Zaloguj się, aby obserwować  
Wiktor_Cegla

Czasgry.gram.pl - sprawdź, na ile Ci wystarczy nowy tytuł!

237 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2011 o 01:46, Aurelinus napisał:

ja bym zastapił ten "najlepszy czas" wynikiem najkrótszym i najdłuższym. "Najlepszy czas"
sugeruje, że to rodzaj preferencji, co może prowokować userów do wrzucania czasów "kto
pierwszy ten lepszy", a jak rozumiem, chodzi ogólne rozeznanie a nie bicie rekordów.


O tym samym chciałem napisać. +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 10:06, sirufok napisał:

> ja bym zastapił ten "najlepszy czas" wynikiem najkrótszym i najdłuższym. "Najlepszy
czas"
> sugeruje, że to rodzaj preferencji, co może prowokować userów do wrzucania czasów
"kto
> pierwszy ten lepszy", a jak rozumiem, chodzi ogólne rozeznanie a nie bicie rekordów.


O tym samym chciałem napisać. +1

Już o tym pisałem, chyba zostało pominięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo ciekawa inicjatywa, chociaż bardziej przyjaznym w tym celu wydaje mi się portal howlongtobeat.com . Nie wiem czy jest sens podkradać im idea którą i tak mają wg mnie dobrze dopracowaną.
Jeśli mógłbym coś na przyszłość polecić to może coś na większą skale? Coś w stylu (teoretycznym) mygamelist. Użytkownicy zapełniający list gier które ukończyli wystawiający oceny w jakiejś skali, chwaleniem się ile zajęło im ukończenie danego tytułu i wieloma innymi opcjami zaopatrzonymi w dobre community itp itd.

P.S. tak najlepiej by było jakby przeniesiono cały skrypt z myanimelist.com i wykorzystano go w tym celu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://czasgry.gram.pl/Gra/wiedzmin-2-zabojcy-krolow-pc - widać, że mniej więcej zaczyna to funkcjonować tak, jak to sobie wymyśliliśmy (choć z drugiej strony - za dużo się zaciąga tekstu z kart produktów). Co do innych uwag...

@nightfaler - podkradanie idei? Wiesz, równie dobrze możesz powiedzieć, że podkradliśmy ideę Amazon.com :-) Ale ja wiem, że potrzeba takiego serwisu polskiego, ponieważ u nas:

a) sprzedają się inne gry i inne są popularne
b) mamy bazę gier ze sklepu, co nam ułatwia dodawanie nowych
c) opieramy się na redaktorach (!) którzy grają w grę jako pierwsi (!!)

@prośby o więcej czasów na stronie: ok, wprowadzimy.

@"brakuje gry X"... Cóż, bierzemy to, co mieliśmy na sklepie i co mamy w bazie - niektórych tytułów może, oczywiście, brakować. Ale to będą pojedyncze wypadki, naprawdę.

@wojcio102: będziemy grupowali po platformach.

@mordant: Dodamy komentarze, ok. Dodamy edycję. Achievementy - dyskusja trwa.... Profile: mamy w planach, ale dla nas Wasze profile są generalnie dużym projektem, raczej nie na tę jesień. PLany zmian mamy, ale po prostu jesteśmy szalenie zarobieni.

@el coyote zmienimy wyszukiwanie stron.

@Krzycho - to przy przerabianiu profili.

Dzieki za uwagi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 16:09, wiktorcegla napisał:

@"brakuje gry X"... Cóż, bierzemy to, co mieliśmy na sklepie i co mamy w bazie - niektórych
tytułów może, oczywiście, brakować. Ale to będą pojedyncze wypadki, naprawdę.


Będziecie dodawać do bazy tytuły zgłoszone przez userów jako brakujące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się trochę inny licznik do MMO. Bo nie wiadomo co uznajemy za przejście, a ja gram od 4200h w wowa i w zasadzie wcale nie przeszedłem. Może coś w stylu jak długo gramy, od jak dawna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 16:09, wiktorcegla napisał:

@nightfaler - podkradanie idei? Wiesz, równie dobrze możesz powiedzieć, że podkradliśmy
ideę Amazon.com :-) Ale ja wiem, że potrzeba takiego serwisu polskiego, ponieważ u nas:

Dobra, dobra już się nie czepiam. Dobrze, że ktoś przynajmniej się za stworzenie czegoś takiego wziął ;p

Póki co zdały by się jakieś filtry, które usprawniły by przeglądanie tego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, w mirrors edge, wpisałem "6", a system dodał mi "0" i mam 60. Poprawcie to, oki? Mogłoby zaliczać "6", a nie tylko "06".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O świetny pomysł, wcześniej się z tym nie spotkałem. Najlepszy czas pokazuje najgorszy i odwrotnie, ale w końcu to beta i pewnie już to ktoś zgłaszał.
W grach z mult typu CoD wpisujecie czas na przejście kampanii czy razem z grą przez sieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:09, wiktorcegla napisał:

Wymyśliliśmy to jakiś czas temu

sorry, ale wyglada na to, ze skopiowaliscie pomysl howlongtobeat.com, bo ta strona ma juz kilka miesiecy, chyba, ze ona tez kogos skopiowala, mogliscie wpasc na to samo ale jakos nie wierze

no ale ok, wszyscy przeciez od siebie kopiuja w tej i jakiejkolwiek innej branzy, kolejne kopie wowa/codow pozdrawiaja, mam kilka uwag:

1. nie da sie edytowac/usunac dodanego czasu, co jak ktos sie pomylil i chce poprawic?
1a. czemu sluzy przycisk zglos? usuniecie ten czas? sprawdzicie czy za bardzo nie odbiega od sredniej? :P
2. wyliczanie sredniej czasu z wszystkich sposobow przechodzenia gry jest bez sensu, bo liczycie srednia ze speedrunow, przejscia na 100%, ile ktos gral zanim sobie odpuscil itd, wynik jest nic nie wart moim zdaniem, szczegolnie jak moze wejsc kilku nielubiacych serie i wpisac pol godziny ze sobie po tylu odpuscili, najlepiej by bylo pogrupowac obliczenia srednich po sposobie przechodzenia i oprocz sredniej liczyc mediane, najlepiej jest to zrobione na howlongtobeat:
http://howlongtobeat.com/gamebreakdown.php?gamename=New%20Super%20Mario%20Bros.
3. search jest do kitu, jak wpisze "batman arkham" to mi nic nie zwraca, za to search na glownej stronie juz znajduje... musze wpisac "batman: arkham" i dopiero znajdzie, bez sensu
4. dlaczego osobno traktujecie ta sama gre na roznych platformach? przeciez zawartosc jest zawsze taka sama, przechodzenie np batmana na xboxie, playstation czy pc powinno zajac tyle samo czasu...
zobaczcie jak to glupio wyglada:
http://czasgry.gram.pl/ListaGier/szukaj/arkham%20asylum
5. nie daloby sie zwiekszyc limitu wyswietlanych gier do chociazby 100? bo narazie to meczace jest przeskakiwanie co 20 gier...
6. gdzie moge zobaczyc liste czasow przejscia dodanych przez 1 uzytkownika? np swoja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to kilka uwag ode mnie:

1. Dobrze by to było powiązać z kontem gram.pl i dać możliwość zarządzania swoimi czasami przejścia różnych gier z tego poziomu.

2. Brakuje istotnej informacji - na jakim poziomie trudności przeszło się grę. Biorąc pod uwagę, że w większości obecnych gier poziom "Easy" oznacza tyle, co "Gra przechodzi się sama", to różnica w czasach przejścia na Easy i Hard może być naprawdę MOCNO istotna.

3. Ja bym wywalił minuty i sekundy. Jak tak patrzę, to większość podaje po prostu orientacyjną ilość godzin. Nie ma sensu rozdrabnianie się na drobne.

4. W związku z pk1: dodałbym możliwość dodawania kilku czasów do jednej gry. Przy czym dorzuciłbym opcję: "Pierwsze przejście"/"Kolejne przejście".

5. KONIECZNIE połączcie wersje z różnych platform.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 21:30, Harrolfo napisał:

Dobrze byłoby zablokować możliwość wpisywania swoich czasów przed premierą gry.
Taki np Batman: Arkham City już ma podany czas => http://czasgry.gram.pl/Gra/batman-arkham-city-ps3

heh

Dnia 08.08.2011 o 21:30, Harrolfo napisał:

c) opieramy się na redaktorach (!) którzy grają w grę jako pierwsi (!!)

Nie no joke oczywiście ;]
Wracając do głównego tematu. Popieram wypowiadających wyżej:
Połączcie platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomyłką jest "najlepszy czas" i "najgorszy czas", gdyż najkrótszy wcale nie musi być najlepszy, a najdłuższy najgorszy.
W przypadku np gier cRPG chodzi przecież o to żeby grać jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować