Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

id Software: wymóg stałego dostępu do Sieci w trakcie gry to wspaniały pomysł

91 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2011 o 12:30, Bulkers86 napisał:

Ludzie... W singla Starcrafta 2 też nie pograć bez internetu, a ta gra wyszla lekko ponad
rok temu... to już dawno zostało wprowadzone, a ludzie szaleją jakby to była jakaś nowość.

Mówienie, że to będzie z korzyścią dla graczy to jest zasłona dymna, gracz nie odczuje
żadnej różnicy (no chyba że nie ma dostępu do neta [LOL], albo gra w pirackie wersje
gry). JEDEYNYM powodem dla którego to rozwiązanie jest tak forsowane przez developerów
jest walka z piractwem!

Dlatego jak masz internet i kupujesz oryginalne gry to praktycznie nic się nie zmienia,
w innym przydku możesz płakać i pisać żałosne komenatrze jak wiekszość ludzi tutaj :)


Nie ma to jak wprowadzac ludzi w blad, w przypadku SC2 potrzeba bylo jednorazowo aktywowac gre i przypisac do konta bnet, potem single mozna bylo grac offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@macman78

Nie wiem po co Ci połączenie, to nie moja sprawa do czego używasz internet, ale jak go masz to co za różnica czy gra jest online czy offline?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Internet w Polsce choć się szybko rozwija (prędkość i dostępność) to wciąż ma słabe parametry, jakość (pingi, szumy) i często zrywa.

Dlatego też póki co stałe podłączenie z netem podczas grania to wciąż kiepski pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale! Super! Jak fajnie być growym gigantem i narzucać maluczkim graczom różne kretynizmy. Takie to fajne, że trzeba publicznie się tym jarać. A że graczom się to nie podoba? Phi. Nie ma sensu się wysilać i wymyślać jakieś logiczne uzasadnienie takich "praktyk". Przecież jesteśmy tak strasznie zajebiści, że bydło i tak nasze gry kupi.

Brawo. Wielkie brawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, że dobry internet jest tylko w dużych miastach. Mieszkam w miejscowości do 25 000 ludzi i opcje internetu mam:

10mb/s - 45zł, 20mb/s - 50zł, 50mb/s - 70zł, 100mb/s - 201zł

Do gry po necie na bank wystarczy 1mb/s, a co dopiero 10-20-50 za niewielkie pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 13:10, Bulkers86 napisał:

Bez przesady, że dobry internet jest tylko w dużych miastach. Mieszkam w miejscowości
do 25 000 ludzi i opcje internetu mam:

10mb/s - 45zł, 20mb/s - 50zł, 50mb/s - 70zł, 100mb/s - 201zł

Do gry po necie na bank wystarczy 1mb/s, a co dopiero 10-20-50 za niewielkie pieniądze...


Widocznie u ciebie ostatnio kable położyli. U mnie infrastruktura jest tak stara, że ledwo 6mb wyciągam.Juz nie wspominam , że lubi sie sypać i rozsynchronizowywać.
A uwierz mi są ludzie co mają gorzej i są skazani na TPse/Netie na niskich predkościach. Wiec u nich tak kolorowo z cenami to nie wyglada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jak wezmę sobie laptopa, chcę pograć na single, bo w jakimś wygwizdowie nawet bezprzewodowy ledwo albo w ogóle nie działa to mam problem? Ostatnio parę razy miałem problemy z różnorakimi zabezpieczeniami na oryginałach (od securomów na starych grach aż po parę innych) i musiałem uciekać się do mało legalnych metod- mam czyste sumienie bo za grę ORYGINALNĄ zapłaciłem niemałe pieniądze, a i tak muszę użerać się z zabezpieczeniami, które na piratów nie działają

Do moderatorów- nie nie, propaguję piractwa, wytykam jedynie fakt, że zabezpieczenia działają wyłącznie na uczciwych użytkowników, a piraci i tak je obejdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 13:14, Zgreed66 napisał:

Widocznie u ciebie ostatnio kable położyli. U mnie infrastruktura jest tak stara, że
ledwo 6mb wyciągam.
A uwierz mi są ludzie co mają gorzej i są skazani na TPse/Netie na niskich predkościach.
Wiec u nich tak kolorowo z cenami to nie wyglada...


Dokładnie, u mnie tak jest- TP to -przynajmniej na razie- jedyna opcja w miejscu, które zamieszkuję;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem pewien że posiadając jeden mega łącza zupełnie tego nie odczuję... i mi tu nie pyszczyć że mogę sobie szybsze kupić... bo nie mogę! Nie ma takiej opcji.. buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


To jest po prostu proces uzależniania gracza od firmy, podobnie jak państwo uzależnia nas od siebie. Dostęp do sieci, drm, brak możliwości gry w odsprzedane używki. Naprawdę nie widzicie, że popierając konieczność dostępu do sieci przy grze uniemożliwiacie sobie grę w używane gry? Kiedyś wystarczyło zainstalować grę, ewentualnie wpisać cd key z instrukcji i można było zacząć zabawę. Teraz instaluje się milion programów, dostęp do netu, drmy, steamy, sroły pierdoły, a to wszystko tylko po to, żeby narzucić graczom własne zasady. Mówienie, że t dla naszego dobra to czysta hipokryzja. Pomijam już fakt jakie problemy czasami sprawiają dodatkowe wymogi, że wspomnę tylko kapryśny i lubiący padać Steam, czy powodujące błędy drmy, np. w wiedźminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to nic nowego. Czy się to podoba czy nie, w takim kierunku idzie branża (czymś gorszym moim zddaniem jest powszechność dlc w grach niż wymaganie stałego dostępu do internetu). To, że trochę ludzi ponarzeka, bo nie mają wszędzie stałego dostępu do internetu to dla producentów nic nie znaczy. Zwłaszcza takie rynki jak Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o piratów, oni byli są i będą, są tak starzy jak ta branża. Tu chodzi o KASĘ, gigantyczną KASĘ jaką wyciągają sklepy handlujące używkami, np: Gamestop.

Po co mam płacić całą kwotę jak mogę wziąć używaną za ułamek kwoty? tak przynajmniej można wymusić spadek cen, a nie że gra rok po premierze dalej w cenie 199pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam dostęp do internetu ale zdarza się że czasem ktoś nie ma i co wtedy? Awarie i wyjazdy to normalne rzeczy. Poza tym argument związany z aktualizacjami to kicha kompletna. Gra aktualizowałaby się po podpięciu do neta. Chyba najbardziej chodzi o ograniczenie piractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stado malkontentow... Moze czas wyjsc wreszcie spod mostu i zawitac w XXI wieku? Albo zaglosowac portfelem i nie kupowac gier. Albo kupic do grania cos normalnego, jak konsola. A nieee.., przeciez nie mozna konsoli wziac do pociagu zeby pograc.

Smieszne.

Marudzicie, marudzicie, a i tak polecicie do sklepu i kupicie. Arcling ma racje, problemem jest ciecie gier na kawalki, a nie stale lacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam dostęp do internetu tak długo jak mam włączony komputer, więc to czy gram w single, który wymaga stałego podłączenia do internetu czy nie, nie robi mi najmniejszej różnicy. Nie rozumiem o co ten cały płacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahaahaha heehehe to jest najzabawniejsza wiadomosc od dluzszego czasu, dla tego pana mam 2 wiadomosci:
1. piraty, na pc mamy alternatywe wiec tylko na konsoli mozecie robic co wam sie zechce
2. ataki na te wasze smieszne serwery, przypominam co sie dzialo przy assassins creed2, ludzie sie zwolali na ataki ddos, nie trzeba bylo miec nawet zadnej wiedzy, kazdy mogl sie "spolecznie" dolaczyc, nie slyszalem tez zeby kogos zlapali, moze nawet zainteresuje sie nimi anonymous, oby

ps. to pc a nie konsola, co oni sobie mysla? jak przestana wydawac gry na pc to tez ok, znajdzie sie inne hobby, albo zostana gry indie, no big deal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 13:10, Bulkers86 napisał:

Bez przesady, że dobry internet jest tylko w dużych miastach. Mieszkam w miejscowości
do 25 000 ludzi i opcje internetu mam:

10mb/s - 45zł, 20mb/s - 50zł, 50mb/s - 70zł, 100mb/s - 201zł

Do gry po necie na bank wystarczy 1mb/s, a co dopiero 10-20-50 za niewielkie pieniądze...

to masz lepiej niz w 500.000+ miescie, 10mbit 90zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować