Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2006 o 13:51, HumanGhost napisał:

Ehh widzę, że nikt nie ma tego problemu co ja. Trudno, może jak samo przyszło tak samo przejdzie..
:-/


powiedz od jakiego czasu masz neta i tak chociaz na oko kiedy to sie zaczelo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam neostrada już prawie 2 lata, i muszę stwierdzić że nie miałem z nią nigdy kłopotu (może tam parę razy mnie rozłączyło), chodzi mi oto że nie miałem nigdy poważnego problemu chociażby jak połączenie się z intenetem, a co do otwieranych stron, otwierają mi się z normalną prędkością o każdej porze dnia (mam 256 kb/s).
Bardzo dobrze że usługa ta wogóle istnieje w Polsce, i pytania typu: czemu mi ona tak wolno chodzi, jest nie na miejscu, powinniśmy się cieszyć że za takie pieniądze (sam płace 71 zł.) mamy dostęp do sieci o każdej porze dnia i nocy. Na koniec, Neostrada TP w dalszym ciągu się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2006 o 15:40, kara55 napisał:

Bardzo dobrze że usługa ta wogóle istnieje w Polsce, i pytania typu: czemu mi ona tak wolno
chodzi, jest nie na miejscu, powinniśmy się cieszyć że za takie pieniądze (sam płace 71 zł.)
mamy dostęp do sieci o każdej porze dnia i nocy. Na koniec, Neostrada TP w dalszym ciągu się
rozwija.

Widać niewiem co to znaczy wysokie pingi na neo 256 w granicach 300ms. Napisałeś tego pasta tak jakby klient był dla usługi, a nie usługa dla klienta. Zapomniałeś chyba, że instnieje wielu innych usługodawców internetu, którzy zdobywają rzeszę zwolenników, odstępując tym samym od neostrady. Być może niedługo chello będzie w moim mieście to niebęde miał problemów z pingami. Przez dwa tygodnie neo działało mi dobrze, aż do dzisiaj, a sugestia, że powinniśmy się cieszyć z internetu o prędkości mniej więcej 0.5 kb/s jest nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widek dzięki za próby pomocy. Na szczęście (?) wiem już co jest nie tak. Okazało sie, że w moim mieście prowadzone sa prace renowacyjno-konserwacyjne sieci i dlatego w ciągu dnia szybkość łącza gwałtownie spada. Pamiętacie, że mówiłem, że szybkość spada od południa nagle? Właśnie dlatego, bo nie prowadzą tych prac całą dobę. Pozostaje mi czekać na zakończenie prac, które nie wiadomo kiedy się zakończą i zaciskać zęby kiedy coś ściągam.. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 15:56, HumanGhost napisał:

Widek dzięki za próby pomocy. Na szczęście (?) wiem już co jest nie tak. Okazało sie, że w
moim mieście prowadzone sa prace renowacyjno-konserwacyjne sieci i dlatego w ciągu dnia szybkość
łącza gwałtownie spada. Pamiętacie, że mówiłem, że szybkość spada od południa nagle? Właśnie
dlatego, bo nie prowadzą tych prac całą dobę. Pozostaje mi czekać na zakończenie prac, które
nie wiadomo kiedy się zakończą i zaciskać zęby kiedy coś ściągam.. :-/


hehe no proszę takiego rozwiązania problemu to bym sie nie spodziewał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 16:09, Widek napisał:

hehe no proszę takiego rozwiązania problemu to bym sie nie spodziewał:)


Dla mnie to też było zaskoczenie. Bo w końcu poważna firma to powinni jakoś poinformować o utrudnieniach w związku z prowadzonymi pracami. Czytałem na pewnym forum, że prace mają potrwać do końca stycznia, więc jeszcze trochę się pomęczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 16:11, HumanGhost napisał:

> hehe no proszę takiego rozwiązania problemu to bym sie nie spodziewał:)

Dla mnie to też było zaskoczenie. Bo w końcu poważna firma to powinni jakoś poinformować o
utrudnieniach w związku z prowadzonymi pracami. Czytałem na pewnym forum, że prace mają potrwać
do końca stycznia, więc jeszcze trochę się pomęczę.


heh dobrze ze w ogole masz neta , nawet jezeli spada ci szybkosc transmisji, tylko jedno jest głupie:

co cie obchodzą jakies tam prace , przeciez ty placisz za neo i wymagasz, to jest troche bez sensu nie sądzisz? to tak samo jakby samochod ciskał 200km/s a ty mozesz jechac maks 80 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 17:00, Yarr napisał:

> Jeden plus dla neo ze opcja 512 jest w miare tania - 85zł

A limit jest jakiś?


hmm dawno temu to pisalem:) Limit 15 GB czyli zenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 17:21, Widek napisał:

hmm dawno temu to pisalem:) Limit 15 GB czyli zenada


niespecjalnie widzę w tym żenadę - do czego przeciętnemu użytkownikowi więcej niż 15GB transferu na miesiąc? Tia, do kradnięcia gierek i filmów z torrentów - to jest największa bolączka userów neostrady czy chello z limitami. Pewnie, uogólniam, na pewno znajdzie się 0,01% osób które faktycznie potrzebują większych transferów - jak rozumiem Ty się do tego ułamka zaliczasz - ale dla zwykłego usera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stary tylko i wyłącznie to jest moja sprawa co robie z tym limitem i mozesz nie uwierzyc ale nie po to płace taką kase czyli 85zł a inni uzytkownicy nie mają zadnych limitów, i wcale nie trzeba krasc z internetu zeby zapełnic 15GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 16:44, Widek napisał:

co cie obchodzą jakies tam prace , przeciez ty placisz za neo i wymagasz, to jest troche bez sensu nie sądzisz? to tak samo jakby samochod ciskał 200km/s a ty mozesz jechac maks 80 ;]


Mnie nie obchodzą. Tepse mój transfer też nie. Nie ma w neostradzie czegoś takiego jak minimalny gwarantowany transfer/szybkość. Objęte "gwarancją" jest tylko samo działanie. Działa to dobrze, prosze cierpliwie czekać na to aż będzie działało na swoje możliwosci. A to Polska właśnie... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i własnie to mnie wkurza, chociaz mogliby ci zmniejszyc koszt za takie coś:)
NO bo patrz to jest jak niewypełnienie warunkow umowy płacisz za 1024 a nie masz takiej szybkosci przez cały dzien i noc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż moim zdaniem neostrada to nie jest moje spełnienie marzeń, gdyż właśnie jest ten głupi limit, (chociaż do dziś nie wiem, po co on jest) a 7 giga (w przypadku neostrady 256) to malutko, poza tym też denerwujący jest fakt, że neostrada rozłącza się po 24 godzinach a czasami z niewyjaśnionych przyczyn częściej, (ale to akurat da się przeżyć w końcu, od czego jest flash get) no a po zatym TPSA nie gra czysto jeszcze w jednej sprawie, a mianowicie w sprawie umowy. O co chodzi już wyjaśniam, powiedzmy, że bierzemy umowę n rok (ja tak przynamniej wziąłem gdyż umowa na czas nieokreślony jest droższa) i mija rok to nie TPSA nie dzwoni do nas i nie mówi, że mija rok i czy chcemy przedłużyć, nie oni zmieniają (przynamniej tak było u mnie i u mojego znajomego z gadu gadu) oni odrazu zmieniają na czas nieokreślony, który jest droższy o kilkadziesiąt złotych.
(oczywiście nie jestem w 100% pewien czy jest tak wszędzie, ale u mnie tak było)
Poza tym parę osób mówiło, że radiówka jest beznadziejna i niewarto jej brać. Cóż tutaj ocenianie radiówki jest trochę głupie z prostego powodu. Neostrada, jest TPSA, Chello jest z Chello, :P, ale radiówka nie jest zakładana przez jedną firmę w każdym mieście gdzie jest radiówka jest zakładana przez jakiejś miejskie firmy, które wpadły na pomysł założenia takiej sieci i to od ich wkładu na prace zależy to jak dobrze będzie działała radiówka. Przykład, mój brat studiował w Koszalinie gdzie na stancji została takowa radiuwka założona, ale ciągle się rozłączała, natomiast u mnie w mieście również jest radiówka (mój znajomy ją jest jednym z tych, którzy ją zakładają) i nikt z moich znajomych, którzy to mają nie narzekają, bo ci dbają o swoją sieć i pilnują zęby wszystko było cacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mi Neo potrafiło 3 razy się wyłączyc od godziny 8 do 8.15 rano a zdarza sie ze przez 2 dni wszystko spoko i 15h komp włączony:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 20:04, PharauhnMizzrym napisał:

powiedzmy, że bierzemy umowę n rok (ja tak przynamniej wziąłem gdyż umowa na
czas nieokreślony jest droższa) i mija rok to nie TPSA nie dzwoni do nas i nie mówi, że mija
rok i czy chcemy przedłużyć, nie oni zmieniają (przynamniej tak było u mnie i u mojego znajomego
z gadu gadu) oni odrazu zmieniają na czas nieokreślony, który jest droższy o kilkadziesiąt
złotych.
(oczywiście nie jestem w 100% pewien czy jest tak wszędzie, ale u mnie tak było)


mi tez kończy się umowa, ale do mnie zadzwonili, abym sobie przedłużył o rok bo jak tego nie zrobię to wskocze na czas nieokreślony i będe płacił 40 zł (sic!) więcej niez obecnie. To są monopolistyczne chwyty i oni z tego korzystają bo u mnie nie mam innej lepszej oferty dostepu do netu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 18:30, HumanGhost napisał:

No właśnie umowa nie gwarantuje minimalnej szybkości. W tym sęk..


żadne tanie łacza dla użytkowników domowych nie gwarantują minimalnej szybkości. Nie tylko w naszym kraju, identycznie jest w UK, Francji czy USA (mówię z własnego doświadczenia). Minimalna szybkość jest gwarantowana w usługach komercyjnych, nie takich xDSLach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 18:11, Widek napisał:

stary tylko i wyłącznie to jest moja sprawa co robie z tym limitem

no niezupełnie - przeczytaj umowę :DDDD

Dnia 25.01.2006 o 18:11, Widek napisał:

i wcale nie trzeba krasc z internetu zeby zapełnic 15GB

jak napisałem wcześniej. 99,9% użytkoników którzy nie ściągają z sieci piratów NIE JEST w stanie zapełnić 15GB. Po prostu nie jest. A robienie oferty dla ułameczka osób które faktycznie potrzebują do pracy takiego łącza + dla ogromnej rzeszy złodziejów jadących na wszelkiej maści torrentach / donkeyach / dc nie ma najmniejszego celu. Jak dla mnie nawet dobrze, TPSA w sposób aktywny zmniejsza piractwo w ten sposób :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować