Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Assassin's Creed Revelations [M]

866 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2012 o 22:32, zerohunter napisał:

Wiem, po prostu szkoda m

Spoiler

i Yusufa, który zginął w jej obronie.

A końcówka całkiem do dupy;/



Chodzi Ci o latanie na spadochronie? Fakt to było dziwne. Inne rzeczy nabierają znaczenia jeśli obejrzysz film który kończy definitywnie wątek Ezio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 22:31, KuroNeko napisał:

A tak swoją drogą. Czy istnieje możliwość zdjęcia pancerza tak, by pozostały tylko same
szaty?

Na bank. Bodajże musisz odpalić pierwszą sekwencję i ją przerwać. A jeśli chcesz zdjąć sobie kaptur to musisz odpalić wspomnienie, na początku którego Ezio przychodzi do Sofii i czyta Boską Komedię. Przerywasz je po tej scence i tada, masz Ezio ze zdjętym kapturem. Analogicznie, żeby kaptur założyć musisz to wspomnienie ukończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam zacząć grać w Assassin''s Creed 3, ale nie skonczyłem Revelations. Może ktoś z was w spoilerach podać streszczenie fabuły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 00:53, Demi23 napisał:

Witam, zamierzam zacząć grać w Assassin''s Creed 3, ale nie skonczyłem Revelations. Może
ktoś z was w spoilerach podać streszczenie fabuły?

Spoiler

W największym skrócie wszystko się sprowadza do otwarcia biblioteki, http://www.youtube.com/watch?v=NpeKBfiVJQM. Tam chyba jest wszystko wyjaśnione.

Jak chcemy więcej szczegółów:
Assassin''s Creed: Revelations

Kontynuacja wędrówki

W roku 1510 pięćdziesięciojednoletni Mistrz Asasynów wyruszył w kolejną podróż, której celem było odkrycie oraz zabezpieczenie przed Templariuszami wiedzy i tajemnic Altaira Ibn-La’Ahada, pozostawionych w zamkniętej Bibliotece Masjafu

Do twierdzy dotarł w marcu 1511 roku. Został pojmany przez Bizantyjczyków i miał zostać powieszony przez ich przywódcę, Leandrosa. W ostatniej chwili Ezio udało się uciec i odnaleźć drzwi do zabezpieczonej Biblioteki Altaira. Od pracujący przy nich rzemieślnika dowiedział się o potrzebnych do otworzenia drzwi kluczach i dzienniku Niccolo Polo będącym w posiadaniu Leandrosa. Auditore po pościgu dogonił i zabił Templariusza, odzyskując dziennik. Książka zawierała wskazówki dotyczące położenia kluczy, które znajdowały się w Konstantynopolu.

Poszukiwania kluczy

W maju 1511 roku Ezio dotarł do Konstantynopola i spotykał tamtejszego Asasyna, Yusufa Tazima. Poprosił on Mistrza, by pomógł Bractwu, oraz zaopatrzył go w broń skrytobójców z Istambułu — ostrze z hakiem. Wkrótce Ezio udał się na poszukiwania pierwszego klucza.

Według instrukcji zawartych w dzienniku, pierwszy klucz znajdował się w sklepie Sofii Sartor, pięknej Włoszki, którą Ezio spotkał wcześniej na statku. Asasyn przeszukał podziemia i zdołał odnaleźć klucz oraz mapę, która zawierała informacje o położeniu pozostałych czterech. Sofia zgodziła się pomóc mu w jej rozszyfrowaniu.

Klucz okazał się być artefaktem zawierającym wspomnienia Altaira Ibn-La’Ahada. Dzięki niemu Ezio stał się świadkiem ataku Templariuszy na Masjaf i rozmowy Altaira z Al-Mualimem.

Auditore pomagał Yusufowi rozbudować Zakon Asasynów. Dzięki temu nawiązał kontakt z księciem Sulejmanem, który wprowadził go w zawiłości walki swego ojca i wuja o władzę nad Imperium Osmańskim. W międzyczasie Sofia rozszyfrowała położenie drugiego klucza ukrytego w wieży Galata. Ezio zdobył go i poznał kolejne ze wspomnień Altaira. Dotyczyło ono spalenia ciała Al Mualima i buntu Abbasa, któremu udało się na krótki czas zdobyć Fragment Edenu, lecz nie zdołał nad nim zapanować.

Z pomocą Sofii Ezio odszukał w okolicy Forum Bovis i odebrał Templariuszom też trzeci klucz. Kolejne ze wspomnień Altaira dotyczyło zdrady Abbasa, w wyniku której został zamordowany jego syn i żona Maria. Mistrz musiał uciekać z Masjafu wraz z drugim synem, Darimem.

Zdobyte w międzyczasie informacje naprowadziły Ezio na trop byłego cesarza bizantyjskiego, Manuela Paleologa, który spiskował z Templariuszami by odzyskać władzę. W liście do Claudii Asasyn wspominał zarówno o nim, jak i o Tariku Barleti, którego Sulejman rozkazał zabić, podejrzewając go o zdradę. Dopiero po dokonaniu zabójstwa Ezio dowiedział się, że Tarik był niewinny.

Dzięki wsparciu Sofii Auditore odnalazł czwarty klucz ukryty w Wieży Panny. Zawarte w nim wspomnienie dotyczyło powrotu osiemdziesięcioletniego Altaria do Masjafu, przejęcia przez niego władzy i śmierci Abbasa.

Podróż do Kapadocji

Gdy do odnalezienia pozostał tylko jeden klucz, Ezio ustalił z Sulejmanem, że powinien udać się do Kapadocji, by udaremnić spisek Templariuszy i Paleologa. Zanim wyruszył, poprosił Yusufa o zapewnienie opieki Sofii. Mimo problemów skrytobójca dotarł na miejsce w marcu roku 1512. Nawiązał współpracę z agentami Tarika i doprowadził do śmierci Shahkulu, co pozwoliło mu dotrzeć do Manuela Paleologa. Ezio odebrał mu klucz i zabił go. Kolejne wspomnienie Altaira dotyczyło jego rozstania z Niccolo i Maffeo Polo, którym powierzył swój dziennik i klucze do Biblioteki Masjafu.

Z powrotem w Konstantynopolu

Jeszcze w Kapadocji okazało się, że prawdziwym spiskowcem w rodzinie sułtana był wuj Sulejmana — Ahmed. Po powrocie do Konstantynopola Ezio odkrył także, że jego ukochana Sofia została porwana, a Yusuf zabity. Asasyn spotkał się ze zdrajcą, by wyrównać z nim rachunki. Ahmed zażądał w kluczy do Biblioteki, na co Ezio przystał w obawie o życie Sofii. Udało mu się ocalić ukochaną i po pościgu zabić zdrajcę. Dzięki temu odzyskał cenne artefakty.

Koniec wędrówki

Wreszcie Ezio wraz z Sofią trafił do Masjafu z kompletem kluczy potrzebnych do otworzenia zapieczętowanych drzwi. Wykorzystując Orli Wzrok, dostał się do środka wypełnionej pustymi półkami Biblioteki. Znalazł tam szczątki Altaira i ostatni zapis wspomnień.

Wizja ukazała pożegnanie starego Mistrza z jego synem i ukrycie Fragmentu Edenu we wnęce na końcu Biblioteki. Będąc świadomym niebezpieczeństwa, jakie niósł ze sobą artefakt, Ezio zostawił go na miejscu. Zrozumiał, że wszystko, co robił w życiu, służyło przekazaniu wskazówek i wiedzy komuś o imieniu Desmond.

Auditore postanowił w końcu porzucić drogę Asasyna i spędzić resztę swych dni z ukochaną Sofią Sartor. Doczekali się dwójki dzieci: syna Marcello i córki Flavii. Ezio zmarł w rodzinnej Florencji, na ławce, mając 65 lat.

http://pl.assassinscreed.wikia.com/wiki/Ezio_Auditore_da_Firenze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można zrobić coś, żeby zabezpieczyć raz przejęte dzielnice przed atakami Templariuszuami? Tzn. coś innego oprócz ciągłego chodzenia po nich i przekupowania tych posłańców i zabijania szpiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 12:46, Rusty-Luke napisał:

Czy można zrobić coś, żeby zabezpieczyć raz przejęte dzielnice przed atakami Templariuszuami?
Tzn. coś innego oprócz ciągłego chodzenia po nich i przekupowania tych posłańców i zabijania
szpiegów.


Z tego co pamiętam to wystarczy miejscowego asasyna przerobić na ekhem... pełnoprawnego Asasyna. Musisz zrobić misje dla niego, on sam musi zostać przysmażony i już wtedy spokój z jego dzielnicą. Oczywiście grałem już dawno więc nie gwarantuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2013 o 12:59, Evertsen_Dante napisał:

Z tego co pamiętam to wystarczy miejscowego asasyna przerobić na ekhem... pełnoprawnego
Asasyna. Musisz zrobić misje dla niego

Tak staram sie robić, a chwile później jest info, że "den is being contested"...

Dnia 20.01.2013 o 12:59, Evertsen_Dante napisał:

on sam musi zostać przysmażony

Czyli co? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przydzielisz jednego ze swoich asasynów do dzielnicy, to możesz razem z nim wypełnić zadanie. Dla każdego jest ono dwuczęściowe, po przydzieleniu możesz wypełnić pierwszą część, na drugą trzeba poczekać do dalszych etapów gry. Kiedy dany asasyn wypełni swoje zadanie, to przejdzie inicjację i będzie pełnoprawnym członkiem Bractwa. Wtedy jego dzielnica nie będzie już atakowana. Tak czy siak będzie to już bliżej niż dalej końca gry, gdy będziesz mógł to zrobić.
Mogę się nieznacznie mylić, bo grałem dawno, ale mniej więcej tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaraz coś trafi, gra właśnie sobie wymyśliła, że używam chetaów i nie wpuszcza mnie na serwery, zaktualizowałem ten programik co za to odpowiada ale on dalej swoje, teraz pobieram grę poprzez uplay, jeśli to nie pomoże to ja już nie wiem o co chodzi. A problem istnieje od aktualizacji uplay...

EDIT: godz 23:43 - Nadal to samo ma ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie, miałby ktoś na odsprzedaż za niewielkie pieniądze pudełko premierowe z zawartością ACR? Brat kolekcjoner, ma steamową wersję i chce postawić na półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gdy wysłałem Asasyna do jakiegoś miasta na misje ma czas powrotu nieograniczony? Dodam, że jest to ten pierwszy Asasyn, z którym mamy styczność...

EDIT:

Już wiem o co chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobudzę temat. Skończyłem nareszcie ostatnią z serii Włoskiej i niestety mam zagwozdkę. Jakie powiązanie mają te dwie nagie postacie które widzimy po uzbieraniu i rozwiazaniu zagadek w poprzednich częściach do historii opowiedzianej na końcu gry?

Druga sprawa. Może mi ktoś przypomnieć dlaczego Desmond zabił Lucy?

Nie daje w spoiler bo temat i tak jest martwy a pytania dotyczą poprzednich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować