Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2009 o 18:55, Daimon_Frey napisał:

> Ojojojoj, no pójdę się pociąć epickim sztyletem z Ulduaru normalnie.

Ej, tylko nie to. Kogo będziemy wtdy oskarżać o granie słitaśną elfką? ;P


Jeszcze raz padnie w odniesieniu do mnie, bądź czegoś związanego ze mną, słowo "słitaśny" a ktoś będzie mnie mógł wpisać na listę śmiertelnych wrogów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 18:55, Daimon_Frey napisał:

> Ojojojoj, no pójdę się pociąć epickim sztyletem z Ulduaru normalnie.

Ej, tylko nie to. Kogo będziemy wtdy oskarżać o granie słitaśną elfką? ;P

A na serio. Blizzcon już za chwile, już za momencik (pewnie nowy dodate) a wy się kłócicie.

[edit] http://www.worldofwarcraft.com/info/basics/map.html
Zwróćcie uwagę na Current MAps -> Azeroth Map

PS. Robie relacje z transmisji jakby kogoś to interesowało (i nie ograniczam się do S2
:) ): http://starcraft2.gram.pl/news.php?id=122



JAKI FARTUCH JEST NA BLIZZCONIE, WSZYSTKIE NEWSY MAJĄ BYĆ NA GRAM.PL, NA BIEŻĄCO, BO WIEM GDZIE MIESZKASZ, fartuch ;/.

sorry, stream..., przepraszam za spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatek póki co zapowiada się głównie na odświeżenie starych miejc (dodali zniszczenia, jedną strefę zmienili w dżunglę itp.). Wprowadzenie nowych ras póki co dość słabo uzasadnione, zwłaszcza worgenów. Nawet nowe miejsca nie prezentują się zbyt imponująco, lokacja startowa goblinów zbyt podobna do Scholazar Basin. Dodatek zapowiada się na taki z mniejszym zakresem zmian.

No i jestem ciekaw czy będziemy zmuszeni raidować ponownie Molten Core i inne, bo Deadmines i Shadowfang Keep zapowiedzieli już. Jeśli tak będzie to ja nie mam już czego w tej grze szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 22:20, Arcling napisał:

No i jestem ciekaw czy będziemy zmuszeni raidować ponownie Molten Core i inne, bo Deadmines i Shadowfang Keep zapowiedzieli już. Jeśli tak będzie to ja nie mam już czego w tej grze szukać.


Coś czuję, że większośc starych dungeonów i instancji przepadnie/zostanie zmieniona, achievementy za nie przeniosą do Feats of Strength..

Blackrock ponoć ma explodować a Ragnaros powrócić (gdzieś to czytałem chyba), więc - Molten Core zapewne znowu powróci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy co się stanie z tymi, którzy nie kupią nowego dodatku. Jak Blizz wyobraża sobie robienie tych samych instancji jednocześnie przez postacie poniżej 60 lvla i przez postacie na 80 lvlu i w ogóle funkcjonowanie postaci z vanilla Wowa w tych odmienionych lokacjach. Zakładam, że zostaną dodane nowe moby na lvlach 80+ w miejsce tych, które są obecnie, więc co się stanie z tymi, którzy mają tylko podstawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 22:26, Vandaeriel napisał:

Jestem ciekawy co się stanie z tymi, którzy nie kupią nowego dodatku. Jak Blizz wyobraża sobie robienie tych samych instancji jednocześnie przez postacie poniżej 60 lvla i przez postacie na 80 lvlu i w ogóle funkcjonowanie postaci z vanilla Wowa w tych odmienionych lokacjach. Zakładam, że zostaną dodane nowe moby na lvlach 80+ w miejsce tych, które są obecnie, więc co się stanie z tymi, którzy mają tylko podstawkę?


Świat zmieni się dla wszystkich.
Spora część nowego contentu na pewno będzie przeznaczona dla nisko levelowych postaci (połowa Barrens, Azshara chociażby) - w końcu gdzieś te worgeny/gobliny expić trza będzie.

Nowe postaci po prostu od razu będą expić w nowym świecie. A do obszarów powyżej 60 lv pewnie wstępu nie będzie. Tak jak bez BC nie wejdą do Silverymoon, tak i tam pewnie nie odwiedzą choćby Gilneas.

Blizz właściwie tworzy vanilla WoWa od początku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 22:25, DemoBytom napisał:

Blackrock ponoć ma explodować a Ragnaros powrócić (gdzieś to czytałem chyba), więc -
Molten Core zapewne znowu powróci..

Z tym powrotem Ragnarosa to może być fake tak jak o tym, że Garrosh przejmuje pozycję lidera Hordy i zabija przy okazji niechętnego mu Cairne''a (na stronie póki co nic o tym nie ma). Pomysł z feats of strenght wykonalny, być może tak zrobią, że już starych instancji i questów ze starych wersji stref nie będzie.

Mój poprzedni post miał być oryginalnie dłuższy, ale edycja posta się nie powiodła spowodowana błędami tego forum.

W każdym razie odgrzewane kotlety będą oznaczały koniec grania w tą grę dla wielu ludzi, zwłaszcza tych dobrych graczy. Blizzard póki co ma opinię firmy, która nie popełnia słabych gier/dodatków i takiej, która produkt długo dopracowuje, ale teraz sporo ryzykują mogąc stracić tę opinię wśród wielu klientów, robiąc taśmowo dodatki +5 leveli.

W każdym razie na żaden phasing starego świata tu się nie zapowiada i chyba stare strefy zmienią na zawsze, zmieniając też questy w nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 22:26, Vandaeriel napisał:

Jestem ciekawy co się stanie z tymi, którzy nie kupią nowego dodatku. Jak Blizz wyobraża
sobie robienie tych samych instancji jednocześnie przez postacie poniżej 60 lvla i przez
postacie na 80 lvlu i w ogóle funkcjonowanie postaci z vanilla Wowa w tych odmienionych
lokacjach. Zakładam, że zostaną dodane nowe moby na lvlach 80+ w miejsce tych, które
są obecnie, więc co się stanie z tymi, którzy mają tylko podstawkę?

To jest tzw marketing, Blizz mówi: Wcale nie musicie kupywać dodatków do wowa, wcale was nie zmuszamy. Ale tylko nie kupcie a znajdziemy 10 sposobów by wam uprzykrzyć życie. Pewnie mało ich obchodzi co zrobią ci z samym wowem, jeżeli chodzi o niektóre instancje.(Choć wynika z tego ze Deadmines jak i SFK będą miały wersje dla low lvli, ale i heroic dla 85lvli). Ludzie bez dodatku doświadcza zmian w Azeroth, ale nie będą mogli latać/grac nowymi rasami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 22:35, DemoBytom napisał:

Świat zmieni się dla wszystkich.
Spora część nowego contentu na pewno będzie przeznaczona dla nisko levelowych postaci
(połowa Barrens, Azshara chociażby) - w końcu gdzieś te worgeny/gobliny expić trza będzie.

Nowe postaci po prostu od razu będą expić w nowym świecie. A do obszarów powyżej 60 lv
pewnie wstępu nie będzie. Tak jak bez BC nie wejdą do Silverymoon, tak i tam pewnie nie
odwiedzą choćby Gilneas.

Blizz właściwie tworzy vanilla WoWa od początku..


Czyli do Azeroth dojdą nowe tereny tak jak doszło SM i Exo w TBC? Bo jeżeli mają zrobić tak, że część terenów starego Wowa zmienią w end-game''owe lokacje i zostawią tylko niewielkie skrawki na lvlowanie, to takie rozwiązanie jest słabe i jako wielbiciel vanilla Wowa całkowicie skończę z tą grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 22:36, Arcling napisał:

Z tym powrotem Ragnarosa to może być fake tak jak o tym, że Garrosh przejmuje pozycję lidera Hordy i zabija przy okazji niechętnego mu Cairne''a (na stronie póki co nic o tym nie ma).


Zobaczymy. Podjeżewam, że go wrócą. Tak jak wracają Onyxię..
Jak mówiłem - Blizz na moje oko stara się stworzyć Vanilla WoWa od nowa. A Ragnaros i Onyxia byli pewnymi symbolami.. Poza tym do takiego zniszczenia świata to by akurat pasowało :P

>Pomysł z feats of strenght wykonalny, być może tak zrobią, że już starych instancji i questów ze starych wersji stref nie będzie.

To, że większośc questów pewnie będzie niedostępna/zmieniona jest dla mnie niemal pewne. Skoro większosć świata ma sie zmienić, część miast ma zniknąć inne dopiero powstać. Do tego trochę by to dziwne było gdybyśmy dalej te same questy robili, skoro ewidentnie świat posunął się na przód..

Dnia 21.08.2009 o 22:36, Arcling napisał:

W każdym razie odgrzewane kotlety będą oznaczały koniec grania w tą grę dla wielu ludzi, zwłaszcza tych dobrych graczy. Blizzard póki co ma opinię firmy, która nie popełnia słabych gier/dodatków i takiej, która produkt długo dopracowuje, ale teraz sporo ryzykują mogąc stracić tę opinię wśród wielu klientów, robiąc taśmowo dodatki +5 leveli.


Niekoniecznie.. Na moje oko ten dodatek zpowiada się na największy jaki dotąd powstał.
Sam remapping Azeroth to ogromna ilość czasu i pracy. Nowe tereny niosą ze sobą niezwykły potencjał.
Na moje oko może paradoksalnie to blizzowi wyjść na dobre - bo levelowanie altów znów stanie się ciekawe. nie będziemy znów tych smych questów robić - dostaniemy nowe.. Mam taką nadzieję przynajminej..

Dnia 21.08.2009 o 22:36, Arcling napisał:

W każdym razie na żaden phasing starego świata tu się nie zapowiada i chyba stare strefy zmienią na zawsze, zmieniając też questy w nich.


"Q: Will “phasing” be used more extensively in World of Warcraft: Cataclysm?
A: Yes. We’ve come up with a number of new, cool ways to using phasing since we introduced it in Wrath of the Lich King, and plan to use it more extensively to change the world as players progress. We are also now able to phase terrain, which players will see in the starting areas for the goblins and worgen. We’re also adding some UI improvements to help determine when another player is in a different “phase” from you."

Z tego co rozumiem. Świat wowa się zmieni na stałe - czyli stary będzie już niedostępny. Blizz jednak planuje zastosować phasing w Azeroth. Co z tego wyjdzie zobaczymy..

Mimo wszystko wierzę, że może z tego dodatku wyjść coś naprawdę dobrego. Od zawsze ufałem Blizzowi, jeszcze mnie nie zawiedli :P
byle mi tylko dali czas na wbicie 80 lv i pobawienie się choc trochę w Wrathu xD (póki co 74 lv xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 22:44, Vandaeriel napisał:

Czyli do Azeroth dojdą nowe tereny tak jak doszło SM i Exo w TBC? Bo jeżeli mają zrobić tak, że część terenów starego Wowa zmienią w end-game''owe lokacje i zostawią tylko niewielkie skrawki na lvlowanie, to takie rozwiązanie jest słabe i jako wielbiciel vanilla Wowa całkowicie skończę z tą grą.


Na pewno Azeroth nie stanie się całe placem zabaw dla 80++ xD
Dojdą nowe tereny, stare zostaną pozmieniane ale jak mówiłem - gdzies worgenów i goblinów expić trzeba będzie - więc muszą być tereny 1-80 lv - niekoiecznie wszystkie w Azeroth (choć miłoby było :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2009 o 22:47, DemoBytom napisał:

Na moje oko może paradoksalnie to blizzowi wyjść na dobre - bo levelowanie altów znów
stanie się ciekawe. nie będziemy znów tych smych questów robić - dostaniemy nowe..


Nom, będą się różnić inną nazwą moba do ubicia i imieniem questgivera.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się