Zaloguj się, aby obserwować  
BoboRasta

Hakerzy? POMOCY!

122 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2005 o 20:59, lajt napisał:

Dobra, zrobiłem skan tym Ad-Aware i usónołem wszystkie wirusy (chyba było ich 218) ale ta informacja dalej mi wyskakuje


Goraco polecam przeinstalowanie systemu (najlepiej format dysku z systemem). Zmiany poczynione przez takie programy moga byc niestety bardzo dotkliwe i trudne do przwrocenia.
Po zainstalowaniu systemu (jesli to WinXP, to koniecznie zainstaluj Service Pack2) nalezy jaknajszybciej przystapic do zabezpieczania systemu. Poleceam jakis program antywirusowy (Avast, Panda, Nod) i jakis program antyspyware. Dobry jest MS Antyspyware (na razie wystepuje w wersji beta ale dziala niezle (i posiada funkcje ochrony w czasie rzeczywistym). Na koniec pomachaj ladnie na "do widzenia" przegladarce IE, i zainstaluj Opere albo FireFoxa.

Po tym mozesz czuc sie w miare bezpiecznie. U mnie od 2 lat tak wszystko smiga i nie bylo zadnych problemow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro się zajmę systemem; mam win 98 i zainstalowaną Pande Altivirus Platinum; podaj linka do skąd można przęglądarke ściągnąć na mojego kompa: win 98 oczywiście, 128 RAM, 850 mhz, a karta graf. to GeForce2
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 22:35, lajt napisał:

Ok jutro się zajmę systemem; mam win 98 i zainstalowaną Pande Altivirus Platinum; podaj linka do skąd można przęglądarke
ściągnąć na mojego kompa: win 98 oczywiście, 128 RAM, 850 mhz, a karta graf. to GeForce2
Pozdro

Opera to http://www.opera.com/
FireFox ( gorąco polecam :D ) http://www.firefox.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Całkowicie się zgadzam. Ja uzywam FireFoxa i nie mam żadnych problemów.

Polecam zakup ArcanVira - ma kiepskiego firewalla, sredniego antywirusa ale posiada MONITOR WPISÓW DO REJESTRU. Dzięki niemu nic nie nie wpakuje się w system :)
ArcanVir jest czesto dodawany do gazet (wersja z aktualizacja 30 lub 90 dni) czyli wydatek prawie zaden a rejestr Windy jest chroniony i monitorowany.
Polecam tez sciagniecie MS AntiSpyware (tylko dla osob posiadajacych legalnego windowsa). Skutecznosc ma lepsza od AdWare i stale monitoruje procesy.
Co reinstalki systemu - niestety to najprostszy i najszybszy sposob. Pamiętaj tylko zeby NAJPIERW zabepieczyc komputer (zainstalowac firewall, antyvir i antispyware) a dopiero potem podlaczyc sie do sieci.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i tak jak ktos z poprzednikow pisal... uwazaj w co klikasz i gdzie wlazisz. nie dawaj sie nabierac na rzeczy typu ''przyspiesz swoj net/komputer/wiatraczek na cpu o 347348374%'' bo to sciemy. programiki typu net optimizer czy inne smiecie to tak naprawde spyware i to wredny.

no i odradzam wchodzenie na strony z tzw podejrzana zawartoscia. z reguly to tam sie lapie takie cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 23:10, ShadoWi napisał:

> Ok jutro się zajmę systemem; mam win 98 i zainstalowaną Pande Altivirus Platinum; podaj linka do skąd można przęglądarke

> ściągnąć na mojego kompa: win 98 oczywiście, 128 RAM, 850 mhz, a karta graf. to GeForce2
> Pozdro
Opera to http://www.opera.com/
FireFox
( gorąco polecam :D ) http://www.firefox.pl/

Ey a słyszałem, że firefox i opera jakoś wolniej działają czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 21:12, Van Waterflew napisał:

firefox i opera jakoś wolniej działają czy to prawda?

wręcz przeciwnie działają o wiele szybciej niż przeglądarki oparte na silniku ie. A dzieje sie tak dlatego, że ie najpierw ściąga całą stronę, a dopiero potem ją wyświetla. Zaś konkurencja nie czeka aż ściągnie sie cała strona, tylko wyświetla na bieżąco to co akurat doszło. jesli wiec nie masz pecha i potrzebna ci rzecz nie jest na samym końcu strony (a zwykle czyta sie je od góry a nie od dołu) to będzie szybciej, bo będziesz mógł zacząć przeglądać zanim sie cała załaduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reinstalka systemu może się okazać najszybszą metodą przywrócenia komputera do porządku. Do tego co napisał Volvox dodam jeszcze, że w przypadku Windy na czas reinstalki, do momentu zainstalowania AntiVir''a z najnowszymi aktualizacjami oraz firewalla warto odlaczyc kabel sieciowy od komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, dlaczego u mnie pod IE wiele stron pojawia się w ten lepszy sposób. Pewnie biedny produkt Microsoftu nie wie, że tak mu nie wolno ;-)

Dałbyś już spokój z wypisywaniem dowcipów o Microsofcie i jego sofcie, bo to już nawet najstarszych górali nie bawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 14:26, Modest-Vermin napisał:

Poza tym istnieją 2 pojęcia: hacker i cracker. Ten 2 osobnik działa na szkode innych.

Pierwszy tez,tylko ze ciagnie z tego korzysci materialne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 20:59, lajt napisał:

Dobra, zrobiłem skan tym Ad-Aware i usónołem wszystkie wirusy (chyba było ich 218) ale ta informacja dalej mi wyskakuje
!


po 1 to nie wirusy a programy szpiegujace, a po 2 jak mozna doprowadzic swojego kompa do takiego stanu !? u mnie jak 5 obiketow wykryje to juz jest duzo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 23:23, Volvox napisał:

To raczej ten drugi :)

1 też może ciągnąć, ale bez działania na szkode innych. przecież firma chcąc sprawdzić swój system zabezpieczeń, może wynając hakera żęby sie spróbował włamać, i podesłał raport z ewnetualnymi niedociągnieciami i dziurami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 13:52, sig. napisał:

> To raczej ten drugi :)
1 też może ciągnąć, ale bez działania na szkode innych. przecież firma chcąc sprawdzić swój
system zabezpieczeń, może wynając hakera żęby sie spróbował włamać, i podesłał raport z ewnetualnymi niedociągnieciami i
dziurami


Wtedy taki koles nazywa sie "specjalist ds. sprawdzania zabezpieczen sieci" :)
Wg, mnie Haker to okreslenie komputerowego wlamywacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2005 o 17:42, Volvox napisał:

Wtedy taki koles nazywa sie "specjalist ds. sprawdzania zabezpieczen sieci" :)
Wg, mnie Haker to okreslenie
komputerowego wlamywacza.

ależ on sie przecież włamuje, tyle że w pełni legalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować