Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2009 o 13:11, DemoBytom napisał:

> taak czytalem dzisiaj rano, na dodatek chyba za 3 razem to mu sie udało, ale calkiem
fajny pomysl

Nie, pomysł chory xD
Ale na pewno w pewnym sensie godzien podziwu ;P
Teraz chce to zrobić na serwerze PvP.. Jeśli to zrobi - powinien IMHO dostać jakiegoś
feats of strength od blizza xD

prawde mówiąc zrobienie tego na pve servie frost magiem nie jest niczym trudnym, tak trzeba sie pilnować aby czegoś głupiego nie strugnąć ale... inna sprawa że to cholernie nudne/męczące/no i trzeba troche czasu poświęcić, nastomiast zrobienie tego na pvp servie jest nie-do-zro-bie-nia, chyba żę jakiś rogal/druid będzie non stop przy nim stał i pilnował aby czasem jakis leet male ud wan...- znaczy ganker się nie zakręcił, nie wspomne już że w gre wchodzi bardzo mało popularny serv i gra w dziwnych godzinach nocnych w ubocznych miejscach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 13:49, hammerfall87 napisał:

pytanko mam dostałem emailem 7 dni darmowego grania w wowie klikam na odnośnik i dalej
mam konto frozen ?
Jak sprawić by zadziałało

Musisz połączyć konto WoWowe z kontem Battlenetowym i wtedy będziesz sobie mógł wziąć te 7 dni, ja tak przynajmniej miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 13:55, Hubi_Koshi napisał:

> pytanko mam dostałem emailem 7 dni darmowego grania w wowie klikam na odnośnik i
dalej
> mam konto frozen ?
> Jak sprawić by zadziałało
Musisz połączyć konto WoWowe z kontem Battlenetowym i wtedy będziesz sobie mógł wziąć
te 7 dni, ja tak przynajmniej miałem.

To nie połączone jeszcze działają? Można na nich grać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 14:49, Los_Emilos napisał:

To nie połączone jeszcze działają? Można na nich grać???


Podejrzewam, że grać nie, ale prawdopodobnie nadal bez problemu można się logować na niełączone konta. Przecież osoby, które nie grały długi czas mogą nic nie wiedzieć o konieczności łączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 13:55, Hubi_Koshi napisał:

> pytanko mam dostałem emailem 7 dni darmowego grania w wowie klikam na odnośnik i
dalej
> mam konto frozen ?
> Jak sprawić by zadziałało
Musisz połączyć konto WoWowe z kontem Battlenetowym i wtedy będziesz sobie mógł wziąć
te 7 dni, ja tak przynajmniej miałem.


zadziało dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 13:27, Hydro2 napisał:

Ja z kolei mam jakies uprzedzenie do paladyna tanka- w koncu zamiast rage ma mane, a
ta sie nie regeneruje jak enrage, jak sie skonczy to wszystko sie sypie


Regeneruje się. Po kolei:
Divine Plea (oddaje 25% many w ciągu 15 sekund, ale spada o połowę efektywność czarów leczących, co dla tanka nie jest problemem) wraz z talentem, który odnawia je przy każdym trafieniu w melee, więc podczas walki i przez kilkanaście sekund po paladyn ma je na stałe. Cooldown 1 minuta, więc czasami zdaża się, że do następnej walki nie zdąży zejść, ale to już sprawa paladyna, żeby przypilnował.
Blessing of sanctuary - oddaje trochę many za każdym razem gdy się sparuje, uniknie albo zablokuje cios. Dodaj do tego Holy Shield, które zwiększa znacznie szansę na blok.
Talent dający paladynowi część many z każdego rzuconego na niego leczenia.
Judgement of Wisdom - zazwyczaj używa się JoL, ale jeśli to walka, w której nie trzeba tyle leczenia (więc i nie ma many z bycia leczonym) spokojnie można użyć JoW i odzyskiwać manę przy ciosach.
Seal of Wisdom - znowu, zazwyczaj używa się innych, ale jeśli many brakuje a aggro się trzyma, to można przerzucić się na SoW i regenerować.
Runic mana potion - praktycznie każdemu paladynowi tankowi odda zdecydowaną większość many, o ile nie całość. Owszem, raz na walkę, ale przydaje się w sytuacji gdy mana schodzi do zera a Divine Plea jest jeszcze na cooldownie, czyli rzadko.

Ponadto można nie korzystać z umiejętności kosztujących dużo many, np. Consecration zjada dużo, a w walce z pojedynczym przeciwnikiem można sobie darować bo inne rzeczy powinny spokojnie utrzymać aggro. W walce z dwoma czy trzema mobami też można czasami sobie darować, jeśli tylko dps trzymają się kolejności celów. Podobnie z Avenger''s shield, którego wielu używa na starcie - nie jest to wcale konieczne, a oszczędzi ładnie manę. Nawet jeśli coś się urwie, to są jeszcze dwie umiejętności ściągające aggro na paladyna, kosztujące mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po patchu zwiazanym z ulduar dodano mozliwosc dual specialization (mnie jako hunterowi zbytnio potrzebna nie byla), wiec sie zastanawiam czy warto sie przerzucic shamanem po osiagnieciu tego 40 lvla na ele i jako drugie drzewko resto by tam moc pohealowac na instancjach, ktore sa strasznie oplacalne pod wzgledem expa i itemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nic nie zaszkodzi jeżeli potem chcesz dual-specować, przynajmniej będziesz mieć czas żeby opanować więcej niż jeden spec, no i jeżeli lubisz stare dungeony, na pewno rola healera ułatwi skompletowanie grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 23:48, Azvar napisał:

Na pewno nic nie zaszkodzi jeżeli potem chcesz dual-specować, przynajmniej będziesz mieć
czas żeby opanować więcej niż jeden spec, no i jeżeli lubisz stare dungeony, na pewno
rola healera ułatwi skompletowanie grupy.

No wlasnie o to mi chodzilo, bo potem chce sie nieco w healera pobawic, a to troche inaczej z castami wyglada niz u priesta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 23:53, Hydro2 napisał:

No wlasnie o to mi chodzilo, bo potem chce sie nieco w healera pobawic, a to troche inaczej
z castami wyglada niz u priesta

Sprzęt dla ele spokojnie się nada do leczenia normalnych instancji, więc jak ci kasy nie żal na dual spec to warto. Właściwie to i jako elemental możnaby spokojnie poleczyć, jest wprawdzie spora różnica, ale na niższych poziomach nie ma to aż takiego znaczenia. Pomijając marudzenie ludzi, znaczy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 02:03, Nevrac napisał:

Zadam bardzo noobowskie pytanie. Co to znaczy "caster"? Mam pewne podejrzenia co do tego
ale nie jestem pewien.


Od "spellcaster". Każda postać walcząca na dystans przy pomocy zaklęć (Mag, Priest, Warlock, Druid (Boomkin), Szaman (Elemental)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Szczerze mowiac to nie wiem czy wszystko idzie okej o.O. Po zainstalowaniu WoWa classic [automatycznie wersja 2.3.0] jak gre odpalam przez launcher to zaczyna sie sciagac i instalowac jakis patch majacy ponad 2.3 GB o.O mi sie wydaje ze to TBC jest.. co mam zrobic, zeby mi normalnie patche sciagalo do tego wowa do grywalnej wersji, a nie scagalo teraz tbc a potem wotlka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 09:18, Realm napisał:

Szczerze mowiac to nie wiem czy wszystko idzie okej o.O. Po zainstalowaniu WoWa classic
[automatycznie wersja 2.3.0] jak gre odpalam przez launcher to zaczyna sie sciagac i
instalowac jakis patch majacy ponad 2.3 GB o.O mi sie wydaje ze to TBC jest.. co mam
zrobic, zeby mi normalnie patche sciagalo do tego wowa do grywalnej wersji, a nie scagalo
teraz tbc a potem wotlka?

Przykro mi, ale tak musi być, TBC i WotLK dodają masę nowych elementów i modyfikacji więc patche z nimi związane Muszą być wielkie. Tutaj masz listę wszystkich patchów z źródłami z których możesz je ściągnąć i tym ile każdy z nich waży. Jeśli będziesz ściągał wybieraj zawsze wersję GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ściąga ci żadnych dodatków, tyle po prostu ważą patche :) Przykładowo sam WotLK jest wydany w wersji 3.0.2 i od tej pory pojawiło się już 3 GB patchy, także czeka ciebie sporo ściągania tak czy siak. Przy czym bardziej to są takie mini-dodatki do gry niż patche, ważą tyle ze względu na ilość dodawanych do tej gry rzeczy (nowe przedmioty, miejsca, dungeony itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko że alchemik może zrobić nieskończone potki many i życia... tej many nie jest dużo i normalny caster może nawet nie zobaczyć różnicy przypływu many... jako paladyn retri/prot czy nawet protribution (arenowy spec) tej many nie ma się dużo więc połknięcie takiego pota natychmiast przywróci wikszość many iii tak można używać na arenach +cd jak każdy pot 1 min po wyjściu z combatu... jakby ktoś zastanawiał się nad profką dla pala razem z inżynierią daje nam to naprawde imba wersję pala w porównaniu do np takego jc/incs (nitro+freeedom=holy szarża =), działa tylko na bg jako że nitro jest zbanowane z aren.... ale i tak można powojować na bg )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 02:02, KaPe napisał:

> No wlasnie o to mi chodzilo, bo potem chce sie nieco w healera pobawic, a to troche
inaczej
> z castami wyglada niz u priesta
Sprzęt dla ele spokojnie się nada do leczenia normalnych instancji, więc jak ci kasy
nie żal na dual spec to warto. Właściwie to i jako elemental możnaby spokojnie poleczyć,
jest wprawdzie spora różnica, ale na niższych poziomach nie ma to aż takiego znaczenia.
Pomijając marudzenie ludzi, znaczy się.

na wyższych też... heroiki tak+4dps... healer i tak sie zwykle nudzi więc ^.^ (nie działa dla HoR tylko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 02:02, KaPe napisał:

Sprzęt dla ele spokojnie się nada do leczenia normalnych instancji, więc jak ci kasy
nie żal na dual spec to warto. Właściwie to i jako elemental możnaby spokojnie poleczyć,
jest wprawdzie spora różnica, ale na niższych poziomach nie ma to aż takiego znaczenia.
Pomijając marudzenie ludzi, znaczy się.

Z tym to nie ma problemu bo wool clothy na tym servie osiagaja niezle ceny 10-12 g za stacka. No i dochodzi troche ze skinningu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się