Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2011 o 18:28, Ecko09 napisał:

Fábio Coentrão już oficjalnie w Realu Madryt. Osobiście cieszy mnie ten transfer,
Arbeloa na lewej obronie nie przekonuje mnie.przy okazji, jak się czyta to nazwisko -,-''


Słyszałem niejednokrotnie i brzmiało jak "KONTRAO".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sezonie 2011/12 kluby Serie A będą znów mogły sprowadzić z lig zagranicznych po dwóch piłkarzy, którzy nie mają unijnych paszportów. Decyzję taką podjęła dziś Rada Federacyjna FIGC. W dalszym ciągu obowiazywać będzie zasada, w myśl której miejsce dla nowego gracza spoza Unii musi zrobić inny piłkarz o takim samym statusie.
Wreszcie jakiś pozytyw :]

A tymczasem Milan pozyskał 19-letniego Ricardo Ferreirę z Porto za free :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 21:32, MisticGohan_MODED napisał:



Pierwsze słyszę o tym gościu? Na jakiej pozycji gra? O talent nie będę pytał, bo Milan mówi samo za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 18:28, Ecko09 napisał:

Fábio Coentrão już oficjalnie w Realu Madryt. Osobiście cieszy mnie ten transfer,
Arbeloa na lewej obronie nie przekonuje mnie.przy okazji, jak się czyta to nazwisko -,-''


Arbeloa może i nie, ale Marcelo świetnie spełniał swoje zadania na lewej obronie. Dobry piłkarz, ale moim zdaniem nie jest on bardzo potrzebny tej drużynie. Tak jak mówiłem Marcelo świetnie radził sobie na obronie i nie chciałbym, aby siedział teraz na ławie. Zobaczymy jak to rozwiąże Jose Mourinho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 21:59, Ecko09 napisał:

Pierwsze słyszę o tym gościu? Na jakiej pozycji gra? O talent nie będę pytał, bo Milan
mówi samo za siebie.

Środkowy obrońca.
W zależności od potrzeb trenera będzie robił za wsparcie 1-drużyny lub też będzie grał w Primaverze :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem dziś tabele II ligi, zarówno wschodnią jak i zachodnią. Zasady mówią jasno awansują 2 drużyny, spadają 4. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej. Widać, że reforma, która weszła w życie przed rokiem kompletnie się nie sprawdza na tym szczeblu rozgrywek. O ile w grupie zachodniej spadły jeszcze 3 zespoły (dwa wycofały się podczas rozgrywek, 15 drużyna, która też powinna spaść utrzymała się kosztem Odry Wodzisław, która nie otrzymała licencji) to w grupie wschodniej nie spadła nawet ostatnia drużyna ligi?! dwa kluby zajmujące wyższe lokaty wycofały się z ligi, a 2 drużyny, które powinny awansować z grup 3 ligi zrezygnowały z awansu..

Może korupcji już nie ma, w co jednak też wątpię jeśli chodzi o niższe ligi, to jednak przekrętów przy zielonym stoliku ciąg dalszy. Naprawdę trzeba się samemu postarać by spaść z ligi, tzn. wycofać się z rozgrywek lub spóźnić się z wnioskiem licencyjnym. Poziom II ligi też na tym traci, bo drużyny które sportowo nie nadawały się do tej ligi nadal będą tam grały. Lepiej by to uregulowali np. żeby II liga nie dzieliła się na dwie grupy po 18 drużyn, tylko składała się z 18 najlepszych (najbogatszych) drużyn tych dwóch grup, bo więcej i tak nie stać na te długie wyjazdy po całej Polsce, czasem droga jest dłuższa od Pomorza do Górnego Śląska niż do drużyny z drugiej grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 12:55, Paoro napisał:

Przeglądałem dziś tabele II ligi, zarówno wschodnią jak i zachodnią. Zasady mówią jasno
awansują 2 drużyny, spadają 4. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej. Widać,
że reforma, która weszła w życie przed rokiem kompletnie się nie sprawdza na tym szczeblu
rozgrywek. O ile w grupie zachodniej spadły jeszcze 3 zespoły (dwa wycofały się podczas
rozgrywek, 15 drużyna, która też powinna spaść utrzymała się kosztem Odry Wodzisław,
która nie otrzymała licencji) to w grupie wschodniej nie spadła nawet ostatnia drużyna
ligi?! dwa kluby zajmujące wyższe lokaty wycofały się z ligi, a 2 drużyny, które powinny
awansować z grup 3 ligi zrezygnowały z awansu..


Tak, jak przeczytałem o tym na 90minut, to mi się buźka ucieszyła, bo mieszkam w Otwocku :) ale to, że w sumie oficjalnie OKS Start nie spadł nie znaczy, ze nie będzie grał w niższej lidze - klub się zadłużył sporo, a do tego nikt w OKSie nie myślał, że będą takie jaja i jakimś cudem sie utrzymają w tej 2 lidze, więc nawet nie składali papierów o licencję na 2 ligę. Nawet terminowo jest już za późno na to podobno, więc pewnie tak czy siak OKS spadnie. Ale nie powiem, "wałki" to tutaj są niezłe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 13:46, paweldomar1 napisał:

Tak, jak przeczytałem o tym na 90minut, to mi się buźka ucieszyła, bo mieszkam w Otwocku
:) ale to, że w sumie oficjalnie OKS Start nie spadł nie znaczy, ze nie będzie grał w
niższej lidze - klub się zadłużył sporo, a do tego nikt w OKSie nie myślał, że będą takie
jaja i jakimś cudem sie utrzymają w tej 2 lidze, więc nawet nie składali papierów o licencję
na 2 ligę. Nawet terminowo jest już za późno na to podobno, więc pewnie tak czy siak
OKS spadnie. Ale nie powiem, "wałki" to tutaj są niezłe :D

Czyli takich bankrutów generowanych przez II ligę jest więcej :P pewnie jak teraz zsumują kluby z dwóch grup to zostanie im może te 18 drużyn :D

Próbuje znaleźć jakieś zalety tej reformy i jedyną jaką widzę jest to, że klubom z mniejszych miejscowości będzie trudniej dostać się do Ekstraklasy. Już nie ma w niej drużyn z Wronek, Wodzisławia, Grodziska Wlk. itp., a stadionów poniżej 10 tys. będzie może ze 4.. Ekstraklasa zrobi się w końcu bardziej elitarna, przydałoby się by jeszcze poziom sportowy poszedł w górę.
Wydłużoną drogę do Ekstraklasy przetrwają tylko najbogatsi i ci z dużych miast, mający wielu kibiców, co cieszy, bo chyba mało kto chce jeździć na wyjazdy do małych miasteczek z kameralnym stadionem. Osobiście ucieszyłby się z powrotu do Ekstraklasy takich klubów jak Arka, Warta, GieKSa, Pogoń, Zawisza i to mimo, że z niektórymi się nie lubimy ;)

Co do wad to jest ich aż za dużo, tylu bankrutów dawno nie było, miały być rzeka pieniędzy od sponsorów dla pierwszoligowców, a ich nie ma, mieliśmy do tej pory 1 ligę generującą bankrutów, którzy się przeliczyli, a teraz mamy aż 3. Może wystarczyło zmienić nazwę, a nie tworzyć dodatkową ligę z dwoma grupami, no ale PZPN zawsze wie najlepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argentyna - Kolumbia 0:0
No cóż, kolejny fatalny mecz Argentyńczyków. Kolumbia cały czas przeważała, ale nie udało im się. Albo nie wykorzystywali świetnych okazji (któryś z Kolumbijczyków nie trafił do pustej bramki), albo Romero bronił i to on bezapelacyjnie był najlepszym zawodnikiem w reprezentacji gospodarzy Copa America. Lavezzi fatalnie, ja nie wiem po co Batista go wystawia. Milito po takim błędzie w obronie, powinien w ogóle już w żadnym meczu tego turnieju nie wyjść. Najbardziej śmieszy mnie Messi: skoro taki gwiazdor, to czemu w Argentynie nic nie umie zagrać? Aż żal na niego patrzeć. Reasumując, szkoda, że Kolumbijczykom nie udało się strzelić, bo należały im się 3 punkty.
A co do Argentyny: kończ waść, wstydu oszczędź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2011 o 04:44, laki13 napisał:

Najbardziej śmieszy mnie Messi: skoro taki gwiazdor, to czemu w Argentynie
nic nie umie zagrać? Aż żal na niego patrzeć. Reasumując, szkoda, że Kolumbijczykom nie
udało się strzelić, bo należały im się 3 punkty.

W dodatku nie można go tłumaczyć faktem, że nie ma wartościowych zawodników obok
siebie:) Ciekawe, może nie chce mu się grać za "takie" pieniądze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2011 o 04:44, laki13 napisał:

Najbardziej śmieszy mnie Messi: skoro taki gwiazdor, to czemu w Argentynie
nic nie umie zagrać?

Bo w momencie, gdy nie ma za sobą Xaviego i Iniesty którzy większość roboty robią za niego, Messi nie może zrobić nic. A i tak jest nadpiłkarzem, w końcu murawa była nierówna, piłkarze przeciwni chamscy, a zupa za słona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic meczu obejrzałem 20 minut i stwierdziłem że nie ma sensu oglądać...

A co do Messiego i całej Argentyny to powiem tyle ta drużyna ma bardzo wiele indywidualności ale nie drużyne są jednostki które mogą przesądzić o wyniku meczu, ale co z tego jeśli trener nie potrafi z tych jednostek zrobić dobrej 11 ? A Messi ? No cóż to jest inna postać w reprezentacji i w Barcelonie w reprezentacji jest wystawiany za napastnikami, a w Barcelonie najczęściej na skrzydle lub na środku w ataku może w tym jest problem, ale kto wie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 15:35, PJ_MW napisał:

OMG, Jagiellonia przegrywa 0:1...


Już 0:2. Obrona gra tak fatalnie, że szkoda mówić. Przy drugim golu zostawili tyle miejsca, że piłkarz Irtyszu mógł spokojnie oddać strzał w światło bramki. Znów przegrywamy z anonimowym klubem. Mam nadzieję, że w drugiej połowie będzie wyglądało to lepiej, ale nie oczekuje cudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co oszukiwać, od zakończenia sezonu gra Jagiellonii nie uległa żadnej zmianie - dalej jest krytycznie słaba. Nawet jak jakimś cudem przejdą jeszcze tą rundę i tak za dużo w LE raczej nie ugrają, a w lidze to pewnie nawet o puchary nie będą walczyć. Oby reszta naszych drużyn prezentowała się lepiej, bo po nich spodziewam się więcej, niż po tym, co pokazuje Jaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować