Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2008 o 19:02, Sth`Devilish napisał:

Tak, to takie proste :)

ale nie ma tego paska robiłem juz tak ani paska ani nieczego nie działają mi chciałem poprostu taki wygląd wowa jak maja inni jak widziałem na screenach np tak jak ty (chodzi o interface)
http://www.videogamesblogger.com/wp-content/uploads/2008/01/world-of-warcraft-gold-limit-big.jpg
http://wowui.worldofwar.net/uploads/1143147330trans.jpg
http://www.pooh.cz/upload/img/1000/world_of_warcraft_sample_interface_2006_07.jpg
http://www.illmodui.com/images/interface.jpg
http://i.thottbot.com/ss/o/42942.jpg

drugie pytanie (wiem że głupie ale cholernie długo nie grałem w wowa xD i nie pamietam jak sie robiło żeby misja którą wykonuję (quest) no zaznaczał sie na mapce żeby jak gps mnie prowadził do celu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 19:38, jasiniak napisał:

Miesiąc temu kupiłem WoWa (nie Battlechesta tylko "premierówki") i gra jest na płycie
DVD. WoW jak i TBC.


No to na 100% nie są to premierówki, tylko jakieś re-edycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że ten mod jest przystosowany do najnowszej wersji WoW? Możesz jeszcze spróbować w opcjach gry w dziale Interface odznaczyć paski Blizzarda, gdzieś były chyba jeszcze jakieś inne opcje, ale nie pamiętam.

Dnia 19.12.2008 o 20:34, struksik napisał:

drugie pytanie (wiem że głupie ale cholernie długo nie grałem w wowa xD i nie pamietam
jak sie robiło żeby misja którą wykonuję (quest) no zaznaczał sie na mapce żeby jak gps
mnie prowadził do celu :)


Nie da rady tak. Ale jest addon, który to potrafi: Quest Helper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 21:43, Sth`Devilish napisał:

A jesteś pewien, że ten mod jest przystosowany do najnowszej wersji WoW?

racja...;/ nie zgadza się niestety...

Dnia 19.12.2008 o 21:43, Sth`Devilish napisał:

Nie da rady tak. Ale jest addon, który to potrafi: Quest Helper.

o! o to mi chodziło, dzieki za przypomnienie :)
wesołych świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis byl gildiowy run do Naxa. Zaczeliśmy od arachid quarter, na 3 bosow mielismy 2 wipy. Ogolnie poziom Naxa(10man) jest imho na poziomie niewiele wyższym niż poziom heroiców(Jeżeli chodzi o bosów). Troche mnie to smuci bo liczylem jednak na ciekawsze emocje, a tak to byla prawie 0 radosc po zabiciu bossa. Dziś koło 19 pewnie wyczycsim całe nax(nie licząc Kela i Sapphiriona).
Dla wszystkich którzy zdobywają gear na heroica w obawie ze nie dadzą sobie rady. Szczerze to nie liczac tanka reszta może byc quest blue/green geared.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10man nigdy nie miało być super trudne... Po to właśnie stworzono ten podział, aby słabsze gildie i mniej hardcorowi gracze również mogli zobaczyć te raid dungeony i doświadczyć walk z bossami (notabene, Naxxramas jest już przecież doskonale znane z pre-TBC, więc też nic szokującego w tym, że taktyki są już wszech-znane, jest to też pierwszy raid dungeon, więc ciesz się, że nie wipujecie, bo będzie na pewno trudniej). I tak nie jest aż tak łatwo jakby się mogło wydawać, nadal wymaga pewnych taktyk oraz skupienia i doświadczenia z grą. I raczej już się to nie zmieni, Blizzard definitywnie dał do zrozumienia, że nie zamierza marnować całych miesięcy pracy na tworzenie contentu, który zobaczy ledwie garstka najbardziej wytrwałych graczy... I dobrze, ciesze się, że wreszcie skorzystali z rozsądku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RANT
Czy to kolejny z postów w stylu "content jest za prosty"? Naxx taki właśnie ma być, "niewiele trudniejszy od heroica". Ma być rajdem dla "każdego", w szczególności nowych osób, które niekoniecznie znają buildy, taktyki, a o consumablach to nawet nie słyszeli. Wyzwanie jest w Sartharionie ze smoczkami - z 3 to naprawde ciężka walka, a nawet 2 potrafią stanowić pewien problem. No i oczywiście w kolejnych rajdach, gdzie można już założyć, że przeciętny rajdowiec będzie ubrany w epixy i mający jakieś doświadczenie, i odpowiednio podkręcić trudność.

Nie wiem, czy ludzie naprawde chcieli, by T7 wyglądał jak pierwszy Gruul czy Magtheridon? Te walki były kompletnie nie na miejscu w T4, wymagające absurdalnych consumabli, DPSu, a w przypadku Gruula i szczęścia - spora część killi wersji 1.0 była "sfarcowana" i bez żadnych Shatterów... lub też "oszukana", gdy na Shattery działały jeszcze Invuln. Poty. Magtheridona przed nerfem zabiło raptem pare gildii. Karazhan zajął "długo", bo walki były zupełnie nowe, a i sprzęt z heroiców/samego Kara kiepski, więc i DPS słaby, i Prince kosił tanków... Pamiętam, że sami praktycznie odłożyliśmy poważne rajdowanie do 2.1, bo farmienie dziesiątek herbów na flaszki i setki potków było totalnym nieporozumieniem - a w nagrode dostawałeś epixy gorsze niż questowe.
/RANT

Naprawde, robiąc Sarthariona z addami Blizzard pokazał, że potrafi zrobić wymagające walki. Nie jest to wprawdzie Mu''ru, ale do Sunwella wcale niedaleko pod względem trudności. A to dopiero pierwszy tier rajdowy. Plus, jak sam Blizzard zapowiedział, tego rodzaju "achievementy" mają mieć bardziej wymierne korzyści, więc nie będą tylko 1razową ciekawostką dla jakiegoś tytułu.

Post troche długi, ale słuchanie o banalnym contencie staje się nudne. Przewrócenie 3 smoczków troche nam zajęło i wcale nie było proste, a w wersji 10 osobowej ma być jeszcze bardziej wymagające ;) Więc nie narzekam, było co robić. Dobrze na starcie nie mieć uczucia "wyścigu", że musimy szybciej szybciej, bo zaraz patch i nowa instancja, a tu jeszcze nie wyczyszczony content wejściowy. Jak to było w TBC, gdzie poziom trudności był zupełnie pogięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 03:23, Sth`Devilish napisał:

I raczej już się to nie zmieni, Blizzard definitywnie dał do zrozumienia, że nie
zamierza marnować całych miesięcy pracy na tworzenie contentu, który zobaczy ledwie garstka
najbardziej wytrwałych graczy... I dobrze, ciesze się, że wreszcie skorzystali z rozsądku
:)

Oj nie byłbym taki pewien. Ludzie zbyt dosłownie rozumieją tą wypowiedź GC. Równie dobrze można zrozumieć, że content wejściowy nie ma być tylko dla 5% graczy. Nie wierze, że Arthasa ubije przeciętny rajdowiec, który nie potrafi wyjść z Void Zona i jest ciągnięty do przodu przez bardziej kumatą część grupy. Być może w 4.0 znowu będzie mega nerf instancji, ale Blizzard zapowiadał, że i dla bardziej zaawansowanych graczy będzie odpowiedni content.
Podobnie zresztą tekst "nie będzie kolejnego Mu''ru" jako przykładu, gdzie stackowanie rajdu całkowicie wymknęło się spod kontroli, i Bloodlust dyktował przebieg całej 2 fazy. I cały Sunwell zresztą, gdzie sadzanie na ławkę "słabszych" klas(nie graczy!) było normą, bo 5 szamanów musiało być. Nie oznacza to, że nie będzie trudnych walk, tylko, że stacking nie będzie już taki istotny - co zresztą już się sprawdziło, bo buffy są dzielone po klasach.

Myślę raczej, że będzie tak, jak to gdzieś widziałem ładnie ujęte:(+-)
T7 : "Hardkorowiec" - "pff, banalne"
"Normalny rajdowiec" - "dość łatwe"
T8 : H - "nie było tak źle, czas na farme"
N: "uff, leży, troche ciężko było"
T9: H - "no, udało się, chociaż ta końcowka była troche fuksiarska"
N: "WTF?! A GDZIE TRASZE DO FARMIENIA? CHYBA NIE MAMY BOSSA ZABIĆ OD RAZU?!1"
(to ostatnie złośliwe troche, ale pugi z zielakami farmujące trasze w Sunwellu były dość znane^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 03:28, KaPe napisał:

Plus, jak sam Blizzard zapowiedział, tego rodzaju
"achievementy" mają mieć bardziej wymierne korzyści, więc nie będą tylko 1razową ciekawostką
dla jakiegoś tytułu.


jakiś tytuł, jakiś epik, jakiś mount; oczekujesz willi z basenem i bmw pod nią czy jak >:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 12:01, SoieR napisał:

jakiś tytuł, jakiś epik, jakiś mount; oczekujesz willi z basenem i bmw pod nią czy jak
>:D

Oczekuje, że rzucanie sobie kłód pod nogi będzie miało jakiś sens - i Blizzard zapowiedział, że będzie lepiej wynagradzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no więc ja się pytam czego oczekujesz skoro za serwer 1sty są już tytuły, a nie wydaje mi się że za "danie się zabić hoggerowi x razy" przyniesie jakiś większy profit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 11:15, Ziloh napisał:

Panowie zostałem zhakowany, co mam robić <płacz o pomoc>?!?!


1) Zainstaluj DOBREGO antywirusa (polecam Kaspersky AV 2009, darmowy przez 30 dni), zrób PEŁNY skan i upewnij się najpierw, że pozbyłeś się keyloggera który wykradł tobie login i hasło (inaczej będziesz mieć powtórkę z rozgrywki). Na przyszłość nie łaź po podejrzanych stronach i zawsze miej aktywnego AV (takiego, który ma aktywną ochronę i skanuje na bieżąco nowe pliki/próby przejęcia władzy nad komputerem)

2) Jeżeli nie możesz się zalogować na konto i nie pamiętasz Secret Answer, to dzwoń do Blizzarda http://www.wow-europe.com/en/support/accountbilling.html i poproś o zresetowanie hasła (poproszą ciebie o podanie klucza z podstawki, e-maila na który zarejestrowałes konto oraz pełnych danych osobowych i być może również nr i daty karty płatniczej, przygotuj się na to). NIE DZWOŃ Z KOMÓRKI! 2 zł za minutę! Najlepiej skorzystać ze Skype.

3) Jeżeli możesz się zalogować (w sytuacji kiedy nie zmienili tobie hasła, lub kiedy zdołałeś je sam odzyskać), czym prędzej oceń straty na WSZYSTKICH postaciach jakie masz (patrz na to ile Golda i jakich przedmiotów tobie brakuje) i pisz ticket do GMa z wytłumaczeniem, że twoje konto zostało zhackowane i okradzione, poproś go o pomoc w odzysku absolutnie wszystkiego co utraciłeś (możliwe, że będzie się potem upierać, że już wszystko odzyskał, chociaż tak nie jest - musisz być wtedy po prostu uparty).

Mi takie coś raz się zdarzyło, zastałem konto ze zmienionym hasłem i musiałem je odzyskać samemu (wziąłem sprawę w swoje ręce). Po zalogowaniu zastałem... postaci normalnie ubrane, ale bez większości toreb, całego golda, niemal wszystkich przedmiotów które można opchnąć, a nawet itemów których nie da rady sprzedać. Po tygodniowym gnębieniu GMów odzyskałem przedmioty dla głównej postaci, po kolejnym tygodniu całą resztę (musiałem się z nimi kłócić, bo upierali się, że to już wszystko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 03:42, KaPe napisał:

Nie oznacza to, że nie będzie trudnych walk, tylko, że stacking
nie będzie już taki istotny - co zresztą już się sprawdziło, bo buffy są dzielone po
klasach.

Obecnie jedynym wyjątkiem jest Instructor Razuvious w wersji 25 osobowej, bo tam trzeba mieć priestów do mc, poza nim faktycznie nie ma bossów, którzy potrzebują "odpowiednich" klas to fakt. Sam to zresztą wiem z doświadczenia. Dla mnie to dobrze, bo dobrze pamiętam wkurzające sytuacje typu, że nie można było iść danego dnia na Archimonda bo nie było np. wystarczająco szamanów.

Z drugiej strony trochę zmniejszyła się unikalność klas. Ja jako szaman dzielę teraz np. buff z death knightem (horn of winter) i talent elemental oath jest tym samym, co moonkin aura. Oczywiście żaden z tych efektów się nie stackuje. Coś za coś, jednak niemniej jest to zmiana na plus.

Hm, PUGi w Sunwell? Nie na moim serwerze ^^ Najlepsza gildia zabiła Felmysta dopiero po nerfach. Jednak tutaj dał się we znaki brak druidów tanków w tamtej gildii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 15:41, Czedwik napisał:

Hm, PUGi w Sunwell? Nie na moim serwerze ^^ Najlepsza gildia zabiła Felmysta dopiero
po nerfach. Jednak tutaj dał się we znaki brak druidów tanków w tamtej gildii.

PUGi bossów nie tykały, tylko farmiły trasze, i to w dodatku te przy wejściu, bez przerwy je resetując. Było to szczególnie irytujące, gdyż jak wiadomo, traszy po Kalecu prawie nie było, więc ci co już przez niego przeszli, praktycznie nie mieli dropów z traszy... a przeciętny "Captain Karazhan" jak to mówiono, farmował sobie Sunfire Robe do kompletu z zielakami. Najgorsze było też to, że przeciętny PUG praktycznie nie miał żadnych szans przejść scoutów, więc farmowanie ograniczało się do wejścia. No, ale epixy leciały jak wszędzie indziej. Oczywiście wina była po stronie Blizza, pulle gdzie 100% mobów można sheepować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta t7/t6/t5 to są zbroje racja? A im większynumer, tym lepsza? Bo mi bardzo się podoba chyba t2 jakie widziałem na wiki.
Jeszcze jedno pytanie: Czy jak Durability zjedzie do zera to zbroja się niszczy całkowicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie że zarówno ty jak i Sth''Devilish doskonale przeczytaliście mój post wyraz po wyrazie
OPRÓCZ ostatniego zdania.
Napisałem to do tych którzy np. mają zamiar robić nax i gearują sie po ileś H w heroicach. Zwyczajnie nie warto.
Kawałek z pająkami nie stanowi problemu. Dopiero póżniej wymagane jest troche więcej taktyki jak na Haigenie czy wymagany dość duży dps na Loathebie.
Nie chodzi mi o to ze content jest banalny bo nie jest. Mimo wszystko byle jaki pug tego nie zrobi, wymaga to jakiegos ogarniecia zgrania i poznania taktyk. Ale troche brakuje mi tego że mało bossów jest wyzwaniem. Nie odczuwałem w ogóle satysfakcji po tym jak zrobilismy Arachid Quarter, troche lepiej się czułem na Haigenie który jakoś szczególnie trudny nie był(6wpiów na nim mielismy) ale miło było patrzeć jak z wipa na wip coraz bardziej jestesmy zgrani az wkoncu wszyscy ładnie "tańczyli".
PS. Nie wiem czy to moje spostrzeżenie ale na teoretycznie 10 itemkow lecących z bossów w Wotlk 5 jest caster, 2 to leather/mail 3 to plate z tym że 1 to na 100% tank plate 2 na 100% pala plate 3 to już po 33% na pala/tank/dps plate. Bardzo dużo jest itemów dla wszystkich tylko nie dla meele platów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Prawdopodobnie może tak być. Ja natomiast zauważyłem, że w instancjach nie ma chesta dla maga. Mam 79 lvl, szukałem wszędzie i nadal chodzę w klacie od t4. Innym podobnym problemem jest back, po prostu nigdzie nie mogę znaleźć lepszego i mam ten z gruula :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się