Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2008 o 19:38, sodolis napisał:

Nie chciałbym być sceptyczny, ale przed ostatnimi ważnymi turniejami tez nam bardzo dobrze
szło a potem jak przyszło co do czego to się wszystko sypało ;-( Mam nadzieję, że z nowym
trenerem ( imho pierwszym zawodowym od lat ) w końcu nasza drużyna dojrzała do wygrywania
ważnych spotkań :-)

No co Ty? Kolumbia (1-2), Chorwacja (co prawda 1-0, ale w jakim stylu...) to były według Ciebie dobre wyniki?

Dnia 01.06.2008 o 19:38, sodolis napisał:

A mecze w naszej grupie widzę tak:
Polska-Niemcy (1:3) - postawię z 50-100zł na Niemców to niezależnie od wyniku będę zadowolony
:-)

Ja postawiłem 30zł na 0-0 :)

Dnia 01.06.2008 o 19:38, sodolis napisał:

Polska-Austria (2:1)

Tutaj mi się widzi wynik oscylujący wokół bezbramkowego remisu, pewnie obstawię 1X

Dnia 01.06.2008 o 19:38, sodolis napisał:

Polska-Chorwacja (2:2)

Tutaj zgadzam się z Tobą - remis. Ale 1-1 ;P.

Jak widać jestem optymistą - primo, nie przegramy, secundo - z pięcioma oczkami raczej z grupy wyjdziemy.

Dnia 01.06.2008 o 19:38, sodolis napisał:

Nie wiem czy w takim układzie wyszlibyśmy z grupy ale to nie tylko od naszych zależy.

Raczej byśmy wyszli, choć zależy od tego, co grałaby Chorwacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 19:39, A-cis napisał:

Cieszę się, że go nie będzie na Mistrzostwach Europy i trochę od niego odetchnę (chociaż
nie wiadomo czy tam nie będziemy mieli jeszcze "lepszych" komentatorów) ;-)

O poziom Borka czy Iwanowa jestem spokojny,słucha się ich z przyjemnością. Kołtoń potrafi przynudzić,ale on raczej będzie partnerował niż komentował samodzielnie

Dnia 01.06.2008 o 19:39, A-cis napisał:

Dla niego gdy sędzia zagwiżdże a on nie wie dlaczego, to zawsze na wszelki wypadek mówi,
że sędzia odgwizdał spalonego. I nigdy potem nie potrafi przyznać się do błędu :-D

Otóż to. Dzisiaj chyba doszukał się spalonego przy rożnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 19:52, mati285 napisał:

O poziom Borka czy Iwanowa jestem spokojny,słucha się ich z przyjemnością. Kołtoń potrafi przynudzić,ale on raczej będzie partnerował niż komentował samodzielnie

Iwanow w miarę. Żelusiowaty Borek działa mi na nerwy, słuchanie Kołtonia to podobna przyjemność jak gryzienie wełny.
No, ale w kwestii komentatorów to rzecz gustu i o tym się nie dyskutuje ;)
Szkoda, że nie można wyłączyć gadacza i zostawić samych odgłosów stadionu.

http://sport.onet.pl/0,1264200,1760401,wiadomosc.html
Miło wiedzieć, że Niemcy też mają swoje gazetki o poziomie Faktu czy SE ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 15:01, walgierz napisał:

Szkoda, że nie można wyłączyć gadacza i zostawić samych odgłosów stadionu.


Eeee, no nie zawsze... :)
Ja wiem, że po tym co widziałeś w finale PP masz złe zdanie o komentatorach TVN (bo to Ci sami co z n sportu), ale jest tam kapitalny Sergiusz Ryczel, którego uwielbiam słuchać bo gość buduje super atmosfere. Co prawda zawsze komentuje jakiś mecz z innym nudziarzem, ale on jest super.

A wśród komentatorów najbardziej w tym roku wkurzało mnie złe wypowiadanie nazwisk. Prawie nikt nie umiał wymówić nazwiska Sneijdera, chociaż najlepsza była wersja "Sznajder".
Chociaż oglądałem jeden mecz ze Szpakiem Real Madryt i padło więcej kwiatków. Te jego wypowiedzi w stylu "Indywidualnej akcji Rołula z Wanistrojem".
Rołul i Wanistroj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 15:01, walgierz napisał:

Miło wiedzieć, że Niemcy też mają swoje gazetki o poziomie Faktu czy SE ^^



Jak na moje to "Bild" jest jeszcze gorszy od Faktu bo na nim wzorowali się polscy "dziennikarze" (czyt. Idioci) robiący Fakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 15:01, walgierz napisał:

No, ale w kwestii komentatorów to rzecz gustu i o tym się nie dyskutuje ;)

Z pewnością. Ty na przykład Borka nie trawisz,a ja go lubię,może dlatego,że jestem do jego komentarza przyzwyczajony i może,że nie ma on za bardzo w moim mniemaniu (przynajmniej jeżeli chodzi o piłkę nożną) większej konkurencji,chociaż nie mam N,które tak zachwala Vaxinar,więc na pewno obiektywny nie jestem (BTW Ryczel to nie jest czasem pan,który komentuje w magazynie OE?). Tak samo jest z Iwanowem. Kołtoń fakt komentator marny,choć na piłce się zna zaprzeczyć nie można. Poza tym są też Pełka czy Włodarczyk,którzy może jacyś genialni nie są,ale uszy od ich słuchania nie bolą. I nazwisk nie mylą :)

Dnia 02.06.2008 o 15:01, walgierz napisał:

Szkoda, że nie można wyłączyć gadacza i zostawić samych odgłosów stadionu.

Z komentarzem jest tak,że dobry potrafi zainteresować nas zupełnie nudnym meczem, jak i zły potrafi zepsuć najlepsze widowisko. Ja osobiście wyłączam dźwięk,tylko gdy komentarz jest w obcym zupełnie nie znanym mi języku. Zresztą samo komentowanie to nie taka prosta sprawa. Podobno 80% ludzi na początku swojej pracy gada jak najęci,gdy nic się nie dzieje,ale gdy sunie jakaś akcja to się wyłączają. Z zewnątrz wygląda to tak,że wystarczy mieć jako takie pojęcie o danej dyscyplinie i znać nazwiska graczy,ale w praktyce jest z pewnością nieco inaczej.

Tak w ogóle to Polsat szykuje na Euro niezłą ekipę. Mówiłem o komentatorach, ekspertami mają być Tomasz Hajto,Czesław Michniewicz,Marcin Adamski,Marek Koźmiński,Wojciech Kowalczyk,Piotr Świerczewski czy Jerzy Brzęczek,zaś analitykiem Michał Probierz. Jest więc szansa,na nieco inne,"świeższe" podejście do futbolu niż w przypadku stałej ekipy TVP Szaranowicz,Gmoch,Engel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się "Bild" to najgorszy szmatławiec w Niemczech.
A co do piłkarskiej strony. Ja bym nie przywiązywał wagi do tych wszystkich meczów kontrolnych. Chorwacja zremisowała ze słabymi Węgrami. Czy to znaczy, że już z nimi wygraliśmy bo zremisowaliśmy z Danią, która wcześniej w takim samym stosunku zremisowała z Holandią? Nie! Ja się obawiam jednego. Że będzie za gorąco. Może to prozaiczne, ale bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2008 o 15:01, walgierz napisał:

http://sport.onet.pl/0,1264200,1760401,wiadomosc.html
Miło wiedzieć, że Niemcy też mają swoje gazetki o poziomie Faktu czy SE ^^

Ten gol padł po indywidualnym błędzie nie kogo innego jak Dariusza Dudki, który nie upilnował Odonkora a Neuville tylko dostawił nogę. Myślę, że nic nic zdarza się dwa razy ,choć obaj zawodnicy są w składach swoich drużyn....
Jednak myślę, że Neuville ma małe szansę, żeby w ogóle pokazać się w tym meczu ,bo przecież są Klose i Podolski, a oprócz nich jest jeszcze Gomez ,który wydaję mi się ma lepszą formę niż wymieniona dwójka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 15:53, mati285 napisał:

Tomasz Hajto

http://pl.youtube.com/watch?v=6lrKw3LTEV4

Dnia 02.06.2008 o 15:53, mati285 napisał:

Jest więc szansa,na nieco inne,"świeższe" podejście do futbolu niż w przypadku stałej ekipy TVP > Szaranowicz,Gmoch,Engel.

Pfff... A dla mnie to jest jeden czort, będzie to samo głupie gadanie w stylu "wiadomo, że są faworytami, ale to jest futbol" albo "są osłabieni bramkiem XXX, ale z kolei rywal nie ma YYY i ZZZ więc wynik jest otwarty".
A z Gmocha to się przynajmiej pośmiać mogłem....

1. Wie ktoś w końcu jak z meczami na otwartym Polsacie? Będa mecze Polaków i... finał? A chociaż jakiś program ze skrótami? Prosze wyjaśnić.

2. Moim zdaniem Neuville prezentuje lepszą formę niż Klose, którego na boisku od dłuższego czasu tak w Bayernie jak w reprezentacji Niemiec nie widać (nie liczę ostatniej bramki z Białorusią) czy Podolski, który dostaje doskonałe podanie od Ballacka i krzywo trafia w piłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 16:07, Vaxinar napisał:

E tam. To będzie zupełnie co innego. Raz,że będzie bezstronny,dwa,że będzie mówił na chłodno bez boiskowych emocji. A to róźnica.

Dnia 02.06.2008 o 16:07, Vaxinar napisał:

> Jest więc szansa,na nieco inne,"świeższe" podejście do futbolu niż w przypadku stałej
ekipy TVP Szaranowicz,Gmoch,Engel.
Pfff... A dla mnie to jest jeden czort, będzie to samo głupie gadanie w stylu "wiadomo,
że są faworytami, ale to jest futbol" albo "są osłabieni bramkiem XXX, ale z kolei rywal
nie ma YYY i ZZZ więc wynik jest otwarty".
A z Gmocha to się przynajmiej pośmiać mogłem....

Dla mnie to co innego. Chyba nie masz PS,więc nie widziałeś raczej Cafe Futbol. Program prowadzą zazwyczaj Borek z Kołtoniem i są rozmaici goście. Jest czas na poważną dyskuję o futbolu,jest czas na luźniejszą,jest też
czas na żarty i docinki w stronę gości (oczywiście nie na poważne) i to mi się podoba i na to samo liczę podczas Euro. TVP jest dla mnie za sztywna,ale to- jak pisał walgierz- już kwestia gustu.

Dnia 02.06.2008 o 16:07, Vaxinar napisał:

1. Wie ktoś w końcu jak z meczami na otwartym Polsacie? Będa mecze Polaków i... finał?
A chociaż jakiś program ze skrótami? Prosze wyjaśnić.

Oficjalnie mówi się,że wszystkie mecze tylko i wyłącznie na Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport HD,ale mom zdaniem na bank mecz otwarcia,mecze Polaków oraz późniesze fazy łącznie z finalem będą też w otwartym. Skoro nawet niedzielna transmisja F1 została przeniesiona na TV4 ze względu na mecz z Niemcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 21:41, Vaxinar napisał:

Wracają do formy? Chyba żartujesz.
Klose co prawda ostatnio strzelił, ale do jego optymalnej formy to mu daleko strasznie.
Podolski? Prawie nie grał, dziś grał, dostał doskoanałe podanie od Ballacka i...
źle trafił w piłkę.


Ale nawet jeśli nie oni to Neuville wejdzie w 85 minucie i strzeli bramkę (nie daj Bóg). Miejmy nadzieję jednak że uda się z nimi wygrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2008 o 19:01, temek napisał:

Nic się nie martw, Murinho ma jeszcze sporo czasu, żeby przejść do Interu

No i stało się :) http://www.chelsea.pl/news_3448.php !

Czy Jose osiągnie coś w Interze? Myślę, że... połowicznie. Zapewne - tak jak chce właściciel klubu, powalczy w LM, Serie A spychając na boczny tor. Bardzo prawdopodobny jest scenariusz "Liverpoolski", z tym że we Włoszech kluby aspirujące do mistrzostwa, są po prostu słabsze niż te angielskie.

Swoją drogą - http://www.chelsea.pl/news_3447.php
Co znaczy "Mogę odejść"? Czyżby Robinho grał w Realu tylko i wyłącznie dla kasy? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 15:27, Vaxinar napisał:

>
A wśród komentatorów najbardziej w tym roku wkurzało mnie złe wypowiadanie nazwisk. Prawie
nikt nie umiał wymówić nazwiska Sneijdera, chociaż najlepsza była wersja "Sznajder".
Chociaż oglądałem jeden mecz ze Szpakiem Real Madryt i padło więcej kwiatków. Te jego
wypowiedzi w stylu "Indywidualnej akcji Rołula z Wanistrojem".
Rołul i Wanistroj.


To jest nic. Ja do końca życia nie zapomnę ostatniego finału LM, kiedy następowało zbliżenie na Lamparda, a Szpaku uparcie twierdził, że to Frankowi Rijkardowi właśnie umarła matka ;D
Ale i tak robi klimat, jak żaden inny. Borek stara się, ale jest sztuczny - może to dlatego, że nawet komentując spotkanie pucharu ekstraklasy między Odrą Wodzisław a GKS Bełchatów podnieca się jakby komentował finał mistrzostw świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 17:24, .Darnok napisał:

Ale i tak robi klimat, jak żaden inny.

True.

Dnia 02.06.2008 o 17:24, .Darnok napisał:

Borek stara się, ale jest sztuczny - może to dlatego, że nawet komentując spotkanie pucharu ekstraklasy między Odrą Wodzisław a GKS Bełchatów podnieca się jakby komentował finał mistrzostw świata.

Prawie jak Zydorowicz, który w meczu dwóch śląskich drużyn rzucał na lewo i prawo porównaniami do meczów Barcelona - Real ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszymi komentatorami są Szaranowicz i Szpakowski :D Chociaż zdarzają im się też wpadki...cytuję: " Indywidualna akcja całego zespołu".
Ale to tylko malutki błędzik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 17:30, Clear napisał:

Dla mnie najlepszymi komentatorami są Szaranowicz i Szpakowski :D


Szaranowicza nie trawię zupełnie. Kreuje się na eksperta od wszystkiego. Nawet bierki elektryczne pod wodą mógłby komentować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 17:34, walgierz napisał:

> Dla mnie najlepszymi komentatorami są Szaranowicz i Szpakowski :D

Szaranowicza nie trawię zupełnie. Kreuje się na eksperta od wszystkiego. Nawet bierki
elektryczne pod wodą mógłby komentować...


Dla mnie to Andrzej Streilau uważa się za Experta. Fakt, że zna się na piłce, ale mnie denerwuje totalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 17:30, Clear napisał:

Dla mnie najlepszymi komentatorami są Szaranowicz i Szpakowski :D

O ile Szpakowskiego jeszcze można przetrawić, o tyle Szaranowicz to zupełna porażka. Z tego co zauważyłam wsadzają go do komentowania wszystkiego, a facet jest do niczego. Zamiast gadać co się dzieje na boisku/skoczni itp. to on wykłada historie kogoś kto się aktualnie nawinął, stęka przy komentowaniu, a często nawet robi dłuugie pauzy (czyli cisza, bo nie ma nic do powiedzenia bądź pogubił się w notatkach). Po prostu coś mnie bierze jak go słyszę... nie jestem w stanie go słuchać i już.
Co do Szpakowskiego, kiedyś też myślałam że jest dobrym komentatorem. Dopóki nie usłyszałam innych z Polsatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 17:24, .Darnok napisał:

Borek stara się, ale jest sztuczny - może to dlatego,
że nawet komentując spotkanie pucharu ekstraklasy między Odrą Wodzisław a GKS Bełchatów
podnieca się jakby komentował finał mistrzostw świata.

A niech się podnieca, mi tam brakuje tego w komentowaniu meczów. Jak oglądam na TVP to poziom emocji jak z meczu szachowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować