Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2009 o 17:25, Undertaker napisał:

A Aerie Peak zdechło. Najpierw LFG i instancje a teraz cały serwer od parunastu minut.
Ciekawe co jest nie teges.


U mnie to samo. Czekam w lfg na grupę, kiedy ta już się zebrała, teleport nieudany i komunikat "instance not found". No to sobie myślę, że daily porobię. Za jakiś czas wywałka z serwera i choć mogłem się zalogować to nie mógł pobrać postaci. A teraz to już w ogóle cały Eonar poszedł.

Z tego co widzę na stronie to więcej serwerów padło.

[edit] Przejrzałem listę padniętych serwerów. Cała nasza battlegrupa. Inne chodzą normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, a może ktoś polecić jakiś dobry serwer PvP? Mam zamiar pograć po stronie hordy w chwilach, gdy nie chce mi się gearować Ally, więc ważne by było równo hordy co ally, ewentualnie przewaga tych pierwszych. Wiem, że wszyscy mówią o BL, ale tam są ponoć straszne kolejki w wait time, więc odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 17:46, Undertaker napisał:

Ok, a może ktoś polecić jakiś dobry serwer PvP?


Nie ma "dobrych serwerów PvP", takie coś nie istnieje i cięzko było by to zdefiniować :) Opinii o każdym serwerze, każdej grupie (battlegroup) i o stronach konfliktu na serwerach jest tyle ilu jest tam graczy. Często jest tak, że ktoś ci powie, że dany serwer jest super bo spotyka tam samych fajnych ludzi i wszyscy zdają się wiedzieć co robią, zaraz potem ktoś inny zacznie się żalić, że na tym samym serwerze non stop dostaje w kość na battlegroundach/Wintergrasp i nie ma tam żadnych fajnych gildii...

Wybór odpowiedniego serwera to niestety eksperymentowanie, na które w swojej nieskończonej wspaniałomyślności skazał ciebie Blizzard, metodą prób i błędów, na chybił trafił. Możesz trafić dobrze, może ci się spodobać, aż w końcu jak już się na dobre zadomowisz wszystko zacznie się chrzanić i serwer zacznie schodzić na psy. Tak to już jest. Więc proszę ciebie, nie zadawaj po raz 9387432874ty raz tego pytania, bo każdemu to pytanie bokiem wychodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem się mylisz, można to zdefiniować. Np. na moim serwerze większość graczy (Aerie Peak) uważa, że to kaszanka. Ciągle się wysypuje, zawsze zalagowany, brak znaczącej ilości naprawdę dobrych graczy. To nie tylko moja opinia, a wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie trochę noobskie pytanko. Dawno temu grając w WoW nie było pomocy, która wskazuje na mapce gdzie jest cel danego zadania, gdzie go szukać itd. Dzisiaj pierwszy raz to na oczy widzę, gram na chwilę obecną w wersję Trial i teraz pytanie - czy ta pomoc jest dostępna do wszystkich questów w całej grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 18:59, Damianuss1 napisał:

Mam takie trochę noobskie pytanko. Dawno temu grając w WoW nie było pomocy, która wskazuje
na mapce gdzie jest cel danego zadania, gdzie go szukać itd. Dzisiaj pierwszy raz to
na oczy widzę, gram na chwilę obecną w wersję Trial i teraz pytanie - czy ta pomoc jest
dostępna do wszystkich questów w całej grze?


Pojawiło się to w patchu 3.3- najnowszym. Prawie każdy używał quest helpera albo carbonite, ale one były wadliwe i zajmowały mase pamieci, więc blizz wprowadził swoją (świetną swoją drogą alternatywę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 18:49, Undertaker napisał:

Moim zdaniem się mylisz, można to zdefiniować. Np. na moim serwerze większość graczy
(Aerie Peak) uważa, że to kaszanka. Ciągle się wysypuje, zawsze zalagowany, brak znaczącej
ilości naprawdę dobrych graczy. To nie tylko moja opinia, a wielu.


również mam niestety nieprzyjemność grać na ap, lagi, horda lekko mówiąc gra słabo, w dodatku jedyna polska gildia ma gdzieś graczy i ich opinie, planuje zmienić serwer właśnie na jakiś pvp, zastanawiam się w tej chwili nad bl, niby tam kolejki ale czy te czekanie góra 4 minuty w godzinach szczytu kogoś zbawią ? jest jeszcze pare serwerów, które biorę pod uwage, np veknilash, niby jest w recomend ale tak mało ludzie wcale tam nie gra, no i dużo polaków sie tam przeniosło gdy były darmowe transfery z bl''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu, dokładniej od kiedy WoW zaczął ściagać jakieś pliki do wersji 3.3 przy każdej próbie aktualizacji pojawiał mi się komunikat:

The file "C:\Program Files\Common Files\Blizzard Entertainment\World of Warcraft\Uninstall.xml.temp" could not be created. If this problem persists, you may be able to solve it by uninstalling and then reinstalling the game. If you are unable to correct this problem, please contact Blizzard Technical Support. (InstallerFile::Create)

Za pierwszym i drugim razem pomógł repair i pomyślałem że to może przez addony. Ale dzisiaj próbowałem ściągnąć łatkę 3.3a i znowu to samo. Znowu zrobilem repair (addonów nie mam w tej chwili żadnych) ale tym razem nie pomogło. Komunikat nadal się pojawia, a nie bardzo mam czasu i chęci na przeinstalowanie gry. Może ktoś wie jak można to inaczej rozwiązać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/sigh
Wchodzisz do katalogu z WoWem.
klikasz prawym przyciskiem myszy na ściąnięty patch i wybierasz "uruchom jako administrator".
Mnie pomaga za każdym razem (czyt. przy każdym patchu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, a AP ciągle leży. Pominę fakt, że nieziemsko laguje i rozdaje na lewo i prawo DC to Blizz na bank nie pomyśli o jakimś free dniu czy coś. :) Na AP ping rzadko kiedy spada mi poniżej 300 ms (często dużo więcej), a na innych serwerach mam max 150. Zresztą mój kolega tak samo. Coś mi tu naprawdę śmierdzi niechlujstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 20:07, Undertaker napisał:

Ech, a AP ciągle leży. Pominę fakt, że nieziemsko laguje i rozdaje na lewo i prawo DC
to Blizz na bank nie pomyśli o jakimś free dniu czy coś. :) Na AP ping rzadko kiedy spada
mi poniżej 300 ms (często dużo więcej), a na innych serwerach mam max 150. Zresztą mój
kolega tak samo. Coś mi tu naprawdę śmierdzi niechlujstwem.


Nie jesteś sam. Ja przed chwilą miałem 3 razy DC w HoL, przy czym ostatni skończył się resetem instancji i rozpadem grupy. Zdążylismy przynajmniej jakimś cudem zabić pierwszego bossa. Mi przynajmniej udało się nie zginąć przy poprzednich DC, koledzy z drużyny już tak szczęśliwi nie byli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje eksperymenty z servami wygladaja tak
Shattered Halls- kiedys duzo polakow, ale dysproporcje hordy do ally zmniejszyly populacje z high do low
Burning Legion- duzo polakow, malo problemow z bg etc, ale kolejki
Burning Blade- niewiem jak teraz, ale kiedy odchodzilem z serva przezywal swoj najlepszy okres od BC, kiedy ciezko bylo znalezc grupe,czekanie na BG trwalo 10 min., z czego alusy wygrywaly tylko AV, slaby progress, Illidana ubili troche przed Wotlk- migracja dobrych graczy ze slowacji, czech i nawet serbii go strasznie ozywila, pare lepszych gildii nalezy do polakow i prawdopodobnie jesli nic sie nie zmienilo, to serv powinien byc calkiem niezly
Chamber of Aspects- hmm ciezko cokolwiek powiedziec, bo polakow nic, gildie w wiekszosci international, i ogolnie serv PVE


No i teraz probuje Karazhan- ponoc troche tam polakow jest, gra sie calkiem przyjemnie, ale coz pewnie ten czar prysnie po jakims czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 20:30, Hydro2 napisał:

Chamber of Aspects- hmm ciezko cokolwiek powiedziec, bo polakow nic, gildie w wiekszosci
international, i ogolnie serv PVE


O, dziękować, wiem gdzie alty tworzyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 16.12.2009 o 20:30, Hydro2 napisał:

Burning Blade- niewiem jak teraz, ale kiedy odchodzilem z serva przezywal swoj najlepszy
okres od BC, kiedy ciezko bylo znalezc grupe,czekanie na BG trwalo 10 min., z czego alusy
wygrywaly tylko AV, slaby progress, Illidana ubili troche przed Wotlk- migracja dobrych
graczy ze slowacji, czech i nawet serbii go strasznie ozywila, pare lepszych gildii nalezy
do polakow i prawdopodobnie jesli nic sie nie zmienilo, to serv powinien byc calkiem
niezly

Wybacz ale moim zdaniem serw jest słaby, może i jest lepiej niż w TBC ( jedna gildia wyszła za T5 \m/ ), ale nadal jest kiepsko. Zbyt mało kumatych ludzi, już o polskich gildiach nie wspomne ( przynajmniej po stronie Hordy ), Bloodpact - ciągłe kłótnie i ogólny chaos, tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 20:42, Murith napisał:

>
> Burning Blade- niewiem jak teraz, ale kiedy odchodzilem z serva przezywal swoj najlepszy

> okres od BC, kiedy ciezko bylo znalezc grupe,czekanie na BG trwalo 10 min., z czego
alusy
> wygrywaly tylko AV, slaby progress, Illidana ubili troche przed Wotlk- migracja
dobrych
> graczy ze slowacji, czech i nawet serbii go strasznie ozywila, pare lepszych gildii
nalezy
> do polakow i prawdopodobnie jesli nic sie nie zmienilo, to serv powinien byc calkiem

> niezly
Wybacz ale moim zdaniem serw jest słaby, może i jest lepiej niż w TBC ( jedna gildia
wyszła za T5 \m/ ), ale nadal jest kiepsko. Zbyt mało kumatych ludzi, już o polskich
gildiach nie wspomne ( przynajmniej po stronie Hordy ), Bloodpact - ciągłe kłótnie i
ogólny chaos, tyle ode mnie.


Wiesz, ja mowie z perspektywy ally, ale jak wspominalem troche mnie tam nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się