Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

podałby ktoś jakiś wypasiony build dla warriora do lvlowania od 50 lvla ? nie grałem od ferii i nie doczekałem jeszcze patcha 3.1 więc wiele się pozmieniało i podobno arms teraz ostro gniecie fury, byłbym bardzo wdzięczny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 23:19, Vandaeriel napisał:

> leveluje w asahara i nie wiem gdzie sa tam zadanie moze ktos mi jakoms mapke z
zaznaczeniam
> ipodeslac
>
http://www.wowhead.com/?zone=16#quests

Na wowheadzie masz wszystko co dotyczy wowa, opisy questów, mapki itp.

P.S.
Naucz się ortografii i interpunkcji pl0x.


dziekuje ale nie wiem co mam z tym zrobic nie znam anglika to 1 po drugie ja chcialem tylko mapke z narysowany ponktem gdzie jest duzo questow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 23:41, dupcio napisał:

>
dziekuje ale nie wiem co mam z tym zrobic nie znam anglika to 1


eee..? to jak grasz w wowa nie rozumiejąc angielskiego?
>po drugie ja chcialem

Dnia 28.04.2009 o 23:41, dupcio napisał:

tylko mapke z narysowany ponktem gdzie jest duzo questow

Kliknij jeden z tych questów, najlepiej taki, który odpowiada Twojej frakcji ( Horda lub Ally). Będziesz miał opis + quest givera. Jak klikniesz quest givera to będziesz miał gdzie on jest.
Tak ogólnie to Azshara to słabe miejsce do lvlowania jest. Znajdź sobie inne miejsce na tym lvlu, może Silithus lub Winterspring?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 23:55, Vandaeriel napisał:

eee..? to jak grasz w wowa nie rozumiejąc angielskiego?


Daruj sobie, jego się olewa. Nie wiem czy to troll, czy może skończony idiota, ale jeśli nie jest w stanie zrozumieć ponawianych próśb o pisanie zgodnie z zasadami ortografii, to tłumaczenia mu czegokolwiek też nie pojmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 22:23, goomis74 napisał:

http://img240.imageshack.us/img240/5848/wowscrnshot042809180918.th.jpg
Cos sie tak przyczepil tego ze blizz chce rozwalic melee klasy. Zobacz na ten SS. Dwie
pierwsze klasy w DMG done to Palek retri i warrior Arms.


Dwie pierwsze klasy to na 99% gracze olewający teamwork, naparzający w co popadnie na środku WSG, zamiast pomóc w kradzieży/odzyskiwaniu flagi :P To tak pół-żartem, ale niestety tak często bywa i tym samym WSG czy inne AB/EotS/SotA/AV absolutnie NIE JEST żadnym statystycznym wyznacznikiem tego jaka klasa jest lepsza. Jeśli już na coś patrzeć, to na top arena teamy, nie bez powodu najczęstsze setupy zawierają DK, Holy Pala, Warlocka i Maga :)

Wypada też wziąć poprawkę, że zanim Czternasty się zdecyduje kim grać i w ogóle wyleveluje postać, to wszystko może się obrócić do góry nogami - balans w WoW zmienia się jak w kalejdoskopie co każdy patch. Ja tam zawsze obstawałem przy twierdzeniu, że najlepsza klasa, to taka która sprawia radochę w grze i którą bez problemu się opanowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 00:34, Azvar napisał:

Wypada też wziąć poprawkę, że zanim Czternasty się zdecyduje kim grać i w ogóle wyleveluje
postać, to wszystko może się obrócić do góry nogami - balans w WoW zmienia się jak w
kalejdoskopie co każdy patch.


Co prawda, to prawda. Teraz (podobno) na fali są ferale i ich DPS jest ponoć jest lekko przegięty (oczywiście mowa o PvE). Ale spokojnie, byle do następnego patcha. ;-)

Dnia 29.04.2009 o 00:34, Azvar napisał:

Ja tam zawsze obstawałem przy twierdzeniu, że najlepsza
klasa, to taka która sprawia radochę w grze i którą bez problemu się opanowuje.


Z tym opanowaniem, to różnie bywa .. generalnie IMO nie ma klasy łatwej lub trudnej do opanowania. Każda ma swoje własne niuanse i smaczki oraz kwestie do rozpoznania.
Natomiast co do radości z grania, to oczywiście jak najbardziej się zgadzam. Ja wybrałem akurat druida z powodu tego, aby móc sprawdzać się w każdej dostępnej roli (naprawdę rzadko kiedy jestem DPSem, głównie gram dla innych), ale przede wszystkim z powodu tego, co napisałem wcześniej w jednym z moich poprzednich postów (na temat tych nieco większych kotów ;-)).
Także jak widać każdy może mieć swoje własne powody. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 08:09, Daronn_Darker napisał:

A poczytaj [pan] to http://www.world-of-warcraft.pl/Arena_Sezon_6_Przeglad_I.html i zobaczysz
co jest najlepsze;p.


Oho... dobra zachęta dla mnie, by intensywniej poszukiwać kompetentnego rogala. Do tej pory było z nimi dosyć marnie :/ Zaś sam disc... nawet 2 DPSów może przez jakiś czas na arenie przetrzymać i jeszcze potrafi się odgryźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 08:09, Daronn_Darker napisał:

/.../
A poczytaj [pan] to http://www.world-of-warcraft.pl/Arena_Sezon_6_Przeglad_I.html i zobaczysz
co jest najlepsze;p.


Nie cieszyłbym się za wcześnie:

"We let DK and pally stay dominant too long last season. Rogue - priest looks like it is heading the same way. We don''t think it''s good for the pvp game for such comps to be so dominant."


Jasno z tego wynika, że będą kolejne nerfy i buffy. I dobrze, ja chciałbym doczekać czasów gdzie na arenie każda prawie kombinacja będzie dobra, na czasy w których również będzie działać zasada "bring player not class".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 00:34, Azvar napisał:

Dwie pierwsze klasy to na 99% gracze olewający teamwork, naparzający w co popadnie na
środku WSG, zamiast pomóc w kradzieży/odzyskiwaniu flagi :P To tak pół-żartem, ale niestety
tak często bywa i tym samym WSG czy inne AB/EotS/SotA/AV absolutnie NIE JEST żadnym statystycznym
wyznacznikiem tego jaka klasa jest lepsza. Jeśli już na coś patrzeć, to na top arena
teamy, nie bez powodu najczęstsze setupy zawierają DK, Holy Pala, Warlocka i Maga :)

Wypada też wziąć poprawkę, że zanim Czternasty się zdecyduje kim grać i w ogóle wyleveluje
postać, to wszystko może się obrócić do góry nogami - balans w WoW zmienia się jak w
kalejdoskopie co każdy patch. Ja tam zawsze obstawałem przy twierdzeniu, że najlepsza
klasa, to taka która sprawia radochę w grze i którą bez problemu się opanowuje.


Tak wiem. Teraz najgorsze co cie moze na arenie i na BG spotkac to warlock Destro... Rogue`y sa dosc mocno targani teraz choc sami potrafia mocno przydzwonic... Disc priest to juz wogole jakis fenomen do tej pory nie zapomne jak majac na plecach 3 osoby priest przetrwal ich nawalnice dmg i spokojnie poczekal az ja ich zabije... no normalnie nie do ubicia jest teraz. Kazdego innego healera ubije ale disc priesta za pioruna nie dam rady...

Kazdy marudzi na swoja klase bo kazdy tak naprawde chcialby wcisnac przycisk i zrobic ladny lej po wybuchu po srodku planszy:P. Ja troche marudzilem ale teraz ostro pogralem na PvP i widze ze ret palek nie potrzebuje zadnego buffa. Majac dobrze ulozony build i umiejac grac mozna pokonac kazdego.

Czternasty:P. Nie wiem czy zauwazyles ale ja Warriorem nie jestem tlyko retri paladynem:P. Na warrorach sie nie znam wiec nie zarzuce tutaj zadnym buildem:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 12:23, Azvar napisał:

Jasno z tego wynika, że będą kolejne nerfy i buffy. I dobrze, ja chciałbym doczekać czasów
gdzie na arenie każda prawie kombinacja będzie dobra, na czasy w których również będzie
działać zasada "bring player not class".

Dokładnie, skoro zastosowali tę zasadę przy raidach to powinni też tak zrobić z pvp. Połączenie paladyn+dk naprawdę wymiata i strasznie ciężko jest ich zabić (no chyba, że trafi się na cieniasów, ale już średni gracze w takim połączeniu mogą pokonać tych trochę lepszych, którzy będą w dość "losowej" kombinacji, jak np. moja hunter+szaman). W top teamach widziałem, że kombinacja paladyn+dk również jest bardzo częsta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 12:59, Arcling napisał:

Dokładnie, skoro zastosowali tę zasadę przy raidach to powinni też tak zrobić z pvp.

No chyba żartujesz. W rajdach balansujesz 10 klas wobec siebie. W PvP? Ile jest możliwych kombinacji 2vs2? 100 x 100?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 13:22, KaPe napisał:

No chyba żartujesz. W rajdach balansujesz 10 klas wobec siebie. W PvP? Ile jest możliwych
kombinacji 2vs2? 100 x 100?


Ale czyj to problem, że niby nasz? :) To jest problem Blizzarda, my za to płacimy i myślę, że jak najbardziej mamy prawo oczekiwać zmian. Zmian, które sprawią, że na arenach zaczną się też liczyć inne kombinacje klas, a nie tylko DK+Pala/Rogue+Priest. Hunterów, warriorów czy shamanów ze świecą szukać w top teamach - nie znaczy to jednak, że te klasy są słabe, tylko po prostu nie zgrywają się z innymi tak jak wspomniane kombinacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Powoli kończę lvlowanie. Na ten moment 30% lvlu 77 i teraz pytanie, gdzie dalej lvlować ? Zazwyczaj robię questy wszystkie w danej lokacji i dostaję q aby przenieść się do innej, natomiast teraz lipa. Skończyłem prawie wszystkie questy w Zul''Farak (chyba to to) i chciał bym iść do Scholazar Basin (chyba się tak pisze). Która wioska tam jest wioską "startową" gdzie są początkowe questy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 15:03, 4ny4 napisał:

chciał bym iść do Scholazar Basin (chyba się tak pisze). Która wioska tam jest
wioską "startową" gdzie są początkowe questy ?


Zdaje się, że w Dalaran na "lotnisku" można dostać pierwszego questa do SB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko coś, ja w Zul''DRAK (jak można mylić tak nazwy...) wbijałem już 80ty :) Jeśli zależy ci na szybkim levelowaniu i zamierzasz raidować, to idź do Storm Peaks i zacznij tam robić chain-questy na repę z Sons of Hodir (jeśli nie masz Inscription to będzie to wymagane na raidach, ze względu na enchanty na shouldery), przynajmniej zrobisz coś pożytecznego levelując. Inaczej Scholazar Basin (w sam raz na ten level), Icecrown kompletnie nie polecam (questy w tamtej lokacji poziomem frustracji i niepotrzebnego komplikowania przypominają te z Shadowmoon Valley), natomiast Howling Fjord/Borean Tundra/Grizzly Hills/Dragonblight - te powinieneś mieć już ukończone. W Crystalsong Forest nie ma żadnych questów (ale robi się tam kilka z innych lokacji, w tym daily Cooking).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 13:32, Azvar napisał:

/.../


Własnie jak powiedziałeś szukam klasy która dawałaby mi najwięcej "FUN", niestety to się wiąże z dobrym levelowaniem (przynajmniej u mnie). Warek, szaman albo paladyn odpadają, są za wolni w levelowaniu choć taki szaman byłby niezły... gdyby blizz go tak nie zbalansował. Zamierzenie stworzenia szamana jest super, pomysły na skille także ale co z tego skoro taki mage zadaje 2x większe obrażenia od jednego czaru, w dodatku jest "bezpieczniejszy" - rzadziej umiera; lepiej się nim gra w pvp itd. itp. Szaman fajnie "brzmi" kiedy się czyta jego opis, ale w praktyce to go trochę spascili...

Dobrze gra mi się łowcą tylko pytanie od was, bardzo ważne - chodzą pogłoski że na wyższych lvl hunter nie dość że jest średni w pvp to jeszcze jest bardzo nudny do grania bo później kiedy inni mają pełno ciekawych skilli, hunt dalej strzela jeden raz, potem strzał z poisonem, potem strzał jakiś trzeci i tyle... Jest w huncie trochę myślenia, czy tylko zabijanie klikając 3 klawisze w kółko?

A co do druida to nie wiem jak to niektórzy grają, ale mnie zabijają na potęgę i to w dodatku moby o kilka lvl niżej (ale zazwyczaj 2 naraz). CC jest jednak bardzo ważną rzeczą. Kiedy w końcu druid będzie mógł zabić bez problemów 2 mobów mniej więcej jednocześnie na troszkę niższych lvl? Na 40? 70? 80? Nieźle druid wygląda w tych różnych formach, ale to na 70-80... W tedy to można go traktować jak klasę przyjemną, bo teraz na 25-30 to jest nudno i w dodatku niebezpiecznie (mam 2 skille na kocie i gdzie tu przyjemność :).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się