Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2010 o 01:16, ziptofaf napisał:

> Talenty w drugim drzewku można wydawać dopiero po wydaniu 31 pkt w głównym.
Czyli jak coś skopię to mam się z tym męczyć do 40 poziomu...To akurat zła wiadomość


Nawet dłużej. Talenty teraz dostajesz na poziomie 10 i potem na każdym nieparzystym. W rezultacie na 80 masz ich 36. Zdaje się, że po 80 będzie znowu po jednym na poziom.

Dnia 16.11.2010 o 01:16, ziptofaf napisał:

i lepiej powiadomię kumpla zanim magiem zacznie expić nie tym drzewku co trzeba (notabene,
które teraz jest najlepsze? Bo kiedyś to nieustanne kłótnie o to były - fire daje dmg,
frost survival itd...).


Każde drzewko jest teraz dość mocne, głównie dzięki temu, że dostaje się jakąś specjalną zdolność na 10 poziomie, przy wyborze drzewa. Np. druid feral ma Mangle, a ele shaman Thunderstorm. Znacząco to ułatwia granie - już nie trzeba czekać do 20 czy 30 poziomu, żeby zdobyć sensownego skilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąc wydaje mi sie że do 60 lvla dasz rade poleczyć elementalem (brat lvlował enh i dawał rade leczyć, ja warem tankowałem arms bez najmniejszego problemu więc to wcale nie jest tak że musisz mieć build konkretnie pod role, chciałbym aby więcej osób improwizowało to może kolejki na LFG dla dpsów byłyby normalne- nawet licząc że od czasu do czasu byłby wipe ;3 i tak bym wolał grać niż czekać na grupe) po 60 natomiast jak już Eilene wspomniała zainwestuj w dual spec (albo nawet wcześniej jeśli będzziesz miał te 100g) bo tbc insty są już odrobine trudniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 06:52, Eilene napisał:

W wypadku farmu dungeonow to nie ma znaczenia
co wybierze, kazde drzewko jest dobre;).


A najlepsze Arcane: Arcane Blast, Arcane Blast, Arcane Blast, Arcane Blast, Arcane Blast, Arcane Blast... długo by pisać, ale tak w większym stopniu wygląda rotacja Arcane maga xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>chciałbym aby więcej osób improwizowało to może kolejki na LFG dla dpsów byłyby normalne

Tylko w jakich dungeonach? Bo do 40 poz to ok, ale jak mi Fury warek z dwurecznym mieczem bawi się w tanka wbiegając w tłum troli w Zul Farrak i ma pretensje że go przy życiu nie utrzymałem to mnie .... bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 14:36, Volvox napisał:

>chciałbym aby więcej osób improwizowało to może kolejki na LFG dla dpsów byłyby normalne

Tylko w jakich dungeonach? Bo do 40 poz to ok, ale jak mi Fury warek z dwurecznym mieczem
bawi się w tanka wbiegając w tłum troli w Zul Farrak i ma pretensje że go przy życiu
nie utrzymałem to mnie .... bierze.

fury warek z 2handerem na 40 lvlu powinien instant kicka za bycie debilem dostac =) tożto dpsować nie umie a co dopiero tankować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 18:02, LelandGaunt napisał:

Jutrzejszy patch będzie już zawierał zmiany świata? I kiedy w ogóle będzie można go
pobrać, bo zapewne parę godzin pobierania będzie.


Jutrzejszy patch, nie wniesie zmian do świata, zrobi to patch 4.0.3a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2010 o 14:36, Volvox napisał:


Tylko w jakich dungeonach? Bo do 40 poz to ok, ale jak mi Fury warek z dwurecznym mieczem
bawi się w tanka wbiegając w tłum troli w Zul Farrak i ma pretensje że go przy życiu
nie utrzymałem to mnie .... bierze.


No troche sie to pozmienialo po patchu. Dawniej mozna bylo bez problemu leczyc takiego tanka, a jesli zrobil laske i uzywal tarczy to juz zupelnie luz. Nawet do 60 ludzie tankowali/leczyli z dps spec i bylo...Teraz po patchu jakos wiecej jest chyba obrazen i juz nie tak latwo moze z tym leczeniem. Niestety nie jestem w stanie sprawdzic bo wszystkie leczace alty mam juz na wysokim poziomie, tylko mag na niskim a tym to raczej nie polecze/tankuje;).

W sumie duzo roznych mniej lub bardziej ciekawych zdarzen z random dung. Ja mialam kiedys w Nexusie (normal) wlasnie 70lvl tanka furry z 2 mieczami. To nic, ze wogole nie sciagal aggro, nie oddzywal sie, nie zachowywal sie jak tank czyli juz na pierwszych 2 grupach aggro bylo na kazdym innym tylko nie nim. Dlatego dostal chlopak kopniaka. To jest bezczelne by szukac grupy jako tank/healer jesli nie ma sie zamiaru podejsc do tej roli powaznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 18:11, Eilene napisał:

a jesli zrobil laske i uzywal tarczy...

hmmm...? ;P

wracając do tematu, obecnie raczej nie ma większego sensu używać tarczy chcąc przytankować warkiem jako że -dmg zbierany przez tanka będzie nieznaczy a samemu warkowi spadnie masakrycznie dmg zadany a co za tym idzie rónież i mogą wystąpić duże problemy z trzymaniem mobków na sobie, przypominam że shield slam trafił jako bonus za wybranie prot drzewka i arms/fury nie ma do niego dostępu w dodatku arms warr dla przykładu dostaje o ile mnie pamięc nie myli +25% dmg używając 2h broni....- tak wolałbym szybciej roztrzaskać paczke i mieć to za sobą niż liczyć że dodatkowe -5% z armoru i 5% blocka uratuje mi tyłek (wyjątkiem są tu cd które aby użyć wymagają tarczy, ale poza cd- nie widze sensu biegania z tarcza)

apropos, troche mnie martwią zmiany u warka, co prawda nareszcie zrobili porządek z bonusami zerker/battle/def stance ale ja na przykład zawsze widziałem arms jako coś w stylu ferala - hybrydy (ew ulility jak ktoś woli a nie wybór między 1x2h czy 2x1/2h dla fury) ( i teraz już widze to lol wtf przeca to dps jest) która może zmieniać styl gry zależnie od sytuacji z defensywy na ofensywe- po zmianach z 4.0 w dużym stopniu to zniknęło i np w zerker stance wchodzi się tylko i wyłącznie dla interceptu oraz odpalenia reck a def po shield walla i shield blocka ewentualnie disarm, przy czym obecnie sama zmiana stance nie jest czymś ważnym- ot taki upierdliwy mankament- dobra dosyć tego QQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 18:11, Eilene napisał:

W sumie duzo roznych mniej lub bardziej ciekawych zdarzen z random dung. Ja mialam kiedys w Nexusie (normal) wlasnie 70lvl tanka furry z 2 mieczami.


Mnie do dziś smucą DK, którzy biegają we frost specu, z 2 szybkimi tankowymi mieczami i uważają, że mogą tankować.. Niedawno mieliśmy takiego w VoA 25.. najśmieszniejsze, że drugim tankiem był jeden z lepszych tanków w mojej gildii.. Przy zmienie tanków, gdy tamten tauntował, nasz wyłączał righteous fury a DK i tak przegrywał z nim w threacie xD

Najsmutniejsze, że DK nigdy nie był dobrym tankiem (ani DPSem) z 2 szybkimi brońmi.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wchodząc na shamana i czytając elitist jerk doszedłem do wniosku, że build wcale się nie zmienił poza healingiem za pomocą cleansing (yay). I nawet o wiele łatwiej mi się healuje- jedno jest głupie zamiennik lesser heal jest najskuteczniejszym czarem leczącym mimo dużego kosztu many, który był taki sam jak wcześniejszy chain heal.


A już odbiegając od tematu-są questy na aresztowanie kultystów, gdzie je można złapać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 21:16, Hydro2 napisał:

A już odbiegając od tematu-są questy na aresztowanie kultystów, gdzie je można złapać?


Dla Alliance sa w Stormwind zaraz po wejściu do miasta na głównym placyku (koło AH) daje je NPC. Pierwsza część tego zadania to przeszukanie ludzi chcących wejść do miasta.

To zadanie jest chyba dopiero aktywne jak wykonałeś poprzednie (udawanie kultysty) zaczynające się w zamku w Stormwind.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 22:41, Volvox napisał:

A właśnie - czy po Cataclysmie tylko Zul''Gurub odpadnie czy jakieś inne dungeony też?


Tylko Zul''Gurub. O żadnym innym nie wspominali.
Część zwykłych instancji tylko jeszcze trochę zmienią, poskracają (jak np. Sunken Temple czy Wailing Caverns).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 22:28, Hydro2 napisał:

Ciekaw jestem czy Explorer achievment pójdzie do feat of strength po cataclysmie i będzie
"Explorer of new azeroth"

Na chwilę obecną nie.
Jeżeli ktoś nie zdobędzie achivmentu "World Explorer" do patcha 4.0.3a (albo premiery, chociaż obstawiałbym patch), to będzie musiał jeszcze zdobyć achivment "Explore Cataclysm" (odkrycie 5 nowych zone'ów 80-85lvl). Dla osób, które mają już "World Explorer" nic się nie zmieni. Oczywiście, nadal można zdobyć "Explore Cataclysm" dla punktów.
A, że do premiery już tylko 3 tygodnie (do 4.0.3a jeszcze mniej) wątpię, żeby coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 22:44, Daimon_Frey napisał:

Tylko Zul''Gurub. O żadnym innym nie wspominali.


A wiadomo w ogóle dlaczego? Wiem, że nikt tam nie chodził, ale może jest jakieś inne wytłumaczenie?

I przy okazji bo dawno nie grałem na tym poziomi - Czy UBRS jest nadal 15 osobowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 22:58, Volvox napisał:

A wiadomo w ogóle dlaczego? Wiem, że nikt tam nie chodził, ale może jest jakieś inne
wytłumaczenie?


Nie pamiętam, żeby dawali jakieś konkretne wytłumaczenie. Jedyne co pamiętam to stwierdzeniei, że Zul''Gurub świetnie nadawał się na nową sub-zone na questy. Levelując w Stragnlethorn będziesz miał kilka questów tam, które są dosyć ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 22:58, Volvox napisał:

A wiadomo w ogóle dlaczego? Wiem, że nikt tam nie chodził, ale może jest jakieś inne
wytłumaczenie?


Nie pamiętam dokładnie, ale głównie dlatego, że robią z tego zwykłą strefę questową z nowa (kontynuacją prawdopodobnie) linią fabularną. W przeciwieństwie do takiego AQ po którym będzie sobie można łazić poza instancją, ale nic tam nie będzie.

Dnia 16.11.2010 o 22:58, Volvox napisał:

I przy okazji bo dawno nie grałem na tym poziomi - Czy UBRS jest nadal 15 osobowe?


Można tam wejść bez problemu solo nie będąc w drużynie. Da się przejść w piątkę przy odpowiedniej drużynie. Często jak levelowałem alty zdarzało się, że gdy system losował grupę do LBRS to tank upierał się iść do UBRS i jeśli drużyna nie była zbyt niskiego poziomu a i ludzie w porządku to udawało się przejść.
Ogólnie to 15 osób nie jest wcale wymagane do przejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się