Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Battlefield 3 - recenzja trybu dla pojedynczego gracza

90 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2011 o 09:58, rakken napisał:

Ale hejt, najlepsze że nikt prócz recenzenta nie grał a wypowiedzi jakby wszyscy grę
już z 2 razy przeszli.


Najlepsze, że grałem jakoś od 18:30, a około 23 był apdejt battleloga ;) Nie ma to, jak się wypowiadać nie znając sytuacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak oceny...żałosne, inne gry dostawały oceny osobno za singla osobno za multi chocby w przypadku Splinter cell Conviction, uitaj ewidentnie widac, że ocena była by na poziomie 7-8 zapewne, wiec autor recenzji woał jej nie wystawić, bo boi sie, że najbardziej oczekiwana gra roku moze miec gorszą ocenę od COD MW3 w singlu oczywiscie, a niektórych zreszta może interesować tylko ocena Sungla, ale autor ma to za przeproszeniem w d***e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2011 o 23:10, Laid_back napisał:

Powiedzmy sobie szczerze, kto gra w BF dla singla, ja tam nawet nie pamiętam czy w ogóle
przeszedłem go w BF: BC2 - potrzebny psu na budę...

to po kiego grzyba dajecie jego osobną recenzję w takim razie? :) Zwłaszcza jak i tak nie macie zamiaru mu dać osobnej oceny, choć wcześniej to robiliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2011 o 10:53, Laid_back napisał:

To oczywiste, aby wszyscy forumowi hejterzy w wielkim oburzeniu zamieszczali setki postów
:)

to tym bardziej trzeba było dać tę ocenę ;p licznik wyświetleń by się wręcz przekręcił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to tym bardziej trzeba było dać tę ocenę ;p licznik wyświetleń by się wręcz przekręcił

Wyświetleń tak, ale ilość sprzedanych egzemplarzy mogłaby jednak zmaleć ;-) Wyobraź sobie, że Myszasty tego singla ocenia (btw. to, że tym razem jest bez oceny, choć w innych sytuacjach oceniano osobno singla i osobno multi to niezły skandal swoją drogą) i nie zważając na "Tydzień z" ;-) daje tą 6 czy tam góra 7 (na tyle mi to wygląda sądząc z recki).

Przecież większość ludzi recek w ogóle nie czyta :) Taka jest smutna prawda - patrzą tylko na ocenę. Większość nawet by nie zatrybiła, że to tylko recka singla. Taki osobnik zobaczyłby 7 czy tam 6 i już nici z kupna gry ;-)

A tak ? Singiel bez oceny w stopce, no ale multi ocenimy na te 11/10 czy tam 12/10, dodamy "w głowie" ocenę singla - i już 9,5/10 czy tam 10/10 i GOTY 2011 :)

Wilk syty i owca cała :) Sytuacja typu win-win :). Ocena przyciągnie fanbojów i hejterów - licznik odsłon idzie w górę :). EA się nie pulta o ocenę. Liczba sprzedanych egzemplarzy idzie w górę :). Wszyscy zadowoleni :D. No moze tylko ci, którzy kupili ten tytuł tylko dla singla mogą być nieco rozczarowani, no ale nie bądźmy drobiazgowi - taki Laid_back przecież w BC2 "singla nawet nie skończył", to reszta pewnie też nie. Kto zresztą dziś w ogóle gra w tego staroświeckiego singla :) ? W jakieśprzedpotopowe gry gdzie liczy się opowiedziana historia :) ? Giwera w łapę i "tratatata" strzelamy do innych i zdobywamy fragi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2011 o 10:47, dark_master napisał:

to po kiego grzyba dajecie jego osobną recenzję w takim razie? :) Zwłaszcza jak i tak
nie macie zamiaru mu dać osobnej oceny, choć wcześniej to robiliście.


Jak kupujesz samochód terenowy, to nie oceniasz jego walorów jazdy w mieście, tylko skupiasz się jak sobie radzi w terenie - w warunkach do których został stworzony.
Albo inny przykład - single to prolog/zajafka do BF3. Nie oceniasz książki po jednym rozdziale z osobna, ale oceniasz całość - nie patrząc na zapowiedzi/zajafki.

Moim zdaniem to dobry krok. W BC2 kampania była warta oceny, bo nie była tak krótka i z założenia miała wprowadzić jakąś historyjkę. Tutaj wszyscy piszą/mówią, że single jest tylko swoistym tutorialem tak więc - po co oceniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2011 o 11:43, kodi24 napisał:

Żeby być fair w stosunku do produktów konkurencyjnych ocenianych całościowo?


Których na przykład?
Recenzji nowego Modern Warfare jeszcze na gramie nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2011 o 11:43, kodi24 napisał:

Żeby być fair w stosunku do produktów konkurencyjnych ocenianych całościowo?


ale w BF nigdy nie było trybu single. W BF2 miałeś możliwość postrzelać do botów i tyle.
Dopiero BC - które było jakby odłamem BF - wprowadziło kampanię w singlu.

Co do rzetelności oceny - nie mam nic przeciw, ale wydaje mi się, że w przypadku BF3 i jego single trzeba właśnie traktować go jako tutorial i jako taki oceniać.

Po uszach się powinno oberwać ludziom od marketingu DICE za obietnice 12h rozgrywki itp. ale to odrębny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do kłamstw przed premierą nasza społeczność powinna już być przyzwyczajona. Pytanie tylko czy potrafimy na to odpowiednio zareagować. Ja batka nie kupie, bo mój komp pamięta jeszcze rok 2005, ale multi jestem bardzo ciekawy, gdyż to w tym elemencie tkwi siła tej serii. Może konsola .... meeehh, bez myszki to jak bez ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2011 o 12:12, com4r napisał:

Może konsola .... meeehh, bez myszki to jak bez ręki.

Wydaje Ci się. Ja już na myszce i klawiaturze grac nie potrafię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2011 o 11:32, glan_ik napisał:

Jak kupujesz samochód terenowy, to nie oceniasz jego walorów jazdy w mieście, tylko skupiasz
się jak sobie radzi w terenie - w warunkach do których został stworzony.

z jednej owszem, z drugiej jak już coś się daje, to się ocenia to co otrzymało - daleko nie szukając, CoD:MW1 jakoś potrafił mieć i dobry singiel i dobre multi, tu nie ma wyboru albo-albo, są tylko chęci.
Bo tak odwołując się do twojego przykładu, co jeśli ten samochód w terenie radzi sobie świetnie, ale podczas jazdy w mieście dzieją się cuda typu max prędkość 30km/h, problemy z hamowaniem i nie skręca? Machnąć na to ręką i w recenzji w czasopiśmie motoryzacyjnym napisać "ale to detal" (zakładając że takie czasopismo robiłoby dwie recenzje tego pojazdu), bo przecież będziesz jeździł tylko po dzikich wertepach nawet nie zbliżając się do cywilizacji?
wiesz, mnie to tam ani ziębi ani grzeje bo na BFa niespecjalnie czekam (a na CoDa już tym bardziej), ale to trochę śmieszne zagrywki.

Dnia 25.10.2011 o 11:32, glan_ik napisał:

Albo inny przykład - single to prolog/zajafka do BF3. Nie oceniasz książki po jednym
rozdziale z osobna, ale oceniasz całość - nie patrząc na zapowiedzi/zajafki.

zajafką to jest w tym przypadku trailery/zapowiedzi/dema/beta/whatever. Jeśli trzymać się tego, że ocenia się całość, to bez sensu rozdzielać multi od singla tylko po to, by były dwa teksty zamiast jednego, bo ocena i tak będzie jedna (choć jest to o tyle bez sensu, że często gęsto jedni grają tylko w singla a inni tylko w multi).

Dnia 25.10.2011 o 11:32, glan_ik napisał:

Tutaj wszyscy piszą/mówią, że single jest tylko swoistym tutorialem tak więc - po co oceniać?

no bo skoro już się zrobiło osobny tekst dla ''tutoriala'' i nazywa go recenzją.. jakoś nie pamiętam, by choćby takie tropico dostało osobny tekst dla zadań ''rozgrzewkowych''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2011 o 23:00, Kadaj napisał:

No chyba że mu o same FPSy chodziło, tu rzeczywiście jakoś w tym roku szczególnie dobrze
nie było (tylko Rage) i lepiej nie będzie. ;p

O Red Orchestrze 2 się zapomniało?
Tak, wiem, gra niszowa. Ale FPS. Całkiem dobry z resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha, GRATULACJE. Odebralem dzis preorder Battlefield''a 3 ! Pudelko z gra juz w domu, instaluje - wszystko super sie zapowiada ! Tuz przed sama gra zaczelo mi sprawdzac jakas "date" - okazalo sie, ze przed 27 pazdziernika nie moge odpalic mojej gry, ktora zaowilem w PRE-ORDER !

Cholera, moze mi ktos wyjasnic, bo jestem juz glupi. Po co mi byl ten dupny pre order ?!?! Skoro nawet single player nie moge odpalic ?? Wiedzialem, ze czyms sie zaskocze przed odpaleniem gry ( to jest tradycja firmy DICE I EA ) i mialem racje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2011 o 21:39, absmak napisał:

- gdzie się podziały zapewnienia o 12 godzinnej kampanii? Myszasty wspomina o 6 godzinach,
gdzie indziej można usłyszeć głosy o 5. Dlaczego EA kłamało?

Marketing. Wciśnijmy kit, że jest więcej, ludzie kupią w ciemno... PROFIT!

Dnia 24.10.2011 o 21:39, absmak napisał:

Niemniej mam nadzieję, że EA odniesie sukces. Nie ma nic zdrowszego dla kieszeni gracza,
niż mocna konkurencja.

Raczej się uda. Przegrają z MW3 liczbą sprzedanych kopi, ale parząc na to, że IW skopało PC MW3, to chyba BF sprzeda się lepiej na PC.
Tak czy owak, konkurencja przetrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2011 o 12:46, dark_master napisał:

> Tutaj wszyscy piszą/mówią, że single jest tylko swoistym tutorialem tak więc - po
co oceniać?
no bo skoro już się zrobiło osobny tekst dla ''tutoriala'' i nazywa go recenzją.. jakoś
nie pamiętam, by choćby takie tropico dostało osobny tekst dla zadań ''rozgrzewkowych''.


w kolejnym poście dokończyłem myśl: "BF nigdy nie było trybu single. W BF2 miałeś możliwość postrzelać do botów i tyle. Dopiero BC - które było jakby odłamem BF - wprowadziło kampanię w singlu."
Stąd też moja polemika i stąd też biorę myśl, że trzeba ten prolog (chyba najbardziej odpowiednie określenie) traktować jako tutka.

BF3 multi jestem wielkim fanem, a jeszcze większym co-op'a. Single jakoś nie wzbudza we mnie wielkich emocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować