Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Są pierwsze oceny Duke Nukem Forever. Będzie rozczarowanie?

70 postów w tym temacie

Wie ktoś gdzie mogę znaleźć te dodatki które miały być dla osób zamawiających grę przed premierą (ego boost itp.) ? Bo wcześniej dostałem kod do demu i nadal w zamówieniach mam tylko ten kod :/ co do Duka to gra nie dla wszystkich, jest taki sam jak Duke 3D, jeżeli chodzi o gameplay, problem w tym, że większość spodziewała się czegoś innego, dużo oskryptowanych zapierających dech w piersiach akcji, zmiany ujęć kamery przy tym, ostrej przygrywającej przy tym muzyki i świń które będą się chować, zachodzić nas z boku i Bóg wie co jeszcze robić. DNF miał być jak DN3D i taki jest. Fakt, ze przesadzili z tym, że mozna nosić tylko dwie bronie na raz, z regeneracją zdrowia (w DN3D oprócz apteczek zdrowie można było zregenerować pijąc wodę np. z rozbitego hydrantu lub korzystając z toalety). Jednej rzeczy nie mogę przełknąć, fakt, że "sekrety" typu szukanie rzeczy które można zrobić aby wzrosło EGO jest fajne, ale gdzie te ukryte pomieszczenia w ścianach których było pełno w DN3D, idź kliknij plakat a otworzą się drzwi, strzel w studzienkę a masz dostęp do ukrytych kanałów, wskocz w teksturę okna a okaże się że jest tam ukryty pokój itp. No i Duke jakby w głosie charyzmy trochę stracił. Ja bawię się przy nim dobrze tak samo jak przy DN3D 15 lat temu i nie żałuję ani grosza z tego co zapłaciłem za wersję PC. Mam nadzieje, że będzie kolejna część która wyjdzie zdecydowanie szybciej niż za 14 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz pograć - kupujesz. Nie chcesz - nie kupujesz. To że gra jest kiepska nie upoważnia Cię do tego by ją kraść. Bo skoro jest kiepska to po co Ci ona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tego nie pojmuję [39], skoro gra jest słaba to nie jest warta nawet ściągnięcia. Jest tyle fajniejszych tytułów do pogrania, nie masz żadnych zaległych gier na półce? No chyba że półka pusta za to dysk przepełniony :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 18:39, The_Hammerburst napisał:

Chyba dobrze, że w ostatniej chwili zrezygnowałem z preorderu wersji na 360 i niedługo
"zaopatrzę" się w tę grę, prosto z rapidshare.


Masz niezły tupet, skoro przyznajesz się do tutaj do piractwa - do Twojej wiadomości: za to rozdawane są bany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 18:39, The_Hammerburst napisał:

Chyba dobrze, że w ostatniej chwili zrezygnowałem z preorderu wersji na 360 i niedługo
"zaopatrzę" się w tę grę, prosto z rapidshare.


Moderatorzy się ucieszą XD

Dnia 10.06.2011 o 18:39, The_Hammerburst napisał:

Nie oczekiwałem od Księcia nic szczególnego, tylko kilka godzin dobrej zabawy, ale kilka
godzin szybko mija i co dalej? Przejść znowu singla? Śmiać się 20. raz z możliwości lania
do kibla? Grę łatwo odłożyć na półkę, grać na siłę nie ma co, ale odpracować 200zł?


Nio tiak. Bo taki ten djuk do dupy jezd, ze nie kupię, tylko ukladnę, zeby se za dalmo poglać (bo fcale nie jezd do dupy, ale ćśśś, bo siem fyta, ze go lubiem, ale nie kcem placić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 16:08, Zgreed66 napisał:

Nie, stoj w miejscu i strzelaj :) To, ze jest regen nie dokonca mi sie podoba. Juz o
tym pisalismy ;)

moze na easy albo ja jestem taki cienki :D, bo w demie jednak za daleko sie tak nie zajdzie, trzeba sie chowac i regenerowac zeby przezyc, szczegolnie jak nie chcesz sie cofnac do ostatniego checkpointu

Dnia 10.06.2011 o 16:08, Zgreed66 napisał:

> tylko 2 bronie na raz itd to nie przestarzala mechanika, wrecz przeciwnie, cod ze
skinem
> duke''a ;)
W CoD jest wybór broni? :>
Karabin, karabin, karabin... karabin. No czasem snajpa, albo inna bron "specjalna" jak tego
misja wymaga :D Moze ktos to poprawi? :>

chodzilo mi o ilosc noszonych broni a nie roznorodnosc, poczawszy od call of duty 2 we wszystkich grach tej serii mozna bylo nosic max 2 bronie (+ pistolet), w dn3d bylo ich 10

Dnia 10.06.2011 o 16:08, Zgreed66 napisał:

Bez (prze)sadyzmów ;)

lol

ps. ogladalem pierwsze 40 minut gry na yt ( http://www.youtube.com/watch?v=y5Yngipvz6M) i walki tam niewiele, skrypt na skrypcie, nawet nie mozna ominac goscia na korytarzu bo jest niewidzialna sciana :D, i to nie jeden raz taki numer... moze dalej jest lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 19:51, mronoth napisał:

chodzilo mi o ilosc noszonych broni a nie roznorodnosc, poczawszy od call of duty 2 we
wszystkich grach tej serii mozna bylo nosic max 2 bronie (+ pistolet), w dn3d bylo ich
10


Tak pamietam :) Dlatego mam nadzieje, ze ktos jakiegos moda wymysli :P

Dnia 10.06.2011 o 19:51, mronoth napisał:

ps. ogladalem pierwsze 40 minut gry na yt ( http://www.youtube.com/watch?v=y5Yngipvz6M)
i walki tam niewiele, skrypt na skrypcie, nawet nie mozna ominac goscia na korytarzu
bo jest niewidzialna sciana :D, i to nie jeden raz taki numer... moze dalej jest lepiej
:)


Mam nadzieje (Nie ogladam - nie chce spojlerow :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 18:39, The_Hammerburst napisał:

Chyba dobrze, że w ostatniej chwili zrezygnowałem z preorderu wersji na 360 i niedługo
"zaopatrzę" się w tę grę, prosto z rapidshare.

Ale złodziei tutaj nie lubimy, zgodnie z regulaminem BAN za piractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle mamy recenzje zaraz po premierze, pisane byle jak najszybciej. Nie przejmowałbym się zbytnio nimi. Zwłaszcza, że większość z tych serwisów wystawiała wysokie oceny takim crapom jak Modern Warfare 2.

Nie ma też zwyczajnie szans, aby po tylu latach oczekiwania gra ta spełniła wszystkie nadzieje. Poza tym to nie jest tak, że od 1997 gra nieprzerwanie powstała. Przez długi czas z projektem nic się nie działo, zmieniano engine, w zasadzie obecna wersja Duke''a powstawała "tylko" kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaka część zachwycających się nowym Księciem grała w demo. Tutaj nawet nie chodzi o grafikę, ale o niej też parę słów: wyobraźcie sobie 80 letnią babcie, która postanawia się odmłodzić i zrzuca na siebie pół tony tapety. Tak właśnie wygląda nowy Duke. Gearbox mógł zostawić już te brzydkie tekstury, problem w tym, że dodano mnóstwo blurów-slurów, dzięki czemu odnoszę wrażenie, że Djuk Ńjukem zamiast swoich czarnych okularków powinien zainwestować w nieco bardziej korekcyjny zestaw szkieł.
Sam gameplay? Etapy przedstawione w demie są fatalne, o ile pierwszy z nich (stadion) jeszcze ujdzie, choć to tylko krótka bieganina pełna skryptów, to etap rozgrywający się w kanionie woła o pomstę o nieba. Niewidoczne wcześniej niedoróbki wychodzą na jaw, gdy walczymy na otwartym terenie. Przez pierwszą chwilę zastanawiałem się czy to nie żart - pistolet zajmuje jeden z dwóch slotów na broń! Jedyne co mi się podobało, to strzelanie ze starych, dobrych pukawek. Problem w tym, że każda kolejna sekunda spędzona z Dukiem owocuje kolejnymi rozczarowaniami. AI? Wyobraźcie sobie, że po upadku Księcia z kopalnianego wózka, wrogowie czekają 5-10s na to, aż nasz bohater się podniesie. Rozumiem, fair-play, ale w wykonaniu obcych? Animacje? Jadący wózek, czy biegnący wrogowie byli chyba wykonani lepiej na trailerze z 2001...
Ostatnim gwoździem do trumny jest jednak ten dumny, brązowy klocek który można wyłowić z kibla. Duke nie posiadał nigdy wyrafinowanego poczucia humoru, ale...
Jedyne co pozostaje, to po raz kolejny wrócić do D3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w skrócie: zabili legendę... ta gra była zapowiadana po raz pierwszy kiedy ja "zacząłem pamiętać"... no cóż jeden żart na prima aprilis mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze powtarzałem, że DNF to gra oparta na sukcesie legendy, nic więcej. Zgadzam się z PC Gamer UK - DNF spóźnił się o całe 15 lat, dzisiaj już raczej nie ma miejsca dla takich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, narescie miałem czas, swojego Duke''a odpalić. Jak narazie siedze z 1.5h i gra wymiata!
Genialnych tekstow tona. Najbardziej mnie rozwalił moment w którym przygrała mi muzyka - pierwsza myśl HALO.
Podbijam koles mi mówi, ze ma dla mnie "power armor" Duke na to: "Power armor jest dla cip#@''. A co lezy w wanie?
Ano to, co jest na obrazku :)

Tak zroznicowanego Gameplay''a dawno nie widziałem :)
Ograniczenie do 2 broni, absolutnie, ani troche nie przeszkadza. Fun''u dalej tona.
Nawet regen HP sprawuje sie tu swietnie.
Kurde, czytajac rece przestraszyłem sie, ale teraz juz wiem, ze to jest to na co czekałem :D
Jestem jak najbardziej zadowolony, ze Duke wyszedł xD

20110611075353

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy zakup od kiedy pamiętam . Wczoraj zainstalowałem rano pograłem około 4h z okropną nudą mając nadzieje że wkoncu coś mnie zaskoczy w tej pełnej nudy gry zwłaszcza że grałem na najtrudniejszym poziomie ani razu nie zginołem . A TERAZ ZACZNE OD NAJGORSZEGO POSROD TYCH 4 GODZIN MOJEJ GRY

- POCZATEK GRY WYDAWAŁ SIE NIEZŁY 2 BLIZNIACZKI NO NAWET ALE TO NIC IDZIEMY DALEJ - CHODZENIE OD DRZWI DO DRZWI I SZUKANIE TEGO ZEBY KOGOS ZABIC.

- GDY JUZ ZNAJDZIEMY CEL NIBY MISJI DOSTAJEMY CHYBA GORSZE BRONIE NIŻ W WORMSACH

- KOLEJNY PKT TO GRAFIKA NIE DOPRACOWANA W 60% BRONIE BEZNADZIEJNE WYGLADA TO CHWILAMI ZWŁASZCZA JAK NASZ DUKE POMNIEJSZA SIE DO WIELKOSCI LUDZIKA (ZABAWKI) W TYM MOMENCIE GRY WYGLADA ONA W 90% DO GRY REVOLT .

- OSTATNIE CO MOGŁEM ZAUWAŻYĆ DO NAJGORSZEGO Z PKT TO AKCJA - JEST TAK NUDNA ZE AZ ZAL WYDANYCH PIENIEDZY NA TA GRE - NA NAJTRUDNIEJSZYM POZIOMIE GRY WYSTACZY BIEGAC W PRAWO I LEWO I UNIKAC POCISKÓW KTORE LECA DO NAS ZADAWANYCH OD NIBY POTWORKOW JEDNYM SŁOWEM (((((NUDA))))))


Na koniec dla tych ktorzy nie chca wyrzucić pieniedzy w błoto to odradzam zakup POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze jest to że prawa do marki ma gearbox a na ue 3 ktoś robi remake dn3d ma sie nazywać duke duke next gen
narazie grałem w demo i nie przeraża mnie średnia grafika rodem z 2004 roku republic commando z 2005 r wygląda lepiej
nie przeszkadza mi to że mentalnie ta gra zatrzymała sie na końcówce lat 90
naprawde jestem zniesmaczony fizyką która jest lepsza na jakimkolwiek havoku
duke został też pozbawiony swojego kopa zamiast tego wali kolbą jak w cod 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam obejrzeć:
http://www.youtube.com/watch?v=y5Yngipvz6M&feature=feedu_more
http://www.youtube.com/watch?v=q86vWgaLuwE&feature=feedu_more
Tak jak byłem początkowo zaciekawiony tą grą.. to jednak czekać pół godziny na to by w ogóle jakąś spluwę do ręki dostać.. W Duke Nukem? To zdecydowana przesada.. To miał być oldschoolowy shooter gdzie przemy naprzód zostawiając za sobą tylko zgliszcza.. Taki podkręcony Serious Sam..
A wygląda, że wyszło takie niewiadomo co, popłuczyny po FPSie gdzie na siłę wrzucono kilka średnio dobrych jednolinijkowców Duka..
Not impressed at all, not going to play it anytime soon..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować