Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2009 o 16:09, Czternasty napisał:

> /.../

Własnie jak powiedziałeś szukam klasy która dawałaby mi najwięcej "FUN", niestety to
się wiąże z dobrym levelowaniem (przynajmniej u mnie). Warek, szaman albo paladyn odpadają,
są za wolni w levelowaniu choć taki szaman byłby niezły... gdyby blizz go tak nie zbalansował.
Zamierzenie stworzenia szamana jest super, pomysły na skille także ale co z tego skoro
taki mage zadaje 2x większe obrażenia od jednego czaru, w dodatku jest "bezpieczniejszy"
- rzadziej umiera; lepiej się nim gra w pvp itd. itp. Szaman fajnie "brzmi" kiedy się
czyta jego opis, ale w praktyce to go trochę spascili...


Co z tego, że mag zadaje 2x więcej obrażeń, skoro musi odpoczywać co 2 moby. To dopiero spowalnia levelowanie. Szaman wcale nie ma downtime''a i z windfury weapon/totem jest jak czołg na speedzie.
Mag rzadziej umiera? Bo może zablokować parę mobów, albo siebie zamrozić? Phi... szamanem bierzesz na klatę 3 moby wyższe o 3 levele od ciebie i wychodzisz zwycięsko. Elite mob 2-3 levele wyższy? Bez problemu. Nie wiem skąd ty takie info o levelowaniu szamanem wziąłeś :O Jest szybko, lekko i przyjemnie. Magiem to dopiero katorga z tym piciem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 16:32, Czternasty napisał:

Czy to normalne że mój dodge ma +18% szansy przy użyciu AotM? Dziwnie wysoki coś jest,
może jakiś bug? :)


Nie, to jest normalne. Blizzard znerfił +dodge bonus z agility dla huntera, i zbufował +dodge z Aspect of the Monkey i Aspect of the Dragonhawk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 17:05, Astropath napisał:

Co z tego, że mag zadaje 2x więcej obrażeń, skoro musi odpoczywać co 2 moby. To dopiero
spowalnia levelowanie. Szaman wcale nie ma downtime''a i z windfury weapon/totem jest
jak czołg na speedzie.
Mag rzadziej umiera? Bo może zablokować parę mobów, albo siebie zamrozić? Phi... szamanem
bierzesz na klatę 3 moby wyższe o 3 levele od ciebie i wychodzisz zwycięsko. Elite mob
2-3 levele wyższy? Bez problemu. Nie wiem skąd ty takie info o levelowaniu szamanem wziąłeś
:O Jest szybko, lekko i przyjemnie. Magiem to dopiero katorga z tym piciem!


Info o szamanie popbrałem z mojego własnego doświadczenia. Jakim cudem bierzesz 3 wrogów na klate i żyjesz? To chyba mamy 2 wersje WoW''a :D Albo masz już 70-80. W pvp też jest tak dobrze szamanem? Słyszałem od gościa który ma locka na 70, warka na 798 i shamana na 80 mówił że w pvp szaman jest tragiczny - to on nie umie grać, czy tak jest?

>Elite mob 2-3 levele wyższy? Bez problemu.
Chyba że masz fiołkę dającą +600% zdrowia i 300% dodge, nie ma szans tak zrobić :D

Pisałem to jakbyś był szamanem, jeśli nie jesteś to tylko zmień 2 osobę na 3 :P

Powie mi ktoś jak takim magiem (np) pokonać klasę która potrafi się leczyć? Zawsze co ja odbiorę to on wyleczy... A już z priestem wygrać się nie da :D Daje sobie jakąś tarczę absorbe na wszystko i można sobie walić fireball''ami. Przynajmniej na początkowych lvl pvp magiem jest bardzo trudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Jeśli umaiłbyś grac to by problemu nie było. Jak levelowałem rogue to pomimo słabego (żadnego) AoE brałem po 2-3 mobki naraz z tego samego levela i jakoś przezywałem. Trza trochę umiejętności i cierpliwości to do wszystkiego się dojdzie. Na 72 levelu nawet elita "zsolowałem", a był na tym samym poziomie co ja. Sorry, ale denerwują mnie takie osoby które uważają, "Że jak ja nie potrafię to na pewno nikt sobie nie da rade."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 15:03, 4ny4 napisał:

Pytanko. Powoli kończę lvlowanie. Na ten moment 30% lvlu 77 i teraz pytanie, gdzie dalej
lvlować ?


Storm Peaks. Akurat bédziesz mógł w K3 wziąć darmowego gryfa. Co prawda to tylko 60% speeda i działa wyłącznie w SP, Icecrown i Sholazar (nawet to Dalaran się nie da dolecieć), ale dzięki temu możesz tam latać bez wydawania 5K na Cold Weather Flying, no i ma jedną mocną zaletę - można go użyć w trakcie walki.

Dnia 29.04.2009 o 15:03, 4ny4 napisał:

to to) i chciał bym iść do Scholazar Basin (chyba się tak pisze). Która wioska tam jest
wioską "startową" gdzie są początkowe questy ?


Nie ma wioski jako takiej. Początkowym miejscem jest obóz Nesingwary''ego. Jak pisała Asfodel możesz wziąć questa na lądowisku w Dalaran i dostaniesz wtedy transport.

@Azvar
Jeśli ktoś nie wie jak levelować, to może tak mieć. Ja pierwszą postacią zrobiłem wystarczającą liczbę questów żeby mieć achievement po kolei w Fjordzie, Tundrze, Dragonblight, Grizzly, Zul''Drak (tu mi zabrakło paru, bo tam jest ich bardzo mało) i jeszcze nie miałem osiemdziesiątki. Po prostu każdą z tych krain poznawałem przy okazji, brałem wszystkie questy jak leci. Gdy już się wie co i jak, to można nabijać poziomy dużo szybciej, dlatego drugą postacią (DK) miałem 80-tkę w krótszym czasie (chociaż w Icecrown, bo zależało mi na reputacji z KotEB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 17:43, Czternasty napisał:

Powie mi ktoś jak takim magiem (np) pokonać klasę która potrafi się leczyć? Zawsze co
ja odbiorę to on wyleczy... A już z priestem wygrać się nie da :D Daje sobie jakąś tarczę
absorbe na wszystko i można sobie walić fireball''ami. Przynajmniej na początkowych lvl
pvp magiem jest bardzo trudne...


Haha, dobre dobre:P. Chyba wszystkie klasy poza Warkiem robia QQ na to ze zabic healera nie moga:P.

Stary PvP to tylko praktycznie end-game wybij sobie z glowy lazenie na BG`s gdzies nizej niz przed 70... Szybciej wbij 80 i wtedy sie tym zajmij jesli cie kreci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 16:09, Czternasty napisał:

Własnie jak powiedziałeś szukam klasy która dawałaby mi najwięcej "FUN", niestety to
się wiąże z dobrym levelowaniem (przynajmniej u mnie). Warek, szaman albo paladyn odpadają,
są za wolni w levelowaniu choć taki szaman byłby niezły...


Eee, paladyn za wolny w levelowaniu? Zdecydowanie się nie zgadzam, retri jest mocny, a i prot daje radę całkiem ładnie, jeśli mu załatwić sensowny sprzęt.

Dnia 29.04.2009 o 16:09, Czternasty napisał:

Zamierzenie stworzenia szamana jest super, pomysły na skille także ale co z tego skoro
taki mage zadaje 2x większe obrażenia od jednego czaru, w dodatku jest "bezpieczniejszy"
- rzadziej umiera;


To już zależy od osobistego skilla. Gdy ja gram magiem to umieram często, nawet jako podobno tak bezpieczny frost. Przy czym frost nie zadaje powalających obrażeń. Dla mnie shaman ma dużo większe szanse na przeżycie. Co znowu sprowadza się do stwierdzenia, żeby grać tym co człowiekowi podchodzi i sprawia mu przyjemność.

Dnia 29.04.2009 o 16:09, Czternasty napisał:

lepiej się nim gra w pvp itd.


Co nie pomaga w żaden sposób w levelowaniu, a wręcz przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 23:29, Vandaeriel napisał:

Ktoś kiedys mówił, że draeneie są honorowe i sprawiedliwe :P


Mam pytanko - który addon polecałbyś \ polecalibyście do zmieny wyglądu? Trochę tego jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 17:43, Czternasty napisał:

>Elite mob 2-3 levele wyższy? Bez problemu.

Dnia 29.04.2009 o 17:43, Czternasty napisał:

Chyba że masz fiołkę dającą +600% zdrowia i 300% dodge, nie ma szans tak zrobić :D


O, serio? To muszę bug do Blizzarda zgłosić skoro się nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 17:43, Czternasty napisał:


Info o szamanie popbrałem z mojego własnego doświadczenia. Jakim cudem bierzesz 3 wrogów
na klate i żyjesz? To chyba mamy 2 wersje WoW''a :D Albo masz już 70-80. W pvp też jest
tak dobrze szamanem? Słyszałem od gościa który ma locka na 70, warka na 798 i shamana
na 80 mówił że w pvp szaman jest tragiczny - to on nie umie grać, czy tak jest?


Na nizszych levelach ( do 70 ) raczej problemu nie powino być. Ja moim shamanem ( lvl 71 ) spokojnie daje sobie radę z 3 mobkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 17:43, Czternasty napisał:

Info o szamanie popbrałem z mojego własnego doświadczenia. Jakim cudem bierzesz 3 wrogów
na klate i żyjesz? To chyba mamy 2 wersje WoW''a :D Albo masz już 70-80. W pvp też jest
tak dobrze szamanem? Słyszałem od gościa który ma locka na 70, warka na 798 i shamana
na 80 mówił że w pvp szaman jest tragiczny - to on nie umie grać, czy tak jest?


Shaman na 80 lvl w pvp nie wymiata, ale mowa była o levelowaniu. Do 20 poziomu jest średnio, ale jak już dostaniesz flurry, to zaczyna się zabawa i przez kolejne kilkadziesiąt poziomów nabierasz jeszcze większego rozpędu.

Dnia 29.04.2009 o 17:43, Czternasty napisał:

>Elite mob 2-3 levele wyższy? Bez problemu.
Chyba że masz fiołkę dającą +600% zdrowia i 300% dodge, nie ma szans tak zrobić :D


Filmikiem nie zarzucę, więc możesz to przyjąć co najwyżej na wiarę. Ja 41lvl, King Bangalash 43lvl, quest dla trzech osób na 43 lvl. Kociak padł po pierwszej próbie, nawet jego pantery mi krwi nie napsuły na koniec. To tylko jeden z przykładów, który mi zapadł w pamięć :)

Ale przyznaję, że staram się być na bieżąco z ekwipunkiem i nie latam ze sprzętem sprzed XX poziomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 19:47, Astropath napisał:

Filmikiem nie zarzucę, więc możesz to przyjąć co najwyżej na wiarę. Ja 41lvl, King Bangalash
43lvl, quest dla trzech osób na 43 lvl. Kociak padł po pierwszej próbie, nawet jego pantery
mi krwi nie napsuły na koniec. To tylko jeden z przykładów, który mi zapadł w pamięć
:)


Każda klasa self-heal da radę pobić elitę w okolicach swojego poziomu, wystarczy trochę taktyki no i jest to też kwestia talentów ... hmmm ... może priest niekoniecznie. Bangalash też nie jest jakoś nadzwyczaj wymagającym przeciwnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 18:35, Vaxinar napisał:

Mam pytanko - który addon polecałbyś \ polecalibyście do zmieny wyglądu? Trochę tego
jest...


Xperl zmienia wygląd interfejsu + Doiminos daje nowe, w pełni modyfikowalne skillbary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 23:55, Vandaeriel napisał:

> >
> dziekuje ale nie wiem co mam z tym zrobic nie znam anglika to 1

eee..? to jak grasz w wowa nie rozumiejąc angielskiego?
>po drugie ja chcialem
> tylko mapke z narysowany ponktem gdzie jest duzo questow
Kliknij jeden z tych questów, najlepiej taki, który odpowiada Twojej frakcji ( Horda
lub Ally). Będziesz miał opis + quest givera. Jak klikniesz quest givera to będziesz
miał gdzie on jest.
Tak ogólnie to Azshara to słabe miejsce do lvlowania jest. Znajdź sobie inne miejsce
na tym lvlu, może Silithus lub Winterspring?

mam 47 potrzebuje 50 dobic bo od 50 mam super miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 19:47, Astropath napisał:

Shaman na 80 lvl w pvp nie wymiata,

Tyle że pvp to dla mnie główna rozrywka którą przewiduję w WoWie ;P Więc jak jest z tym szamanem? Radzi sobie, czy lepiej uczciwie przyznać że to nie jest klasa na pvp?

>Do 20 poziomu jest średnio,

Dnia 29.04.2009 o 19:47, Astropath napisał:

ale jak już dostaniesz flurry, to zaczyna się zabawa i przez kolejne kilkadziesiąt poziomów
nabierasz jeszcze większego rozpędu.


No to zobaczymy, chętnie zagram szamanem choćby z uwagi na mounta na 20lvl :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Każda klasa jest dobra do PvP, trza tylko umieć grac. Szaman dodatkowo ma leczenie. Co zwiększa jego przeżywalność.

Dnia 29.04.2009 o 21:33, Czternasty napisał:


No to zobaczymy, chętnie zagram szamanem choćby z uwagi na mounta na 20lvl :)

A może frytki do tego? Szaman nie dostaje wcześniej mounta tylko formę "ducha wilka" która zwiększa jego szybkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 21:40, Daronn_Darker napisał:

A może frytki do tego? Szaman nie dostaje wcześniej mounta tylko formę "ducha wilka"
która zwiększa jego szybkość.


Wiem, to taka ironia. Jednak wilk w zupełności wystarcza, a 20lvl - aż do 40lvl - (w którym "prawdziwego" mounta dostajemy) to trochę chodzenia jest.

Może i każda jest dobra do pvp, zaryzykuję, pogram, zobaczę. Dodatkowo szaman ma ciekawe skille i podoba mi się ta idea "złota rączka" opisująca tą klasę.

Kiedy dostajemy Flametongue Totem, Windfury Weapon i te wodne kule orbitujące w około postaci (kolejny klimatyczny pomysł)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się