Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 21.12.2009 o 19:41, Daronn_Darker napisał:

/.../
Ja gram druidem tankiem, nie trzeba za bardzo mieć jakichś wygórowanych umiejętności.


Juz kiedys jak spytalem misiaka jakim cudem overaggruje go 1 AoE (a potem moj imp SOLO zerwal mu moba) - uslyszalem "druid nie jest w stanie utrzymac agro w AoE - atakuj moj target albo bedzie wipe".. Staram sie tego trzymac.. Ale naprawde - druida chce miec jako boomkina, albo drzewo - niedzwiedzi sie zwyczajnie boje bo zawsze cos idzie nie tak o_O''
Stad moje pytanie - wiem, ze warrior ma thunderclapa, DK ma DnD i rozsiewanie chorob, Palek to takie swiecace cos czym aggruje wszystko (lol xD) - a drut "ponoc" nie ma zadnej porzadnej obszarowej umiejetnosci.. Mowie ponoc - tyle uslyszalem od pewnego niedzwiedzia.. Jesli to prawda - to kompletnie nie pojmuje sensu tankowania ta klasa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Co prawda Druidem nie gram, ale zgodzę się z Daronnem, że musisz mieć pecha co do osób na które natrafiasz.
Co prawda gram Hunterem, więc początkowe ataki zawsze misdirectuje na tanka, ale jakoś nigdy nie miałem problemów z miśkami tankami (pomijam przypadki niskich poziomów, gdzie magiem czy warlockiem to żaden problem przebić w aggro każdego tanka). Kiedyś nawet miałem przyjemność grać z lepszym miśkiem nisz niektórzy paladyni czy wojownicy. Każdą klasą po prostu trzeba umieć grać.

Z ciekawości przejrzałem umiejętności Druidów miśków. Krótkie poszukiwania na wiki obalają całkowicie twierdzenia tamtej osoby, którą spotkałeś:

+ Swipe (Bear) - is mainly a tool to keep aggro on multiple mobs. It deals damage to all enemies in range.
(Swipe nearby enemies, inflicting X damage. Damage increased by attack power.)

+ Challenging Roar, along with Swipe, is your main way of keeping aggro from multiple enemies.
(Forces all nearby enemies to focus attacks on you for 6 sec.)

Do tego można dodać:
Growl - Taunts the target to attack you, but has no effect if the target is already attacking you.
gdyby ktoś przebił tanka w aggro

Do tego wspominają na wiki Thorns oraz Demoralizing Roar jako umiejętności pomoagające budować aggro na wielu celach jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 20:07, Azvar napisał:

> Ale 13 zeta za sam papier? No ludzie, to że płacimy abonament nie znaczy że śpimy
na
> forsie.
Żeby chociaż logo mieli oryginalne z gry :)

Po tych przykladowych stronach zamieszczonych na witrynie widac, że nie mają licencji na logo ani na postacie czy screeny.
No i jeszcze bym się czepiła umiejętności Photoshopa u grafików, aleeee ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten twój miś chyba obudził się z bardzo długiego letargu, już chyba od roku Swipe zadaje obrażenia wszystkim dookoła tanka (wcześniej tylko tym z przodu, i to chyba tylko 3). A rotacja takiego miśka na trashah (zakładając pełne aoe) to swipe-swipe-swipe-... (skill nie ma cooldownu), rage przy czymś takim jest nieskończony. Ważne jest jedynie, by dać mu 2 sekundy na 2 swipy i można jechać na całego. Miałeś faktycznie jakiegoś nooba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 20:09, DemoBytom napisał:

Juz kiedys jak spytalem misiaka jakim cudem overaggruje go 1 AoE (a potem moj imp SOLO
zerwal mu moba) - uslyszalem "druid nie jest w stanie utrzymac agro w AoE - atakuj moj
target albo bedzie wipe"..


To jest bzdura, jak już inni zauważyli. Problemem druidów, z mojego doświadczenia, jest rozpoczęcie walki, bo potrzebują chwili żeby zebrać rage. Inaczej nie mają jak używać zdolności. Ale to też zależy od skilla.

Dnia 21.12.2009 o 20:09, DemoBytom napisał:

Palek to takie swiecace cos czym aggruje wszystko (lol xD) - a drut "ponoc" nie ma zadnej


Palek ma jeszcze więcej, bo jego podstawowy atak w protection trafia 3 przeciwników z przodu (4 jeśli ma się glyph) i ma krótki CD. Ogólnie jako paladyn nie miałem problemów z trzymaniem aggro, chyba że trafiał się dps znacząco odbiegający od innych i ze znacznie lepszym sprzętem (ale tacy kradną aggro i innym), oraz z przeciwnikami atakującymi z dystansu, lubiącymi uciekać.

Dnia 21.12.2009 o 20:09, DemoBytom napisał:

porzadnej obszarowej umiejetnosci.. Mowie ponoc - tyle uslyszalem od pewnego niedzwiedzia..
Jesli to prawda - to kompletnie nie pojmuje sensu tankowania ta klasa..


Nie, druid się jak najbardziej sprawdza jeśli się umie nim grać - czyli jak wszystko inne. Robiłem raidy z miśkiem jako MT i nie było żadnych problemów z aggro. Jak ktoś nie zna swojej klasy to nawet z dobrym sprzętem będzie cienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 23:34, pkapis napisał:

To jest bzdura, jak już inni zauważyli. Problemem druidów, z mojego doświadczenia, jest
rozpoczęcie walki, bo potrzebują chwili żeby zebrać rage. Inaczej nie mają jak używać
zdolności. Ale to też zależy od skilla.

Zapominasz o "Enrage". Wystarczy włączyć i już masz "wściekłości" na Challenging/Demoralizing Roar. No, a resztę to już mobki robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 21.12.2009 o 00:44, Grodhar napisał:


A jak aktywowaliście te 7 dni?
Bo dostałem maila, a w statusie konta jest nieaktywne od czasu wyczerpania ostatniego
pre-paid''a.
Logować się do gry nawet nie próbowałem bo musiałbym cały patch 3.3 ściągnąć, bo mam
go tylko w wersji do PTR ;/



Mi sie to zrobiło automatycznie. Tylko, że moje konto było frozen od jakichś 2 miesięcy, u ciebie może te 7 dni zadziała jak prepaid sie skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 12:53, Daronn_Darker napisał:

> To jest bzdura, jak już inni zauważyli. Problemem druidów, z mojego doświadczenia,
jest
> rozpoczęcie walki, bo potrzebują chwili żeby zebrać rage. Inaczej nie mają jak używać

> zdolności. Ale to też zależy od skilla.
Zapominasz o "Enrage". Wystarczy włączyć i już masz "wściekłości" na Challenging/Demoralizing
Roar. No, a resztę to już mobki robią.


A dodatkowo alchemisci mogą zrobić rage potion i już na starcie masz rage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 12:53, Daronn_Darker napisał:

Zapominasz o "Enrage". Wystarczy włączyć i już masz "wściekłości" na Challenging/Demoralizing
Roar. No, a resztę to już mobki robią.


Bo ja akurat nigdy nie tankowałem druidem. Mówiłem jak to wygląda z punktu widzenia dpsu albo healera w jednej drużynie z miśkiem. Niektórzy miewali wolny początek. Może dlatego, że enrage ma swój cd i nie zawsze zdąży on zejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać swoje 3 grosze do dyskusji o tankowaniu druidem.
Lepszego tanka w życiu nie widziałem.
Jak reszta drużyny włączała się po kilku sekundach walki, to nie było szans aby przeciwnicy atakowali kogoś innego niż druida.
Czysta przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam jakies uprzedzenie do paladyna tanka- w koncu zamiast rage ma mane, a ta sie nie regeneruje jak enrage, jak sie skonczy to wszystko sie sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 13:27, Hydro2 napisał:

Ja z kolei mam jakies uprzedzenie do paladyna tanka- w koncu zamiast rage ma mane, a
ta sie nie regeneruje jak enrage, jak sie skonczy to wszystko sie sypie

nic się nie kończy, SA+BoS+DP cały czas, fakt na heroikach może się zdarzuc tak że braknie many o ile nie zbiera się na tyle mobków aby BoS wyrabiał, a w pewnym momencie (232+ itemki) na SA nie można bardzo liczyć i na takim VH między portalem a portalem DP spada bo nie ma co uderzyć (czasem zabije jakiegoś robala czy coś jeśli jest możliwość), ale... 3s pica i znów można ruszać do akcji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 13:27, Hydro2 napisał:

Ja z kolei mam jakies uprzedzenie do paladyna tanka- w koncu zamiast rage ma mane, a
ta sie nie regeneruje jak enrage, jak sie skonczy to wszystko sie sypie


To niestety mit. Niestety bo to troszkę nie fair, że paladyn od razu może zacząć z grubej rury w przeciwieństwie do innych tanków (szczególnie warriora i druida, którzy zaczynają walkę z 0 Rage) i jeszcze może to ciągnąć w nieskończoność. W gruncie rzeczy i tak nie ma dobrych klas do tankowania, tylko doświadczeni gracze ze "zmysłem tankerskim" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje Warem, na wszystkie pytania odnośnie tankingu chętnie odpowiem jak ktoś jakieś ma :) Odnośnie rage to nie ma żadnego problemu Charge + Battle Shout i mamy 50 rage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmienię temat. Widzieliście nowy konkurs Blizza?

Tak przeglądałem sobie newsy, coś mnie podkusiło żeby sprawdzić regulamin nowego konkursu. I co widzę?

THIS CONTEST IS OPEN ONLY TO RESIDENTS OF FRANCE, BELGIUM, THE UNITED KINGDOM, LUXEMBOURG, GERMANY, AUSTRIA, SWITZERLAND, SWEDEN, FINLAND, DENMARK, NORWAY, SPAIN, IRELAND, RUSSIA, THE NETHERLANDS, THE CZECH REPUBLIC, CROATIA, THE UKRAINE, POLAND, BULGARIA, AND HUNGARY WHICH ARE OVER THE AGE OF MAJORITY IN THEIR COUNTRY OF RESIDENCE ON THE DATE REFERENCED BELOW AS THE START DATE FOR THE CONTEST ("ENTRANTS").

Czyli z tego co widać, coś się jednak ruszyło do przodu w kwestii możliwości udziału w konkursach. Mam nadzieję że kolejne konkursy w nadchodzącym roku również będą dla nas otwarte.

Edit: Link: http://www.wow-europe.com/en/legal/contests/alienware-2010.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 16:33, daemonaray napisał:

Ja tankuje Warem, na wszystkie pytania odnośnie tankingu chętnie odpowiem jak ktoś jakieś
ma :) Odnośnie rage to nie ma żadnego problemu Charge + Battle Shout i mamy 50 rage.

Ta, tylko, że Battle Shout zabiera nam 10 rage ;p
No i nie zawsze można dawać charge.
Zresztą widać to na starcie walki z 1 przeciwnikiem. Podbijam pierwszy, tracę cały rage na Shield Slama, Devastate i zanim nabije sobie więcej rage aby móc kontynuować ataki, paladyn zdąży mnie przegonić, bo ma manę i na starcie może iść full out z TPSem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 19:34, Undertaker napisał:

Szczerze wątpię, żeby to była zasługa Blizzarda - raczej "sponsora".


Kogokolwiek zasługa by nie była to i tak należy się cieszyć. :) Niestety polscy gracze są "lekko" olewaniu w produkcjach MMO, na szczęście od pewnego czasu zaczyna się to zmieniać i chwała im za to. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się