Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: Diablo 3 wreszcie zawita na konsole?

75 postów w tym temacie

No niestety. Kolejna gra, kolejne studio idzie w konsolową papkę. Jestem jak najbardziej przeciw. Konsola tak z charakterystycznymi grami jak Wii, a nie okrojone i popsute wersje normalnych gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 21:33, Fang napisał:

Pierwsze Diablo było na PlayStation...


Tak zostało wydany port zrobiony przez ea rok po premierze wersji PC który nawet nie zwrócił kosztów swojej produkcji . Więc nie mów mi o konsolowości diabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem całego tego siania paniki.Przecież Rogacz od Blizzardu raz już zawitał na konsolach. Pierwsza odsłona serii pojawiła się również na dziadku PSX-sie i jakoś nie nastąpił z tego powodu żaden globalny kataklizm - ani nie rozstąpiła się ziemia pod naszymi stopami, ani niebo nie spadło nam z hukiem na głowy. Wizyta Diablo na platformie Sony nie spowodowała też spadku jakości tego tytułu na PC, podobnie bowiem jak w wypadku D3 była to wykonana nieco później konwersja - jeśli już, to właśnie wersja konsolowa odznaczała się słabszą jakością, głownie z uwagi na brak pełnego trybu sieciowego, oraz takie sobie sterowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 21:20, ww3pl napisał:

Sprawdzanie możliwości konwersji przez zatrudnianie kosmicznej ilości i samo portowanie
gry? Wybacz, ale faceci na QA zbyt wyraźnie wskazywali na to, że gra na konsolach rzeczywiście
się pojawi - i ten entuzjazm starałem się przekazać głupimi cytatami z konferencji.


Do StarCraft Ghost też zatrudnili kosmiczną liczbę osób które robiły grę przez kilka lat, wypłacali im pensje wydali miliony dolarów nawet entuzjastycznie zapowiedzieli tą grę , nastała nowa generacja konsol projekt został skasowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 23:02, Aquma napisał:

Nie rozumiem całego tego siania paniki.Przecież Rogacz od Blizzardu raz już zawitał na
konsolach. Pierwsza odsłona serii pojawiła się również na dziadku PSX-sie i jakoś nie
nastąpił z tego powodu żaden globalny kataklizm - ani nie rozstąpiła się ziemia pod naszymi
stopami, ani niebo nie spadło nam z hukiem na głowy. Wizyta Diablo na platformie Sony
nie spowodowała też spadku jakości tego tytułu na PC, podobnie bowiem jak w wypadku D3
była to wykonana nieco później konwersja - jeśli już, to właśnie wersja konsolowa odznaczała
się słabszą jakością, głownie z uwagi na brak pełnego trybu sieciowego, oraz takie sobie
sterowanie.


Tylko tego porta nie robili ludzie z blizzarda który nigdy nie planował wydać tej gry na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą Aquma - dopiero przy D2 dowiedziałem się że D1 jest na konsole a po skosztowaniu gry na tym ów sprzęcie po grywalności PeCetowskiej stwierdziłem że jednak na konsole D1 to szajs :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 23:09, Khalbar napisał:

Zgadzam się z przedmówcą Aquma - dopiero przy D2 dowiedziałem się że D1 jest na konsole
a po skosztowaniu gry na tym ów sprzęcie po grywalności PeCetowskiej stwierdziłem że
jednak na konsole D1 to szajs :(

Wiedzieli że powstaje przecież ktoś musiał sprzedać Ea licencję. Ale dopiero po premierze konsolowego porta mogli pierwszy raz w niego zagrać i przekonać się że był beznadziejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Little Pony Super HD Turbo Remix - nie wiem co to jest Google też, ale chcę to na PC! :)
a Blizzowi można zaufać, obie gry będą na dobrym poziomie ze średnią ocen > 90% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 19:21, john_smith napisał:

o czym ty piszesz, nikt w tej branzy nie bedzie projektowal od nowa gry, wszyscy jak
juz maja w planach gre na kilka roznych platform to minimum jedna z nich cierpi przez
sprowadzenie wielu elementow do najslabszego ogniwa

pewnie na najwyzszym poziomie trudnosc,i ktory co dopiero oglosili trzeba bedzie grac
padem, to dopiero by byla masakra dla pctowcow :)

ps: ciekawe czy wersja konsolowa tez bedzie musiala byc ciagle podlaczona do internetu
lol

Jeżeli chodzi o porty Blizzarda na konsole, to Diablo było na PS1, ale to jeszcze nic, bo Starcraft był na N64, obie te gry (zwłaszcza SC) to rdzeń esencji PC gamingu. Dziękuję. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 00:07, Blasting_Power napisał:

Jeżeli chodzi o porty Blizzarda na konsole, to Diablo było na PS1, ale to jeszcze nic,
bo Starcraft był na N64, obie te gry (zwłaszcza SC) to rdzeń esencji PC gamingu. Dziękuję.
Dobranoc.

byly ale dopiero po dwoch latach, dziekuje, dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 22:57, ZubenPL napisał:

Tak zostało wydany port zrobiony przez ea rok po premierze wersji PC który nawet nie
zwrócił kosztów swojej produkcji . Więc nie mów mi o konsolowości diabla


Co nie zmienia faktu że powstało więc trzeba to wsiąść pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem już sto razy to nie blizzard robił konwersje D1 na ps1 tylko ea a jego prawowici twórczy czyli Blizzard North nigdy nie planowali go przenieść na konsole. Starcraft na n64 w skrócie to beznadziejne wynikające z tego że nikt podczas projektowania SC1 nie pomyślał o konsolach. Beznadziejna sprzedaż która nie zwróciła kosztu produkcji portu. A StarCraft na pc świetna sprzedaż, gra która zdobyła miliony fanów, wielu uważa ją za najlepszą strategie czasu rzeczywistego w histori , 10-siątki tysięcy turniejów w których wygrano miliony dolarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 07:23, Fang napisał:

> Tak zostało wydany port zrobiony przez ea rok po premierze wersji PC który nawet
nie
> zwrócił kosztów swojej produkcji . Więc nie mów mi o konsolowości diabla

Co nie zmienia faktu że powstało więc trzeba to wsiąść pod uwagę.


Gdyby Blizzard wziął je pod uwagę to nie próbował by już robić konwersji na konsole, bo obie były totalną klapą która pokazały ze takie typy gie jak rts i w mniejszym stopniu hack''n''slash nie nadają się na konsole .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 10:03, ZubenPL napisał:

Gdyby Blizzard wziął je pod uwagę to nie próbował by już robić konwersji na konsole,
bo obie były totalną klapą która pokazały ze takie typy gie jak rts i w mniejszym stopniu
hack''n''slash nie nadają się na konsole .


O ile rtsa rozumiem, o tyle H&S, nie. Sczególnie po zmianie mechaniki na taką jaka jest w D3.
Nie ma to jak oceniać przez pryzmat czegos co było tam ~10lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 10:03, ZubenPL napisał:

Gdyby Blizzard wziął je pod uwagę to nie próbował by już robić konwersji na konsole,
bo obie były totalną klapą która pokazały ze takie typy gie jak rts i w mniejszym stopniu
hack''n''slash nie nadają się na konsole .


Ale rozmowa nie jest czy był dobry czy nie tylko przemilczenie faktu i twierdzenie że Diablo jest grą tylko pecetową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 10:18, Fang napisał:

Ale rozmowa nie jest czy był dobry czy nie tylko przemilczenie faktu i twierdzenie że
Diablo jest grą tylko pecetową...


Czy gra jest PCtowa czy konsolowa świadczy to zmyślą o jakiej platformie była projektowana a nie to najaką była portowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 10:22, ZubenPL napisał:

Czy gra jest PCtowa czy konsolowa świadczy to zmyślą o jakiej platformie była projektowana
a nie to najaką była portowana.


Czyli większość gier ostatnio jest stricte konsolowa? NFS, CoD:BO, Bulletstorm i wiele innych to gry, które projektowano z myślą o konsolach (czego twórcy wcale nie kryli) i które po prostu otrzymały swoją pecetową wersję.

Poza tym pragnę zauważyć, że - jak powiedział Fang - nie rozmawiamy tu o jakości portów, tylko o samym fakcie ich istnienia. Diablo 1 było na PSX, jest to fakt, którego podważyć się nie da, a zatem tytuł tego newsa, jak i jego treść, wprowadzają w błąd. A to, że port ów, podobnie jak i wiele innych, okazał się wypadkiem przy pracy, to już zupełnie inna kwestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 10:22, ZubenPL napisał:

Czy gra jest PCtowa czy konsolowa świadczy to zmyślą o jakiej platformie była projektowana
a nie to najaką była portowana.


Czyli seria Battlefield też jest pecetowa, co tam że niektóre części w ogóle nie wyszły na tą platformę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować