Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Jeszcze takie dwa pytanka:

1. Jeżeli wbiłem do Northrendu na 69 lvlu i zacząłem levelować w Howling Fjord, to czy opłaca się porobić nieco questów w Borean Tundra, choćby te wymagane do questów do instancji Nexus? Czy za dużo niepotrzebnej fatygi i lepiej to zostawić sobie na później, jak najdzie mnie ochota/potrzeba (np do achievmenta)?

2. Potrzebuję pomocy w znalezieniu dwóch addonów, konkretnie chodzi mi o zastępstwo dla SpamIAm (addon filtrujący wiadomości na ekranie typu "masz za mało energii" czy "umiejętność jeszcze nie jest gotowa", innymi słowy blokujący ten spam niepotrzebnych wiadomości) i PoisonMenu/Poisoner(addon ułatwiający szybką aplikację trucizn na bronie). Możecie mi polecić coś lepszego i działającego?

3. Trochę mi Northrend tnie :) Tak jak w Outlandzie mam non stop 40-70 fps, tak w Northrendzie spada często do 20-30 fps albo niżej (i są takie brzydkie zaciachy :/). Pytanie, na jakim komputerze wam to chodzi na najwyższych ustawieniach absolutnie bez żadnych zaciachów (nawet w Dalaran)? Mam Athlon 64 3200+, 4 GB RAM i HD3850 512 MB i Windows Vista x64, czy zmiana procka na jakiś 4 rdzeniowy z AMD wyeliminuje ten problem u mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)
Add1. Ja lvlalem w takiej kolejności Howling - > Borean -> Dragonblight -> 78 lvl w grizzly -> 79 lvl w Zul''darak -> 80 Scholzar Basin.
Starałem się robić wszystkie questy w danej lokacji, przez co po tym jak skonczyłem Howling Fjord questy nie stanowiły dla mnie problemu i słownie 3 questy groupowe naprawde zrobilem z grupą, reszte sololable.
I udało mi się nie wchodzić w ogóle do Storm''s Peak i icecrown które są pieknę ale niektóre questy są bardziej skomplikowane, a i przydaje się tam już mieć Fly mounta.(Ostatnie 3 lvl wbijalem po 1lvl na lokacje co wychodzilo okolo polowa questow tam dostepnych).
Add 2. Nie wiem.
Add 3. Patrz na moj komp, 0 zacięć nawet w dalaranie wszystko na full z shadowami. Z tego co wiem to wow wykorzystuje tylko 2 rdzenie chyba, więc napewno zyskasz troche wydajności, prawdopodobnie karta graf też troche nie wyrabia. Inna sprawa to taka że Full Zasięg widzenia w Northrend jest 2 razy wiekszy niż w wow classic i tbc tak więc ustawiając suwaczek na polowe powinieneś widzieć tak jak w tbc i miec wieksze fpsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 17:16, Sth`Devilish napisał:

Aktualnie żaden ze mnie spec, ledwie się wziąłem za WotLK (i to dopiero trial) i niewiele
jeszcze wiem. Ale na pewno daggery są o wiele ciekawszą opcją do levelowania i PvP niż
to było w TBC


Ale ja nie mówię o poziomach 70+ tylko 12+ A tutaj wystarczy stare doświadczenie + analiza nowych drzewek talentów, które były znane już parę miesięcy temu.

Dnia 29.12.2008 o 17:16, Sth`Devilish napisał:

są najlepsi gracze :) Dlatego musisz poesperymentować i samemu stwierdzić jak się tobie
gra lepiej i czy potrafisz wszystko wycisnąć z danego build''a.


Tak robię. Najważniejsze jest to, żeby gra mi sprawiała przyjemność i nie będę brał uber builda, który mnie nudzi. Chcę tylko wiedzieć czy są rzeczy, które zupełnie nie mają sensu (jak levelowanie warriora na protection) albo są bezkonkurencyjne (paladyn na retri). Takie rzeczy oczywiste dla kogoś, kto daną klasą trochę pograł. Jak na przykład to, że są lepsze taktyki niż Gouge/BS, która mnie się wydawała najskuteczniejszą z obecnie dostępnych :-)

Dnia 29.12.2008 o 17:16, Sth`Devilish napisał:

Moim zdaniem bardzo nie-efektywne, zużywasz w ten sposób szybko dużo energii i jeszcze
tracisz cenne sekundy w każdej walce. O wiele lepiej po prostu spamować SS/Hemorphage
(jeżeli się ma, bo Hemo zastępuje SS w funkcjonalności) i kończyć Eviscerate lub Envenom


Właśnie wolałbym uniknąć spamu. Czasami ok, ale nie w każdej walce. Na czasie mi aż tak nie zależy, to nie ma być postać do raidów, która jak najszybciej musi wbić 80, tylko poznawanie rogue połączone z zabawą i zrobienie sobie kogoś, kto będzie otwierał skrzynki. 2 sekundy w walce mnie nie zbawią, poza tym odnoszę wrażenie, że taka taktyka kończy walkę szybciej niż spam SS. Może to złudzenie, bo przy spamie SS nic nie robię czekając na regenerację energii, a po Gouge muszę się ustawić do Backstaba i regeneracja leci w tle.

Dnia 29.12.2008 o 17:16, Sth`Devilish napisał:

(to drugie na wyższych levelach i tylko w połączeniu z dobrymi talentami). Na niskich
levelach koniecznie weź sobie Imp SS 2/2, będziesz mógł szybciej spamować SSy.


Mam. Dwa pierwsze punkty w to poszły. :D
Kolejny w zwiększenie obrażeń z off-handu, a co potem jeszcze nie wiem. Właśnie to próbuję rozgryźć.

Dnia 29.12.2008 o 17:16, Sth`Devilish napisał:

Rogue lub Druidami). Mało tego, Night Elf Rogue ma teraz niesamowitą przewagę w postaci
Shadowmelda, dzięki czemu teraz w środku walki może zrobić "Re-stealth" jeżeli Vanish
jest na Cooldown. Daje to wiele nowych możliwości, w połączeniu z usprawnionym Stealth
u NE :)


Akurat zrobiłem sobie Krasnoluda. Wiem że Elfy mają świetnego raciala dla łotrzyków, ale z pewnych powodów chciałbym kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde coś tu nie gra. Na battlegroundzie widziałem NE female lvl19, która miała powyżej 1500hp (miała tam jakieś Satmina +20), z kolei koleś human na 16 miał 750 bez żadnych czarów. Ja na levelu 15 NE male mam 293 hp ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 17:58, RAVvy napisał:

Kurde coś tu nie gra. Na battlegroundzie widziałem NE female lvl19, która miała powyżej
1500hp (miała tam jakieś Satmina +20), z kolei koleś human na 16 miał 750 bez żadnych
czarów. Ja na levelu 15 NE male mam 293 hp ;/

To był Twink czyli postac posiadająca dosłownie najlepsze na dany lvl itemy , najlepsze enchanty itp itd robienia sa dla rozrywki przez tych ktorzy maja za duzo kasy by pognębić te zwykłe biedne 19lvl(Jest to maksymalny lvl z jakim można wchodzić na te najniższo lvlowe BG)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 18:23, RAVvy napisał:

...
To tych twinków trochę dużo na arenach, bo nie spotkałem jeszcze ani jednej osoby, która
miałaby mniej niż ~400-500hp, nie licząc maga na 10 lvl :/

Wiesz najmniej hp ma mage, najwiecej pala/warrior potem hunterzy shamani . Sam gear z instancji dużo daje , może ty go poprostu nie masz. Nie kazdy z duża ilością hp to twink to tak na przyszlośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie zarzuć dwoma dobrymi buildami: jednym opierającym się na blood a drugim na unholy. Przetestuję i może się wreszcie na jakiś zdecyduję. Najlepiej przedstawić to na wowheadowym kalkulatorze ( http://www.wowhead.com/?talent=j )
Z góry bardzo dziękuję
A tak przy okazji od czego to jest skrót AoE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 19:14, dulak napisał:

No to w takim razie zarzuć dwoma dobrymi buildami: jednym opierającym się na blood a
drugim na unholy. Przetestuję i może się wreszcie na jakiś zdecyduję. Najlepiej przedstawić
to na wowheadowym kalkulatorze ( http://www.wowhead.com/?talent=j )
Z góry bardzo dziękuję
A tak przy okazji od czego to jest skrót AoE?

Area of Effects. W skrocie DMG na jakimś obszarze, u DK to naprzykład Death and Deacy.
Wiesz co do buildu to polecam wow wiki bo przy okazji przeczytasz jak tego uzywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 19:26, dulak napisał:

Jednak wolał bym coś sprawdzonego przez Was, a nie eksperymentować.

To ja ci powiem Jedne z ciekawszych buildow do dps . Z wow wiki unholy build nazywa się Necromancer lub jakoś tak, w opisie jest ze nawiązuje do Nekromanty z diablo 2. Całkiem przyzwoity dps i nie trudny do opanowania na początek.
Jak znasz angielski to polecam Elitist Jerks , stronka z naprawde przydatnymi poradami i buildami na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zrobiłem na początku Borean Tundra-> Howling Fjord -> Dragonblight -> Zul'' Drak -> Storm Peaks i w zasadzie miałem już 80 tam kilka questów dobiłem w Icecrown. Z tym, że robiłem sobie achievmenty, więc lokacje z wszystkich qustów czyściłem, jeżeli tobie na tym nie zależy i wolisz szybciej lvl ubić to staraj się nie robić 2 lokacji na ten sam poziom (jak np. Borean Tundra i Howling Fjord), bo tak to potem się zielone mobki bije i tworzą się śmieszne poniekąd sytuacje, że siedzisz w lokacji dla 73 mając 76/77 xD Co do Storm Peaks to jeżeli nie masz najszybszego mounta to lepiej omiń tą lokację :)
Na drugie z pytań Ci nie odpowiem, bo nie wiem :P
Co do tego jak gra chodzi to powiem tyle, że podstawka i TBC chodzą mi ładnie na max detalach a w dodatku wszystko się... psuje :P Też mam częsty spadek klatek do jakiś 20, a w Dalaranie to czasami muszę kilka minut odczekać zanim się odetka, ale mój komp już ma swoje latka więc nie ma mu się co dziwić. W twoim wypadku jest to nieco dziwne, bo komp nie aż taki zły i powinno chodzić nieco płynniej.
PS: Zadałeś 3 pytania ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 19:59, Cat In A Bag napisał:

PS: Zadałeś 3 pytania ^^


Miały być dwa, zapomniałem wyedytować :/ Co do współczynnika FPS w Northrendzie, pomogło ustawienie pola widzenia na połowę (faktyczn dlatego mi to tak cięło). A co do lokacji do levelowania... cóż, sam nie wiem. Jeżeli pod względem szybkiego levelowania lepiej zrobić Howling Fjord i pozostałą część wschodniej części kontynentu, zamiast ciągle podróżować tam i z powrotem, to chyba tak zrobię. Bo zamierzam (oczywiście jak już kupię WotLK, bo gram na trialu) na każdej postaci po prostu dobić szybko 80tkę i olać totalnie wszystkie inne nieukończone questy i zony (zdecydowanie wolę je robić dopiero po zdobyciu super sprzętu, więc na tym się skupie), po za tymi niezbędnymi do progressu czy jakichś dungeonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 18:48, Solstheim napisał:

> ...
> To tych twinków trochę dużo na arenach, bo nie spotkałem jeszcze ani jednej osoby,
która
> miałaby mniej niż ~400-500hp, nie licząc maga na 10 lvl :/
Wiesz najmniej hp ma mage, najwiecej pala/warrior potem hunterzy shamani . Sam gear z
instancji dużo daje , może ty go poprostu nie masz. Nie kazdy z duża ilością hp to twink
to tak na przyszlośc.

Gear z instancji, czyli że zbroja, tak? Ja teraz latam w zwykłej zbroi, której wymagania to min 12 lvl oO. W jakiej instancji mógłbym zdobyć zbroję, o której mówisz, bo nie obraziłbym się na taką ilość hp :)
graczomaniak: dzięki wielkie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O w mordę, czy statkiem da się tam dopłynąć? Startując z portu w Auberdine do Menethil Harbor, a następnie do Theramore Isle. Potem przejść kawałek w gorę, czyli że na północ do portu w Ratcher i na piechtę z Booty bay do tego miasta(Sentinel Hill chyba). Czy też lepiej zostać w Menethil Harbor i pieszo podejść na południe. I czy wogóle jest sens, by iść taki szmat drogi...bo sam tam przecież nie będę mógł grać, a skoro wszyscy siedzą w tym nowym dodatku northeend, czy jakoś tak, to raczej trudno będzie mi tam kogoś znaleźć.
Żeby było mi łatwiej, to użyłem tego sprytnego wynalazku http://www.worldofwarcraft.com/info/flashmap/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się