Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

jakie statystyki powinien miec prot war aby moc tankowac heroic.

Dobijam własnie 80 i nie wiem za bardzo w co iść dokładnie.

Chodzi mi głównie o Def, parry, dodge, block raiting

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 15:29, Xard18 napisał:

jakie statystyki powinien miec prot war aby moc tankowac heroic.

Dobijam własnie 80 i nie wiem za bardzo w co iść dokładnie.

Chodzi mi głównie o Def, parry, dodge, block raiting


O ile pamiętam to 500+ def ratingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo tych setów ... To, że na tych screenach jest kilka kolorów to nic nie znaczy. Te grafiki istnieją w plikach gry, ale są to tylko wersje "beta". Sety mogą na końcu wyglądać zupełnie inaczej. Kilka kolorów oznacza tylko tyle, że Blizz jeszcze nie zdecydował którego użyć. Przy każdym secie czy grafice setu czy broni były takie rzeczy, kilka wersji tego samego w różnych kolorach, a na końcu i tak był tylko jeden. Że zacytuje:

"Please note that these models aren''t really new, most of them have been sitting here since the beta of Wrath of the Lich King."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarąbista jest ta muza w WotLK, czyż nie? Witają nas nordyckie brzmienia, a w głębi lądu bardzo dynamiczne i mroczne kawałki (jak leci ten kawałek z mocnym biciem w bębny, to podgłaśniam głośnik, bo po prostu uwielbiam takie motywy) :D Muza moim zdaniem bije na łeb tą z TBC, a przecież już tam była bardzo ładna :) I niech no teraz ktoś powie, że World of WarCraft nie ma prawdziwej muzyki tylko jakieś popierdywania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 13:30, CH1CKEN napisał:

Co do klikania myszką - który z was kto klika myszką, patrzy na action bary kiedy to
robi? Każdy!
A bindy dają Ci możliwość odpuszczenia sobie patrzenia na action bary i skupianie się
na grze i tym co się dzieje wokół.
Widziałem ludzi, co wyłączali action bary lub robili je bardzo małymi i grali tylko za
pomocą bindów!

Dla mnie mogli by i grać bez monitora, i komputera tylko przez telefon.. stacjonarny. Bo to nic nie znaczy.
Dla mnie klikanie tych całych 5 skillów stal(rotacja) + 2-3 dodatkowe skille(Survivale i trinkety) nie stanowi problemu żeby skupić się na grze i tym co się dzieje w okół.
Uzywając bindów musisz nauczyć się położenia klawiszy na klawiaturze, powiem ci ze tak samo grając chwilę myszką na ui także się go uczysz i wiesz mniej więcej jak i gdzie przesunąc myszkę na skill tym bardziej ze przy rotacji jest to ruch lewo-prawo.
Tymbardziej ze są globalcooldowny czyli brak chwilowego użycia skillów po użyciu innych, mi czas jego trwania spokojnie starczy na najechanie na kolejny skill, i nawet poklikanie na niego(Wiadomo że zyskuej sie te ułamki sekund klikajac szybko z powodu opóznienia komputer-serwer)
Nie mówieze bindy są złe, ale dla mnie przy mojej klasie i specu są w ogóle nie przydatne, i prosze nie starajcie się mnie na siłę przekonać że nie da się grać.
Malo tego myszka wydajne mi się bardziej uniwersalna, gdyż gdy boss jest kitowany i trzeba go gonić, ogarniac reszte ,obracać się myszką i uzywać bindów jednoczesnie to sory ale bez dodatkowej dłoni zabraknie nam palców(3 palce na W,A,D pozostaje 7 z tym ze palce od ręki na W,A,D maja ograniczony zasięg a gdzie jeszcze inne rzeczy).
Każdy ma swój styl, podobnie jak w piłce nożnej i gdyby każdy robił coś tak jak inni,według wyznaczonych standardów i mówiono by mu ze tak się nie da grać/robić to sądze ze nie było by taki Ronaldo i innych. Sądze nawet ze nie sądziliscie ze takie coś co niektórzy z gwiazd piłki robili z nią wielu uważało za nie możliwe.
Tak więc smieszne sa dla mnie niektóre stwierdzenia ze tak się nie da grać. Czasami bindy są przydatne, tak jak i makra ale nie są nie zbędne. Sądze ze jak bym musiał często używać więcej niż 9 skilli to i może bindy byly by przydatne ale wątpie że jest taka klasa ktora musi stale używać 10,15,20 skillów i mieć do nich jak najszybszy dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do ciebie. Kiedy używasz bindów. To jak wciskasz 1,2,3 skoro masz palec na "w". Sorry za noob`skie pytanie ale nie mogę tego wykapować. Nie umiem na nich grac, a słysząc od was ze się lepiej gra, staram się nauczyć. (proszę o wyrozumiałość^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyćwiczone i długie palce xD To przecież proste i banalne, nigdy bym się nie spodziewał, że ktoś kiedyś o to spyta... Ja praktycznie wszystko od lewej strony klawiatury do kolumny z klawiszami T-G-B mam pobindowane i zero problemów mam z używaniem tego w grze (a rezultat świetny - natychmiastowa błyskawiczna reakcja na wszystko). Oczywiście jak każdy szanujący się gracz "pr0" w WoW zbindowałem również klawisze normalnie przyporządkowane do tak bezużytecznych opcji jak Character Screen / Sit / Unshealth weapons, no bo po co marnować na te rzeczy dobre bindy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 17:48, Sth`Devilish napisał:

Wyćwiczone i długie palce xD To przecież proste i banalne, nigdy bym się nie spodziewał,
że ktoś kiedyś o to spyta... Ja praktycznie wszystko od lewej strony klawiatury do kolumny
z klawiszami T-G-B mam pobindowane i zero problemów mam z używaniem tego w grze (a rezultat
świetny - natychmiastowa błyskawiczna reakcja na wszystko). Oczywiście jak każdy szanujący
się gracz "pr0" w WoW zbindowałem również klawisze normalnie przyporządkowane do tak
bezużytecznych opcji jak Character Screen / Sit / Unshealth weapons, no bo po co marnować
na te rzeczy dobre bindy :]

wiem ze to śmieszne pytanie ,ale mnie męczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 17:23, Solstheim napisał:

Bo to nic nie znaczy.

Znaczy. Na takie coś zwykli gracze nie mogliby sobie pozwolić. Takie rzeczy robią tylko najlepsi i budzi to podziw. Spróbuj wyłączyć action bary i grać bez nich! Widzisz, nie każdy może tak grać.

Co do klikania myszką, można tak grać i tak gra większość graczy WoWa. Ale jeśli chcesz być lepszym graczem, dawać z siebie więcej - wtedy używasz bindów. Simply.

Co do kitowania bossa - myszka służy wtedy do obracania, a nie klikania na action barze... Tak więc przykład bezsensowny. Bo gdy się używa bindów, to środkowy palec ma się na W (reszta obsługuje klawisze - bindy), a postać obraca się za pomocą myszki właśnie.

Co do przykładów z piłki nożnej - to granie bez action barów wydawałoby się czymś niemożliwym, a tu proszę! W dodatku osoby co tak grają to osoby z topowych gildii (SK-Gaming, The Legacy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Mając takie minimalistyczne UI, tzn zminiatyruzowane ale nadal czytelne, bez zbędnych addonów typu DPS meter/ Buffy na pół ekranu / czy jakiś inny wielki HUD rodem z WarCrafta 3, gra się po prostu O WIELE wygodniej. Nie dość, że wtedy ma się znowu wrażenie jakby się grało w fajną grę, a nie jakiś symulator lotu, to jeszcze dzięki temu widać o wiele więcej (cholernie ważne w PvP jak i PvE, bez pełnego pola widzenia łatwo coś przeoczyć) i można się skupić na biciu przeciwnika najlepiej jak się potrafi, zamiast czytać tysiące niepotrzebnych informacji ze screenów. Ja np totalnie olałem tego typu addony i pracuję nad zminimalizowaniem mojego UI to zaledwie 2-3 małych pasków akcji połączonych z mapą, wyłącznie z tym co niezbędne do gry na ekranie (cała reszta bzdetów schowana lub zbindowana). Nie wyobrażam sobie, żebym miał grać mając gdzieś na action barze zbędne rzeczy typu AutoAttack/Mounty/Skille od profesji/Macra z emotami...

Na rogalu nawet Stealth mam zbindowany pod "C" i Shadowmeld pod "Ctrl+C", w zasadzie wszystko mam zbindowane poza S&D/Expose Armor bo gram PvP, więc tych rzadziej używam (i wtedy niestety muszę się bawić w clickera, więc doskonale wiem jak to jest... chociaż sam mam ogromną wprawę z Counter Strike''a, którego ktoś podawał jako przykład do treningu, to klikanie na tych skillach fatalnie wpływa na dynamikę walki (szczególnie kiedy przeciwnik jest w ruchu).

Heh, swoją drogą żeby załatwić clickera nawet nie trzeba się starać, wystarczy biegać i skakać dookoła niego, za cholerę nie nadąży z obracaniem kamery i jednoczesnym klikaniem na skille...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 17:34, Lukas1992 napisał:

Ja mam pytanie do ciebie. Kiedy używasz bindów. To jak wciskasz 1,2,3 skoro masz palec
na "w". Sorry za noob`skie pytanie ale nie mogę tego wykapować. Nie umiem na nich grac,
a słysząc od was ze się lepiej gra, staram się nauczyć. (proszę o wyrozumiałość^^)


Poruszasz się głównie używając myszki. Ja palce na WAD trzymam tylko z przyzwyczajenia. Jest to też dobry punkt odniesienia do pozostałych zbindowanych klawiszy. I nie wychodź poza linię klawiszy 6,T,G,B. Wszystko ma być pod ręką a najczęściej używane umiejętności w najwygodniejszym miejscu. A żeby jeszcze sobie życie ułatwić można zbindować przyciski myszy. Na zwykłej 5 przyciskowej myszy można wcisnąć 12 skilli (3 wolne przyciski + shift, ctrl, alt).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 19:11, Sth`Devilish napisał:

Ja np totalnie olałem tego typu
addony i pracuję nad zminimalizowaniem mojego UI to zaledwie 2-3 małych pasków akcji
połączonych z mapą, wyłącznie z tym co niezbędne do gry na ekranie (cała reszta bzdetów
schowana lub zbindowana).


Ja mam stary monitor (nie widescreen) i nie mogę rozdziałki wysokiej ustawić, więc też mi zależało na przejrzystości. Nie jest to może szczyt minimalizmu, ale gra się bardzo dobrze jak się przyzwyczaisz.

20081231201147

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Klawiatura vs myszka" pomija taką małą, a jakże istotną rzecz jak mouseover makra. Szczególnie w PvP przydatność tego jest ogromna, i w żaden sposób nie można tego odzworować poprzez klikanie. Ot choćby prosty przykład - Blind bez zmiany celu i tracenia autoataków. A to tylko najprostsze i najbardziej oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 19:40, hammerfall87 napisał:

http://www.allegro.pl/item516409765_prywatny_serwer_trol_priest_70_lvl_funserwer.html
właśnie zobaczyłem ciekawą aukcje zostawiam to bez komentarza ....


Haha, niezły kwas! :) Inna sprawa, że taki gotowy prywatny serwer można sobie szybko ściągnąć i samemu zainstalować... Sam się w to bawiłem, bo chciałem zobaczyć parę rzeczy, których nie mogłem ujrzeć na "globalu" i powiem wam, że to jest kwestia góra godzinki na ściągnięcie, zainstalowanie i wypakowanie plików i wyedytowanie kilku ustawień. Zrobienie 70 lvl z epixxami na takim serwerze to kwestia dwóch komend admina: ".levelup 69" i ".additem [link]"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam się za bardzo teraz czym chwalić (i zapewniam, że screen nie oddaje tego jak UI sprawdza się w praktyce), ale dla odmiany pokażę tobie jak wyglądało moje UI jak zaczynałem grać w WoW (ten screen ma prawie 4 lata), jeszcze kiedy nie było tak rozwiniętych addonów i opcji skalowania UI (aż wstyd pokazywać, ale co tam):

20081231215508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pierwsze wrażenia to WotLK, jak na razie, podoba mi się bardziej. Borean Tundra, bajka, takie świetne tereny, takie skandynawskie wybrzeże, bajka. Świetnie mi się też podobają te skute lodem tereny, pływające po wodzie resztki odłamanego lądolodu, świetne, jak wchodziłem do TBC, to Helfire było ładne, ciekawe, ale nie do końca(za to widoczki nieba są tam wystrzałowe), początkowe q w wotlku fajne, chyba więcej expa dają, niż te z tbc... jak na razie to idzie fajnie i gear dla feral druida z questów wygląda znakomicie, oby tak dalej.

Aaaa i jak już jest okazja, no to forumowicze-wszystkiego najlepszego.... i czego tam sobie życzycie w 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hem.. to już właściwie zabytek muzealny :) ale stv i booty bay niezmienne. Jak już tak idziesz na całość to możesz wrzucić ze swojego maina screen :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się