Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Edycja Kolekcjonerska Mass Effect 3 w przedsprzedaży w sklepie gram.pl!

169 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2011 o 16:42, Henrar napisał:

Drobnym szczegółem jest to, że w ME litery zawsze były duże i umieszczone gdzieś w okolicach
środka ekranu..


A ja myślę że wyjdzie to podobnie jak w przypadku DAII - i to,i to EA i BioVare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale również można było spokojne patrzyć na resztę ekranu, a nie wlepiać oczy w napisy i przegapiać pewnie momenty w grze.
Nie podoba mi się pomysł wersji kinowej, szczególnie, że ME i ME2 były w pełnym dubbignu, ale cóż. POLACY MARZYLI o takim rozwiązaniu to niech mają i się cieszą.
Efekt domina jest nawet tutaj widoczny. Wystarczy jedna wypowiedź typu "super, wersja kinowa" i pojawiają się kolejne. Tak samo jest z CoDem- "odsmażany kotlet" i mamy po 20 minutach 15 użytkowników, którzy nie znoszą tej gry, a sami trzymają ją zapewne w zamówieniach.
Szkoda... Zawsze byłem zdania, że gry powinny być wydawane po polsku. Napisy to podstawa, dubbing to tylko wielki plus u mnie. Może być nawet slaby (nie wiem co złego jest w poprzednich ME do dzisiaj), ale jest przynajmniej. Komuś chciało się zatrudnić naszych rodaków i zmniejszyć bezrobocie o 0,0000000000001%, oraz dać wyżywienie x liczbie rodzin.
Trwajcie sobie w przekonaniu, że powinni usunąć j. polski, a wstawić wszechobecny angielski. A ja napiszę jedno- nie odpowiada dubbing? To po kiego diabła kupowaliście grę w Polsce jak jest tyle sklepów zagranicznych... A może nawet nie graliście w polską wersję tylko jest taka moda na narzekanie?

PS. Ten post nie jest w całości do Ciebie, więc nie bierze tego dosłownie. Miałem napisać mniej, ale się rozpisałem jak zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 16:46, Henrar napisał:

Będzie zabawnie, jak się okaże, że soundtrack to tylko 12 utworów trwających łącznie 30 minut, jak w cyfrowej EK ME2 czy Augmented Edition Deus Eksa ^^

Ugh... Będzie jak będzie, nie psuj zabawy z wyprzedzeniem ;) Muzyka w ME zawsze mi się podobała i liczę na to że znowu dostaniemy bardzo porządną oprawę muzyczną a co za tym idzie także OST ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 16:47, lis_23 napisał:

A ja myślę że wyjdzie to podobnie jak w przypadku DAII - i to,i to EA i BioVare.


Są oparte na innych silnikach. Poza tym, skoro napisy w ME zawsze były tak ustawione, to po co nagle by mieli zmieniać rozmiar i położenie w trzeciej części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 16:50, Radekl2 napisał:

Nie podoba mi się pomysł wersji kinowej, szczególnie, że ME i ME2 były w pełnym dubbignu,
ale cóż. POLACY MARZYLI o takim rozwiązaniu to niech mają i się cieszą.

I dobrze. Wydanie ME2 w pełnej polskiej wersji w której nie działały DLC było po prostu porażką. Głosy w polskiej wersji są tragiczne - wystarczyło obejrzeć trochę filmików na YT z niej aby mnie skutecznie zniechęcić. Niektóre intonacje zupełnie niedopasowane, część postaci mówi bez emocji i jakby na siłę stara się przeciągać zdania aby dokładnie je artykułować (zwłaszcza głos męskiego Sheparda).

A kolekcjonerkę ME3 zamawiam jednak w Polsce - podoba mi się wersja kinowa a różnica w cenie w porównaniu ze sprowadzeniem z Anglii jest wystarczająco korzystna. Mam nadzieję, że nie będzie problemów z ewentualnymi DLC (ale skoro tylko kinowa, więc nie powinno). Obie wersje oferują to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 16:52, Radekl2 napisał:

A po co zmieniają typ wersji językowej w trzeciej części? :)


To decyzja wydawcy a nie producenta gry. Kod odpowiedzialny za wyświetlanie napisów jest pisany przez Bioware, EA dokleja tylko pliki z regionalnymi napisami.

A decyzja EA IMO jest całkiem słuszna - skoro nie potrafili sobie poradzić z DLC do porpzedniej części, to niech lepiej w dubbing nie brną. To samo zastrzeżenie mam do Cenegi, ale oni nawet napisów nie potrafią wrzucić do gry, bez wprowadzania blokady regionalnej na Steamie (New Vegas, prawdopodobnie RAGE i Skyrim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 16:46, Henrar napisał:

> soundtrack,
Będzie zabawnie, jak się okaże, że soundtrack to tylko 12 utworów trwających łącznie
30 minut, jak w cyfrowej EK ME2 czy Augmented Edition Deus Eksa ^^


I tak nic nie pobije Ubisoftu, który do cyfrowego AC:B Deluxe, OST skompilował z tego, co znaleźli na torrentach.
http://stickr.com/images.php/?file=simages/9750923.jpg

Nawiasem mówiąc - do odpalenia ME3 będzie potrzebny Origin, jak mniemam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 16:48, Karharot napisał:

Myślisz że jak coś zaspoilerujesz to moderator tego nie zauważy? ostrzeżenie za
niekulturalne słownictwo.


Własnie po to zamazałem, żeby ludzie się nie bulwersowali. Ale widzę, że tutaj nic nie można zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie są tragiczne i tu mnie nie przekonasz. Nawet nie próbuj. Czego oczekujesz od wersji językowej przeznaczonej dla małej liczby odbiorców, z której jakiś tam % zawsze kupuje zagranicą. Jeśli kupiłeś w Anglii to gratuluję, Twój wybór. Nie wiem jakich kłopotów Ci to przysporzyło. Mi się po prostu nie podoba, że osoby, które nie grały w polską wersję tylko "obejrzały trochę filmików na YT" wypowiadają się za wszystkich jaki ten dubbing jest okropny. Nawet niech się Wam nie marzy równość w wersjach polskich i angielskich, jak nawet jedyni odbiorcy zawsze mają jakieś "ale" co do tych pierwszych. Po co się starać jak zawsze jest źle. Taki naród... Szkoda, że pewnie osoby nie mają nawet własnego zdania i lecą z prądem (znów nie osobiście do Ciebie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 16:59, metronom napisał:

Szkoda, że nie ma dodatkowej zbroi dla psa, wziąłbym wtedy kolekcjonerkę.


Pies jest defaultowo opancerzony. ;) Ale za dodatkową opłatą EA doda mu tarczę energetyczną. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 17:00, Vojtas napisał:

Nawiasem mówiąc - do odpalenia ME3 będzie potrzebny Origin, jak mniemam?


Nikt na razie o tym nie wspominał i mam nadzieję, że nikt z EA nie wpadnie na ten proniony pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 17:03, Vojtas napisał:

> Szkoda, że nie ma dodatkowej zbroi dla psa, wziąłbym wtedy kolekcjonerkę.
Pies jest defaultowo opancerzony. ;) Ale za dodatkową opłatą EA doda mu tarczę energetyczną. ;)

Czyli jest nadzieja na dodatkowy bajer dla psa, kto wie może nawet dadzą możliwość pomalowania na dowolny kolor podstawowego opancerzenia (allleee czad) chyba jednak wezmę kolekcjonerkę ;-]

Henrar

Dnia 14.09.2011 o 17:03, Vojtas napisał:

Nikt na razie o tym nie wspominał i mam nadzieję, że nikt z EA nie wpadnie na ten poroniony pomysł.

Po BF3 to ich chyba drugi głośny tytuł, a skoro chcą konkurować ze Steamem, jakoś graczy muszą przywiązać (na siłę) do Origin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie większość osób, które mówią, że dubbing Mass Effectów był tragiczny to pewnie zwykli "hejterzy", którzy nie tylko nie grali w tą grę, nawet pewnie nie widzieli filmików z tym dubbingiem na YT. Jak wam tak nie pasuje wasz ojczysty język to możecie, że sie tak nie przystojnie wyrażę, wyper****ć i nie wracać. Wszyscy na tym zyskają. Gry są wydawane na świecie po hiszpańsku, niemiecku, rosyjsku i inni jakoś nie narzekają. Wielki błąd BW i EA za brak dubbingu. A co do kolekcjonerki to biedna, bardzo. Zamiast litografii powinna być jakaś statuetka Normandii, artbooki i soundtrack to też nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to mógłbym zbluzgać, ale tak sobie pomyślałem ostatnio, że jeśli EK to albo taka jak ta, albo taka jak w przypadku Skyrim. Nie mam miejsca na zbieranie tych wszystkich powiedzmy sobie szczerze średniej jakości przedmiotów serwowanych w dużych porcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem/widziałem i... słabo, a nawet bardzo słabo. Część dialogów gubi jakiekolwiek emocje, część jest aż nim przepakowana.
I uzgodnijmy jedno język ojczysty mi pasuje. Ale:
1) Tłomaczenia gier które mamy od kilku lat nie
2) Dubbing po łepkach w wydaniu EA też nie.
Więc drogi bojowniku o full PL wersję ME walcz ale załatw ludzi którzy będą wiedzieli jak się taką wersję robi i będą to umieli zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować