Homefronta, w której dzielny hamerykański marine/ranger/whatever ratuje swój kochany kraj przed atakiem złych komunistów jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 11:38, zermithon napisał:

Lol, podawanie wyników z vgchartz... Nie wiedziałem, że są jeszcze portale, które ich
szacowania uważają za rzetelne.



Dokładnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis 2 jest swietny. Fantastyczna grafika (urzeka Nowy Jork, pdoobaja mi sie takze obcy, wygladaja jakby mieli dready), rozne rodzaje rozgrywki (albo sie skradasz albo atakujesz frontalnie; albo korzystasz z pojazdow albo je zostawiasz; w wielu miejscach jest tez kilka sciezek do celu). To rozsadny kompromis miedzy otwarta rozgrywka w stylu Far Cry a skrajna liniowoscia gier typu CoD. Gra ma swoje wady, ale i tak jest swietnym fpsem.

Homefronta przechodzi sie raz. Jest to rozgrywka typowo CoDowa, wybor jest ograniczony do minimum. Nawet etap skradankowy polega na tym ze poruszasz sie wtedy gdy AI ci tak kaze. Jedyne urozmaicenie to obsluga pewnego pojazdu, ktory wspomaga cie w walce. Gra jest tez ze 2 razy krotsza od Crysis 2 (gre przejdziecie w 4-5 godz.). To sredniak, ktory jedzie na nowej tematyce. Nie zagladalem na VGChartz, ale zaloze sie ze zdecydowanie najwieksza sprzedaz Homefronta jest w USA, z Crysisem proporcje pewnie sa inne (nie zmienia to faktu, ze tez Homefronta kupilem, ale u nas kosztuje ledwie 100 zl).

Wypowiadam sie ytlko o Single Player w oby grach, w multi nie gralem, moze tam sie cos zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 11:35, Valium napisał:

Obydwie sa przecietne, choc juz wole Homefronta niz "dzielny amerykanin ratujacy swiat
w lateksowym wdzianku".


Tam masz z kolei "dzielnego Amerykanina ratujacego Ameryke w skorzanym wdzianku". Naprawde ta amerykanska propaganda bardziej ci sie podoba? Gra jest bardzo przecietna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeraźliwie nudnej pierwszej części Crysisa, która była również optymalizacyjnym koszmarkiem, ludzie zwyczajnie się zrazili. W świadomości pozostało, że to benchmark a nie gra i wielu tak samo podeszło do dwójki rezygnując z zakupu. IMO bardzo wiele stracili. Świetna gra z rewelacyjnym trybem wieloosobowym. A Homefront...no nie wiem. Na PC prawie nikt nie gra w jego multi (które jest naprawdę przyjemne), natomiast przy Crysis 2 znalezienie meczu żadnym problemem nie jest. Tak więc te dane to raczej "z dupy" są.
Swoje zrobiło też złodziejstwo - tylu grało (oczywiście w singlu, bo jakżeby inaczej) a mało kto kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Homefront sprzedaje się głównie w USA-z tego widać,że tam na PC to juz mało kto gierki kupuje. A że najtrudniej jest robic gierki na Pieca i to zazwyczaj głównie PCtowcy drą najbardziej ryja-to nie zdziwie się jak za kilka lat zostanie tylko WoW na PC;)

Ps.Obie gierki,choć krótkie,to i tak trudno skończyć,bo...się nie chce w nie grać. Nuuuda-te same szablony od lat...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Homefront w odróżnieniu od Crysis jest beta bublem.
Technicznym gniotem z debilną, naiwną fabułą.
Mimo, iż i w nim i w Crysis 2 ratujemy
amerykańskie tyłki to wolę ciekawą
i przekonującą historię "lateksowego wdzianka"
niż ckliwy i infantylny do szpiku kości Front Domowy.

Dawno nie grałem w lepszego FPSa niż Crysis 2
i dawno nie grałem w większy bubel niż Homefront.

gienek1
Obie gierki krótkie? A grałeś Ty w ogóle w Crysis 2?
Ja skończyłem grę w kampanii z licznikiem ponad 11 godzin.
I nie uważam, że w dzisiejszych czasach to mało.
Homefront dwa razy byś przeszedł w tym czasie.
A jakbyś się sprężył to i może nawet trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 11:25, hydzior napisał:

Obydwie sa slabe .


Bingo! ;D

Choć Homefront darzę sentymentem ze względu na scenowe pochodzenie studia ;]

Jednak wyniki Crysisa i tak muszę skomentować - bo to zapewne znowu WSZYSTKO PRZEZ tych ZŁYCH PIRATÓW na PC xD Słabszej sprzedaży na konsole też oni są winni! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 12:35, Ekonochrist napisał:

Ja skończyłem grę w kampanii z licznikiem ponad 11 godzin.
I nie uważam, że w dzisiejszych czasach to mało.


W dzisiejszych, jak i niedzisiejszych czasach, 11 godzin gry,to albo jeden cały dzionek młócenia,albo dwa wieczory. Dlatego napisałem,ze chociaż gierki krótkie-i tak się nie chce ich kończyć,bo nudne. To była moja opinia-jesli Tobie się podobały-nie mam nic do tego, więc nie krzycz na mnie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można napisać, że Crysis 2 jest słaby? Toż to jeden z lepszych FPSów ostatnio, mi przejście na weteranie zajęło lekko ponad 8 godzin, to i tak dość dużo jak na moje możliwości.

Homefront? Włączyłem, pograłem 10 minut, wyłączyłem i usunąłem. TOTAL SHIT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis 2 jest świetną grą w przeciwieństwie do bardzo słabego Homefronta. A wyniki z takiego serwisu jak VGChartz w pupę sobie możecie wsadzić, o! I tak powiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować