Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Skandal: chińscy więźniowie byli zmuszani do... "farmienia" złota w grach MMO

53 postów w tym temacie

Michał Ostasz

To historia z serii "nie do wiary" - więźniowie jednego z zakładów resocjalizacyjnych w Chinach byli zmuszani do nocnego zdobywania złota w grach MMO. Więcej na temat tej przerażającej (naprawdę!) sprawy przeczytacie w rozwinięciu.

Przeczytaj cały tekst "Skandal: chińscy więźniowie byli zmuszani do... "farmienia" złota w grach MMO" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdanie mnie rozwalilo ;p moze ktos ma jakis pomysl? :D

Co do sprawy to rzeczywiscie nie spotykane O.o nie sadzilem ze mozna zmuszac ludzi do farmienia golda w grach MMO, no ale z drugiej strony jesli mieliby ten czas poswiecic na wydobywanie wegla lub czegos innego to juz lepiej farmic golda.
Chiny to nie Polska wiec nie ma co przekladac ich realiow na nasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę, że więźniowie grali w MMO po dwunastogodzinnej zmianie w kopalni, więc to nie był wybór "gra lub kopalnia". Moim zdaniem sytuacja jest zupełnie chora. I z graniem, a zwłaszcza z graniem dla przyjemności, nie ma to nic wspólnego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest nawet zabawne, bo gold trafia np do brytyjskich bezrobotnych z dziecmi, którym nie chce sie iść do pracy bo po co jak im dobrze na zasiłku + szkoda czasu na gold, więc wolą wydać publiczne pieniądze (zasiłki, tam są dość spore) na kupno waluty wowa:P Paranoja. Bezrobotny kupuje gold za publiczne pieniądze od np chinczyka, ktory stara sie farmingiem wiązać koniec z końcem. Świat stoi na głowie.

ale to już taki lekki offtop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo w Chinach to mają obozy koncentracyjne i w ogóle, a teraz jak się okazuje, że mają tam luksus grania w MMO, to ci sami krzykacze mówią, że też źle. Niech mi ktoś napisze racjonalnie, co w tym złego? hyba takim Blizzardom jedynie nie w sos. Ale kogo to obchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw na poważnie: Fakt, sytuacja jest tak chora, że naprawdę trudno w to uwierzyć. Różne poronione pomysły słyszałem, ale takiego czegoś - nigdy.

A teraz trochę z przymrużeniem oka: Cóż, jak ktoś już wspomniał, może polskie kopalnie możnaby zamknąć, a górników zaangażować do wirtualnego kopania. Praca lżejsza, mniej męcząca, mniejsze ryzyko chorób płuc - a jak widać bardziej opłacalna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 16:53, Tenebrael napisał:

A teraz trochę z przymrużeniem oka: Cóż, jak ktoś już wspomniał, może polskie kopalnie
możnaby zamknąć, a górników zaangażować do wirtualnego kopania. Praca lżejsza, mniej
męcząca, mniejsze ryzyko chorób płuc - a jak widać bardziej opłacalna :)


570 funtów - 2600 zł? To jakby nie patrzec... troche jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@hans_olo - polecam Ci przeczytać newsa jeszcze raz. "Luksus grania w MMO"? Myślę, że to opinia bardzo, ale to bardzo nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 17:16, Quandor napisał:

Chińczycy jak zwykle przeginają. Ale w sumie to więźniowie mieli niezłą zabawę:P

Tak, 12h w kopalni by potem kolejne <dajmy na to> 8h "farmić" złoto w WoW. Super zabawa, żyć nie umierać a jak umierać to tylko z wycieńczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 17:17, Michael-O napisał:

@hans_olo - polecam Ci przeczytać newsa jeszcze raz. "Luksus grania w MMO"? Myślę, że
to opinia bardzo, ale to bardzo nie na miejscu.

To nie są przedszkolaki, tylko więźniowie, nasi też powinni dostawać takie obowiązki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować