Zaloguj się, aby obserwować  
BoboRasta

Hakerzy? POMOCY!

122 postów w tym temacie

Witam. Gdy ostatnio rozmawiałem na gg ktoś mi przysłał linka i gdy na to wszedłem wyskoczył mi błąd (leksplorećżćóś takiego) i zaczęło się. Gdy uruchamiam przeglądarke pierwsze co to wyskakuje mi WARNING :

Detected SPYware! System error #384
__________________________________________________________________________

Your IP address is *** (tutaj niewiem czy moga wam podać IP)*** Using this address a remote computer has gained anaccess to your computer and probably is collecting the information about the sites you''ve visited and the files contained in the folder Temporary Internet Files. Attention! Ask for help or install the software for deleting secret information about the sites you visited.

__________________________________________________________________________

Your computer is full of evidences!


ISP of transmission: TPNET
Your IP address: *******
They know you''re using: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows 98)
Your computer is: Windows 98
Risk status for further investigation: VERY HIGH RISK




To protect from the Spyware - click here
To prevent information transmission - click here
To delete the history of your activity, click here

POMOCY !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 14:26, Modest-Vermin napisał:

A ja pomogę z naszą kochaną polszczyzną, pisze sie hakerzy :D
Poza tym istnieją 2 pojęcia: hacker i cracker. Ten 2 osobnik
działa na szkode innych.


Może kolega lajt chciał połączyć obydwa słowa bo nie był pewien który mu się włamuje? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jes taki chwyt, owszem komputer trzeba przeinstalować tylko jesli używasz IE
jeśli nie, to się tak nie przejmuj
to jest specjalnie spreparowana strona, która udaje taki alarm, ze Cie namierzyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 15:28, upiordliwy napisał:

Zainstaluj firewalla dobrego np. Zone Alarm poza tym. No i przeglądaj czasem słownik ortograficzny;p (hakerzy)

raczej crakcekrzy. pozatym nie włamanie tylko zwykłe spyware (mające nakłonić do instalacji większego spyware) zaś podawane przez niego informacje są do zdobycia przez każdy serwer www z którym sie łączysz (komputer podaje ip, wersje systemu operacyjnego oraz przeglądarki, zaś na podstawie ip łatwo ustalić isp. i teraz podstawa : NIE klikać w linki z gg/maila zwłascza takie które dostaliśmy od nieznajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówią poprzednicy NIKT ci się nie włamał do koputera. Spyware zawsze wysyła takie wiadomości a ludzie lekko naiwni sie na to nabieraja i kupują te oprogramowania. A teraz jak to zlikwidować, najlepiej przeinstaluj Mozille ( czy co tam masz )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hacker?? Gdyby to był prawdziwy hacker nie mógł byś wogóle korzystać z komputera, a ja mówię to co pozostali :
-zainstluj anti-spyware
-przeinstaluj przegladarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ktoś ostatnio na GG wysłał linka w opise typu: cześć! poznamy się? oto moje fotki.. blebleble.. Ludzie, nie dajcie się nabierac na takie cienkie numery. Nie klika się na linki przysłane przez nieznane osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 14:26, Modest-Vermin napisał:

A ja pomogę z naszą kochaną polszczyzną, pisze sie hakerzy :D
Poza tym istnieją 2 pojęcia: hacker i cracker. Ten 2 osobnik
działa na szkode innych.


W sumie masz rację, ale ta terminologia wedlug mnie jest nieco niescisla. No bo tak rozumujac to ludzie lamiacy zabezpieczenia gier i programow (czyli rabiacy cracki, a ta dziedzina to cracking) powinni byc zlymi hakerami siejacymi w sieci chaos i zniszczenie. A tak sie sklada ze wiekszosc z nich i zupelnie nie zna sie na sieciowym rzemiosle, tylko na dlubaniu w assemblerze i softice... I na odwrot ci ktorych okresla sie zlymi hakerami czyli crackerami o asmie w wiekszosci pojecia nie maja ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No! To uspokoiliście mnie :D aż teraz chce mi się z samego siebie śmiać ;) w sumie tam jest napisane żeby ściągnąć program spysheriff, ściągłem i kazali płacić :) Proszę was o podanie linków do tych anti-spyware i jak jest możliwość to w werji PL i jeszcze jedno : przez to zdarzenie gdy włanczam kompa to pojawia mi się okno WIN - Odmowa dostępu i potem drugie że plik WIN.INI - sprawdź czy istnieje (sprawdzałem w szukaj pliki i foldery i jest). Co z tym zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 19:23, lajt napisał:

aha a pisął tam Yankowich żeby programem AdAware przeinstalować system. a jak przeinstaluje normalnie to pomoże ?

po prostu zrób formata i po sprawie...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wystąpi poważny problem to Ad-Aware da sobie rade ale pozornie bo po zresetowaniu komputera wracają blokady pulpitu itp. choc takze zalezy od poziomu zainfekowania oraz od rodzaju pluskw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 17:14, Miki Łoś napisał:

Hacker?? Gdyby to był prawdziwy hacker nie mógł byś wogóle korzystać z komputera


gdyby to byl prawdziwy hacker to nawet bys nie wiedzial ze ktos przegladal twoje pliki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować