Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

"The amount of health has been increased on demolishers in the Strand of the Ancients battleground."

Do Blizzarda wreszcie zaczyna powoli docierać to, że maszyny oblężnicze są jak jakieś ruskie czołgi sprzed 60 lat... Może wreszcie buffną też te na WG? Bo obecnie to jest jakaś komedia, pojedyńczy gracz bez tenacity jest w stanie zniszczyć Siege Vehicle zanim ten dojedzie do fortecy... Taa, wiem, powinien mieć obstawę, ale co zrobic jak się gra na serwerze, gdzie Hordy jest na WG 2-3x więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 19:00, CH1CKEN napisał:

Druga sprawa (tu już "masowo") to nic innego jak zwykły keylogger, który przechwytywał
login+hasło+authenticator (kod). Kod z authenticatora jest ważny ok. 30 sekund. Keylogger
natychmiast wysyłał dane do osób wykradających konta, a Ci korzystali z ważnego kodu
z authenticatora by zalogować się na konto.


Nie taki zwykły. Ten keylogger musi jeszcze upewnić się, że przechwycony kod authenticatora nie zostanie wysłany do login servera Blizza. Raz użyty klucz autentyczności, nie może zostać użyty celem ponownego zalogowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... chcę wysłać jakieś zamówienie do firmy, dzwonię po maila i rozmowa przebiega mniej więcej tak:
- OK, podaję panu maila: brd@...
- B R D ?
- B R D.
- Blackrock Depths ?
- Słucham ?
- Eee...
- Brd - Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego.
- aha... OK.

Porażka. :-D
A jest to o tyle zaskakujące, że nie gram już w WoWa od paru ładnych miesięcy. O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 10:09, Kamell napisał:

Ctrl+v - wlaczenie / wylaczenie


nie o to mi chodzi o taki większy dymek który się pojawia jak się najedzie myszką na postać, taki z zielonym paskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już Ci DemoBytom napisał, ściągnij i zainstaluj addon TipTac ( http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/tip-tac.aspx). Jest bardzo prosty w obsłudze i zarazem ma wiele przydatnych opcji pozwalających na swobodną rekonfigurację okna tooltip (bo właśnie o nie Ci chodzi).

Opcja Anchor odpowiada za swobodne przemieszczanie pozycji tooltip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad stworzeniem własnej gildii w Cataclysm, z celem raidowania przynajmniej 10tek (a najlepiej 25tek) w miarę stałym składzie (bez 100 osób, które raidują raz na 2-3 tygodnie), czy ktoś zna jakieś recepty na udane gildie raidowe? Jak ją odpowiednio zbalansować pod względem klas, DKP, skąd załatwić darmowy lub niedrogi hosting dla www i forum itd? Takie praktyczne porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że wiekszości dpsów zalezy na topowaniu rankingu w recouncie, ale to co dziś robił pewien warrior w mana Tombs to przegięcie. Bił napierw każdego moba, na którego wrzuciłem Living Bomb, a poza tym tauntował i wyciagał grupy mobów spod AoE. o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 14:59, Azvar napisał:

czy ktoś zna jakieś recepty na udane gildie raidowe? Jak ją odpowiednio
zbalansować pod względem klas, DKP, skąd załatwić darmowy lub niedrogi hosting dla www
i forum itd? Takie praktyczne porady?

Balansowanie klas pod Cataclysm mija się z celem - za mało jeszcze wiadomo, jak rozłożą się poszczególne buffy, debuffy i takie tam. Zakładam, że będzie znacznie łatwiej, i "przecieki" z alphy zdają się wskazywać, że realne będzie w końcu zrobienie porządnej grupy "mieszanej" - casterzy + melee - w 10tkach. Natomiast tworzenie gildii 25? Zapomnij. Na chwilę obecną, jest prawie pewne, że sporo dużych gildii się rozpadnie, jeśli 10tki będą oferować takie same nagrody, a znacznie łatwiej to zoorganizować. Być może Blizzard da jeszcze jakiś przełomowy nius, który to zmieni - w stylu "Legendary tylko w 25", ale póki co, zanosi się na 10 > 25. Oczywiście standardem pewnie będzie 2 tanków, 3 hilerów, 5 DPS. Dużo gorzej z ławą w dedykowanej gildii na 10tki.

A co do DKP - ile gildii, tyle sposobów. My rozwinęliśmy system z poprzedniej gildii. Pierwotnie było tam tylko niezbędne minimum - stałe ceny DKP, żadnych aukcji, priorytety najbardziej oczywiste(w stylu, broń ranged najpierw dla hunterów). W czasach vanilli starczało. Na potrzeby swojej gildii, dodaliśmy już rangi w oparciu o attendance(ale to raczej skrajne przypadki, a nie pilnowanie co do %), darmowy sprzęt dla offspeców/pvp, normalne DKP za "siedzenie na ławie"(pod warunkiem bycia gotowego do wejścia, ofc), no i oficerka też patrzy, czy aby nie odchodzi zbyt oczywisty hoarding - w razie potrzeby albo wmuszając item, albo, jak ktoś nie rozumie po dobroci, zabierając jego wartość w dkp. Nie ma żadnych cyrków w stylu "nowi ludzie nie mogą rolować/nie dostają dkp" - po prostu są w kolejce po memberach, ale przed offspecami. Ofc, VoA i 10tki nie mają DKP. 10tki ogólnie są traktowane jako "bonus" - aż tak bardzo, że do tej pory nie zrobiliśmy jakiejś "imba grupy", by ubić heroic LK.

Z innych rzeczy - forum jak forum, ale jest miejsce do zapowiedzenia nieobecności. Teorie, że "hardkorowcy rajdują 100%" można włożyć między bajki. Natomiast wypada powiedzieć, że w tygodniu X się nie będzie, by ludzie nie czekali na osobę Y, licząc, że "może zaraz będzie", i denerwowali się bez sensu. Albo zapodać info w grze - w każdym razie, inne postępowanie, szczególnie u nowych, może spowodować myślenie "nakradł epixów i uciekł"... co się zdarzało dawno temu.

Co do samego rajdowania - GL i RL nie muszą być jedną osobą, ale u nas zwykle było to naprzemienne. Znajomość swojej klasy obowiązkowa. Bycie czołowym dps/hps - już niekoniecznie - ale trzeba być na tyle dobrym, by ludzie traktowali cię poważnie. Znajomość pozostałych klas - też potrzebna, przynajmniej w zakresie "jaki buff wniesie X, kto może sciągać enrage, dispelować, cleansować". Perfekcyjna znajomość speców? W życiu - kiedyś od tego byli Class Leaderzy, teraz ma się paru "kumatych" ludzi, z którymi się konsultuje. Plus, rzecz jasna, EJ.
Taktyki - podstawy, jako Lider, musisz znać. Jeśli chcesz w dodatku być Dobrym Liderem, to musisz też umieć je dostosować do potrzeb swojej gildii. Gotowce dają podstawy, które zwykle trzeba potem dopracować, bo "X jest za głupi, by wyjśc z ognia, więc dostanie najmniej odpowiedzialną rolę". Najlepsi ofc radzą sobie bez gotowców, bo jeszcze nikt bossa nie ubil ;) Widząc buffy na mobach - czytają tooltip, by wiedzieć, czy to się da zdispelować. Debuff na graczach? Tak samo.

Z innych rzeczy - stalowe nerwy i nieludzka cierpliwość. Lidowanie gildii to jeden wielki wrzód na ... W rajdach czasem się rzuci jakąś "kurwą", ale panowania nie można nad sobą tracić, bo ludzie skreślą cię jako jakiegoś frustrata, który wyżywa się w grze, zamiast kogoś, kogo realnie wnerwia nieumiejętność ludzi do robienia najprostszych rzeczy. W sprawach gildiowych natomiast? Płacze o DKP, jęki o promoty, instancje, loot, invity, pvp, alty, kłótnie o byle pierdoły i "problemy", na które ma się ochotę opowiedzieć "a spier... mi z takim gównem", bo to już 10 whisper w ciągu 5 minut jak pojawiłeś się online.

Więc jeśli myślisz, że to fajna sprawa - jeszcze nie polidowałeś ;) Doświadczonych przez los bawi, że niektórzy wciąż widzą oficerowanie/lidowanie jako ogromny zaszczyt, prestiż, przyjemność i darmowy cyber od chętnych nastek z rekrutacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podalby mi ktoś build do tanka na PvP i PvE, ale nie z tamtych stronek tylko jakis naprawde doby + opis czego używać, bo dostalem od kuzyna konto na 1 miesiąc i moge się pobawić, chciałbym tankować, ale mimo że dałem wszystko w proti na moim warku i tak mi to kijowo idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze apropo posta Stuksika powyzej. Lvluje sobie warriora w procie, na instancjach glownie. Tankuje ofc. I tu pytanie do doswiadczonych juz prot warriorow. Czego uzywacie do trzymania aggro? Ja na razie (32 lvl) thunder clap na poczatek, pozniej revenge, heroic strike i od czasu do czasu cleave. Revenge ma ee "buff" z talentow + glyph dzieki ktoremu po revenge mam HS "za darmo". Wywalic cleave z rotacji? Czy uzywac czegos innego do trzymania mobkow na sobie?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 17:48, Ichvander napisał:

Lvluje sobie warriora w procie, na instancjach glownie. Tankuje ofc. I tu pytanie do doswiadczonych juz prot warriorow. Czego uzywacie do trzymania aggro?


Nie jestem doświadcznym warriorem, ale na low levelach używam praktycznie tylko thunder clapa i cleave. revange gdy wskoczy i heroic strike jak mam go za free (z glifa). Generalnie problemów z aggro nie miałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 17:58, struksik napisał:

> Czego uzywacie do trzymania aggro?
Shield Slam jest chyba dobry...


Jest dopiero na 40 lv..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No problemy z aggro mam wtedy, kiedy nawet nie dobiegne do mobka a dpsy juz zaczynaja dpsowac :P a akurat bloodrage na cd... i wtedy dupa. Trzeba sie nameczyc troche :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 19:04, Zebek napisał:

Witam
Jak działa Scroll of resurection???

Nie działa bo jesteś z polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 18:53, Ichvander napisał:

No problemy z aggro mam wtedy, kiedy nawet nie dobiegne do mobka a dpsy juz zaczynaja dpsowac :P a akurat bloodrage na cd... i wtedy dupa. Trzeba sie nameczyc troche :/


Z pustego to i salomon nie naleje. Jak masz dupiatych DPSow to niech se sami tankuja. Warrior potrzebuje otrzymywać obrażenia by móc trzymać aggro, zwłaszcza na low levelu.
To co piszesz jest powodem dla którego przestałem grać warriorem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 16:31, KaPe napisał:

Natomiast tworzenie gildii 25? Zapomnij.
Na chwilę obecną, jest prawie pewne, że sporo dużych gildii się rozpadnie, jeśli 10tki
będą oferować takie same nagrody, a znacznie łatwiej to zoorganizować.


Właśnie dlatego pierwsze co mi przyszło na myśl, to gildia pod 10tki. Racja, łatwiej zebrać wtedy ludzi, ale jest też mały szkopuł: jak healer/afk musi iść AFK na jakiś czas lub dostanie D/C to jest się lekko udupionym, podczas gdy na 25man łatwiej takie luki nadrobić lub przeżyć. Ale sam przyznam, lepiej mi się raiduje w 10man, im mniej ludzi tym mniejszy chaos i ekipa bardziej zgrana.

Dnia 13.05.2010 o 16:31, KaPe napisał:

A co do DKP


No to jestem pełen podziwu, zdaje się być bardzo rozsądny... Dokładnie tak ja bym to widział właśnie, bez bzdur jakimi są licytacje (i licytowanie "byleby kogoś przebić żeby głupi farciarz stracił więcej DKP"...), DKP za itemy do offa (i głupie gadanie oficerów "no weż do offa, bo robisz koszmarny DPS w offspecu!") czy PvP itemki trafiające do ludzi, którzy nawet na BG nie chodzą a co dopiero areny...

Dnia 13.05.2010 o 16:31, KaPe napisał:

Więc jeśli myślisz, że to fajna sprawa - jeszcze nie polidowałeś ;) Doświadczonych przez
los bawi, że niektórzy wciąż widzą oficerowanie/lidowanie jako ogromny zaszczyt, prestiż,
przyjemność i darmowy cyber od chętnych nastek z rekrutacji.


Miałem swoją dosyć pokaźną jak na premierę serwera polską gildię i wiem z czym to się wiąże (pamiętam dni, kiedy najwięcej czasu spędzałem na załatwianiu spraw gildii oraz osób, które mi zawracały że tak powiem dupę), no ale niestety nie widzę innego rozwiązania. Gram tankiem, chcę mieć możliwość regularnego tankowania kiedy tylko chcę i chcę raidować z grubsza w tym samym składzie (a nie co chwila w innym, niczym w PuG, bo wtedy nie idzie się ze sobą zgrać), dlatego muszę wziąć sprawy w swoje ręce. Dzięki za podpowiedzi i rady :)

Na koniec jedno pytanie: jakby wziąć pod uwagę echa przecieków z Cataclysm co do balansu klas/ról w PvE, to ile osób powinna optymalnie liczyć gildia, żeby moc raidować mniej więcej z tymi samymi ludźmi? 20-30?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się