Zaloguj się, aby obserwować  
gemGreg

CleverBot przeszedł Test Turinga

30 postów w tym temacie

Stało się. Czaterbot o nazwie Cleverbot jako pierwszy na świecie przeszedł Test Turinga. Stworzony w 1988 roku bot przez cały czas uczył się czatować. W 2007 roku został udostępniony publicznie w Internecie i do dziś przeprowadził około 50 miliardów konwersacji. Można sobie z nim porozmawiać tutaj: http://cleverbot.com/

1334 osoby brały udział w testach i ponad 63% stwierdziło, że rozmawia z człowiekiem. Polecam poszukać sobie na ten temat informacji na necie :)
Jako ciekawostka czytałem, że niektórzy ludzie wychodzą w testach gorzej niż boty :) Przeciętny człowiek wychodzi w testach z 53% wynikiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezłe. Szkoda, że gada tylko po Angielsku. Ale i tak jest nieźle:) Już po wymianie kilku zdań (google tłumacz bardzo pomaga) czuć, że to nie nudny automat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 15:31, Piterixos napisał:

Niezłe. Szkoda, że gada tylko po Angielsku. Ale i tak jest nieźle:) Już po wymianie kilku
zdań (google tłumacz bardzo pomaga) czuć, że to nie nudny automat:D

Twierdzi, że zna nieco francuskiego ;) A na pytanie "kim ty tak naprawdę jesteś?" odpowiedział, że 5000-letnią samicą smoka ze złamaną nogą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 15:41, Sandro napisał:

Twierdzi, że zna nieco francuskiego ;) A na pytanie "kim ty tak naprawdę jesteś?" odpowiedział,
że 5000-letnią samicą smoka ze złamaną nogą...

[w tle leci muza z komunikatu ostrzegawczego o pedofilach] Nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy rozmówca :) Co prawda gubi się w zeznaniach - można go łatwo złapać na kłamstwie, ale co tam, niektóre jego odpowiedzi są naprawdę dobrze przemyślane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

User: Have you got friends?

Cleverbot: Two.

User: Can I know their names?

Cleverbot: No.

User: Why?

Cleverbot: I don''t know.

User: It''s very stupid answer:).

Cleverbot: But a smart answer.


Całkiem całkiem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak z nim gadam to odpowiada bez odnoszenia się do poprzednich zdań, tylko do ostatniego. A czasami do jednego konkretnego wyrazu chociaż rozmowa jest o czymś innym.
Nie wiem jak on ten test przeszedł, zachowuje się jak pierwszy lepszy bot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

B: I''m trying to tell you a secret.
JA: That was not the subject.
B: Yes you are.
JA: No i'm not my dear.
B: Yes you do darling.

Kawałek sporo dłuższej konwersacji... fakt niezły jest, aczkolwiek stosunkowo łatwo poznać, że to nie jest żywa osoba [tez nie wiem jak on te testy przeszedł swoją drogą]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 23:18, Pietro87 napisał:

B: I''m trying to tell you a secret.
JA: That was not the subject.
B: Yes you are.
JA: No i''m not my dear.
B: Yes you do darling.

Kawałek sporo dłuższej konwersacji... fakt niezły jest, aczkolwiek stosunkowo łatwo poznać,
że to nie jest żywa osoba [tez nie wiem jak on te testy przeszedł swoją drogą]


Po prostu już sobie to wyobrażam w taki sposób, że te osoby, które go testowały były odpowiednio "przygotowywane", tak by mieć problemy z odróżnieniem bota od człowieka (czyli po prostu mogli im najpierw dać do rozmowy jakiegoś tępaka, który gadał jak bot, tym samym robiąc im sieczkę w głowach, a następnie dać pogadać z botem:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że bot równie dobrze porozumiewa się po polsku ;D
Czasem zdarzy mu się mnie obrazić, używając "ciężkich" wulgaryzmów prosto z gimnazjum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa
J- Do you know something about soccer?
CB- I know somethings, yes.
J- So, what do you know?
CB- Stop judging me!

Przeprowadziłem kilka równie fajnych konwersacji. Okazało się, że mogę z nim porozumiewać się po francusku. Bot koniecznie chciał gadać ze mną po hiszpańsku ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszedł, Test Turinga to o wiele bardziej skomplikowane i szczegółowe badanie niż posadzenie bandy baranów przed komputerami i spytanie czy rozmawiali z człowiekiem czy chatterbotem. Pismacy jak zwykle źle zrozumieli/przedstawili to co miało miejsce.

http://en.wikipedia.org/wiki/Turing_test tutaj więcej na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny programik, chociaż mało ogarnia :) Nie da się jakoś prowadzić z nim dłuższej rozmowy, zapomina jakich odpowiedzi już udzielił, a jakich nie. Chyba pamięta tylko o ostatniej swojej wiadomości. Ale można do śmiesznych rzeczy dojść jak np.

Who is the president of the United States?
George W Bush is.
No, Barrack Obama is the president of the United Stares.
Cleverbot, you are an unintelligent program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 18:31, juke napisał:

Nie da się ukryć, że to bot, ale niektóre odpowiedzi są naprawdę niezłe. :)


Bo on się "uczy" a konkretniej zapamiętuje to co do niego ludzie napiszą i stosuje. Krótko mówiąc, wszystkie "niezłe" czy "mądre" wypowiedzi kiedyś napisał do niego jakiś człowiek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę sobie z "nim" i nagle ni z tego nie owego dostaję odpowiedź: "You don''t play pokemon or digimon anymore because you gave your cat to your uncle?".
Ale za to wcześniej było dobre jak na pytanie o muzykę, odpowiedział, że lubi inspirującą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heheh, ale dowalił teksta.
Gadaliśmy o czymś durnym, on ni z tego ni z owego temat zmienił. Ja mu piszę, że się pogubił i jest skonfundowany. On na to:
"I know. That''s what happens when you drink every night for a week."
Powaliło mnie na kolana ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować