Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2008 o 04:01, Sth`Devilish napisał:

Heh, bawienie się w clickera na Paladynie też musi być fajne przy robieniu comba Seal->HoW->Judgement->Crusader
Strike->Divine Storm... Keybindy = zero opóźnień, jeden skill używany zaraz po drugim.
Myszka = maaachaaanie, kliikaaaanie i mamy nawet sekundowe przestoje w akcji, co skutecznie
ogranicza nasz DPS. Ciężko wygrać z faktami :)


Eee, takie combo to akurat myszą robisz bez problemów. Wrzucasz ikony tuż obok siebie i wtedy przesunięcie do kolejnej akcji to minimalny ruch myszą, nie większy niż ruch palca do kolejnego key binda. Opóźnień też nie ma bo przecież jest global cooldown, który daje wystarczająco dużo czasu. Tylko dla mnie walka paladynem wygląda ciut inaczej, czasami trzeba odpalić tego instant flash heala, albo zdjąć z siebie jakieś Disease czy inny efekt magiczny - właśnie się zetknąłem pierwszy raz u Vrykuli z taki podpaleniem, które na początku nic nie robi, ale po pięciu sekundach zadaje bodajże 1800 obrażeń. Jasne, ja mam znacznie więcej, ale z normalnej walki wychodzę mniej poharatany i bardziej opłaca mi się zdjąć efekt zanim zadziała niż potem leczyć. Albo przy cięższych walkach Hammer/Judgement/Flash Heal (który wtedy na pewno jest Instant) czy uruchomienie leczenia z Herbalismu (bardzo fajna rzecz. Może nie leczy mocno, ale jest za darmo i instant).
Chociaż rozumiem tych, którzy wolą myszkę. Ja też się przyzwyczaiłem że niektóre rzeczy mam na pasku w określonym miejscu i przesunięcie tam kursora było bardzo szybkie. A przestawianie się na bindy chwilę zajmuje i początkowo wydaje się dużo słabsze, nie wspominając o popełnianych błędach. Ja sobie wczoraj przypadkiem odpaliłem Lay on Hands jadąc na prostej drodze, w całkiem bezpiecznej okolicy. :-)
Nie każdy chce być top raidowcem czy super wymiataczem w PvP, a jadąc nawet na samej myszce można spokojnie dojść do max poziomu i zrobić parę instancji, a okazjonalnie bawić się w PvP, co niektórym wystarcza do szczęścia. Takich pro, którzy mają wszystko świetnie zgrane nie ma aż tak wielu, większość ludzi ma niewielkie pojęcie o mechanice. Sam jestem casualem i pierwszy przyznam, że żaden ze mnie pro, ale czasami gdy widzę jak ludzie grają, zdaję sobie sprawę, że mam większe od nich zrozumienie zasad gry i sposobów na przeżycie. Przy ludziach nie mających pojęcia jak działa aggro ktoś kto to wie będzie się wydawał pro, nawet jeśli do takiego poziomu dużo mu brakuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 11:17, pkapis napisał:

Eee, takie combo to akurat myszą robisz bez problemów. Wrzucasz ikony tuż obok siebie
i wtedy przesunięcie do kolejnej akcji to minimalny ruch myszą, nie większy niż ruch
palca do kolejnego key binda. Opóźnień też nie ma bo przecież jest global cooldown, który
daje wystarczająco dużo czasu.


No nie wiem czy bez problemu... Na pewno nie tak szybko, nie akcja po akcji, ZAWSZE będzie jakieś minimalne opóźnienie przy myszce, bo kursor i przycisk myszki do aktywowania skilli jest JEDEN, a palców ma człowiek 10, zaś kombinacji na klawiaturze całe MNÓSTWO. To tak jakby ktoś polemizował z tym, że 1 palcem szybciej napisze tego posta niż dwoma rękoma... Jakbym był w gildii z clickerami, to bym ją zaraz opuścił, bo nie lubię chodzić gdziekolwiek z ludźmi, którzy ograniczają swój potencjał w grze przez takie coś. Być może na 10many to wystarcza, ale jakby tak przyszły 2 teamy, w jednym 10 clickerów i w drugim 10 normalnych graczy używających keybindów, to idę o zakład, że ten drugi team zrobi raid szybciej i z mniejszą ilością zgonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jadę pół na pół- palcami zasuwam po klawiszach 1-5, myszą po reszcie skilli- tych które mają cooldowny większe niż 5 sekund, i się bardzo dobrze sprawdza. Nie korzystam z makr, pod którymi mam wszystko naraz, bo to się nie sprawdza kiedy rzucam i długo działające DOTy jak i instant dmg.
Teraz pytanko offtopowe :D
Wczoraj z gildią wybrałem się do naxx10. Razovius, Noth the Plaguebringer, Anub''Rekhan i Grand Widow Faerlina padli bez problemów. Ale problem był z Patchwerkiem- kiedy włączał mu się duży enrage, był na 1/4 życia- ile na tego kabana trzeba mieć DPSu żeby go zjechać w te 6 minut? Co do sprzetu jeseśmy w stanie farmić tamtych bossów i Sathariona, więc nie jest źle, tylko ten jeden nas blokuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 11:49, Szczur22 napisał:

Ja z kolei jadę pół na pół- palcami zasuwam po klawiszach 1-5, myszą po reszcie skilli-
tych które mają cooldowny większe niż 5 sekund, i się bardzo dobrze sprawdza. Nie korzystam
z makr, pod którymi mam wszystko naraz, bo to się nie sprawdza kiedy rzucam i długo działające
DOTy jak i instant dmg.
Teraz pytanko offtopowe :D
Wczoraj z gildią wybrałem się do naxx10. Razovius, Noth the Plaguebringer, Anub''Rekhan
i Grand Widow Faerlina padli bez problemów. Ale problem był z Patchwerkiem- kiedy włączał
mu się duży enrage, był na 1/4 życia- ile na tego kabana trzeba mieć DPSu żeby go zjechać
w te 6 minut? Co do sprzetu jeseśmy w stanie farmić tamtych bossów i Sathariona, więc
nie jest źle, tylko ten jeden nas blokuje :/

Hmm dziwne, wina leży na 100% w noskilled dpsach skoro my z gildia w blue/green/hc(Nie bylo osob full Epic niektórzy mieli jeszcze jakies greany.) gearze zjechalismy go bez problemu. My DPS mieliśmy na poziomie - 9-10K. Wow wiki mówi ze wymagane jest 12k ale przy 9-10k spokojnie to robilismy(Na Enrage tank warrior odpala shield wall , last stand i wszystko co ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale problem był z Patchwerkiem- kiedy włączał

Dnia 31.12.2008 o 11:49, Szczur22 napisał:

mu się duży enrage, był na 1/4 życia- ile na tego kabana trzeba mieć DPSu żeby go zjechać
w te 6 minut? Co do sprzetu jeseśmy w stanie farmić tamtych bossów i Sathariona, więc
nie jest źle, tylko ten jeden nas blokuje :/

Na 25 z tego co pamiętam to ze 3-4 tanków, 5-6 healerów i z 15 DPS''a. NA 10tce to 2 bardzo dobrych healerów, 2 tanków i 6 dpsa wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 12:03, graczomaniak napisał:

>Ale problem był z Patchwerkiem- kiedy włączał
> mu się duży enrage, był na 1/4 życia- ile na tego kabana trzeba mieć DPSu żeby go
zjechać
> w te 6 minut? Co do sprzetu jeseśmy w stanie farmić tamtych bossów i Sathariona,
więc
> nie jest źle, tylko ten jeden nas blokuje :/
Na 25 z tego co pamiętam to ze 3-4 tanków, 5-6 healerów i z 15 DPS''a. NA 10tce to 2
bardzo dobrych healerów, 2 tanków i 6 dpsa wystarczy.

Poza tym Patchwerk ma chyba jakiś "mini" enrage przy 10%....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 11:38, Sth`Devilish napisał:

No nie wiem czy bez problemu... Na pewno nie tak szybko, nie akcja po akcji, ZAWSZE będzie
jakieś minimalne opóźnienie przy myszce, bo kursor i przycisk myszki do aktywowania skilli
jest JEDEN, a palców ma człowiek 10,


Ale uruchomienie skilla wywołuje zazwyczaj global cooldown, podczas którego zdążysz spokojnie przesunąć kursor o te parę milimetrów, a gdy się skończy masz już go w odpowiednim miejscu. Tylko to się sprawdza przy pojedynczym combo, do którego masz ustawione skille obok siebie i każdy z nich powinien odpalać global CD (a są takie, które tego nie robią).
Jak już pisałem, nie sprawdza się to w pełnej grze, bo tam trzeba reagować na to co się dzieje i czasami wybrać coś zupełnie innego.

A propos podanego combo, pisałeś kiedyś że nie brakowało Ci many u paladyna. Jak to robiłeś? Ja jeśli korzystam z Crusader Strike to Judgement rzeczywiście przywróci jej tyle, by zrekompensować obie umiejętności. Ale Divine Storm już jest bardzo manożerny i nie używam go jesli nie mam przy sobie przynajmniej dwóch przeciwników, chociaż i przy dwóch nie zawsze. Przy pojedynczych wrogach tylko na elitach, gdy wiem że będę mocno obrywał i chcę za wszelką cenę skończyć walkę jak najszybciej.

Dnia 31.12.2008 o 11:38, Sth`Devilish napisał:

Jakbym był w gildii z clickerami, to bym ją zaraz opuścił, bo nie lubię chodzić gdziekolwiek
z ludźmi, którzy ograniczają swój potencjał w grze przez takie coś. Być może na 10many


Ja jestem w gildii z różnymi ludźmi, takimi co nie mają pojęcia o działaniu threat i z takimi, którzy swoje 80-poziomowe postacie właśnie przenieśli do gildii raidowej. Jestem, bo to bardzo mili ludzie, z którymi fajnie się rozmawia, a przy okazji można tym słabszym coś przekazać, pokazać jak działa. To śmieszne, ale przez niektórych ja jestem uznawany za nieźle obeznanego z WoW. :-)
A podejrzewam, że gdy osiągnę 80, to też do raidowej gildii nie będę mógł przejść, bo zwyczajnie brakuje mi doświadczenia. Trzeba je gdzieś zdobyć, a kto weźmie na poważny raid kogoś, kto był w życiu na paru prostych instancjach? Niestety, do bycia pro trzeba poświęcić trochę czasu i ja nie mam zamiaru skreślać ludzi tylko dlatego, że dużo im do tego poziomu brakuje. Ważne żeby chcieli się uczyć i rozwijać. A że w WoW jest wiele rzeczy do nauczenia, chwilę to zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do klikania myszką - który z was kto klika myszką, patrzy na action bary kiedy to robi? Każdy!
A bindy dają Ci możliwość odpuszczenia sobie patrzenia na action bary i skupianie się na grze i tym co się dzieje wokół.
Widziałem ludzi, co wyłączali action bary lub robili je bardzo małymi i grali tylko za pomocą bindów!

http://forum.gram.pl/upl/forum/2008_19/20080511092312.jpg
http://forum.gram.pl/upl/forum/2008_19/20080511092059.jpg

Więcej w filmikach:
http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=79473
http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=44588
http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=76991
http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=74205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yo
mam maly problem
po dosc dlugim graniu jako dps pomyslalem o zmianie w cos calkiem przeciwnego
wiec zmienilem talenty w moim dk na frost, i mierze w bycie tankiem.
problem w tym ze niemam jeszcze pojecia co 5 10 ;]
wiec wybierajac itemy ktore staty sa na 1 miejscu etc,
moze cos pozmieniac w talentach na obecny lewel, jakie itemy zbierac na obecnym levelu i co robic dalej.
jakies przydatne addony dla tankow?
wiem ze to duzo, bo opisanie wszystkiego dla tanka dla kogos kto nigdy nim nie byl moze byc trudne ale cos na dobry poczatek. moze ktos zna gdzies jakis dobrze wytlumaczony poradnik, chodzi mi o to zeby to bylo wytlumaczone dla kogos takiego jak ja. bo moge wszystkich pojec nie skapowac.
link do mojego dk : http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Dentarg&n=Deatheruarn
dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rada: zrób się unholy i leveluj! W Outlandzie trudno będzie znaleźć grupę, by iść na instancję... Lepiej w Northrendzie, ale mimo wszystko prawdziwe tankowanie może zacząć się tylko na 80lvlu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 13:30, CH1CKEN napisał:

Co do klikania myszką - który z was kto klika myszką, patrzy na action bary kiedy to
robi? Każdy!
A bindy dają Ci możliwość odpuszczenia sobie patrzenia na action bary i skupianie się
na grze i tym co się dzieje wokół.
Widziałem ludzi, co wyłączali action bary lub robili je bardzo małymi i grali tylko za
pomocą bindów!


Właśnie bezusilnie staram się to im wytłumaczyć... Porównanie przecież jest proste: pisanie dwoma rękoma na klawiaturze bez patrzenia na klawiaturę VS pisanie jedną ręką patrząc na klawiaturę. To praktycznie to samo co bawienie się w "clickera". W Guild Wars takie coś może i działa (w sumie sam grałem i na większości skilli klikałem), ale tam jest zupełnie inna mechanika niż w WoW, nie ma tutaj kolejkowania skilli, trzeba wszystko wciskać na bieżąco (gdzie w GW można było w trakcie rzucania jednego zaklęcia już wciskać drugie, które zostanie rzucone zaraz po pierwszym).

@ Ziloh - apropo Tier8, to były już pokazywane na długo przed premierą (tylko wtedy nie było wiadomo czy to na pewno T8). W każdym razie teraz mamy pełniejszy obraz i... moim zdaniem wszystkie poza roguem wyglądają ZAJEBIŚCIE :] Szczególnie mi się podoba Hunter i DK. Swoją drogą, po raz kolejny widać inspirowanie się Warhammerem :P Set DK to przecież Chaos Warrior jak nic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory każdy set pve miał dwie wersje kolorów (10 i 25), a tutaj widzę, że teraz ten nowy ma ich więcej. Czyżby teraz każda specjalizacja miała mieć inny kolor? Wnioskuję, że tak (zwłaszcza kolory u DK by mi pasowały do odpowiedniej specjalizacji). Najbardziej jestem ciekaw oczywiście setów dla szamanów, a póki co ich nie ma. DK faktycznie trochę Chaos Chosen przypomina, z kolei warlock ma strój podobny do tego, jaki nosił Putress (nosił dokładnie taką samą maskę, najlepiej chyba ten set będzie pasował do Forsaken właśnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie zawitałem do Northrendu, jako boomkin ale myślę o przejściu na Resto, bo lubię siedzieć dużo w instach i w outlandzie dużo levelowałem w dungeonach(jako healer bo to fajna fucha siedzisz z tyłu i leczysz, takie odpowiedzialne zadanie, imho fajna sprawa),wydawało mi się to szybsze niż robienie questów. Korci mnie respecnąć się na ferala, bo z doświadczenia wiem, że najszybciej się nim questuje i zabija moby no i można tankować w instach, nie wiem jak to w Lich kingu jest, że lepiej robić dużo instancji czy zająć się questowaniem, bo jak questy to ide w feral, a jak insy to ide w resto, bo bookin jest nadal trochę nużący tak jak z pre 3.0 cały czas sapowanie jednego klawisze nie jest fajne, a kotek/miśek-tak, a healing w instach bajka. Boję się, że jak będę już 80 trudno mi się będzie respecnąc na resto(a takie mam założenie w endgame) szukanie itemków itp. a jak już teraz pobawię się w formie drzewka to nabiorę doświadczenia i gearu, który się potem przyda. Więc jak resto, czy feral?

Jest jeszcze opcja taka: 32/0/31.. ale nie wiem jak to się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dobry team zgranych ludzi to najlepiej jest przez kilka godzin dziennie robic instancje. Średnio na run wypada 80-100k xp także wynik bardzo dobry.
Jesli nie masz druzyny, to najlepiej robic questy. Idą one dośc szybko i sprawnie, a nagrody są bardzo fajne.
Graj czym Ci wygodnie, natomiast sprzęt zbieraj pod każdy spec. Nigdy nie wiesz co Ci nagle strzeli do łba i czym będziesz chciał grac. Powiem tylko tyle, że na tanków i healerów zapotrzebowanie jest zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 14:58, graczomaniak napisał:

Jeżeli masz dobry team zgranych ludzi to najlepiej jest przez kilka godzin dziennie robic
instancje. Średnio na run wypada 80-100k xp także wynik bardzo dobry.
Jesli nie masz druzyny, to najlepiej robic questy. Idą one dośc szybko i sprawnie, a
nagrody są bardzo fajne.
Graj czym Ci wygodnie, natomiast sprzęt zbieraj pod każdy spec. Nigdy nie wiesz co Ci
nagle strzeli do łba i czym będziesz chciał grac. Powiem tylko tyle, że na tanków i healerów
zapotrzebowanie jest zawsze.


Dzięki za pomoc, kurcze przy wyborze klasy kierowałem się tym, że mam wybrać klasę, która jest "potrzebna" i bardzo różnorodna, a teraz mam cholera problem z wyborem specjalizacji.:)
Wracając do instancji, to polegałbym na LFG, a z questami to już kumple mi pomogą jak nie będę dawał rady jako resto. Poczekam zobacze jaki sprzęt oferują quest z WoTLK, dobiję dziś na questach 69lvl i chciałbym już jakąś instę zrobić na Nexusa za niski level, to zostaje ta z Z Howling Fjord, tylko jej nikt nie chce robić .:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 15:02, Ziloh napisał:

Wracając do instancji, to polegałbym na LFG, a z questami to już kumple mi pomogą jak
nie będę dawał rady jako resto. Poczekam zobacze jaki sprzęt oferują quest z WoTLK, dobiję
dziś na questach 69lvl i chciałbym już jakąś instę zrobić na Nexusa za niski level, to
zostaje ta z Z Howling Fjord, tylko jej nikt nie chce robić .:(

Ewentualnie, jak jesteś kasiasty możesz co chwile robic respec na insta i na questy ^^.

Btw. Na jakim serwie grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 14:34, Czedwik napisał:

Do tej pory każdy set pve miał dwie wersje kolorów (10 i 25), a tutaj widzę, że teraz
ten nowy ma ich więcej. Czyżby teraz każda specjalizacja miała mieć inny kolor?


- 10/25 Man versions
- inne kolory dla non-set items
- inne kolory dla itemów do dodania w grze później
- inne kolory dla gearu używanego przez NPCs/Monsters (Mage Tier 8 używa Rhonin / Aethas Sunreaver / etc ... Warlock tier 8 ma Grand Apothecary Putress)
- inne kolory w razie potrzeby gdyby je potrzebowali

Arena gear ma używać innych modeli - przynajmniej tak twierdzi blizz (miejmy nadzieję, że dotrzymają słowa :P)
Specjalizacje? Być może, fajnie by tank gear miał inny kolor od dps gear czy healing gear, ale taki DK ma 4 sety (a jest tylko dps/tank), hunter 4 sety (tylko dps), mage 3 sety (tylko dps), priest 4 (dps/healing), rogue 4 (dps), lock 4 (dps) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że ide w feral, a na 77,78 przejde na resto i zaczne zbieranie gearu, dla end game''u.;) koniec kropka, a Borean Tundra wygląda znakominie, szkoda, że nie mogę używać jeszcze mojej świetnej formy kruka... tylko w outlandzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się