Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Duke Nukem Forever - recenzja

63 postów w tym temacie

Na szybko przeczytałem i zle zrozumialem :)
Ten fragment nie jest wazny ;)

Dnia 15.06.2011 o 17:23, Zgreed66 napisał:

Duke Nukem 3d to gra :)
Ego, nie, ale regen sie wlasnie od Halo zaczał jak pamietam :)
Co prawda tylko pancerza, ale zawsze.


chodzi o sam pancerzyk, ojoj. Nie masz sie czego czepiac? ;p
Po co mu pancerzyk jak na to samo wychodzi? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzetelna i sympatyczna recenzja. Pozbawiona jadu i odrazy do prostackiego humoru (patrz: recenzja na WP), wypunktowuje dobre uczynki i grzechy naszego nowego-starego Księcia. Mnie przekonało do zakupu... kiedy rzecz stanieje, oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 15:00, Olas84 napisał:

Zaczynam dzisiaj grać. już wczoraj odpaliłem. unreal engine 2.5 trochę padziocha... dziwię
się, że nie zrobili tej gry na silniku unreal engine 3.5 tak jak bulletstorma. TA GRA
NABRAŁABY BLASKU. Duke to był Duke, ale po cichu liczę, że może jak będzie dobra sprzedaż
to zrobią kolejną część i ZREHABILITUJĄ DUKE''A. fajnie by było...


Nie ma czegoś takiego jak UE3.5. To cały czas jest UE3, tylko wciąż ulepszany. Nawet jego najnowsza wersja (ta niby 3.95) to nadal jest UE3. Gdyby chcieli zrobić grę na UE3 to musieliby ją zrobić od nowa a jak wiadomo Gear Box nie robił gry od nowa tylko kończył to, co zrobili inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem grę na trudnym poziomie i... bawiłem się dobrze, aczkolwiek gra mogłaby być trochę dłuższa. Niemniej 9 godzin to całkiem dobry wynik jak na nowe gry. Gra klimatem dorównuje poprzednim częściom. System dwóch broni jakoś szczególnie mi nie przeszkadzał. Wygląda na to, że wydadzą do gry jakieś dlc aczkolwiek nie wiadomo co to będzie - nowe misje czy też jedynie jakieś koszulki do multi.

Ze swojej strony grze dają ocenę 7+/10. Porządnie wykonana strzelanka. Recenzenci ocenili tą grę nieco za nisko moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 22:28, Arcling napisał:

Recenzenci ocenili tą grę nieco za nisko moim zdaniem.


Minuta bez zasypania nas toną wrogów to stracona minuta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 22:36, Zgreed66 napisał:

Minuta bez zasypania nas toną wrogów to stracona minuta ;)

Kwestia gustu. Mi się wstęp do DNF podobał. Uwielbiam taką zabawę otoczeniem a same fragment bez strzelania kojarzą mi się z Half-Life (były nawet słynne puzzle gdy trzeba było coś obciążyć beczkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 22:52, Arcling napisał:

Kwestia gustu. Mi się wstęp do DNF podobał. Uwielbiam taką zabawę otoczeniem a same fragment
bez strzelania kojarzą mi się z Half-Life (były nawet słynne puzzle gdy trzeba było coś
obciążyć beczkami).


To byla ironia ;p
Przez pół tego tematu się tłukę, ze ta gra mi się podoba i pisanie,ze sama gra jak i wszelkie rozwiazania to crap, jest przegieciem.
Tez bardzo lubie takie rozwiazania i tak samo skojazylem z HL2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy odpaliłem DNF przyszła mi na myśl tylko jedna produkcja z ostatnich lat, z którą bezsprzecznie kojarzy mi się nowa część przygód Księcia. Chodzi o Duty Calls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 19:24, Don_Sosneone napisał:

Rzetelna i sympatyczna recenzja. Pozbawiona jadu i odrazy do prostackiego humoru (patrz:
recenzja na WP), wypunktowuje dobre uczynki i grzechy naszego nowego-starego Księcia.
Mnie przekonało do zakupu... kiedy rzecz stanieje, oczywiście.

Aż z ciekawości musiałem ją przeczytać. Niesamowite, ale dla autora tejże recki tryb Capture the Babe jest zboczony. Jak mniemam dlatego, że trzeba tam wymierzać dziewczynom klapsy. Czy oprócz tego należy tam robić coś jeszcze z tymi laskami, że podpada aż pod zboczenie? Łał... To dopiero dżentelmen, to dopiero inteligentny i dobrze wychowany gość. On klapsa nie wymierzy, nawet gdyby dziewczyna bardzo prosiła :). Marnuje się ciupiąc w te głupie gry. Ukarali go koniecznością wypocenia recenzji (lub z lubością sam to uczynił). Ale mniejsza z panem "recenzentem".

Natomiast z tej - zdecydowanie lepszej jakościowo (pewnie jej autor dojrzalszy emocjonalnie) - recenzji wynika, że wyszła gierka średnia. Z niektórych opinii graczy ukazuje się wręcz obraz kaszanki. Tyle lat w produkcji, w zasadzie nie dziwi mnie końcowy efekt, choć nie ukrywam, że oczekiwania miałem spore; wręcz miałem nadzieję na coś w rodzaju remake''u starego Duke''a. Pomimo wielu głosów na "nie" skuszę się na ten tytuł, bo chcę się sam przekonać jaki naprawdę jest końcowy efekt. Ale przedtem musi stanieć, gdzieś do okolic 40zł, bo w chwili obecnej byłoby to chyba wyrzucenie pieniędzy.

Trochę szkoda, że wyszło bardzo przeciętnie mimo wielu lat podgrzewania atmosfery wokół tego tytułu. Za długo to trwało.

A przy okazji: co się dzieje z demem? Zdaje się, że po premierze miało być dostępne dla wszystkich chętnych, a nie tylko dla wybrańców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DNF jest grą dobrą mimo paru nie doskonałości. Głównie można przyczepić się do grafiki i designu niektórych leveli, które kojarzą się z budżetówkami.

Ludzie narzekają na fabułę. No kurde a czego się spodziewaliście po oldschoolowej grze ?.
Ta niby "kiczowata" fabuła idealnie pasuje do postaci i tego świata.
Może inne gry akcji z okresu DN3D miały wyśmienitą, wciągającą i wielowątkową fabułę ?
I don''t think so.

Bawią mnie ludzie, którzy mówią, że humor prostacki. Ponownie: No kurde a czego się spodziewaliście po oldschoolowej grze o mięśniaku który lubi panienki i kopanie dup ?
Taki humor pasuje idealnie do tej postaci i taki miał być z założenia.

Co do gameplay''a to na początku też byłem przeciwko unowocześnieniu w pewnych aspektach.
Jednakże podczas rozgrywki nie zwracałem na to uwagi.

W grze jest pełno smaczków, nawiązań do pop-kultury i innych pierdółek które niby są nie istotne ale dają dużo frajdy. Dzięki nim zapomniałem o niedoróbkach i się świetnie bawiłem.

Grę bym ocenił na 7/10. Gra punktuje humorem, smaczkami,poprawnym gameplayem, zagadkami (niby banalnie proste ale jednak lepiej jak są) i ogólnym fun''em z gry.
Do minusów mógłbym zaliczyć: wspomnianą na początku grafikę i design niektórych etapów, które są biedne i szpetne, oraz Steam, z którym mam problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję że oczekiwałem od DNF takiej kontynuacji która zgniecie swoim prestiżem Bulletstorma, okazało się coś zupełnie odwrotnego ( Leo Why?). Niskie oceny (Niektóre za niskie ogółem) mnie zaskoczyły, nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać... Patrioci się cieszą, Oldschool''e płaczą ( Z powodu wyniku starcia dwóch gier). Do kogo się przyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 20:50, Miszcz93 napisał:

Przyznaję że oczekiwałem od DNF takiej kontynuacji która zgniecie swoim prestiżem Bulletstorma,
okazało się coś zupełnie odwrotnego ( Leo Why?). Niskie oceny (Niektóre za niskie ogółem)
mnie zaskoczyły, nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać... Patrioci się cieszą, Oldschool''e
płaczą ( Z powodu wyniku starcia dwóch gier). Do kogo się przyłączyć?


Po opadzie emocji, z obserwacji wynika, ze Duke > Bulletstorm wg graczy.
Jezeli chodzi o singiel, bo multi obie leza ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 21:01, gogiell napisał:

Źródło poproszę.


lul
Ostatnie tematy o Bulletstormie vs Ostatnie tematy o Duke''u.
Ale dobra, do tego jeszcze Duke'a trzeba lubic ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2011 o 21:04, Zgreed66 napisał:

Ale dobra, do tego jeszcze Duke''a trzeba lubic ;p


Ciężko rozmawia się z fanatykiem nowej produkcji Gearboxa, który za wszelką cenę próbuje bronić niedoróbek tego przeciętniaka :>. I nie, nie mówię, że Bulletstorm to dobra gra, jednak w porównaniu z Djukiem jest odrobinę lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 21:17, gogiell napisał:

Ciężko rozmawia się z fanatykiem nowej produkcji Gearboxa, który za wszelką cenę próbuje
bronić niedoróbek tego przeciętniaka :>


Poddaje w watpliwosc rozwiazań takich i siakich :)
Fanatykiem po czesci ;p ale pewnie dlatego nikt ze mna nie pisze >.< cos tak mi mowilo ;p
Gry oldschoolowe tez idealne nie były itd.
Kwestia komu podobają sie jakie rozwiązania.
Przynajmniej jedna osoba jakos to probuje rozpisać, a nie shit i tyle. Do kosza :))
To jest tylko kwestia podejscia.

Dnia 16.06.2011 o 21:17, gogiell napisał:

I nie, nie mówię, że Bulletstorm to dobra gra, jednak w porównaniu z Djukiem jest odrobinę lepsza.


Kwestia gustu po prostu. Jak nie lubie jakiegos rodzaju FPS, to sie za nie, nie łapie. Staram sie tylko podejsc tak obiektywnie do rozwiązań. Co by dało, jakby sie je lekko zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja musze powiedziec ze gra na 8/10. Bardzo mi sie podobala. System ego jest fajny...qrde Duke jest fajny! Cala. gre przechodzilem z usmiechem na ustach - teksty duke''a powalaja. No i taka dziwna sprawa... o co wam chodzi z ta grafika? slyszalem nawet porownania do far cry 1... ludzie przeciez to wyglada przynajmniej przyzwoicie. na pewno nie jest to battlefield 3 ale grafika jest dobra! moze dlatego ze dalej uzywam archaicznej rozdzialki no ale...
Wlasciwie to przyczepil bym sie tylko dlugosci ladowan i misji z jeepem, latanie po paliwo bylo poprostu denerwujace.
Ogolnie czuc tu oldschool :)

i zanim ktos mi powie ze jestem fanboyem Duke nukena i ze sentymenty do starej czesci bla bla bla... nie gralem w zadna inna czesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2011 o 00:49, diablolod napisał:

No i taka dziwna sprawa... o co wam chodzi z ta grafika? slyszalem nawet porownania do
far cry 1...


Dziwne porównanie, to fakt. Far Cry wyglądał lepiej :>.
No dobra, przesadzam. Najzabawniejszy jest to, iż DNF nie wygląda tak tragicznie pod względem grafiki. Twórcy popełnili jednak karygodny błąd - by zatuszować niedoróbki, dodano masę blurów i innych tego typu wspaniałych efektów, które... no, wyglądają tak jak wyglądają. A że nie wyglądają wcale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2011 o 01:35, gogiell napisał:

Dziwne porównanie, to fakt. Far Cry wyglądał lepiej :>.


uff dobra... juz mnie nic nie zdziwi, dzisiaj szwagier wywalil do mnie z tekstem "w far cry 1 byla lepsza grafika niz w dwojce" xD no dobra gra monotonna i takie tam, ale graficznie to bym raczej nie porownal :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować