Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Są pierwsze oceny Duke Nukem Forever. Będzie rozczarowanie?

70 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2011 o 15:55, mronoth napisał:

regeneracja zycia (gameplay - strzel, schowaj sie zregenerowac, strzel, schowaj sie)


Nie, stoj w miejscu i strzelaj :) To, ze jest regen nie dokonca mi sie podoba. Juz o tym pisalismy ;)

Dnia 10.06.2011 o 15:55, mronoth napisał:

tylko 2 bronie na raz itd to nie przestarzala mechanika, wrecz przeciwnie, cod ze skinem
duke''a ;)


W CoD jest wybór broni? :>
Karabin, karabin, karabin... karabin. No czasem snajpa, albo inna bron "specjalna" jak tego misja wymaga :D
Moze ktos to poprawi? :>

Dnia 10.06.2011 o 15:55, mronoth napisał:

mozna i tak myslec, wlasciwie to najlepiej jakbby zrobili przeciwnikow w starym stylu:
poruszajace sie tekstury 2d :D, zreszta koszmarny depth of field w dnf srednio wskazuje
na starosc grafy, taka hybryda


Bez (prze)sadyzmów ;)

Dnia 10.06.2011 o 15:55, mronoth napisał:

powodzenia


Dziekuje, przyda sie :)

Dnia 10.06.2011 o 15:55, mronoth napisał:

co do recenzji to wiadomo, ze mozna sobie je o kant tylka obic, w jednej widzialem ocene
grafiki dnf na 8.8/10 LOL


LOL x2

Dnia 10.06.2011 o 15:55, mronoth napisał:

widzialem liste pracownikow przy dnf i po przejrzeniu jej nie ma sie co dziwic, ze levele
i grafa wyglada jak wyglada, wiekszosc byla zrobiona dawno temu, bo z gearbox bylo chyba
z 2 artystow pracujacych nad dnf, 0 level designerow itp jesli dobrze pamietam, wiec
pewnie tylko teksturki i kilka dupereli podmienili, dokonczyli rzeczy programistyczne
jak beznadziejny depth of field itp


No wlasnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ludzie się już nie jarają tym czym Duke miał zachwycić 5 czy 7 lat temu bo te 'fiuczersy' już były w innych grach wielokrotnie. Teraz będzie to co najwyżej przyzwoicie rzemieślniczo zrobiony ale średniaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lipa..., najbardziej mi się podobał Trailer Duke Nukem Forever 2001 ten z starszą grafiką itd., muza i klimat jaki tam pokazali był bardziej żywy niż w tym co teraz wyszedł DNF :/, miałem większą chrapke na tam tego starszego Duka niż tego nowego :o.
Najgorsze jest to właśnie jak została zrobiona gra..., nie dość że czerstwo ona wygląda to fizyka kuleje w tej grze, jak i efekty specjalne..., i mi się wydaję ze ten cały DNF nie był robiony na silniku Unreal Engine 3 tylko 2.5, bo graficznie do dzisiejszego Unreal Engine 3 kuleje troszkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowania nie będzie (bo nie było jakichkolwiek nadziei :P) bardziej potwierdzenie obaw. No nic dobrze, że od razu się na to nastawiłem, że z tego nic nie będzie i nie robiłem sobie apetytu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu czułem, że to będzie tytuł jedynie dla fanów Diuka. Nie ogarnięci w temacie i zastanawiający się kto to jest ten cały książę nie mają tutaj czego szukać. Życzę fanom aby dobrze bawili się przy tej grze. Ja sobie odpuszczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam tez komentarze i... dostrzegam, ze już sami niedzielni siedzą na piecykach/konsolach. Od kiedy to grafika określa zajepistość gry to ja nie mam pojęcia, ale takie odnoszę wrażenie czytając wasze posty.

"łaaa słaba grafa!!!!!1111"

Osobiście zagrywam sie elegancko w DNF, grafika może i szczypie czasami w oczy, ale mam wyłożone na nią. Gameplay mi sie podoba... potrzebowałem takiego cofnięcia w czasie, bo teraz to jakieś rozbudowane duperele, jakies lvl, jakieś filmy interaktywne, taktyczne, zespolowe gry... blah.. Pora puścić księcia do przodu, żeby zrobił porządek xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fakt niektóre poziomy są nudne a grafika wygląda dosyć kiepsko. Gra ma swój nadal klimat i humor a grywalnoś jest na dobrym poziomie, dobrzę że giwery są takei same jak ostatnio. Zresztą król powrócił i to się liczy ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coz ja jestem z ery Duka 3D ^^ a nie aktualnych rocznikow ktore procz wypasionej grafiki to nic innego nie widza... w ksieciu liczy sie przedewszystkim humor... no i tam nie ma co sie spodziewac sensownosci bo to nie duke :P ma byc poprostu zabawnie i zeby gierka bawila a nie zmuszala do jakiegos myslenia XD bo duke nie mysli glowa !! :P

coz jakby aktualny wydawca mial gierke od samego poczatku to pewnie by ja podrasowali... a tak tylko wzieli ta marke zanim zostala calkowicie skreslona... dokonczyli levele i moze machneli lekko szlify i wydali... nie mieli jednak czasu zeby caly silnik graficzny od nowa implementowac w gierke... bo to oznaczaloby poprawianie wszystkiego od poczatku... wiec 1-2lata stracone...

ogolem ludzie i tak kupia duka ze wzgledow sentymentalnych xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnoścnie komentarze Pepsiego mozna powiedziec: To przecież Gearbox, twórcy niezbyt udanego James Bond 007: NightFire (tzn. fabuła była bardzo w stylu filów o Bondzie, gadżety też były, ale techniczne wykonanie i bugi rozkładały tę grę na łopatki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie tam się nowy Duke całkiem podoba. Gram w niego od wczoraj, grafika, która znalazła się pod szczególnie silnym obstrzałem krytyki, mnie zadowala, wolałbym jednak nieco lepszą animację naszych ziemskich towarzyszy broni z EDF, gdyż wygląda strasznie drewnianie. Co jest jednak szczególnie ciekawe, klimat wydaje się być taki sam jak w DN3D sprzed 15 lat. Fajnie jest postrzelać ze znajomych pukawek, których brakowało mi przez ostatnią dekadę (trójlufowy karabin maszynowy). Wiem, że mogę być nieobiektywny w swojej ocenie, bo Duke Nukem 3D to była moja pierwsza gra FPP, w którą regularnie grałem przez lata, ale wiem też, że Forever zostało wydane właśnie dla takiego gracza jak ja - lubującego się w oldschoolowej akcji, onelinearach głównego baohatera i całej tej podseksualnej otoczce. I choć chciałbym zagrać w wersję z pamiętengo zwiastuna z 2001 roku, z tego co na razie zobaczyłem, jestem usatysfakcjonowany.

Zresztą trzeba się cieszyć z jeszcze jednej rzeczy: DNF w końcu trafiło do sprzedaży razem z tą całą swoją "klątwą". Następna część (a na pewno taka powstanie) będzie tworzona od podstaw, będzie miała nowy engine i rozgrywkę na bank dostosowaną do naszych czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano w TV rzuciła mi się w oczy reklama właśnie DNF i szczerze ... popatrzyłem i stwierdziłem, że wygląda to to po prostu brzydko. Mogliby kurcze demko na Xksa jakieś rzucić, chyba że jest a ja ślepy nie dostrzegłem go :-D
Po świetnym jak dla mnie Borderlands spodziewałem się, że Gearbox da radę, ale w takim razie teraz poczekam sobie na Rage chyba.
Wniosek jest jeden ... za długo próbowali DNF''a zrobić, a potem Gearbox poszedł z kolei pewnie za szybko. Jakby Duke''a faktycznie robili od nowa, od podstaw na dobrym silniku i uporali się z nim w 2-3 lata to mogłoby to wyjść lepiej, a tak pewnie taka trochę hybryda wyszła starego z nowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest NUDNA.. dla mnie gry dobre to takie ze siadam i nie wiedząc kiedy znika mi pare godzin.. mimo iż nie skończyłem jeszcze DNF to jak w niego gram o aż mam ochotę go wyłączyć ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą, że oceny są niskie, bo gra nie spełniła oczekiwań, jako robiona przez 15 lat kontynuacja legendy DN3D.

Cóż, muszę Was zmartwić. Gdyby wcześniej nikt nie wiedział, kim jest Duke Nuke''m, i gdyby gra była robiona przez np. 2 lata, a nie 15, to dzisiaj, gra o takiej jakości i treści, przeszłaby bez echa. Nikt by jej nie poświęcił tyle czasu i miejsca w natłoku lepszych gier i noty dostałaby jeszcze niższe. A możliwe, że zostałaby wręcz pożarta przez krytyków za płytkość, trywialność i niedopracowanie względem innych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 17:40, Wojman napisał:

Odnoścnie komentarze Pepsiego mozna powiedziec: To przecież Gearbox, twórcy niezbyt udanego
James Bond 007: NightFire (tzn. fabuła była bardzo w stylu filów o Bondzie, gadżety też
były, ale techniczne wykonanie i bugi rozkładały tę grę na łopatki).

A także Borderlans i Brother in Arms.
Heljełah, wymieniajmy tylko zawody ;)
Tak serio:
DNF im się pewno świetnie udał. Tylko 10 lat temu to byłoby lepiej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś już nieźle podsumował to komentarzem pod jednym filmem z gry (dotyczącym interakcji z otoczeniem)

"Czekałem na tę grę 14 lat by zobaczyć jak Duke rzuca g@wnem w toalecie !? Jaja sobie ze mnie robią ? "
Co prawda sam jeszcze nie grałem (demo dla wybranych, ech) ale z recenzji wynika że poza legendarną postacią grze brakuje tak naprawdę kopa, i innowacji. A limit do dwóch broni w takiej grze zakrawa na kpinę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co. Mamy podobna sytuację jak przy Bulletstormie, najpierw w komentarzach wszyscy się za przeproszeniem spuszczali nad tym tytułem a teraz będą rzucać mięsem bo wydali kasę na średniaka, który za pół roku będzie można kupić za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 18:34, wide napisał:

No i co. Mamy podobna sytuację jak przy Bulletstormie, najpierw w komentarzach wszyscy
się za przeproszeniem spuszczali nad tym tytułem a teraz będą rzucać mięsem bo wydali
kasę na średniaka, który za pół roku będzie można kupić za grosze.


A ja mam zdanie odmienne; pamiętam jak rzucano mięsem na " Bulletstorm " że DNF zje go na śniadanie - teraz widać ze " Bulletstorm " zjada na śniadanie DNF - przynajmniej w mojej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobrze, że w ostatniej chwili zrezygnowałem z preorderu wersji na 360 i niedługo "zaopatrzę" się w tę grę, prosto z rapidshare.

Nie oczekiwałem od Księcia nic szczególnego, tylko kilka godzin dobrej zabawy, ale kilka godzin szybko mija i co dalej? Przejść znowu singla? Śmiać się 20. raz z możliwości lania do kibla? Grę łatwo odłożyć na półkę, grać na siłę nie ma co, ale odpracować 200zł? Multi w grze z tak "ambitnym" gameplayem nie ma sensu nawet odpalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować