Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Thx.

A nie wie czasami czy potem nie będę musiał przekonać Borsuka żeby pomógł odpalić statek,jeśli będę musiał to jaki jest najlepszy sposób na walkę z obcymi,centaurami i wisielcami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 12:38, Bingolo napisał:

A nie wie czasami czy potem nie będę musiał przekonać Borsuka żeby pomógł odpalić statek,jeśli
będę musiał to jaki jest najlepszy sposób na walkę z obcymi,centaurami i wisielcami?

Ja nigdy się nie śpieszyłem z oczyszczaniem statku. Zawsze zostawiałem to sobie na koniec, bo wiadomo - postać mocno przypakowana i ekwipunek dobry. Wtedy przedzieram się przez obcych i centaury jak przez masło. Ale jeżeli nie chcesz czekać tak długo to proponuję zakosić w RNK bozara i kupę amunicji. Potem po prostu stań przy schodach i nie ruszając się z miejsca wal do wszystkiego co podejdzie. W razie czego robisz krok do tyłu, na schody, i już jesteś na głównym pokładzie, gdzie możesz się podleczyć i przeładować broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 12:38, Bingolo napisał:

Thx.

A nie wie czasami czy potem nie będę musiał przekonać Borsuka żeby pomógł odpalić statek,jeśli
będę musiał to jaki jest najlepszy sposób na walkę z obcymi,centaurami i wisielcami?


Oprócz tego przydaje się Karabin Gaussa M72 (może go używać Vic) i karabin plazmowy tudzież pulsacyjny (Marcus). Po tej ostatniej broni z kosmitów zostaje efektowny czarny proszek :) A innym sposobem na zdobycie paliwa jest pozbycie się Centrologów na zlecenie Imperatora Shi (zlecane przez jego podwładnych) + dostarczenie planów Latacza (w odwrotnej kolejności). Po pomyślnym wykonaniu zadań możesz spotkać się osobiście z cesarzem, a on zatankuje Ci statek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omg,przebiłem się w końcu przez centaury,obcych i inny shit.Otwieram drzwi wchodzę po drabinie do tych komputerów,włączam i pisze że komputer nie funkcjonalny i trzeba zainstalować jakieś oprogramowanie,co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 19:44, Karharot napisał:

Musisz ten komputer naprawić używając części które znajdziesz w Krypcie 13.

A gdzie dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 19:57, Karharot napisał:

Części są w skrzyni lub szafce w magazynie na 3 poziomie krypty.

Jest jakiś klucz który może je otworzyć czy mam wysadzać je bombą lub otwierać wytrychem?

P.S Jak w ogóle użyć wytrycha?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 20:01, Bingolo napisał:

> Części są w skrzyni lub szafce w magazynie na 3 poziomie krypty.
Jest jakiś klucz który może je otworzyć czy mam wysadzać je bombą lub otwierać wytrychem?

P.S Jak w ogóle użyć wytrycha?:P

Nie chcę być niemiły ale koleś to jest rpg w dodatku jeden z lepszych spróbuj samemu pomyśleć, a zobaczysz że grając, odczujesz dużo większą satysfakcje dochodząc do czegoś samemu niż tylko pytając ludzi. Ale skoro już pytasz: Przeciągasz wytrych na panel używania, później po wyjściu z ekwipunku klikasz na niego i wtedy na otwierany przedmiot i tak do skutku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już byłem na końcu Fallouta tylko zapomniałem jak to wszystko zrobić.Przypominanie sobie wszystkiego od początku nie przynosi chyba satysfakcji tylko znużenie i irytacje typu "jak ja tego ku*wa używałem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 19:44, Karharot napisał:

Musisz ten komputer naprawić używając części które znajdziesz w Krypcie 13.

a tej płytki do systemu nawigacyjnego się czasem nie kupowało w którymś sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm? Wiem że na 100% można ją znaleźć w Krypcie 13, ale nie będę twierdził że nie można jej zdobyć nigdzie indziej.
W końcu część służąca do naprawy komputera w Krypcie 13 też mogła być albo znaleziona w Krypcie 8 albo kupiona w Nowym Reno. Takie poukrywane odmienne drogi ukończenia questów są dużą zaletą F2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karharot miał racje-płytka była w Krypcie 13.I w końcu odpaliłem komputer w tankowcu,drżącymi rękami modląc się żeby zaraz nie okazało się że trzeba znaleźć bieliznę w kwiatki dla kapitana żeby ruszyć tankowiec z miejsca.Udało się,jedno osobowa radość przed kompem,i jestem w Enklawie.
Zanim przejdę grę o ile przejdę chciał bym podziękować wszystkim udzielającym mi obszernych odpowiedzi na moje pytania i zanudzali się moim noobstwem.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania.

1. Czy jest możliwość zakoszenia FOB`a z Navaro pokojowym sposobem? Bo na razie udało mi się wmówić gościom, że przylazłem jako sprzątacz pokoju tego całego dowódcy i dalej...no nawet szafki nie pozwala mi dotknąć, w której leży ten potrzebny mi przedmiot. A całego Navaro nie chce mi się wybijać tym razem ;p.

2. Pytanie do tych co zainstalowali mod pt. Restoration Projekt (czyli dodaje to co miało być normalnie w Fallout2 ale niestety twórcy nie mieli czasu aby dopracować parę drobiazgów i zwyczajnie je wyrzucili z gry). Co trzeba zrobić aby polecieć Lataczem (czy Verbidem...nie pamiętam jak po ang się nazywał) na Enclave? Gadałem ze wszystkimi kolesiami w bazie i żadnej nowej opcji dialogowej na temat podróży nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 23:36, Gawełek napisał:

Mam dwa pytania.

1. Czy jest możliwość zakoszenia FOB`a z Navaro pokojowym sposobem? Bo na razie udało
mi się wmówić gościom, że przylazłem jako sprzątacz pokoju tego całego dowódcy i dalej...no
nawet szafki nie pozwala mi dotknąć, w której leży ten potrzebny mi przedmiot. A całego
Navaro nie chce mi się wybijać tym razem ;p.

Ja jakoś powiedziałem mu że ktoś niebezpieczny próbuje zdobyć karte i wpuścił mnie i pokojowo ją oddał(miałem charyzmę na 9 poziomie),spróbuj dowiedzieć się jak najwięcej o Enklawie od komputera w Navaro i od kapitana na tankowcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakiś cheat, który pozwala na teleportacje do wybranych lokacji? Bo przez ten durny mod Restoration Projekt zrobił mi się jakiś bug, który uniemożliwia mi wejście do Centrum San Francisco (podczas ładowania zawiesza się), a akurat jestem pod tankowcem i przez to moja postać jest uwięziona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 18:05, Gawełek napisał:

Istnieje jakiś cheat, który pozwala na teleportacje do wybranych lokacji? Bo przez ten
durny mod Restoration Projekt zrobił mi się jakiś bug, który uniemożliwia mi wejście
do Centrum San Francisco (podczas ładowania zawiesza się), a akurat jestem pod tankowcem
i przez to moja postać jest uwięziona.

Kodów na teleportację raczej nie ma, a przynajmniej ja o takowych nie słyszałem... Ale jest taki myk, że kiedy wyświetla Ci się mapa miasta możesz nacisnąć jakiś numer na klawiaturze. Któryś z nich przeniesie Cię jak nie do centrum do do innej lokacji, z której możesz spróbować przejść do centrum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omg,słyszałem że w Enklawie trzeba przedrzeć się przez wszystkich chłopców w pancerzach wspomaganych,ale jak ja mam to zrobić z Lenym,Vicem,Gorisem i Marcusem?Trzeba koniecznie ich zabić czy można w miarę szybko uciec przed wybuchem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezbędna jest walka tylko z jednym (za to największym i najwredniejszym) reszta zostawi Cię w spokoju o ile tylko Ty ich nie zaczepisz, jeden mały oddział będziesz mógł zresztą nawet przekonać do współpracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 14:09, Bingolo napisał:

Omg,słyszałem że w Enklawie trzeba przedrzeć się przez wszystkich chłopców w pancerzach
wspomaganych,ale jak ja mam to zrobić z Lenym,Vicem,Gorisem i Marcusem?Trzeba koniecznie
ich zabić czy można w miarę szybko uciec przed wybuchem?


Jeżeli jesteś sam bez teamu i nie robiłeś jeszcze żadnej zadymy...to tak, można ominąć walkę z tymi frędzlami...ale jednej niestety i tak nie ominiesz. Chociaż 10 minut to i tak dużo jak na ucieczkę z platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować