Zaloguj się, aby obserwować  
BoboRasta

Hakerzy? POMOCY!

122 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2005 o 18:17, sig. napisał:

komputerowego wlamywacza.
ależ on sie przecież włamuje, tyle że w pełni legalnie


To widze, ze inaczej definijemy slowo wlamanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje Hijack this to jest najlepszy program do usuwania spyware tyko nie usuwaj wszystkiego co ci wykryje najlepiej poradź siękogoś co usunąć chyba że się znasz to usuwaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 20:59, lajt napisał:

Dobra, zrobiłem skan tym Ad-Aware i usónołem wszystkie wirusy (chyba było ich 218) ale ta >informacja dalej mi wyskakuje!

Aha :)

przeinstalowanie systemu to dobry pomysł. 218 wirósów ( ;) )?? po jakich stronach ty łaziłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2005 o 15:05, fanfilmu.pl napisał:

przeinstalowanie systemu to dobry pomysł. 218 wirósów ( ;) )?? po jakich stronach ty łaziłeś?

Tych wirów sie pozbyłem ale błędy zostały, jak już pisałem to pochodzi z 1 linku - na gg ktoś ,mi przesłał :/
Do moderatorów - da się coś zrobić z tym ortem w temacie? bo płone ze wstydu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 23:23, Volvox napisał:

> Pierwszy tez,tylko ze ciagnie z tego korzysci materialne...

To raczej ten drugi :)

znaczy moze niedokładnie sie wyrazilem :P pierwszy ciagnie czysto zwiazane z kasa korzysci, ten drugi raczej efekt pracy - oczywiscie nie swojej :P a przez to posrednio tez kase...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 20:43, Thor napisał:

znaczy moze niedokładnie
sie wyrazilem :P pierwszy ciagnie czysto zwiazane z kasa korzysci, ten drugi raczej efekt pracy - oczywiscie nie swojej
:P a przez to posrednio tez kase...


To wszystko jasne. Moje definicje nieco sie roznia:
Haker - wlamywacz dla sportu/z nudow/zeby sie popisac (niepotrzebne skreslic)
Cracker - wlamywacz dla pieniedzy (kradzieze, wymuszenia, wyludzenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 20:55, Volvox napisał:

To wszystko jasne. Moje definicje nieco
sie roznia:
Haker - wlamywacz dla sportu/z nudow/zeby sie popisac (niepotrzebne skreslic)
Cracker - wlamywacz dla pieniedzy
(kradzieze, wymuszenia, wyludzenia)

Ja za to uznaję często ostatnio używana definicję, ze haker to osobnik o welkiej wiedzy komputerowej, wykorzystujacej ją tylko legalnie acz często w niekonwencjolnalny sposób, natomiast cracker to takiż osobnik, który wywołuje swoim dzialaniem szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 21:50, Słupek napisał:

> To wszystko jasne. Moje definicje nieco
> sie roznia:
> Haker - wlamywacz dla sportu/z nudow/zeby sie popisac
(niepotrzebne skreslic)
> Cracker - wlamywacz dla pieniedzy
> (kradzieze, wymuszenia, wyludzenia)


Spewnych źródeł dowiedziałam sie,że Haker to osoba posiadająca wielką wiedzę na temat programowanania, lecz wykorzystująca ją do celów jak najbardziej dobrych, np. do "łatania" dziur w zabezpieczeniach komputerów. Pojęcie Haker zostaje niestety poprostu źle użyte w mediach. Natomiast Cracker to osoba wywołująca szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2005 o 14:16, natkasuper1 napisał:

Spewnych źródeł dowiedziałam sie,że Haker to osoba posiadająca wielką wiedzę na temat programowanania, lecz
wykorzystująca ją do celów jak najbardziej dobrych, np. do "łatania" dziur w zabezpieczeniach komputerów. Pojęcie Haker
zostaje niestety poprostu źle użyte w mediach. Natomiast Cracker to osoba wywołująca szkody.


(Z pewnych się pisze :P) Poza tym zacząć trzeba od tego, że są 2 rodzaje hakerów. Dobry i zły. Dobry to ten który łata dziury i szuka "tych złych", a ten zły to taki który się włamuje niszczy i przy większych akcjach bierze za to kasę, że np. wykończył konkurencję.
Przykład takiego kogoś to baaardzo znany, najlepszy na świecie haker Kevin Mitnick (znany jako "Condor"). Był hakerem "złym" i niszczył komputery, włamywał się na serwery, brał za to (of course) pieniądze i to nie małe. Później go po wielu latach namierzyli (konkretnie Tsunomu Shimomura - też haker, bo włamał się do jego sieci) i zwinęli. Miał wybór albo idzie siedzieć, grzywna i brak dostępu do kompa, albo zostanie "dobrym" hakerem. Wybrał to 2 i w tej chwili namierza takich jak on kiedyś sam był i łata dziury w systemach, programach itp.
Jest hakerem i crackerem najlepszym na świecie.
To takie trochę tło historyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie oznacza, że wogóle nie siedział. Był w kiciu i to parę razy. Mogę powiedzieć taką ciekawostkę jeszcze jak ktoś zainteresowany jest, ale narazie nie piszę bo troszkę offtopic zrobiłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2005 o 14:38, Ninja Seba napisał:

(Z pewnych się pisze)

Dnia 04.12.2005 o 14:38, Ninja Seba napisał:


Wiem, źle stuknęłam w klawiaturę. To chyba nie grzech, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć taką ciekawostkę jeszcze jak ktoś zainteresowany

Dnia 04.12.2005 o 14:41, Ninja Seba napisał:

jest, ale narazie nie piszę bo troszkę offtopic zrobiłem :P

Jak nie masz nic do napisania to nie pisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2005 o 14:50, natkasuper1 napisał:

Wiem, źle stuknęłam w klawiaturę. To chyba nie grzech, prawda?


Nie, ale ja się zawsze czegoś czepiam, tak już jest :P

==> WoWmen

Dnia 04.12.2005 o 14:50, natkasuper1 napisał:

Jak nie masz nic do napisania to nie pisz :P


Miałem do napisania w pierwszych 2 linijkach, reszta to tak jako ciekawostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 14:38, Ninja Seba napisał:

Przykład
takiego kogoś to baaardzo znany, najlepszy na świecie haker Kevin Mitnick (znany jako "Condor"). Był hakerem "złym" i niszczył
komputery, włamywał się na serwery, brał za to (of course) pieniądze i to nie małe. Później go po wielu latach namierzyli
(konkretnie Tsunomu Shimomura - też haker, bo włamał się do jego sieci) i zwinęli. Miał

wiecej w nim z socjotechnika niż z crackera (bo własnie crackerem jest "zły" haker). Sam powtarza że łamał nie systemy tylko obsługujących je ludzi (czyli defakto najsłabszy bo podatny na sugestie element. tłumacząc z polskiego na nasze ni musiał sie specialnie wysilać przy włamywaniu, bo tak potrafił nagadać sekretarce/recepcjonistce ze sama mu powiedziała co chciał wiedzieć na temat danego systemu (ew wygrzebał w śmieciach dokumenty które przeszły przez niszczarke i składał puzle, mając lat parenaście złamał w ten sposób centrale telefoniczną). ps straty które firmy niby poniosły przez jego włamania są mocno wygurowane, nigdy nie wykorzystał zdobytych w ten sposób danych zeby zarobić ( w końcu jednym z filarów oskarżenia było posługiwanie sie "lewymi" numerami kart kredytowych). jesli zas chodzi o tego japońca to nie miał inneje możliwośći tylko ruszyć w poscig.gdyby wykradzione pliki ujrzały światło dzienne(Shimomura miał koszachty z NSA czyli agencją której wtedy oficialnie nie było), dostał by dożywocie bez procesu (ew z procesem pokazowym, wyrok znany przed rozpoczęciem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Raczej nie ma na to żadnego sposobu. Chyba że sam mu się włamiesz na kompa, co może stanowić problem. Wiem co to oznacza, bo sam sie zmagam od 0.5 roku z jakimś gościem. Hellkern się nazywa :) Ale też nie może się przebić przez firewalla. Już się do tego przyzwyczaiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firewalle mają chyba opcje pernamentnego banowania IP a więc jak gostek się narzuca to zabanuj lub w ostateczności zgłoś to do odpowiednich służb bo włamywanie się to przestępstwo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 21:45, WoWmen napisał:

Firewalle mają chyba opcje pernamentnego banowania IP a więc jak gostek się narzuca to zabanuj lub w ostateczności zgłoś
to do odpowiednich służb bo włamywanie się to przestępstwo....

w mysl przepisów przestępstwem jest chyba tylko zakłócanie pracy systemu (przy nieudanych próbach włamania nie następuje) oraz zmianai danych w systemie informatycznym (co dopuki mu sie nie uda włamać napewno nie nastąpi). a zatem próba włamania jako taka nie może być scigana (no chyba że chodzi np o serwer wojskowy, wtedy wchodzą w gre całkiem inne ustawy. skoro masz firewala to zabanuj drania i po kłopocie (albo każ mu z autoatu blokować ip które próbują skanować otwarte porty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 15:33, sig. napisał:

Sam powtarza że łamał nie systemy
tylko obsługujących je ludzi


Zgadza się, jednak kradzież kodów źródłowych systemu operacyjnego od SCO albo (jako nastolatek z tego co wiem) włamanie do Systemu Dowódca Północnoamerykańskiej Obrony Lotniczej, a tu nie wydaje mi się aby miał jakiś kontakt z ludźmi i mógł wyciągnąć z nich potrzebne mu informacje.
Jednak bądź co bądź uważa się go za jednego z najsłynniejszych i najzdolniejszych crakerów i hakerów na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 22:22, Ninja Seba napisał:

Zgadza się, jednak kradzież kodów źródłowych
systemu operacyjnego od SCO

których nigdy nie wykorzystał. zresztą zawsze znajdzie sie jakas recepcjonistka która uwierzy zę dzwoni serwisant (a w takiej dużej firmie mają pewnie sieć). Zresztą recepjonistka nie zawsze potrzebna, kod half-life 2 wyciekł, bo jeden z programistów używał oe (czyżby pernamentne zaćmienie umysłu?) i mu sie keyloger zainstalował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować