Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Mam zapytanie :D

Jaka klasa oprócz oriesta najłatwiej znajduje sobie party? *chodzi o zwykłe questy i instancje. Skąd to pytanie? Grałem wojem w GW i żeby znalesć team to i 1.5 godziny musiałem szukac...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 16:48, Trabi napisał:

Mam zapytanie :D

Jaka klasa oprócz oriesta najłatwiej znajduje sobie party? *chodzi o zwykłe questy i instancje.
Skąd to pytanie? Grałem wojem w GW i żeby znalesć team to i 1.5 godziny musiałem szukac...)


hehe kto szybko do instanców się pakuje? chyba każdy oprócz huntera narazie ;] ich jest za dużo : magowie do walki na odległość, warriorzy do walki w zwarciu, druid raz w zwarciu raz na odległość, priest leczy, paladyn leczy i wali co sie da... wybierz to co lubisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

villentr

No cóż - powiem że i tak wam idzie o wiele lepiej niż polskiej grupie na Argent Dawnie. Tam jedyne co się udało zorganizować to polskie zul które i tak się po paru raidach rozpadło (prób było kilka, zawsze po paru raidach ekipa wymiękała). Ja osobiście w tym nie uczestniczyłem. Do raidów złapałem się do innej grupy. Na Argencie wiele członków tej grupy to starzy wyjadacze PvP (którzy poszli PvPować po tym czym okazał się Insight - gildia raidowa na Argent Dawnie, która z tego co słyszałem jest wyjątkowo nieprzyjemna).

W Azeroth jest wiele innych miejsc, to prawda, no ale ile można chodzić do Stratholme, Scholomance, Lower i Upper Blackrock Spir, Blackrock Depths i Dire Maul? Po zrobieniu wszystkich questów i zebraniu więkrzości itemów z tamtych miejsc, zwyczajnie nie ma co robić w tej grze bez raidów.

I jeśli chodzi o zwiedzanie to powiem że Molten Core, Blackwing Lair i Ahn''Qiraj są kluczem do sekretów Azerothu. Wszystkie te instancje odwołują się do histori Azerothu, histori starych bogów, znaczenia smoków itd. Dzięki End-Game instantom można obejrzeć również np. wizje z zamknięcia bram Ahn''Qiraj, jak i ponownie je otworzyć. Blackwing Lair jest też jednym z najwspanialszych instantów (jak w UBRS). Vaelastrasz i Nefarian to dwa bardzo ciekawe smoki - gra ma swoją historię na ich temat ale to trzeba odkryć. Vaelastrasza - drugiego w BWL - można już spotkać w Blackrock Spire - zarówno Lower jak i Upper. I wbrew pozorom - w Lower łatwiej go spotkać (bo w upper wymaga ingerencji graczy, wiedzy albo odkrycia sekretu).

World Event związany z otwarciem bram Ahn''Qiraj pozwala też na spotkanie Malfuriona Stormrage''a (w Sunken Temple, w Moonglade). Znalazłem w sieci screen przedstawiający dialog ze spotkania w Moonglade:

http://pacifistguild.org/media/index.cgi?id=586

No ale do tego trzeba naprawdę - kupy ambitnych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 16:48, Trabi napisał:

Mam zapytanie :D

Jaka klasa oprócz oriesta najłatwiej znajduje sobie party? *chodzi o zwykłe questy i instancje.
Skąd to pytanie? Grałem wojem w GW i żeby znalesć team to i 1.5 godziny musiałem szukac...)

Tu masz dokładnie odwrotnie, *dobry* tank łatwo znajdzie ekipe na instancje - problem w tym, że warriorów jest dużo, ale *dobrych* warriorów to już ciężko znaleźć. Zresztą, od razu widać czy tankujesz z tarczą, czy Mortal Strikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam za soba miesiac bez abonamentu... Przegapilem Ahn''Quiraj..
''Muszę'' niedlugo zalatwic sobie 3-6 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)Moja przygoda z WoWem dopiero się zaczyna (gram od około dwóch dni), dorobiłem się jak narazie skromnego 11 levelu - wojownik gnom, wykupiłem mu u weapon trainera "guns" czyli możliwośc używania broni palnej, zakupiłem broń palną wraz z amunicją za ciężko zarobione sreberka,wszystko wygląda miodnie i pysznie, problem jednakże polega na tym że znajduję tylko rudę miedzi natomiast nie mam pojęcia gdzie występuje ruda cyny (tin), srebra itd (a jestem górnikiem i kowalem) pozatym nie wiem jak przekroczyć 75 poziom kowalstwa (mój trener nie potrafi nauczyć mnie niczego więcej).Ostatnie problemy które mnie nękają to chatowanie, po wciśnięciu enter pojawia się tylko opcja "say", mimo prób wpisywania "/" w różnych konfiguracjach z "1", "2", "3" jedyne co odkryłem to opcja pomocy /help i /chat nie rozwiązało to jednak mojego problemu a chciałbym powymieniać zasoby z innymi graczami "trade" a w auction house nie ma poszukiwanej przezemnie rzeczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istotną kwestią jest też wędrowanie pomiędzy miastami (odkryłem połaczenie gnomim pociągiem do stolicy ludzi) czy są łątwiejsze drogi do wędrówek pomiędzy lokacjami?
Sprawą ważną jest też problem techniczny który polega na tym że gra sama minimalizuje się n apasku windowsa lub poprostu wyłacza sie, denerwujące jest też pływanie grafiki i żółwiowate tempo postaci (w lokacjach z dużą ilością graczy) uniemożliwijace granie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 18:47, Dubik napisał:

problem jednakże polega na tym że znajduję tylko rudę miedzi natomiast
nie mam pojęcia gdzie występuje ruda cyny (tin), srebra itd (a jestem górnikiem i kowalem)


Rudy cyny wystepuja w trudniejszych terenach (np. Loch Modan czy Westfall). Podobnie jest ze srebrem, ale to jest o wiele rzadziej spotykane.

Dnia 13.03.2006 o 18:47, Dubik napisał:

pozatym nie wiem jak przekroczyć 75 poziom kowalstwa (mój trener nie potrafi nauczyć mnie niczego więcej).


Musisz zatem znalesc lepszego trenera. W Ironforge jest duzo specjalistow od gornictwa i kowalstwa (w koncu to krasnoludzka specjalnosc ;). Mozesz tez poszukac w dzielnicy krasnoludow w StormWind.

Dnia 13.03.2006 o 18:47, Dubik napisał:

Ostatnie problemy które mnie nękają to chatowanie, po wciśnięciu enter pojawia się
tylko opcja "say", mimo prób wpisywania "/" w różnych konfiguracjach z "1", "2", "3"


Sproboj wejsc do katalogu gry, pozniej do \WTF\Account\[nazwakonta]\[nazwaserwera]\[nazwapostaci] i wykasowac plik chat-cache.txt. Teraz powinny sie zresetowac wszystkie kanaly rozmow.
Jak nie pomoze to sproboj wywalic caly katalog WTF i WDB (zresetuja sie wszystkie ustawienia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 18:50, Dubik napisał:

Istotną kwestią jest też wędrowanie pomiędzy miastami (odkryłem połaczenie gnomim pociągiem
do stolicy ludzi) czy są łątwiejsze drogi do wędrówek pomiędzy lokacjami?


Podstawowym srodkiem transportu sa gryfy. Nalezy znalesc GryphonMastera i juz mozna wybierac lokacje do ktorej chcemy doleciec (trzeba jednak wczesniej pogadac z GryphonMasterem w lokacji do ktorej chcemy latac).
W miastach o lokacje mozesz popytac straznikow, a w innych terenach gryfy zwykle sa kolo wiosek\obozow :)

Dnia 13.03.2006 o 18:50, Dubik napisał:

Sprawą ważną jest też problem techniczny który polega na tym że gra sama minimalizuje się n
apasku windowsa lub poprostu wyłacza sie,


Minimalizowanie moze byc wywolane wcisnieciem klawisza Windows, albo jakis inny program sam wywoluje sie powodujac minimalizacje gry. Moze jakis komunikator albo antywirus? (najlepiej wylaczyc wszystkie niepotrzebne programy)

Dnia 13.03.2006 o 18:50, Dubik napisał:

denerwujące jest też pływanie grafiki i żółwiowate
tempo postaci (w lokacjach z dużą ilością graczy) uniemożliwijace granie


Niestety jesli masz mniej niz 1GB ram to w zatloczonych lokacjach bedziesz uswiadczal takich nieprzyjemnosci :(
Staraj sie bywac jaknajmniej w IF bo tam zawsze najwiecej graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 09:08, L33T napisał:

> mysle albo warcraft 3 albo wow, niewiem niewiem:( mozen apoczatek warcraft 3 a potem wow?

może się czepiam ale czy nie mówiłeś że grałeś w WoW-a??


gralem, po 1 gralem ! a to roznica gralem to czas przeszly dokonany, a gram to terazniejszy odrozniasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie servów RP i RPPvP:

1 Czy w servach RPPvP jest możliwość że ja posiadając powiedzmy 20lvl mogę zostać zaatakowany przez grupę
6-8 60 lvl? (słyszałem że dostają za to ujemny honor ale duże jest graczy którzy za pszeproszeniem mają to 2 dupie i dalej zażynajną noobków?)
2 Na servach RP mogę spokojnie chodzić po terenach i wchodzić do miast przeciwnej frakcji?
3 Na servach RP ogę tworzyć party z alliancem grając hordą?
4 Który z servów uważacie za ciekawszy (tak na dłuższą metę wiem ze pvp to walki z graczami a pve spokojne questowanie ale nie mogę się zdecydować :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 19:21, Trabi napisał:

1 Czy w servach RPPvP jest możliwość że ja posiadając powiedzmy 20lvl mogę zostać zaatakowany
przez grupę 6-8 60 lvl?


Tak mozna cie zaatakowac wszedzie na terenach dla osob powyzej 20 poz (Contested)

Dnia 13.03.2006 o 19:21, Trabi napisał:

2 Na servach RP mogę spokojnie chodzić po terenach i wchodzić do miast przeciwnej frakcji?


Wszedzie z wyjatkiem miast. Tam wlancza sie PvP (chociaz na sile mozesz wejsc. ja wchodzilem zeby farmowac w Ragefire czyli srodku miasta orkow ;)

Dnia 13.03.2006 o 19:21, Trabi napisał:

3 Na servach RP ogę tworzyć party z alliancem grając hordą?


Nie, nie mzoesz takze rozmawiac. Jedynie mozesz uzyc opcji Duel czyli pojedynek, ale przeciwnik moze odmowic.

Dnia 13.03.2006 o 19:21, Trabi napisał:

4 Który z servów uważacie za ciekawszy (tak na dłuższą metę wiem ze pvp to walki z graczami
a pve spokojne questowanie ale nie mogę się zdecydować :D )


No PvP moze denerwowac (ale sa miejsca gdzie przeciwna frakcja rzadko zaglada), ale z drugiej strony czasem jest to jakas opcja na wysokich poziomach zeby sie nie nudzic ;)
Ja gram na Normal i czasem mi brakuje, ale jakos zyje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na serwerze PvE, ale raz będąc w Thunder Bluff zobaczyłem kolesia (nie wiem kto, był dość daleko i szybko biegł), który miał status PvP i moje pytanie czy na serwerze PvE można grać PvP czy to dlatego, że był w pobliżu miasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym serwerze nie możesz tworzyć drużyny z graczami z przeciwnej frakcji.
Na serwerze PvP i RP-PvP możesz zostać zaatakowany gdy znajdujesz się na wrogim terenie lub terenie wspólnym (włącza ci się flaga PvP i możesz zostać zaatakowany przez jakiegokolwike innego gracza z przeciwnej frakcji). Punkty honoru dostajesz jeżeli gracz którego pokonałeś miał zielony lub wyższy kolor poziomu (czyli niewiele niższy od twojego, równy lub wyższy od twojego). Punkty dyshonoru dostajesz jeżeli zaatakujesz NPC(!) przeciwnej frakcji którego poziom jest koloru szarego (czyli o wiele niższego niż twój poziom), który jest oznaczony jako cywil. Za zabijanie niskopoziomowych graczy nie ma dyshonoru.

Na żadnym serwerze nie zostaniesz zaatakownamy dopóki nie masz flagi PvP. Na serwerach PvE (Normal i RP), flaga ta jest domyślnie wyłączona. Możesz ją włączyć na stałe komendą /pvp, lub zostanie automatycznie włączona po zaatakowaniu wrogiego gracza z flagą, wrogiego NPC z flagą, gdy zaczniesz pomagać sprzymierzonaemu graczowi lub NPC z flagą (buff, leczenie) lub gdy wejdziesz do wrogiej stolicy. Teorytycznie możesz wejść do wrogiego miasta hordy bez ryzyka ataku ze strony graczy, ale zaatakują cie strażnicy (kontratak włączy flag co spowoduje że będą cię mogli dobić gracze). Flaga wyłącza się 5 minut po zakończeniu działań PvP (lub wpisaniu komendy jeśli była włączona komendą).

Na serwerach PvP i RPPvP flaga PvP jest włączona na terenie wrogim lub wspólnym. Bezpieczny jesteś tylko na swoim terenie (których jest niewiele - praktycznie tylko stolice i dwie najbliższe strefy). Na swoim terenie możesz włączyć flagę komendą, włączy ci się gdy zaatakujesz wrogiego gracza lub npc oflagowanego (teorytycznie nie powinno tam takich być, chyba że ktoś pullnie :P). Flaga wyłączy ci się na twoim terenie 5 minut po wejściu w ten teren po zakończeniu akcji PvP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zbierając naprawdę dużą ekipę (kilkanaście gildii :D) możnaby zaatakować miasto przeciwnej frakcji i wszystkich wybić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 20:01, CH1CKEN napisał:

To zbierając naprawdę dużą ekipę (kilkanaście gildii :D) możnaby zaatakować miasto przeciwnej
frakcji i wszystkich wybić?


Tak (jest nawet bonus za zabicie lidera przeciwnej frakcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To naprawde tak jest że prywatne servery do Wowa są nielegalne? calkiem zielony nie jestem mam doswiadzczenie duże z innymi grami mmorpg takich jak knights online,mu,lineage itp ale tam na prywatnych serwerach nie działo się tak tragicznie jak słysze o priv wow a były one również całkowicie legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 20:29, CH1CKEN napisał:

A ile tacy liderzy maja lvl? Bo u mnie było napisane w miejscu level: "??". Pewno chyba tylko Blizz wie. ;D


Ustawione jest na 500 ale to nie ma znaczenia przy postaciach ze statusem Boss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 20:46, Molek napisał:

To naprawde tak jest że prywatne servery do Wowa są nielegalne? calkiem zielony nie jestem
mam doswiadzczenie duże z innymi grami mmorpg takich jak knights online,mu,lineage itp ale
tam na prywatnych serwerach nie działo się tak tragicznie jak słysze o priv wow a były one
również całkowicie legalne.

gdzie masz napisane że priv do L][ czy Mu jest legalny?? pokaż mi to w licencji. NC Soft tak jak Webzen nie dbają o privy. NC wie że priv do L][ to nawet nie demo. A co do privów WoW-a są nielegalne i koniec. Blizz wyraził swoje stanowisko i wątpie żeby się zmieniło. Nie wiem czy chcesz się bawic w 50 osób na serwie który tylko tyle wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się