Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Wybaczcie, zapomniałem napisać - jestem hunterem :) Z tego co widzę polecacie dragonscale więc to też wybiorę. Dzięki za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 23:25, graczomaniak napisał:

Zależy kim grasz. Jeśli jesteś huntem do Dragon, Shamanem to Ele lub dragon i rogalem
tribal.


Eee, a od kiedy rogue używają spell damage i intellect? :) Coś pomieszałeś kolego - http://www.wowhead.com/?spells=11.165.10660 .

Dragonscale - dla hunterów i elemental/enhancement shamanów
Elemental - dla rogue i feral druidów
Tribal - dla balance druidów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 23:42, Sth`Devilish napisał:

> Zależy kim grasz. Jeśli jesteś huntem do Dragon, Shamanem to Ele lub dragon i rogalem

> tribal.

Eee, a od kiedy rogue używają spell damage i intellect? :) Coś pomieszałeś kolego - http://www.wowhead.com/?spells=11.165.10660
.

Dragonscale - dla hunterów i elemental/enhancement shamanów
Elemental - dla rogue i feral druidów
Tribal - dla balance druidów

bodajże spell dmg przy trutkach jakoś tam się rogalom wlicza ;P - chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 23:54, SoieR napisał:

bodajże spell dmg przy trutkach jakoś tam się rogalom wlicza ;P - chyba ;)


Hehe, to fajnie by taki rogue kosił w secie full spell damage :) Założyłby chyba młotek kowalski i nóż do zdzierania skóry i kosiłby wszystko na swojej drodze. IMBA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) FW się zbliża, SS się zbliża, a ja dalej niemam pojęcia z czym latać. To może ja opowiem o swoich nabliższych planach a potem wy mi doradzicie co i jak :)
No więc zobaczyłem z kolegą ktory też gra shamanem, tak jak ja, ten o to film http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=69&u=25007
na początku był szok, minoł jak się sie dowiedziałem na forach shamanow że niby teraz jest inaczej i już shamani tak nie wymiataą nawet cytuje ''''..co wy sie chcecie bawić w Unbreakable (chyba chodzi o typa z filmiki) w pre tbc 2h + ss to owszem ale teraz czasy się zmieniły...'''' - coś takiego :P
No więc mam zamiar wbić jak najszybciej 49 lvl i pobawić sie w pvp, chyba z dual wieldem, potem moze na 60 lvl kupie sobie set za honor, wszyscy odradzają, ale ja się uparłem :P
No i teraz mam dylemat:
-jakie nosić bronie, 2h czy 2x1h, czy moze 1h + shield
-jaka predkosc broni jest najlepsza
-z jamim enchantem na broni biegać (rózne czy takie same:P? I jaki typ?)
-gram orkiem mam skila w axach ale wszyscy doradzają mace lub fisty dlaczego :P ? (w sumie fisty tez mi sie podobaja)
-czy to prawda że kiedy prędkości broni za bardzo od siebie odbiegaja trace na atakach na sekunde czy cos takiego?
Tak btw to mój build, niewiem czy dobry http://www.wowhead.com/?talent=hZVV0zE0sz
A no i pare bonusowych pytań :P
-Czy mój bonus damage wlicza sie do damage moich fire totemów?
-Czy moj healing bonus wlicza sie do mojego leczacego totemu :P ?
-I od czego zalezy szansa na crita moich fire totemow?
Ok to chyba tyle :) Prosze o uzasadnione i jasno wytlumaczone odpowiedzi bo jestem noobem ;p Z góry dziekoje :)
PS: Shaman z filmu, jakiś sławny? Gra jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 23:54, SoieR napisał:

bodajże spell dmg przy trutkach jakoś tam się rogalom wlicza ;P - chyba ;)


Niestety, dmg od poisonu zależy tylko i wyłącznie od rodzaju trucizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sugeruj się filmikami przy wyborze klasy. Kiedyś nawet ja mógłbym mieć jakiś moment w pseudohealerskim specu, gdzie procnął Surge of Light - a że kiedyś był zbugowany - to weszły 4 strzały pod rząd z czego 3 kryty i ktoś padł w 2 sekundy. Oczywiście jest to zdarzenie równie często występujące co zaćmienie Słońca, ale ktoś by się nabrał i uwierzył. Tak samo inne filmiki PvP - często kręcone na nierealnych buffach, z dedykowanym lekarzem, które biega i leczy takiego ''pakera'', bo normalnie padłby 10 razy.

"-jakie nosić bronie, 2h czy 2x1h, czy moze 1h + shield"
2 x 1h raczej - 2h niby mocniej bije na 1 strzał, ale machając dwoma broniami jesteś niesłychanie irytujący dla casterów. Shield to tylko dla casterskich szamanów, ele albo resto.

"-jaka predkosc broni jest najlepsza"
Zawsze najwolniejsze, by Windfury bardziej bolało.

"-z jamim enchantem na broni biegać (rózne czy takie same:P? I jaki typ?)"
Zawsze Windfury.

"-gram orkiem mam skila w axach ale wszyscy doradzają mace lub fisty dlaczego :P ? (w sumie fisty tez mi sie odobaja)"
Nie ma różnicy u szamana.

"-czy to prawda że kiedy prędkości broni za bardzo od siebie odbiegaja trace na atakach na sekunde czy cos takiego?"
Mechanika Windfury jest jedną z bardziej pokręconych w grze, ale ogólnie, to mało istotne - zawsze bierz 2 najwolniejsze. Czasem nawet wolniejsza broń o niższym dps jest lepsza od szybszej z wyższym.

"-Czy mój bonus damage wlicza sie do damage moich fire totemów?"
-Czy moj healing bonus wlicza sie do mojego leczacego totemu :P ?
Ta.

-I od czego zalezy szansa na crita moich fire totemow?" Spellcrit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ubolewam, że jest boom na enhancement, a elemental szamanki są tak niedoceniane :). Kiedyś zresztą spotkałem się ze stwierdzeniem, że taki szaman nie potrafi robić dpsu - ha, ha, ha. Przez rok czasu gry tą postacią do dzisiaj na damage meterach zostałem pobity tylko dwa razy - raz przez balance druida i raz przez rogala. Z którymi zresztą ciągle regularnie rajduję i tylko po razie udało im się mnie przegonić. Często depczą mi po piętach 40/0/21 locki i arcane maguski, ale i tak są przynajmniej 100k za mną nawet jeśli biegają w T5. Enhancement szamanów w pierwszej piątce jeszcze nie widziałem, ale wierzę, że to kwestia braku skilla/sprzętu. W PUGi się nie bawię nawet, bo nie chce mi się dzieciom tłumaczyć, że mimo braku cc elemental szaman to postać niezwykle użyteczna nie tylko ze względu na olbrzymie obrażenia jakie zadaje, jeśli jest odpowiednio prowadzona, ale przede wszystkim dzięki totemom przynoszącym profity całej grupie.

Przyznać jednak trzeba, że gra elemental szamanem do szczególnie ambitnych nie należy - ot, stosować totemy odpowiednie do składu drużyny i sytuacji pamiętając o ich odświeżaniu, no i lightning bolt + chain lightning spam z shockami co jakiś czas. Trzeba też oczywiście pilnować aggro, bo jak szamek przeaggruje to ma ciężko, nie ma żadnego fade czy ice barrier, może najwyżej tauntującego earth elementala se przywołać na 3 sekundy, bo dłużej i tak to coś nie pożyje, a do tego ma 20 minut cooldownu ;p. Oczywiście trzeba też trochę offhealować jak zajdzie potrzeba. Najlepsze jest chyba to, że OOM tej postaci jest zupełnie obcy :). Przy 40% crita na LB/CL, dzięki talentom praktycznie cały czas moje czary ofensywne kosztują 60% many. Do tego water shield regenerujący manę, mana spring totem i jeszcze z T4 setu darmowe LB co jakiś czas. Poza tym super wyglądają często fruwające LB, 20% na wysłanie drugiego z talentów i jeszcze proc z Lightning Capacitora co chwilę. A każdy taki bolcik zadaje konkretne obrażenia w 40% critując :). Niesłychanie lubię tę postać i nie zapowiada się, by w najbliższym czasie miała mi się znudzić.

Niesamowicie ciężko zdobyć sprzęt dla elemental szamana, po niebieskim dungeonowym secie długo zbierałem badge, żeby kupić to, co chciałem. Na parę rzeczy musiałem pofarmić honor, a nie lubię PvP tą postacią. Z czasem przyszło T4 i reputacje, a teraz mój szamek wygląda tak:
http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Shadowsong&n=Vuldroth

Nic szczególnego, instancje T5 dopiero zacząłem i spokojnie sobie progressuję z bardzo sympatycznymi, dojrzałymi ludźmi z gildii. Z miejscówek T4 chciałbym jeszcze zgarnąć sztylet z Kara od księciunia, ale albo nie chce dropnąć, albo go przegrywam. Tak czy siak kwestia czasu, i tak będzie mój ;). Chyba że wcześniej z T5 coś zwinę.

W każdym razie naprawdę polecam specjalizację elemental wbrew temu, co się czasem słyszy. A jak ktoś casterów nie lubi, to i tak nie polubi, więc niech się bawi w melee ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 10:12, damianvs napisał:

A ja ubolewam, że jest boom na enhancement, a elemental szamanki są tak niedoceniane
:). Kiedyś zresztą spotkałem się ze stwierdzeniem, że taki szaman nie potrafi robić dpsu
- ha, ha, ha. Przez rok czasu gry tą postacią do dzisiaj na damage meterach zostałem
pobity tylko dwa razy - raz przez balance druida i raz przez rogala. Z którymi zresztą
ciągle regularnie rajduję i tylko po razie udało im się mnie przegonić. Często depczą
mi po piętach 40/0/21 locki i arcane maguski, ale i tak są przynajmniej 100k za mną nawet
jeśli biegają w T5.



A to tylko świadczy o tym jak kiepscy oni są :p Affliction lock w T5 ?? W sumie ok, ale jeden na raid wystarczy, i to tylko dla malediction i impa. W gearze t5 destro lock robi dps o 20%+ większy.
I kto mówi że ele shammy jest niedoceniany, w grupie casterskiej jest niemal niezbędny (wrath!!, air, heroism/bloodlust, a dla allianców +1% do hita, co daje w sumie +4%). A to właśnie ench szamanów brakuje na moim realmie. Jak kiedyś mało było resto to teraz mało jest ench.

Dnia 29.07.2008 o 10:12, damianvs napisał:

Nic szczególnego, instancje T5 dopiero zacząłem i spokojnie sobie progressuję z bardzo
sympatycznymi, dojrzałymi ludźmi z gildii. Z miejscówek T4 chciałbym jeszcze zgarnąć
sztylet z Kara od księciunia, ale albo nie chce dropnąć, albo go przegrywam. Tak czy
siak kwestia czasu, i tak będzie mój ;). Chyba że wcześniej z T5 coś zwinę.

Gruul dropi miecz, jan''alai dropi sztylet(z hitem i mp5 even ;p), zul''jin dropi miecz(najlepszy z tych 4 jeśli lubisz haste) , leo dropi miecz (tak btw to miałem szczęście zdobyć wszystkie 4 dropy, teraz czekam aż archi padnie ;p )
Więc masz z czego wybierać, możesz też uzbierać 150 badgy i kupić se ten od vendora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 10:52, Latniak napisał:

A to tylko świadczy o tym jak kiepscy oni są :p Affliction lock w T5 ?? W sumie ok, ale
jeden na raid wystarczy, i to tylko dla malediction i impa. W gearze t5 destro lock robi
dps o 20%+ większy.

Czemu zakładasz, że to oni są kiepscy, a nie ja dobry? Nieskromnie, ale co tam :P.

Dnia 29.07.2008 o 10:52, Latniak napisał:

I kto mówi że ele shammy jest niedoceniany, w grupie casterskiej jest niemal niezbędny
(wrath!!, air, heroism/bloodlust, a dla allianców +1% do hita, co daje w sumie +4%).
A to właśnie ench szamanów brakuje na moim realmie. Jak kiedyś mało było resto to teraz
mało jest ench.

Na Twoim realmie jest tak, na moim inaczej :).

Dnia 29.07.2008 o 10:52, Latniak napisał:

Gruul dropi miecz, jan''alai dropi sztylet(z hitem i mp5 even ;p), zul''jin dropi miecz(najlepszy
z tych 4 jeśli lubisz haste) , leo dropi miecz (tak btw to miałem szczęście zdobyć wszystkie
4 dropy, teraz czekam aż archi padnie ;p )
Więc masz z czego wybierać, możesz też uzbierać 150 badgy i kupić se ten od vendora...

Lalala, a szaman nie może używać mieczy..

Odnoszę wrażenie, że nie za bardzo wiesz o czym piszesz w tym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 10:55, damianvs napisał:

> A to tylko świadczy o tym jak kiepscy oni są :p Affliction lock w T5 ?? W sumie
ok, ale
> jeden na raid wystarczy, i to tylko dla malediction i impa. W gearze t5 destro lock
robi
> dps o 20%+ większy.
Czemu zakładasz, że to oni są kiepscy, a nie ja dobry? Nieskromnie, ale co tam :P.


Z tego prostego powodu, że widziałem już wiele parsów na wws, i ele szammy za wysoko nie widnieje. Nie umniejszam twoich skillów, bo mogą być wysokie i możesz robić spory dps, ale z odpowiednim buildem, gearem i skillami oni by robili dps większy. Tego nie zmienisz, taka jest mechanika klas.

Dnia 29.07.2008 o 10:55, damianvs napisał:

Na Twoim realmie jest tak, na moim inaczej :).

Co nie zmienia faktu że w grupie casterskiej, na każdym rozsądnym raidzie powinien być ele szammy.

Dnia 29.07.2008 o 10:55, damianvs napisał:

Lalala, a szaman nie może używać mieczy..

Odnoszę wrażenie, że nie za bardzo wiesz o czym piszesz w tym poście.


OK, wymieniłem tylko 3 miecze, dwa daggerki. Skoro mówisz że szaman nie może używać mieczy to sorki, nie zgłebiłem się w temacie. Ale dalej masz daggery do wyboru. Oba lepsze od nethrezim mindblade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 11:53, Latniak napisał:

Co nie zmienia faktu że w grupie casterskiej, na każdym rozsądnym raidzie powinien być
ele szammy.

Grubo ich przeceniasz. Jedyny buff jaki mają to 3% kryta - bo nikt nie będzie ubierał się pod 3% hita z totemu - starczy, że wyjdziesz z zasięgu, szaman zginie, coś zniszczy totem i już 3% dmg w plecy. 3% kryta to dość mało, więc musieliby robić spory DPS, a dość rzadko tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Z tego prostego powodu, że widziałem już wiele parsów na wws, i ele szammy za wysoko
> nie widnieje. Nie umniejszam twoich skillów, bo mogą być wysokie i możesz robić spory
> dps, ale z odpowiednim buildem, gearem i skillami oni by robili dps większy. Tego nie
> zmienisz, taka jest mechanika klas.
Ano cyferek nie oszukam, jednak zawsze podchodzę do nich sceptycznie. Uważam, że każdy powinien grać klasą i specjalizacją, na jakie ma ochotę. Fajnie, że są te wszystkie obliczenia stwierdzające, że taki a taki build jest najlepszy. Ale nie czarujmy się, żeby uzyskać najwyższe możliwe cyferki trzeba wiedzieć dokładnie czego, kiedy, jak i po co użyć, trzeba potrafić zmaksymalizować zadawane obrażenia jak najmniejszym kosztem. Sam build człowieka bez skilla do top 5 nawet nie zbliży. Śmiem twierdzić, że utalentowany retri palek z pasją byłby w stanie przegonić kogoś, kto skopiował sobie teoretycznie imba build z jakiejś strony nie za bardzo go rozumiejąc. A takich poza hardkorowymi gildiami jest niestety sporo, nie czarujmy się ;). Choćby gildia, w której jestem - ludzie bardzo fajni, w większości po 30tce, nawet 40parolatkowie grający wraz ze swoimi pełnoletnimi już potomkami, ale kilku nie potrafi w pełni wykorzystać swojej klasy. Dlatego sporo czasu nam zajęło, żeby w końcu przetaczać się przez instancje T4. Ale nie odejdę, bo wolę sobie z nimi łajpować te 3 godziny w bardzo przyjemnej atmosferze na teamspeaku, niż gonić za progressem i itemami. Dla innych z kolei taki sposób gry to strata czasu i ich rozumiem. Każdy ma swoje preferencje :).

> Co nie zmienia faktu że w grupie casterskiej, na każdym rozsądnym raidzie powinien być
> ele szammy.
Też tak sądzę. A jak jeszcze z ele szamanem posadzą boomkina to jego aura + szamanskie totemy sieją spustoszenie. No i każdy mag się cieszy z takich towarzyszy ;).

EDIT: Coś się z cytowaniem popsuło.

@ KaPe

Poza totemem z hitem i critem, elem szaman daje też +120 spell dmg i regenerację many. A to już w interesie szamana, żeby zniszczone totemy na nowo stawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 12:17, damianvs napisał:

Też tak sądzę. A jak jeszcze z ele szamanem posadzą boomkina to jego aura + szamanskie
totemy sieją spustoszenie. No i każdy mag się cieszy z takich towarzyszy ;).

No ba, krytowanie przy robieniu wody znacznie zwiększa ich użyteczność. Potem tylko maga wyrzucić, zabrać locków, i jest ok.
Swoją drogą, przy K''iru Song of Victory, to nawet Inta nie dają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 12:17, damianvs napisał:

Też tak sądzę. A jak jeszcze z ele szamanem posadzą boomkina to jego aura + szamanskie
totemy sieją spustoszenie. No i każdy mag się cieszy z takich towarzyszy ;).

Bardziej cieszą się lockowie którzy z kryta więcej mają niż mag (Ruin) :p
A i spell dmg lepiej się skaluje na SB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 12:04, KaPe napisał:

> Co nie zmienia faktu że w grupie casterskiej, na każdym rozsądnym raidzie powinien
być
> ele szammy.
Grubo ich przeceniasz. Jedyny buff jaki mają to 3% kryta - bo nikt nie będzie ubierał
się pod 3% hita z totemu - starczy, że wyjdziesz z zasięgu, szaman zginie, coś zniszczy
totem i już 3% dmg w plecy. 3% kryta to dość mało, więc musieliby robić spory DPS, a
dość rzadko tak jest.


Nie mogę się sprzeczać bo oczywiście masz rację. Ale jeśli szammy zginie to tak czy siak jest dużo więcej niż 3% w plecy. A gdy ubierzesz się pod te 3% hita, postarasz się stać w zasięgu (a przecież o to chodzi jeśli chcesz maksymalizować swój dps), a szammy nie zginie (raczej nikt nie powinien). To zyskasz te 3% dpsu albo i więcej, niż gdybyś się ubrał pod hit cap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się